Kurortų policijos pareigūnai susitelks ties prevencija

Besirengdami artėjančiam vasaros sezonui, teisėsaugos bei kurortų Savivaldybių atstovai pripažino – siekiant užtikrinti viešąją tvarką kurortuose, itin didelis dėmesys turi būti skiriamas prevencijai. Šis ir kiti klausimai šiandien aptarti Palangoje Policijos departamento surengtame pasitarime dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros užtikrinimo 2012 m. vasaros sezono metu. Pasitarimo metu aptartos problemos bei galimi jų sprendimo būdai.

Pasak policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, šią vasarą kurortams papildomai bus skirta 590 tūkst. litų – tiek pat, kiek praėjusių metų sezonui. „Kurortuose papildomai bus komandiruoti policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Klausimas, kaip mes išnaudosime turimas pajėgas. Vienas iš būdų – dienos metu galėtų patruliuoti ne po du, o po vieną pareigūną. Taip jie taptų labiau matomi visuomenei“ - sakė S. Skvernelis.

Pristatydamas problemas, su kuriomis vasarą susiduria Palanga, kurorto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog svečių bei jų turto saugumas – prioritetinis kurortų klausimas. Siekiant, kad poilsiautojai jaustųsi patogiai, itin svarbu didelį dėmesį sutelkti ties automobilių, ypač su rusiškais ir baltarusiškais valstybiniais numeriais, vagystes.

Kalbėdamas apie viešosios tvarkos užtikrinimą, Š. Vaitkus pabrėžė būtinybę pasiekti, kad kuo daugiau pareigūnų vasarą patruliuotų ne automobiliais, o pėsčiomis. „Remiantis ne vienerių metų patirtimi galima konstatuoti, jog saugumą užtikrinantys policijos pareigūnai turi būti matomi, tai yra, visuomenė policininkus turi matyti patruliuojančius gatvėse. Akivaizdu, jog vien jau uniformuotų pareigūnų buvimas žmonių susibūrimo vietose daugelį drausmina, be to, pėsčiomis patruliuojantys pareigūnai gali užkirsti kelią numanomiems incidentams, alkoholio vartojimui viešose vietose“, - pabrėžė Š. Vaitkus.

Prevencijos svarba siekiant užtikrinti viešąją tvarką pasitarimo metu buvo pabrėžta ne kartą. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas  Renatas Požėla atkreipė dėmesį, jog vietos komisariatams pasiūlyta iki balandžio 30 d. identifikuoti nesaugias kurortų ir kurortinių teritorijų vietas bei objektus ir siūlyti sprendimus gerinant viešojo saugumo situaciją jų savininkams. Jei į siūlymus nebus atsižvelgta – fiksuoti pažeidimus bei siekti šių objektų veiklos apribojimo ar nutraukimo. „Verslas negali kenkti žmonių saugumui“, - kalbėjo R. Požėla.

Taip pat nutarta labai aktyviai prevenciškai padirbėti su kavinėmis ir apgyvendinimo įstaigomis. „Parengsime specialią medžiagą lietuvių, anglų ir kitomis kalbomis, kur bus akcentuojama apie asmenų apsisaugojimo ir turto apsaugojimo būdus bei pateikiamos nuorodos, kokia gresia atsakomybė už vienokį ar kitokį elgesį“, - sakė R. Požėla.

Pasitarimo metu išsakytas ir siūlymas konkrečiai Palangai – kurorto Savivaldybė turėtų apsispręsti, ar nevertėtų vasarą nuo 22 val. iki 6 val. uždrausti automobilių eismą kurortinėje miesto dalyje – nuo Vytauto gatvės iki jūros. Tai, pasak R. Požėlos, pasitarnautų nusikalstamumo ir teisės pažeidimų prevencijai. „Panašų modelį yra pritaikiusi Nida. Yra šiokių tokių nepatogumų, bet tikrai negalime sakyti, kad šis modelis nevykęs“, - po pasitarimo žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Pabrėžta ir kita siekiamybė – ne mažiau kaip 10 proc. bylų nuo visų ištirtų nusikalstamų veikų baigti supaprastinto (ypač pagreitinto) proceso tvarka.

Tačiau, pasak Palangos miesto apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės Nijolės Požarskienės, didžiausiame šalies kurorte susiklostė paradoksali situacija – didžiausias stabdis ikiteisminiame tyrime tapo pati prokuratūra. „Neturime prokurorų, ir tai labai neramina. Šiuo metu turime tik  du etatus, įskaitant ir vyriausiąją prokurorę. Esant tokioms sąlygoms negalime užtikrinti nei kokybės, nei operatyvumo“, - kalbėjo N. Požarskienė.

„Mes visi esame susirūpinę, kad tiek prokuratūroje, tiek teisme situacija yra nenormali – vasaros sezono metu tokios pajėgos, kokios yra čia – du prokurorai bei du teisėjai – negali efektyviai dirbti. Turime strateginį tikslą bylas baigti pagreitinto proceso būdu, o tam reikia efektyvaus prokuratūros ir teismo daro. Kreipsimės į Generalinę prokuratūrą ir Teismų tarybą, kad etatai, kurie anksčiau buvo, o šiuo metu yra panaikinti, būtų įvesti“, - pabrėžė S. Skvernelis.

Siekiant greičiau ir efektyviau atlikti procesinius veiksmus, ypač nagrinėjant bylas supaprastinto proceso tvarka, Policijos departamento Kriminalinės policijos valdyba iki kovo 30 d. taip pat parengs raštą Generalinei prokuratūrai ir teisėjų tarybai, kuriuo vasaros sezono metu bus siūloma komandiruoti prokurorus ir teisėjus į Palangą.


Šiame straipsnyje: Palanga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių