Kuršių marių regatos taures iškovojo lietuvių ir estų buriuotojai

Savaitgalį Nidoje finišavo 42-osios Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti paskutinysis penktasis etapas. Šiame etape dalyvavusi 51 jachta plaukė 10 jūrmylių ilgio „Olimpinę distanciją“ prie Nidos. Po daugmaž 2 val. trukusių lenktynių paaiškėjo galutiniai regatos nugalėtojai.

Absoliučiai greičiausios jachtos įskaitoje nugalėjo ir vieną iš dviejų pereinamųjų Kuršių marių regatos „Swedbank“ įsteigtų nugalėtojų taurių laimėjo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachta „ARABELA“. Ji daugiau nei 260 jūrmylių ilgio regatos distancijoje sugaišo 28 val. 37 min. 6 s.

Greičiausios pagal perskaičiuotą laiką jachtos įskaitoje nugalėjo 42-osios Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti dalyviai iš Estijos. Kapitono Mart Tamm vadovaujama jachta „KATARINE JEE“ distancijoje pagal perskaičiuotą laiką sugaišo 27 val. 41 min. 35 s ir iškovojo antrąją  pereinamąją Kuršių marių regatos nugalėtojų taurę.

Galutiniai grupių nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti specialiomis taurėmis. Jais tapo: 0 grupė - „ARABELA“ kapitonas Raimondas Šiugždinis, I grupė: „JIGY JIGY - SOMI“, kapitonas Šarūnas Sodeika, II grupė: „BARAKA“, kapitonas Rimantas Stropus, III grupė: „SUOMINIS“, kapitonas Edmundas Gylys, IV grupė: „VASARA“, kapitonas Vilius Roškus, V grupė: „TANGO“, kapitonas Aidas Narbutas, VI grupė: „VERDENĖ“, kapitonas Gražvydas Lukoševičius, VII grupė: „PHOENIX“, kapitonas Ričardas Malkevičius.

Šiuometinėje 42-osios Kuršių marių regatoje „Swedbank“ taurei laimėti dalyvavo 53 jachtos ir daugiau nei 300 buriuotojų. Regatos dalyviai, varžydamiesi penkiuose skirtingų distancijų etapuose, įveikė daugiau nei 260 jūrmylių atstumą. Etapų distancijos driekėsi tiek Lietuvos, tiek Rusijos vandenyse.

Šiame straipsnyje: kuršių marių regata