Kunigai bijo šėtono

Šalyje yra tik septyni bažnyčios tarnai, kurie turi teisę užsiimti egzorcizmu, tačiau Vakarų Lietuvoje neatsirado nė vieno kunigo, kuris panorėtų susikauti su šėtono galia.

Šalyje yra tik septyni bažnyčios tarnai, kurie turi teisę užsiimti egzorcizmu, tačiau Vakarų Lietuvoje neatsirado nė vieno kunigo, kuris panorėtų susikauti su šėtono galia.

Suabejojo psichine sveikata

Viena klaipėdietė dėl pakrikusios dvasinės būsenos blaškėsi daug mėnesių, tačiau nei uostamiesčio bažnyčiose, nei visoje Klaipėdos apskrityje nerado dvasininko, kuris būtų pamėginęs atlikti egzorcizmo apeigas.

Ieškodama galimybės atsiversti į tikėjimą, moteris net parašė laišką Telšių vyskupui Jonui Borutai.

Tačiau šis atsakymą atsiuntė ne paklydusiai sielai, o parapijos klebonui ir paprašė jo išsiaiškinti, ar moteris yra psichiškai sveika.

Telšių vyskupijos kurijos kancleris Remigijus Saunorius patvirtino, jog vyskupas iš tiesų laikosi pozicijos, kad kiekvienas parapijos kunigas turi mokėti skaityti egzortų maldas.

"Mūsų vyskupijoje iš tiesų nėra paskirtas egzorcistas. Aš nežinau, kodėl kunigai to nenori imtis. Gal ne kiekvienas sugeba? Nežinau, ar pats sugebėčiau padėti žmogui. Aišku, mėginčiau skaityti maldas. Bet juk ne kiekvienam duota susikalbėti su jaunimu ar su vyresnio amžiaus žmogumi, tad ir čia turėtų būti tam tikras pašaukimas", – nuoširdžiai prisipažino kurijos kancleris R.Saunorius.

Pagal Bažnyčios kanono teisę kiekvienoje vyskupijoje turėtų būti po du kunigus egzorcistus. Esą todėl, kad nelengvai vykdomas toks pašaukimas.

Psichiatrai nematė ligos

Prislėgtos savijautos moteris nėra psichiatrų pacientė, o pati atvirai pripažino, kad buvo apsėsta piktosios dvasios po įsitraukimo į sektą.

"Jei kas nors man būtų pasakęs, kad teks išgyventi tai, ką dabar tenka, būčiau nepatikėjusi. Net mano mama tuo netiki. O viskas pasireiškia labai paprastai – kai tik ateinu į bažnyčią, man prasideda traukuliai", – atviravo laišką vyskupui parašiusi Laima (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Moteris jau kelis kartus vyko į Ruklą, kur egzorcizmo apeigas su ja atliko šalyje gerai žinomas kunigas Arnoldas Valkauskas.

"Viskas prasidėjo tada, kai nuėjau į bažnyčią sutvirtinimo sakramento. Vieną rytą pabudau ir suvokiau, kad viduje įvyko lyg sprogimas. Naktimis ėmiau sapnuoti košmarus, svaigdavo galva, ištikdavo priepuoliai, visas kūnas imdavo trūkčioti", – pasakojo Laima.

Klaipėdietei ėmė pūliuoti akys, tačiau medikams liga nepasidavė.

"O viskas yra dėl to, kad sektoje buvau įšventinta, jų terminologija tariant, man buvo suteikta dikša – dieviškos energijos perdavimas. Kaip tarp sektantų madinga sakyti, taip aš buvau inicijuota į dikšadavius", – pasakojo Laima.NAUJAUSI KOMENTARAI

MONOPOLIJA

MONOPOLIJA portretas
Krikščionis charizmatikus varžo kunigija.Seniau buvo tų, kjurie melsdavosi už pavergtuosius, bedievius, kad atsiverstų.Dabargi , kai paklausi, kur tokie yra: kunigai ir egzorciatai atsako, kad tokių nėra.Neikite pas juos...O kodėl Biblija skelbia, kad kiekvienas krikščionis turi tai daryti.Priešingu atveju ž-monės patenka pas raganius, okultistus ir šamanius, piramides, pas tuos, kurie kalba Dievo vardu...Kada bus tokia tvarka ?

MariusEVANGELIJA

MariusEVANGELIJA portretas
DAUG KNYGU YRA PARASYTA SIA TEMA, SIULYCIAU PASKAITYTI ZMONIU LIUDIJIMUS, KURIU BUTA NETIKINCIU IKI TO MOMENTO... "INTERVIU SU EGZORCISTU.IDEMUS ZVILGSNIS I VELNIA,DEMONO UZVALDYMA IR ISLAISVINIMO KELIA" AUTORIUS : KUN. JOSE ANTONIO FORTEA "ISLAISVINIMO MALDA IR EGZORCIZMAS" AUT. KUN. WLODZIMIERZ CYPRAN (APSESTU ZMONIU LIUDIJIMAI) "EGZORCISTAI IR PSICHIATRAI" KUN. GABRIELE AMORTH.

teip teip

teip teip portretas
Tai jau tikrai,vargse zurnaliste matyt pati susipainiojo savo rasliavoj,kad toks atbulas pavadinimas gavosi. Neaisku,juokinga,ar graudu,perskaicius pavadinima,o pats straipsnis idomus aplamai.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sąjūdžio sukaktis – be euforijos
  Sąjūdžio sukaktis – be euforijos

  Visuomenininkas ir buvęs Sąjūdžio aktyvistas Dionyzas Varkalis, minėdamas Sąjūdžio 30-metį, didelio džiaugsmo nejaučia. Klaipėdietis įsitikinęs: jei artimiausiu metu Lietuvoje nebus permainų tiek politinėje, tiek ekonominėje srityse, mes sunai...

 • Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą
  Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą

  Po beveik dvejus metus trukusios kelionės motociklais, Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius sutikti uostamiestyje. Simbolinėje vietoje – šalia garsiojo motociklininko Antano Poškos paminklo juos pasitiko būrys motociklams ir kelion...

 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

  4
 • Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai
  Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai

  Lietuvos valstybės šimtmečiui dedikuota naujai planuojama mokykla Senvagės gatvėje kainuos 12,5 mln. eurų – dukart daugiau, nei planuota iš pradžių. Esą per pastaruosius kelerius metus brango ne tik statybinės medžiagos, bet atsir...

  8
 • Ministrui – žvejų problemų paketas
  Ministrui – žvejų problemų paketas

  Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys išgirdo metai iš metų besikartojančias tas pačias, o taip pat ir naujas žvejų problemas. ...

  2
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  17
 • Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės
  Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės

  Antradienio pavakarę Klaipėdoje smarkiai palijo, praūžė audra. ...

  14
 • Embrionus galės laidoti kapinėse
  Embrionus galės laidoti kapinėse

  Negimusius žmogaus embrionus, iki šiol naikintus kartu su medicininėmis atliekomis, nuo liepos pradžios leista laidoti kapinėse. Remiantis Europos valstybių praktika, embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės bus kremuojami ir lai...

  1
 • „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?
  „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?

  Pasibaigusio galiojimo produktai "Norfos" parduotuvėse virsta vis dažniau pastebimu reiškiniu – per itin trumpą laiką fiksuotas ne vienas atvejis, kai Klaipėdos pirkėjai įsigijo pasenusio maisto. Tuo įsitikino ir patikrinimą atl...

  23
 • Uostamiesčio poliklinikose – persišaldžiusių pacientų gausa
  Uostamiesčio poliklinikose – persišaldžiusių pacientų gausa

  Pats vidurvasaris, tačiau ne vieną klaipėdietį į lovą guldo aukšta temperatūra ir labiau šaltajam sezonui būdingi ligos požymiai. Šeimos gydytojai patvirtino, kad pastaruoju metu sulaukia daugiau persišaldžiusių pacient...

  2
Daugiau straipsnių