Kultūros sostinė Palanga vasarą pradeda gausia renginių puokšte

Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.

Parodų gausa

Meno mėgėjai tiesiog privalo apsilankyti „Ramybės“ galerijoje, kur šią savaitę atidaryta dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“. Paroda atspindi keletą menininkės kūrybos etapų, tačiau visus paveikslus jungia viena – moterystės – tema, kurią menininkė aiškinasi įvairiais rakursais.  „Paveiksluose analizuoju santykį  su savimi, savo vidiniu pasauliu, kalbuosi tiek su savimi, tiek ir apie save, per autoportretą, autoaktą. Savo tapyboje, pasitelkusi jausmus ir meninę intuiciją, analizuoju mane supantį pasaulį. Iš asmeninių išgyvenimų kilusiomis kūrybinėmis idėjomis braunuosi ir į sociologijos, psichologijos erdves. Nagrinėju moters padėtį šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje, jos prigimtą archajiškumą, lyčių santykius, žmonių poelgių motyvacijas“, - teigė M. Furmanavičiūtė.

A.Mončio namai – muziejaus meno mėgėjus kviečia į menininkės Kristinos Sereikaitės parodą „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“. Parodoje pristatomi darbai yra autorės bandymas pasitelkus fotografiją ieškoti pirmapradžio žmogaus santykio su gamta ir jos elementais – vandeniu ir žeme. Nuogas ir trapus žmogaus kūnas, nesipriešinantis gamtos didybei ir susiliejantis su ja – pagrindinis fotografijų ciklo objektas.

Palangos viešoji biblioteka taip pat turi ką pasiūlyti meno mėgėjams – įstaigos parodų salėje visą birželį veiks „Šilko klubo“ paroda „Medis“, interneto skaitykloje surengta S. Vainiūno meno mokyklos baigiamųjų kūrybinių darbų paroda „Dovana savo miestui“.

Vaikų biblioteka pasirūpino pramoga jauniesiems skaitytojams – čia atidaryta dailininkės Agnės Indrės knygų iliustracijų paroda.

Teatro mėgėjams

Teatro meno mėgėjams taip pat žadama malonių akimirkų – Klaipėdos jaunimo teatras penktadienį, birželio 7 d., „Ramybėje“ pristato judesio ir muzikavimo spektaklį „Batai“ (režisierius- Valentinas Masalskis). Šiame spektaklyje batus išgirsime ir pamatysime kaip atskirus personažus, turinčius savitus charakterius. Šokdami, dainuodami ir kitaip muzikuodami aktoriai kurs išraiškingus siužetus, tiek jaunam, tiek vyresniam žiūrovui leisdami patirti, kaip toli keliauja žmogaus vaizduotė, kaip toli žingsniuoja tie batai.

Po savaitės, birželio 14 d. pristatomas režisieriaus Igorio Reklaičio spektaklis „Emigrantai“, jau rodytas emigrantams Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje. „Savo spektakliu mes provokuojame mąstymą. Emigracijos temos užgniaužti negalima. Ji mane labai giliai jaudina, mano paties sūnus gyvena Londone, todėl ši tema man asmeniškai skaudi – negaliu apie tai ramiai kalbėti“, – teigė I. Reklaitis.

Pučiamųjų muzika

Birželio viduryje Palangoje ims karaliauti muzika – Birutės parkas praturtės pučiamųjų muzikos garsais. Tęsdami daugiametę, jau 110 metų kurorte gyvuojančią tradiciją, Palangos orkestro orkestrantai kurorto gyventojams ir svečiams dovanos neįkainojamą pramogą – pasiklausyti pučiamųjų muzikos parko gamtos apsuptyje.

Nuo birželio 13 d. kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 18.30 val. visi pučiamųjų muzikos mylėtojai galės pasimėgauti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos koncertais Palangos Birutės parke.

Šokio siautulys

Kitą savaitgalį, birželio 15 – 16 dienomis Palanga visus pakvies pasimėgauti šokio siautuliu – kurorte vyks jau tradicinis festivalis „Palangos ritmu 2013“. Bus rengiami tiek uždari, tiek ir atviri seminarai, o palangiškių ir svečių labiausiai pamėgtose miesto erdvėje vyks pačių įvairiausių stilių šokiai, taip pat – šokių pamokos.

Organizatoriai dės visas pastangas, kad kitą savaitgalį šoktų visa Palanga, tad pasinerti į muzikos ir judesio linksmybes bus kviečiamas kiekvienas – tiek mažas, tiek pagyvenęs.

Užburs sutartinės

Birželio 21 d. palangiškius ir svečius užburs liaudiškos sutartinės, Birutės parkui suteiksiančios neįtikėtiną, ypatingą nuotaiką. Unesco globojamas Lietuvos kultūros objektas – unikaliosios sutartinės – gamtos prieglobstyje skamba ypatingai sakraliai.

Vokalinės – instrumentinės sutartinės – vienas iš ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ renginių. Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, Palangos kultūros centro folkloro kolektyvas „Mėguva“ bei S. Vainiūno meno mokyklos atstovai jau rengia specialią programą renginiui, kad susirinkę Žemaičių kalnelyje sukurtų sakralią nuotaiką.

„Sutartinės bus ne tik giedamos, bet ir šokamos, grojamos skudučiais, ragais, kanklėmis bei kitais liaudiškais instrumentais“, - sakė Palangos kultūros centro etnologė, fokloro kolektyvo „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė.

Klasikos balsai

Birželio 22 d. Palangos kultūrinį gyvenimą nuspalvins klasikinė muzika – Gintaro muziejus pakvies į visą vasarą besitęsiantį klasikinės muzikos koncertų ciklą „Klasikos balsai“. Renginys, be kurio jau daugelį metų neįsivaizduojama Palangos vasara, muzikos mėgėjus kvies į klasikos ir dabarties dialogą.

Šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, „Klasikos balsai“ startuos su baroko muzikos programa, kurią publikai pristatys ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas – prof. Algirdas Vizgirda). Po savaitės, birželio 29 d., „Klasikos balsai“ pakvies į teatralizuotą programą „Vasariški lyros garsai“. Muzikos mėgėjams koncertuos Regina Šilinskaitė (sopranas), Vilhelmina Mončytė (sopranas), Audronė Juozauskaitė (fortepijonas), Jolanta Baliunienė (arfa), „Alta Danza“ šokėjai Kristina Zvilnaitė ir Karolis Datenis. Choreografė Jolanta Davolytė.

Mins dviračių pedalus

Originaliai Palangos – Lietuvos kultūros sostinės vardą, kurorto 760 metų jubiliejų ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų paminėti nusprendė kurorto mokiniai. Birželio 15 – 22 dienomis Senosios gimnazijos abiturientai bei keli kitų Palangos mokyklų mokiniai leisis į dviračių žygį iki Vilniaus ir atgal.

„Kelionė truks aštuonias dienas, bus įveikti simboliniai 760 kilometrų – būtent tiek metų sukanka Palangos miestui. Bendradarbiaujant su projektu „ Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013” bei padedant rėmėjams, mokiniai sieks išgarsinti savo mokyklos vardą, kiekviename mieste susitikti su jaunimo atstovais, puikiai sudalyvauti Vilniuje vyksiančioje diskusijoje „Mokykla – iniciatyvų kalvė“ bei  populiarinti dviračių sportą“, - sakė vienas iš šios akcijos organizatorių Tautvydas Lubys.

Ekstremalus sportas

Ekstremalų sportą pamėgęs jaunimas taip pat neturės kada nuobodžiauti – birželio 21-23 dienomis į Palangą iš visos Lietuvos suplūs geriausi ir pajėgiausi BMX dviratininkai, riedutininkai bei riedlentininkai iš visos Lietuvos. Kurorte vyks jau septintasis ekstremalaus sporto festivalis „KaRRamBa“, tapsiantis pramoga ne tik BMX dviratininkams, riedutininkams bei riedlentininkams, bet ir žiūrovams, kuriuos tikrai nustebins ekstremalų atliekamų triukų įvairovė ir kokybė.

Joninės Šventojoje

Birželio pabaigoje vasariškas šurmulys persikels į Šventąją – kartu su Joninėmis, Šventoji švęs kurortinio sezono pradžią. Ilgiausio šalyje (pusės kilometro ilgio) Joninių vainiko pynimas, laužai ant vandens, Joninių apeigos Žemaičių alkoje, paparčio žiedo ieškojimas, kitos Joninių tradicijos bei linksmybės iki paryčių – visa tai trumpiausią naktį patirs kiekvienas, atskubėjęs į Šventąją.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palanga jungiasi prie Žemės valandos – šeštadienį užtems jūros tiltas
  Palanga jungiasi prie Žemės valandos – šeštadienį užtems jūros tiltas

  Palangos miesto savivaldybė jungiasi prie Žemės valandos, tad kovo 24 d., šeštadienį, vienai valandai (nuo 20.30 val. iki 21.30 val.) bus išjungtas jūros tilto apšvietimas. ...

  1
 • Maniežas išsiverčia be direktoriaus
  Maniežas išsiverčia be direktoriaus

  Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla daugiau nei metus gyvuoja be tikro vadovo. Dėl to įstaigos veikla nesutriko, tačiau naujo vadovo paieškoms skelbiami konkursai nebesulaukia norinčiųjų pretenduoti į šį postą. ...

 • Dėl kurorto įžymybės – į Generalinę prokuratūrą
  Dėl kurorto įžymybės – į Generalinę prokuratūrą

  Palangos savivaldybė neiškentė ir dėl kurorto įvaizdį miesto širdyje darkančio buvusio viešbučio "Pajūris" kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Palangiškiai reikalauja imtis veiksmų ir avarinės būklės pastat...

 • Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės
  Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės

  Neramiu laukimu dėl ateities gyvenantys Klaipėdos muzikinio teatro darbuotojai ketvirtadienį turėjo galimybę pamatyti, kas pretenduoja pakeisti buvusį direktorių Joną Sakalauską, kuris nuo šiol vadovauja Nacionaliniam operos ir baleto teatrui. ...

  2
 • Paminėjo Vydūno gimtadienį
  Paminėjo Vydūno gimtadienį

  Vydūno – humanisto, rašytojo ir filosofo 150-osios gimimo metinės ketvirtadienį paminėtos jaukiame skverelyje, kuriame dar šiemet turėtų atsirasti šio iškilaus žmogaus skulptūra. ...

 • Gražūs dantys – tik senjorų svajose
  Gražūs dantys – tik senjorų svajose

  Už ketverius laukimo metus eilėje – keturi suprotezuoti dantys, pridedant savo sutaupytų pinigų. Tokia uostamiesčio senjorų nūdiena. Valdininkai nesupranta, kodėl taip ilgai laukę eilėje dėl dantų protezavimo, pagyvenę klaipėdiečiai masi&s...

  2
 • Bandys išlyginti senamiesčio dangas
  Bandys išlyginti senamiesčio dangas

  Senamiesčio pagrindinėse gatvėse, kur didžiausi žmonių srautai, bus siekiama užtikrinti patogesnį judėjimą. Dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems, dviratininkams, tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius. ...

  9
 • Garažui toliau žeria kritiką
  Garažui toliau žeria kritiką

  Bangų gatvėje planuojamai statyti daugiaaukštei stovėjimo aikštelei toliau negailima aštrių žodžių. Akcentuojama, kad investuoti į šį objektą nenaudinga. ...

  4
 • Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra
  Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra

  Išbandžiusieji žino, kad atsikratyti pilvo riebalų arba dar kitaip vadinamų "gelbėjimosi ratų" būna itin sunku, o kartais atrodo - "misija neįmanoma". Dietologė atkreipia dėmesį, kad šiai sričiai skirti pratimai ne...

  1
 • Gripas pamažu traukiasi
  Gripas pamažu traukiasi

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad kovo 12–18 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo nuo 106,4 iki 100,6 atvejo 10 tūkst. gyventoj...

Daugiau straipsnių