Lėbartuose statys naują kolumbariumą

Po metų Lėbartų kapinėse bus pastatytas naujas kolumbariumas.

Po metų Lėbartų kapinėse bus pastatytas naujas kolumbariumas. Urnų saugojimas jame bus mokamas. Teigiama, kad pastačius naują kolumbariumą norima sudaryti konkurenciją esančiam privačiam.

Nišoje tilps 4 urnos

Klaipėdos savivaldybė skelbs pėsčiųjų tako dalies – aikštelės, kurios plotas 900 kvadratiniai metrai, esančios Lėbartų kapinėse, nuomos konkursą.

Jo metu bus siekiama pritraukti įmones, kurios įrengtų kolumbariumą, teiktų urnų saugojimo paslaugą, vykdytų priežiūrą.

Konkursas vyks lapkričio 27 dieną. Dalyvių pasiūlymai bus priimami nuo 9 iki 10 val., o vokai atplėšti – 11 val.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė tvirtino, kad pradinė aikštelės nuomos kaina nustatyta minimali – 45 litai per mėnesį.

Tačiau numatoma, kad konkurso metu ši gali išaugti, jei bus daugiau dalyvių.

Aikštelės nuomininkas įsipareigos joje savo lėšomis įrengti kolumbariumą. Pastarojo išorė turėtų būti marmurinė ar granitinė. Nurodoma, kad kolumbariumas būtų dviejų metrų aukščio.

Reikalaujama, kad nišos urnoms būtų įrengtos iš abiejų pusių. Vienos jų gylis, plotis ir aukštis siektų 0,5 metro. Numatoma, kad nišų kolumbariume bus 300. Vienoje jų tilps keturios urnos.

„Tai tarsi šeimyninė kapavietė. Vienoje nišoje galės būti saugomi kelių šeimos narių palaikai“, – pasakojo G.Paulikienė.

Turės perduoti savivaldybei

Aikštelės nuomininkas per tris mėnesius nuo sutarties pasirašymo turės parengti kolumbariumo projektą, išdėstymo schemą ir suderinti juos su savivaldybe.

Su klientais jis turės sudaryti sutartis, kurios bus registruojamos specialiame žurnale. Sutartis su nuomininku bus pasirašoma trejiems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui.

„Vėliau kolumbariumą nuomininkas turės neatlygintinai atiduoti savivaldybei“, – tvirtino vedėja.

Aikštelę nuomininkas turės sutvarkyti ne vėliau per šešis mėnesius. Ne vėliau kaip per metus turi būti pastatytas kolumbariumas ar jo dalis ir pradėtas paslaugų teikimas.

Greitai buvo užpildytas

Prieš keletą metų savivaldybė buvo įrengusi kolumbariumą Lėbartų kapinėse. Jame buvo apie 170 vietų. Skaičiuota, kad vienos nišos įrengimas atsiėjo apie 3,7 tūkst. litų.

Per pusantrų metų visos nišos savivaldybės kolumbariume buvo užpildytos. Klaipėdiečiams nereikėjo mokėti už urnų saugojimą jame.

Naujajame kolumbariume ši paslauga bus mokama. Kiek kainuos, nėra aišku. Kainą nustatys nuomininkas, tačiau turės ją suderinti su savivaldybe.

Prie Joniškės kapinių yra įrengtas privatus kolumbariumas. Tačiau, anot G.Paulikienės, jis nėra labai populiarus. Manoma, kad tam įtakos turi nemažos urnų saugojimo kainos.

Per mėnesį už kriptą reikia mokėti 30 litų mokestį.

„Naujo kolumbariumo įrengimo tikslas yra ne tik teikti paslaugą, išnaudoti tako dalį, bet ir sudaryti konkurenciją privačiam kolumbariumui“, – tvirtino vedėja.

G.Paulikienė tvirtino, kad konkurse tikimasi sulaukti nemažai dalyvių, nes besidominčių šios paslaugos teikimu Klaipėdoje buvo daug.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
nuotraukoje kaip baisiai atrodo. Takai zolem apauge, geliu prikrauta nenormaliai, vazos skirtingos, man negraziai atrodo... Vaizdas nekoks.

zita

zita portretas
dieve mano,gyvam zmogui nei tako nebelieka normalaus, atitvers sienomis, jug cia ne muziejus,kad eidami ziuretume i eksponatus,durnesnio dalyko nesugalvosi ir kaip tokie.......uzima postus.

Pirmam

Pirmam portretas
Jaigu pastatytu kolumbariuma patvory,tai ten butu galima laidoti benamius.Na nebent veltui.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Siekia sistemos skaidrumo
  Siekia sistemos skaidrumo

  Išskirtinius atvejus dėl vaikų priėmimo į darželius Klaipėdoje nagrinėjanti speciali komisija rinkosi į posėdį aptarti įstaigose vis atsirandančių laisvų vietų. Tėveliai raginami būti budrūs, nes situacija keičiasi kone kasdien. ...

 • Prabanga virs košmaru?
  Prabanga virs košmaru?

  Išskirtinė vieta prabangiam būstui ne visuomet gali atnešti išsvajotą ramybę ir jaukumą. Marių gatvėje, prie žvejų uostelio, statomų kotedžų pardavėjai nutyli, jog netrukus naujus būstus įsigijusiems pirkėjams po langais ...

 • Premjeras: Palangos policijos pastato sklypo pardavimą turi įvertinti prokurorai
  Premjeras: Palangos policijos pastato sklypo pardavimą turi įvertinti prokurorai

  Premjeras Saulius Skvernelis prašo finansų ministro Viliaus Šapokos kreiptis į prokurorus, kad šie įvertintų bei panaikintų buvusio policijos komisariato bei žemės sklypo Palangoje pardavimo sandorį. ...

  9
 • Pradėjo projektuoti naują gatvę
  Pradėjo projektuoti naują gatvę

  Miesto valdžia nori panaikinti keliukus, kurie iš privačių namų eina tiesiai į magistralinę Liepojos gatvę. Lygiagrečiai su šia gatve žadama nutiesti gatvelę. ...

  4
 • Diskutavo ir apie bokšto atstatymą
  Diskutavo ir apie bokšto atstatymą

  Šiaurinės kurtinos – piliavietės gynybinio pylimo – atstatymo darbai artėja į pabaigą. Miesto valdžios atstovai diskutuoja, kokių veiksmų reikės imtis toliau. ...

  4
 • Spūstims mieste artinasi galas?
  Spūstims mieste artinasi galas?

  Ambicingas planas Minijos gatvėje įdiegti išmaniąją transporto srautus atpažįstančią įrangą, panašu, taps realybe. Darbus, kurie sutrumpintų laukimą prie šviesoforų, planuojama pradėti dar šiemet ir užbaigti iki kit...

  11
 • Aikštelėse pavojų kelia „drageriai“
  Aikštelėse pavojų kelia „drageriai“

  Gausiai iškritus sniegui ir pašalus, ekstremalių pojūčių ištroškę vairuotojai ieško vietų, kur galėtų "padraskyti" savo automobilius – "piešti" vadinamąsias saules, atlikti staigius m...

  20
 • „Kur pinigai, ten ir pavojai“
  „Kur pinigai, ten ir pavojai“

  Michailo Denisenkos pilna visur – jis kuria tekstus, koncertuoja, užsiima ekologine veikla, be viso to, dar budina uostamiesčio jaunimą iš letargo miego. Tačiau ne ką mažiau žavi ir kita jo pusė – įgimtas patriotizmas ir meilė savo...

  9
 • L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai
  L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai

  Lapių bendruomenės centro pirmininkei Laimai Karbauskienei likimas lėmė pastaruoju metu itin populiarią pavardę. Ir nors su "valstiečių" lyderiu Ramūnu Karbauskiu ponią Laimą išties sieja ne atsitiktinis sutapimas, o giminystės sai...

  9
 • Skubėkime pasidžiaugti žiema
  Skubėkime pasidžiaugti žiema

  Šį savaitgalį patartina išsiruošti į gamtą ir pasimėgauti žiemos malonumais, mat nuo kitos savaitės vidurio į pajūrį sugrįš lietūs ir žvarba. Gali būti, kad tai bus paskutinė proga šį mėnesį pasigrožėti &s...

  1
Daugiau straipsnių