Laivo-restorano Danėje idėja ekspertų neįtikino

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) Architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos svarstymui pristatyta verslininkų idėja Danės upėje įkurdinti laivą-restoraną „Gildija“ ekspertų neįtikino.

Jos autoriai – bendrovės „Runis“ atstovai ir architektas D.Vitkauskas – teigė, jog laivas-restoranas pagyvins Danę, taps nauju miestiečių ir turistų traukos centru. Esą tai būsiantis tik laikinas įrenginys ir, investicijoms atsipirkus ar nesėkmės atveju, jis bet kada galės būti išplukdytas iš upės. Optimizmo nestokojantys verslininkai sakė suskaičiavę, jog investuotos lėšos jiems sugrįš per dešimtmetį.

Ant plausto įrengtą 60 vietų restoraną iš pradžių norėta švartuoti prie kairiosios Danės krantinės, tarp Biržos ir Pilies tiltų, greta vadinamojo Žvejų gatvės 7-aukščio, tačiau dabar pasirinkta kita vieta – dešinė krantinė, burlaivio „Meridianas“ kaimynystėje. Lankytojai į restoraną patektų iš Danės skverelio.

Su šia iniciatyva verslininkai sakė jau lankęsi Klaipėdos miesto savivaldybėje, kur išgirdę rekomendaciją idėją apsvarstyti LASKAO architektų-ekspertų taryboje. Tuo pat metu, net nelaukdamas specialistų išvadų, savo paramą šiam sumanymui jau išreiškė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys.

 

 

Idėją rekomenduota tikslinti ir pagrįsti

Ekspertų taryba iniciatyvą ir ją pristatančią projektinę medžiagą įvertino santūriai. Anot architekto E.Andrijausko, šiandieninė situacija yra tokia, jog miestas neturi jokių reglamentų, kas ir kokiomis sąlygomis gali kurtis Danės vagoje. Nors upė glaudžiasi prie vertingiausių miesto teritorijų – senamiesčio bei istorinės dalies, net rengiami nauji paveldosauginiai reglamentai šios vietos plėtros sąlygų nenagrinėja. Tad pasak eksperto, skuba priimant sprendimus gali sukurti chaosą ant vandens. E.Andrijauskas kritiškai įvertino ir išorinį pateikto laivo-restorano sprendimą. Esą jis neturi nieko bendro su Klaipėdai būdinga fachverko stilistika, labiau primena Bankoko vaizdus.

Ekspertės M.Ramanauskienės nuomone, autoriai turėtų tikslinti pačią idėją, nes vizualiai objektas labiau panašus ne į laivą, o į prieplauką. Verslininkai čia problemos neįžvelgė ir žadėjo projektą pakoreguoti, t.y. „nupjauti“ laivo-restorano „nosį“.

Ekspertų tarybos narių diskusijose beveik vieningai konstatuota, jog visuomenei pristatomos  „žalios“ idėjos nereikėtų pasmerkti kaip nerealios ar neįgyvendinamos. Ji turėtų būti tobulinama ir pagrįsta detaliais sprendiniais, nagrinėjančiais visą aplinkos kontekstą.

Anot Ekspertų tarybos nario R.Gailiaus, prieš priimant sprendimus turi būti aišku, kaip ir kokiais keliais į laivą-restoraną bus atgabenami produktai (ar Danės skverelio pėsčiųjų takais?), kur stovės lankytojų automobiliai, kaip iš jo bus išvežamos atliekos, ar bus užtikrintas elektros, vandens tiekimas, kur dėsis nuotėkos.

Iniciatyvos sumanytojams rekomenduota, detalizuojant projektą, tikslinti ir planuojamo objekto vietą, traukti jį atokiau nuo „Meridiano“ ir senamiesčio. Esą kol upės krantinės tuščios, nereikėtų į vieną vietą sugrūsti dviejų panašios paskirties objektų.


Šiame straipsnyje: restoranas GildijaDanės upė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Buves

Buves portretas
Dar tuo laiku ,kai iš Sankt-Peterburgo 1976 m. parplukdėme į "Baltijos" laivų statykla busima restoraną "Regata" ir nuo to momento ,kai jis tapo restoranu kuris buvo prišvartuotas prie 1875m.pastatyto sandėlio (dab.Memelio restorno), netilo diskusijos ir kalbos ,kad "paplavokas"(taip buvo praminta "Regata") darko miesto vaizdą, tai dabar vėl norima "įpaplavokinti" Dange tik kitoje vietoje. Taip ,"Regata" pradžioje buvo prestižinis restoranas, bet vėliau daugėjant mieste įvairių užeigų jo populiarumas išblėso.Ne tik sudėtinga panašaus tipo restoranams įrengti infrastruktūra, sudėtinga šildymo sistema (kas be abejo, tai įtakotu patiekalų ,bei gėrimų kaina) bet nepamirškite ir tokio gamtos ,kaip bangavimas, upės lygio pakilimo veiksnys.Su tomis problemomis tekdavo susidurti ir pasakysiu ,kad pojūtis ,kai "cypia ir braška" įtemti trosai ar ,kai siūbuojamas, bei daužomas į Dangės upėje įtaisytus guma apvilktus apsaugines kolonas „paplavokas“ - personalui darbas ir patiems lankytojams „poilsis“ nėra malonus.

To Buves

To Buves portretas
Tai jei tamstai nepatinka, tai Jus ir nesilankykite. Merdianas irgi yra kavine, bet kazkaip niekam nekliuva. Apskritai man nepatinka kad kazkokia sajunga sprendzia pagal kriterijus "patinka" "nepatinka". Tokia sistema labai palanki korupcijai.

Taigi

Taigi portretas
Kvailiai, reikėjo atiduoti projektavimo darbus gerb. V.M. individualiai įmonei. UAB "PM" ar UAB "UP". Būtų praslydę per pirmą kartą. Čia juk viskas aišku
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių