Ksaveras pašėlo ir dingo

Pajūryje parą siautėjęs uraganas Ksaveras didesnės žalos nepadarė, tačiau lietus, palengva virtęs krintančiu sniegu, kėlė mirtiną pavojų vairuotojams. Dviem jaunuoliams tokios oro sąlygos buvo lemtingos.

Pajūryje parą siautėjęs uraganas Ksaveras didesnės žalos nepadarė, tačiau lietus, palengva virtęs krintančiu sniegu, kėlė mirtiną pavojų vairuotojams. Dviem jaunuoliams tokios oro sąlygos buvo lemtingos.

Pirmas žiemos egzaminas

Nors Ksaveru pavadinta audra didesnių nuostolių nepridarė, per Lietuvą praūžusi stichija atnešė kritulių. Šlapdriba ir sniegas atokiau nuo Klaipėdos nespėjo nutirpti ir sukėlė daug pavojų važiuojantiesiems.

Vakar po pietų, kaip spėjama, dėl slidžios kelio dangos, skaudi nelaimė įvyko už kelių kilometrų nuo Vėžaičių Plungės link.

"Audi 80" automobiliu važiavę trys vaikinai ir dvi merginos namų Plungės rajone nepasiekė. Mašina slidinėjo kelyje ir rėžėsi į atvažiuojantį į benzinvežį. Abi transporto priemonės nusirito į pakelę.

Avarijos metu iškart žuvo 18-mečiai – lengvojo automobilio vairuotojas ir greta sėdėjęs keleivis.

Drauge važiavusios dvi merginos ir vaikinas išgabenti į ligoninę. Jaunuoliai važiavo iš Klaipėdos, kur mokėsi, namo į Plungės rajoną.

Paaiškėjo, kad vilkiko vairuotojas išgėręs, nes į alkoholio matuoklį įpūtė 0,75 promilės. Nors avarijos kaltininkas ne jis, šio žmogaus laukia nemenki nemalonumai.

Spėjama, kad viena šios tragedijos priežasčių – slidus kelias.

Tuo pačiu metu autostradoje Klaipėda–Vilnius ties Kryžkalniu avariją patyrė sunkvežimis. Uostamiesčio Kelių policijos biuro pareigūnai vyko į įvykio vietą padėti reguliuoti sutrikusio eismo šioje greitkelio dalyje.

"Tai buvo pirmas rimtas egzaminas šią žiemą. Skaudu, kad keli vairuotojai jo neišlaikė, kad žuvo jauni žmonės", – teigė Klaipėdos kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis.

Ant kelio – tik vienas medis

Klaipėdoje sniegas ilgai neišsilaikė. Mieste kur kas daugiau nemalonumų buvo dėl itin stipraus vėjo.

Ksaveru pavadinto uragano likučiai uostamiestį pasiekė ketvirtadienio vakarą. Po 20 valandos vėjas sustiprėjo ir atnešė nemažai darbo ugniagesiams gelbėtojams bei policijos patruliams.

Mieste vėjo blaškomi šiukšlių konteineriai apgadino porą automobilių, sudaužė autobusų stotelės stiklus, išvertė kelis reklaminius stendus.

Apie 20.30 val. ugniagesiai skubėjo į Pamario gatvę, kur virš važiuojamosios kelio dalies buvo pavojingai pakrypęs medis. Gelbėtojai jį supjaustė ir patraukė nuo gatvės.

Reikjaviko gatvėje nulūžo didelė medžio šaka, gūsis ją nubloškė prie automobilio.

Palangoje esančioje Vytauto gatvėje prie 8-o namo eglė užgriuvo ant mašinos ir ją apgadino.

Tačiau rimtesnių nelaimių ar nuostolių neužfiksuota.

Bendrovės "Lietuvos draudimas" atstovė Ingrida Žaltauskaitė teigė, kad sulaukta apie 20 pranešimų apie audros padarytą žalą, maždaug pusė nukentėjusiųjų gyvena pajūryje. Dauguma žmonių pranešė apie apgadintus stogus bei medžių sumaitotas mašinas.

Jūroje – rekordinės bangos

Naktį į penktadienį apogėjų pajūryje pasiekęs ciklonas uosto akvatorijoje pakėlė vandens lygį 1,2 metro.

Paryčiais vandens masės atslūgo, tačiau laukta, kad penktadienio pavakare besikeičiantis vėjas nuo jūros pusės gali vėl kilstelėti vandens lygį.

Danė taip pat skalavo krantines kur kas aukščiau nei įprasta, tačiau į senamiestį upė neišsiliejo.

Jūroje netoli šiaurinio molo į krantą besiritančios bangos penktadienį siekė pusketvirto metro aukščio. Toliau nuo kranto, bangų aukštis buvo dar didesnis – iki pusšešto metro aukščio.
Naktį į penktadienį, po vidurnakčio, 24 metrų aukštyje užfiksuotas 32 m/s pietų-pietvakarių vėjas. Penktadienį kiek susilpnėjęs vėjas į pavakarę pasisuko iš šiaurės vakarų ir sustiprėjo iki 25–26 m/ s.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  2
 • Klaipėda neteks ES paramos?
  Klaipėda neteks ES paramos?

  Po susitikimo su vidaus reikalų viceministru Dariumi Urbonu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko sukrėstas. Pasirodo, ES projektams įgyvendinti skirtos lėšos vis dar neįsisavintos, o uostamiesčiui iškilo reali grėsmė netekti paramo...

  38
 • Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas <span style=color:red;>(papildyta)</span>
  Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas (papildyta)

  Klaipėdoje pradeda šilti ir gyventojų radiatoriai. Savivaldybės administracijai paskelbus apie oficialią šildymo sezono pradžią prižiūrėtojai šilumą daugiabučiuose namuose paprastai įjungia per vieną ar dvi dienas. ...

  31
 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  3
 • Kruiziniame terminale – audinės šou
  Kruiziniame terminale – audinės šou

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai visą pusdienį stebėjo Kruizinių laivų terminale apsigyvenusios kanadinės audinės kasdienybę. Laukinis žvėrelis, įsitaisęs po terminalo aikštės stendais, smaguriavo žvejų sugautomis žuvimis, šmiri...

  5
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  7
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
Daugiau straipsnių