Kurorto verslininkams – didesnė mokesčių inspektorių kontrolė

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad vasaros sezono metu stebės įmones ir gyventojus, teikiančius visuomeninio maitinimo, apgyvendinimo, pramogų ir kitas sezonines paslaugas – startuoja projektas „Kurortinis sezonas“ (toliau – Projektas). Projekto tikslas - nelegalios veiklos vykdymo ir vengimo sumokėti nustatytus mokesčius prevencija bei kontrolė.

Apgyvendinimo ir visuomeninio maitinimo paslaugų veikla verčiasi apie 3,1 tūkst. Klaipėdos apskrityje registruotų mokesčių mokėtojų: šią veiklą 2010 m. buvo deklaravę 985 juridiniai asmenys ir apie 1,5 tūkst. gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus (apgyvendinimo veiklai). Apgyvendinimo ir maitinimo veikla užsiimančiose įmonėse pernai dirbo apie 4, 5 tūkst. žmonių. Šias veiklas deklaruojantys apskrities mokesčių mokėtojai 2010 m. sumokėjo apie 20 mln. litų mokesčių.

„Visuomeninio maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuose gaji vengimo apskaityti gaunamas pajamas, o taip pat ir atlyginimų mokėjimo “vokeliuose” praktika. 2009-2010 m. nustatyta per 2,3 tūkst. grynųjų pinigų neapskaitymo kasos aparatais atvejų – vien šalies visuomeninio maitinimo įstaigos tokiu būdu neapskaitė apie 6 mln. litų“, - teigia A. Cukanov. - „Piktnaudžiavimo atvejų nustatoma įvairių, pvz., pasinaudojant kasos aparatų programomis yra manipuliuojama taikomais antkainiais ar nuolaidomis, naikinami užsakymų ir išankstinių sąskaitų duomenys, neišduodami kasos kvitai, mokamas neapskaitytas darbo užmokestis, vykdoma neregistruota veikla, nustatoma nelegalių darbuotojų“.

Rizikingiausius mokesčių mokėtojus mokesčių administratorius nustato atlikdamas stebėseną, kurios metu vertina įvairių šaltinių duomenis, lygina juos su atitinkamo verslo sektoriaus rodikliais, taip pat ir remiantis VMI pasitikėjimo telefonu 1882 gauta informacija, įmonių ir gyventojų pranešimais. Suabejojus įmonės veiklos skaidrumu, paprastai prašoma motyvuotai paaiškinti žemus veiklos rodiklius - į tikrintinų įmonių sąrašą patenka įmonės, kurios nebendradarbiauja su mokesčių administratoriumi, galimai neapskaito pajamų, moka atlyginimus„vokelyje“.

A. Cukanov teigimu, statistiniai duomenys rodo, kad stebėjimui atrinktų Klaipėdos apskrities viešojo maitinimo sektoriaus įmonių pardavimai, tenkantys vienam darbuotojui, pernai vasarą išaugo iki 64 proc., apgyvendinimo paslaugų įmonių - iki 17 proc. Stebėtuose viešbučiuose ir kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose darbuotojų skaičius padidėjo 4 proc., kai bendrai apgyvendinimo paslaugų sektoriuje darbuotojų skaičius sumažėjo iki 14 proc. Taip pat išaugo gyventojų, įregistravusių apgyvendinimo paslaugų veiklą, skaičius.

„Ši tendencija pastebima ir šiemet - belaukiant sezono, poilsiautojų apgyvendinimui pajūrio kurortuose įsigyta apie 0,5 tūkst. verslo liudijimų, trečdaliu daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Ypač aktyvūs Neringos gyventojai, čia verslo liudijimų išduota 43 proc. daugiau“, - sako A. Cukanov. – „Atsižvelgiant į sezoninės veiklos specifiką Klaipėdos AVMI atitinkamai organizuoja ir savo darbą. Pernai prieš didžiąsias vasaros šventes, laukiant poilsiautojų antplūdžio, buvo sudaryta galimybė verslo liudijimus įsigyti ir savaitgalį – tai pasiteisino, todėl įvertinus situaciją panaši praktika bus taikoma ir šią vasarą“.

Klaipėdos AVMI ragina gyventojus perkant prekes ar paslaugas pareikalauti pinigų sumokėjimo dokumentų (kvito ar sąskaitos-faktūros), kuriuos verslininkai kartais „pamiršta“ atiduoti pirkėjui ir kurie reikalingi kaip suteiktos paslaugos garantas nusipirkus nekokybišką prekę ar paslaugą. Kita vertus, minėti dokumentai patvirtina, kad Jūsų sumokėti grynieji pinigai yra apskaityti, todėl nesąžiningiesiems mažėja galimybės išvengti mokesčių, pasisavinant kliento sumokėtą ir valstybės biudžetui priklausančią sumos dalį, kuri kaupiama socialinėms reikmėms, švietimui, gydymui, infrastruktūros gerinimui ir kitoms svarbiausioms visuomenės reikmėms.


Šiame straipsnyje: Mokesčių inspekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

MNPD Lietuvoje 30 000 litų

MNPD  Lietuvoje 30 000 litų portretas
Visiems visiems visiems Kas apgins silpniausiąjį žmogų Lietuvoje? Nes ... ................................................................................................................... Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... ****************************************************************************** (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams ****************************************************************************** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) ****************************************************************************** Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Bet ... Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt metų) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. V i e n y k i m ė s reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD ž m o g u i Lietuvoje 30 000 litų. Pirmiausia. Ir ... Nedelsiant. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...

geras pavyzdys

geras pavyzdys portretas
Anglija info *************** Kilogramas cukraus Anglijos parduotuvėse kainuoja 68 pensai (2 litai 64 centai) Litras pieno Anglijos parduotuvėse kainuoja 55 pensai (2 litai 14 centų). Kilogramas miltų Anglijos parduotuvėje kainuoja 52 pensai (2 litai 2 centai) Litras dyzelino Anglijos (BP) kolonėlėse kainuoja £1.43 (5 litai 56 centai) ****************************************************************************** ****************************************************************************** Žmogaus darbo valandos minimalus atlyginimas Anglijoje yra £5.93 (23 litai 26 centai) ***************************************************************************** ***************************************************************************** ***************************************************************************** Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) Anglijoje yra £622.92 mėnesiui (2423 litai). Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. ***************************************************************************** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2011 - 2012 metams: £7,475.00 metams (apie 30 000 litų) Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 metams (apie 25 600 litų) ****************************************************************************** ****************************************************************************** ****************************************************************************** *** 2011 kovas **********************************************************

vietinė

vietinė portretas
nesąmonė. Kodėl turėčiau dalintis su valstybe savo pinigais?Aš moku už vandenį, tvarkau butą, valau langus, skalbiu patalynę, grandau kitą poilsiautojų paliktą mėšlą. Ar valstybė man atsiunčia kambarinę? Ar sumoka už elektrą?O gal išlygina skalbinius? Gal už papildomą darbą, deklaravus mokesčius, padidins pensiją? Durnių laivas. Gal yra mąstančių panašiai?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių