Lėbartuose statys naują kolumbariumą

Po metų Lėbartų kapinėse bus pastatytas naujas kolumbariumas.

Po metų Lėbartų kapinėse bus pastatytas naujas kolumbariumas. Urnų saugojimas jame bus mokamas. Teigiama, kad pastačius naują kolumbariumą norima sudaryti konkurenciją esančiam privačiam.

Nišoje tilps 4 urnos

Klaipėdos savivaldybė skelbs pėsčiųjų tako dalies – aikštelės, kurios plotas 900 kvadratiniai metrai, esančios Lėbartų kapinėse, nuomos konkursą.

Jo metu bus siekiama pritraukti įmones, kurios įrengtų kolumbariumą, teiktų urnų saugojimo paslaugą, vykdytų priežiūrą.

Konkursas vyks lapkričio 27 dieną. Dalyvių pasiūlymai bus priimami nuo 9 iki 10 val., o vokai atplėšti – 11 val.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė tvirtino, kad pradinė aikštelės nuomos kaina nustatyta minimali – 45 litai per mėnesį.

Tačiau numatoma, kad konkurso metu ši gali išaugti, jei bus daugiau dalyvių.

Aikštelės nuomininkas įsipareigos joje savo lėšomis įrengti kolumbariumą. Pastarojo išorė turėtų būti marmurinė ar granitinė. Nurodoma, kad kolumbariumas būtų dviejų metrų aukščio.

Reikalaujama, kad nišos urnoms būtų įrengtos iš abiejų pusių. Vienos jų gylis, plotis ir aukštis siektų 0,5 metro. Numatoma, kad nišų kolumbariume bus 300. Vienoje jų tilps keturios urnos.

„Tai tarsi šeimyninė kapavietė. Vienoje nišoje galės būti saugomi kelių šeimos narių palaikai“, – pasakojo G.Paulikienė.

Turės perduoti savivaldybei

Aikštelės nuomininkas per tris mėnesius nuo sutarties pasirašymo turės parengti kolumbariumo projektą, išdėstymo schemą ir suderinti juos su savivaldybe.

Su klientais jis turės sudaryti sutartis, kurios bus registruojamos specialiame žurnale. Sutartis su nuomininku bus pasirašoma trejiems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui.

„Vėliau kolumbariumą nuomininkas turės neatlygintinai atiduoti savivaldybei“, – tvirtino vedėja.

Aikštelę nuomininkas turės sutvarkyti ne vėliau per šešis mėnesius. Ne vėliau kaip per metus turi būti pastatytas kolumbariumas ar jo dalis ir pradėtas paslaugų teikimas.

Greitai buvo užpildytas

Prieš keletą metų savivaldybė buvo įrengusi kolumbariumą Lėbartų kapinėse. Jame buvo apie 170 vietų. Skaičiuota, kad vienos nišos įrengimas atsiėjo apie 3,7 tūkst. litų.

Per pusantrų metų visos nišos savivaldybės kolumbariume buvo užpildytos. Klaipėdiečiams nereikėjo mokėti už urnų saugojimą jame.

Naujajame kolumbariume ši paslauga bus mokama. Kiek kainuos, nėra aišku. Kainą nustatys nuomininkas, tačiau turės ją suderinti su savivaldybe.

Prie Joniškės kapinių yra įrengtas privatus kolumbariumas. Tačiau, anot G.Paulikienės, jis nėra labai populiarus. Manoma, kad tam įtakos turi nemažos urnų saugojimo kainos.

Per mėnesį už kriptą reikia mokėti 30 litų mokestį.

„Naujo kolumbariumo įrengimo tikslas yra ne tik teikti paslaugą, išnaudoti tako dalį, bet ir sudaryti konkurenciją privačiam kolumbariumui“, – tvirtino vedėja.

G.Paulikienė tvirtino, kad konkurse tikimasi sulaukti nemažai dalyvių, nes besidominčių šios paslaugos teikimu Klaipėdoje buvo daug.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
nuotraukoje kaip baisiai atrodo. Takai zolem apauge, geliu prikrauta nenormaliai, vazos skirtingos, man negraziai atrodo... Vaizdas nekoks.

zita

zita portretas
dieve mano,gyvam zmogui nei tako nebelieka normalaus, atitvers sienomis, jug cia ne muziejus,kad eidami ziuretume i eksponatus,durnesnio dalyko nesugalvosi ir kaip tokie.......uzima postus.

