Lėbartuose statys naują kolumbariumą

Po metų Lėbartų kapinėse bus pastatytas naujas kolumbariumas.

Po metų Lėbartų kapinėse bus pastatytas naujas kolumbariumas. Urnų saugojimas jame bus mokamas. Teigiama, kad pastačius naują kolumbariumą norima sudaryti konkurenciją esančiam privačiam.

Nišoje tilps 4 urnos

Klaipėdos savivaldybė skelbs pėsčiųjų tako dalies – aikštelės, kurios plotas 900 kvadratiniai metrai, esančios Lėbartų kapinėse, nuomos konkursą.

Jo metu bus siekiama pritraukti įmones, kurios įrengtų kolumbariumą, teiktų urnų saugojimo paslaugą, vykdytų priežiūrą.

Konkursas vyks lapkričio 27 dieną. Dalyvių pasiūlymai bus priimami nuo 9 iki 10 val., o vokai atplėšti – 11 val.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė tvirtino, kad pradinė aikštelės nuomos kaina nustatyta minimali – 45 litai per mėnesį.

Tačiau numatoma, kad konkurso metu ši gali išaugti, jei bus daugiau dalyvių.

Aikštelės nuomininkas įsipareigos joje savo lėšomis įrengti kolumbariumą. Pastarojo išorė turėtų būti marmurinė ar granitinė. Nurodoma, kad kolumbariumas būtų dviejų metrų aukščio.

Reikalaujama, kad nišos urnoms būtų įrengtos iš abiejų pusių. Vienos jų gylis, plotis ir aukštis siektų 0,5 metro. Numatoma, kad nišų kolumbariume bus 300. Vienoje jų tilps keturios urnos.

„Tai tarsi šeimyninė kapavietė. Vienoje nišoje galės būti saugomi kelių šeimos narių palaikai“, – pasakojo G.Paulikienė.

Turės perduoti savivaldybei

Aikštelės nuomininkas per tris mėnesius nuo sutarties pasirašymo turės parengti kolumbariumo projektą, išdėstymo schemą ir suderinti juos su savivaldybe.

Su klientais jis turės sudaryti sutartis, kurios bus registruojamos specialiame žurnale. Sutartis su nuomininku bus pasirašoma trejiems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui.

„Vėliau kolumbariumą nuomininkas turės neatlygintinai atiduoti savivaldybei“, – tvirtino vedėja.

Aikštelę nuomininkas turės sutvarkyti ne vėliau per šešis mėnesius. Ne vėliau kaip per metus turi būti pastatytas kolumbariumas ar jo dalis ir pradėtas paslaugų teikimas.

Greitai buvo užpildytas

Prieš keletą metų savivaldybė buvo įrengusi kolumbariumą Lėbartų kapinėse. Jame buvo apie 170 vietų. Skaičiuota, kad vienos nišos įrengimas atsiėjo apie 3,7 tūkst. litų.

Per pusantrų metų visos nišos savivaldybės kolumbariume buvo užpildytos. Klaipėdiečiams nereikėjo mokėti už urnų saugojimą jame.

Naujajame kolumbariume ši paslauga bus mokama. Kiek kainuos, nėra aišku. Kainą nustatys nuomininkas, tačiau turės ją suderinti su savivaldybe.

Prie Joniškės kapinių yra įrengtas privatus kolumbariumas. Tačiau, anot G.Paulikienės, jis nėra labai populiarus. Manoma, kad tam įtakos turi nemažos urnų saugojimo kainos.

Per mėnesį už kriptą reikia mokėti 30 litų mokestį.

„Naujo kolumbariumo įrengimo tikslas yra ne tik teikti paslaugą, išnaudoti tako dalį, bet ir sudaryti konkurenciją privačiam kolumbariumui“, – tvirtino vedėja.

G.Paulikienė tvirtino, kad konkurse tikimasi sulaukti nemažai dalyvių, nes besidominčių šios paslaugos teikimu Klaipėdoje buvo daug.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
nuotraukoje kaip baisiai atrodo. Takai zolem apauge, geliu prikrauta nenormaliai, vazos skirtingos, man negraziai atrodo... Vaizdas nekoks.

zita

zita portretas
dieve mano,gyvam zmogui nei tako nebelieka normalaus, atitvers sienomis, jug cia ne muziejus,kad eidami ziuretume i eksponatus,durnesnio dalyko nesugalvosi ir kaip tokie.......uzima postus.

Pirmam

Pirmam portretas
Jaigu pastatytu kolumbariuma patvory,tai ten butu galima laidoti benamius.Na nebent veltui.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paroda „Sveikata 2019“ – ne tik apie fizinę sveikatą
  Paroda „Sveikata 2019“ – ne tik apie fizinę sveikatą

  Ar gali būti geresnis laikas pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata negu pavasaris? Orui vis šylant, mes irgi pradedame busti iš žiemos miego bei susimąstome, jog atėjo laikas pradėti daugiau judėti, sveikiau maitintis ir vasarą pasitikt...

 • Merų rinkimų siurprizai
  Merų rinkimų siurprizai

  Artimiausius ketverius metus trečią kadenciją uostamiesčiui vadovaus buvęs liberalas Vytautas Grubliauskas, kurį palaikė dauguma balsavusių klaipėdiečių. Dar vienai kadencijai tas pats meras išrinktas ir Šilutės rajone, o štai ...

  21
 • Klaipėdos bendruomenę vėl suvienys maldos pusryčiai
  Klaipėdos bendruomenę vėl suvienys maldos pusryčiai

  Tradicija tapusi iniciatyva – Klaipėdos miesto bendruomenės maldos pusryčiai vyks pirmąjį gegužės šeštadienį ir į vieną vietą pakvies skirtingų konfesijų aukšto rango dvasininkus, verslo, politikos, teisėsaugos, &scaron...

  13
 • Medelyno kvartale projektuojamos gatvės
  Medelyno kvartale projektuojamos gatvės

  Rengiant Medelyno kvartalo techninį projektą, svarstoma, kaip efektyviai išvystyti teritorijos infrastruktūrą. Užbaigus šiuos darbus, bus sprendžiama dėl tolesnių procesų finansavimo tvarkos. ...

  4
 • Palangos tualetams žiebiama žalia šviesa
  Palangos tualetams žiebiama žalia šviesa

  Daugybės diskusijų ir valstybinių institucijų dėmesio sulaukę viešieji tualetai Palangos paplūdimyje turi šansų išlikti. ...

  3
 • Depolitizuos savivaldybių įmonių valdymą
  Depolitizuos savivaldybių įmonių valdymą

  Klaipėdos savivaldybė skelbia trijų savivaldybės įmonių valdybos ir stebėtojų tarybos narių atrankas. Siekiama surasti nepriklausomus valdybos narius ir depolitizuoti kolegialius įmonių valdymo organus. ...

  5
 • Gargždų mieste – nauji suoliukai atokvėpiui
  Gargždų mieste – nauji suoliukai atokvėpiui

  Pastarosiomis dienomis Gargžduose buvo pastatyta 20 naujų suoliukų, skirtų atsikvėpti sunkiau vaikštantiems, negalią turintiems, senyvo amžiaus asmenims, mamoms su mažais vaikais bei kitiems miestiečiams, kuriems, einant tolimesnį atstumą, re...

  4
 • V. Grubliauskas: paukščių takui – ministerijos pritarimas
  V. Grubliauskas: paukščių takui – ministerijos pritarimas

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į juos atsako Vytautas ...

  30
 • Kadetų mokykla – jūrinės valstybės viltis?
  Kadetų mokykla – jūrinės valstybės viltis?

  Po daugiau nei dešimtmečio grupės entuziastų atkaklių pastangų Klaipėdoje įsteigti Jūrų kadetų mokyklą, ši idėja pagaliau įgauna realius kontūrus. Rugsėjo 1-ąją uostamiestyje duris turėtų atverti ugdymo įstaiga, su kuria ne be...

  14
 • Kaip tolimųjų reisų vairuotojams nepatekti į nesąžiningų darbdavių pinkles?
  Kaip tolimųjų reisų vairuotojams nepatekti į nesąžiningų darbdavių pinkles?

  Per pastaruosius metus Lietuvoje įsikūrė rekordiškai daug krovinių vežimo veiklą vykdančių įmonių. Tačiau tuo pačiu padaugėjo ir verslininkų, vengiančių su darbuotojais atsiskaityti, nuolat bankrutuojančių, statusą keičiančių ar ir...

  2
Daugiau straipsnių