Pirmam

Pirmam portretas
Jaigu pastatytu kolumbariuma patvory,tai ten butu galima laidoti benamius.Na nebent veltui.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Susitikime kalbėta apie kvapų kontrolę
  Susitikime kalbėta apie kvapų kontrolę

  Noriu tikėti, kad šiandien taryboje patvirtinta mėlynojo proveržio strategija įkvėps proveržiui ir kvapų bei taršos suvaldymo kontekste – po susitikimo su „Klaipėdos naftos“ generaliniu direktoriumi Mindaugu Jusiumi teig...

  5
 • Direktoriaus konkursas – pabaigos link
  Direktoriaus konkursas – pabaigos link

  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo konkursas, kaip buvo tikėtasi, didelio susidomėjimo nesulaukė. Kultūros ministerijoje į šį postą buvo sulaukta tik dviejų pretendentų dokumentų, abu kandidatai – ne klaipėdiečiai. Kuris j...

 • Pavasaris eina pėsčias
  Pavasaris eina pėsčias

  Vilnius jau džiaugiasi žydinčiomis sakuromis, o Klaipėdoje kantriai lūkuriuojama augalų "sprogimo". Kol kas uostamiesčio universiteto Botanikos sode nedrąsiai skleidžiasi tik magnolijos ir narcizai. Žydėjimo piko pajūryje veikiausiai sula...

 • Dėl naujų adresų – sąmyšis
  Dėl naujų adresų – sąmyšis

  Dalis Klaipėdos rajono gyventojų netrukus taps miestiečiais. Tačiau vienus ši žinia džiugina, o kitiems Gargždų miesto ribų pasikeitimai atnešė nepatogumų – paaiškėjo, kad žmonės negali parduoti nuosavybės, kol savival...

  2
 • Aistruolių zonai – dideli reikalavimai
  Aistruolių zonai – dideli reikalavimai

  Nuo birželio 14-osios visą mėnesį Rusijoje kunkuliuos pasaulio futbolo čempionato aistros. Klaipėdiečiai siekia, kad tomis dienomis futbolo dvasia sklandytų ir uostamiestyje. ...

 • Dėl Klaipėdos paplūdimių – diskusijos
  Dėl Klaipėdos paplūdimių – diskusijos

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras vietos, kur bus galima lankytis su gyvūnais. Tam pritarė miesto taryba. Po diskusijų patvirtintos ir elgesio paplūdimiuose taisyklės. ...

  1
 • Gyventojus žada ir importuoti?
  Gyventojus žada ir importuoti?

  Miesto taryba patvirtino Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją iki 2030-ųjų ir jos veiksmų planą. Pabrėžta, kad dabar laukia didelis iššūkis – įgyvendinimas, prie kurio turės prisidėti visi partneriai. ...

  15
 • Išrinkta Vitės pagrindinės mokyklos vadovė
  Išrinkta Vitės pagrindinės mokyklos vadovė

  Nuo kito ketvirtadienio Vitės pagrindinei mokyklai pradės vadovauti naujoji jos direktorė Renata Venckienė. Šioje įstaigoje moteris išdirbo apie aštuoniolika metų, keturiolika iš jų – kaip direktoriaus pavaduotoja ugdym...

  9
 • Ligoninėje – praktikantų desantas iš Amerikos
  Ligoninėje – praktikantų desantas iš Amerikos

  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje netrukus gerokai dažniau skambės anglų kalba. Čia stažuotis atvyksta medicinos studentai iš Jungtinių Valstijų. ...

  3
 • Klaipėdiečiai namuose pasigenda šilumos
  Klaipėdiečiai namuose pasigenda šilumos

  Subjurus ir atvėsus orams, uostamiesčio gyventojai pradėjo svarstyti, ar mieste laiku baigtas šildymo sezonas. Daugelis neslepia, kad šiluma namuose kaulų nelaužytų. Dabar tenka kęsti vėsą ir drėgmę. ...

  7
Daugiau straipsnių