Lenkai – vėl pirmesni?

Dar niekada Pasaulio futbolo čempionatas nevyko taip arti Lietuvos. Kaimyniniame Kaliningrade šią vasarą bus žaidžiamos ketverios rungtynės, į kurias suplūs tūkstančiai futbolo gerbėjų. Tačiau priešingai nei Gdanskui ar kitiems gretimiems Lenkijos miestams, Klaipėdai iš šios sporto fiestos, regis, didesnės naudos nebus.

Panosėje – gardus kąsnis

Klaipėda ir Gdanskas (su Kaliningradu pusiaukelėje) vienas nuo kito nutolę kiek daugiau nei 300 kilometrų.

Centrinė ašis, aplink kurią šią vasarą suksis didžiuliai pinigai ir galimybė uždirbti, bus būtent Kaliningradas.

Čia šiemet birželio 25 d. – liepos 28-ąją vyks ketverios skirtingų grupių Pasaulio futbolo čempionato varžybos, sutrauksiančios lig šiol neregėtą futbolo gerbėjų armiją.

Visiems jiems reikės kažkur gyventi, valgyti, linksmintis.

Dienraščio duomenimis, futbolo sirgaliai Kaliningrado viešbučius suskubo rezervuoti dar prieš trejus metus.

Kas nespėjo, tiems nepasisekė, nes prieš gerą pusmetį naktis Kaliningrado viešbučiuose jau kainavo iki tūkstančio eurų.

Nenormalų kainų augimą bandė žaboti ir pati rusų valdžia, sudarinėjusi juoduosius viešbučių sąrašus ir ėmusi jiems taikyti sankcijas už tokį plėšikavimą.

Į šią situaciją netruko sureaguoti kaliningradiečių kaimynai lenkai, svečiams pasiūlę kur kas geresnes sąlygas.

Klaipėda, kuri nuo Kaliningrado yra bent 30 kilometrų arčiau nei Gdanskas, iš šio Pasaulio futbolo čempionato, regis, peš kur kas mažiau nei lenkai.

Ką pasirinks sirgaliai?

Keliu atstumas nuo Kaliningrado iki Gdansko yra 165 km, kuriuos, kaip tikina interneto paieškos sistema, automobiliu galima nesunkiai įveikti per beveik pustrečios valandos.

Distancija nuo Klaipėdos iki Kaliningrado – 135 km, kuri mašina įveikiama beveik per 3 valandas.

Dar reikėtų pridėti sugaištą laiką Rusijos–Lenkijos ar Rusijos–Lietuvos pasienio postuose, o tai didelio noro keliauti nepridės.

Tačiau atmetus šiuos nepatogumus, ką šiuo atveju rinksis futbolo sirgaliai, kurie norėtų plačiau pasidairyti šiame regione?

Rinkodaros specialistas Raimundas Vaitiekūnas mano, kad jo pasirinkimą, kur keliauti – į Lenkiją ar Lietuvą, lems susisiekimas.

Ryšys tarp Klaipėdos ir Kaliningrado šiuo metu yra lygiai du autobusų reisai per dieną.

Dar papildomai atsirado kaip tik čempionatui pritaikytas traukinio maršrutas Kaliningradas–Sovetskas–Klaipėda.

Bilietas nuo Kaliningrado iki Sovetsko kainuoja 214 rublių (3 eurus), o nuo Sovetsko iki Klaipėdos – 17 eurų.

Abu šiuos mokesčius teks mokėti kiekvienam vežėjui atskirai.

"Viskas priklauso nuo vadybos, tačiau žinant mūsų organizacinius gebėjimus, utopija yra tikėtis, kad sugebėsime pritraukti futbolo sirgalių srautą į Klaipėdą. Tikimybė, kad gerbėjai važiuos iš Kaliningrado į Klaipėdą taksi, tikrai nedidelė, juolab ir jų paslaugų kainos dabar įspūdingos, nors veikiausiai vis dar mažesnės nei Klaipėdoje", – dėstė R.Vaitiekūnas.

Vienintelė paguoda ES piliečiams – vizos, įvažiuojant iš Rusijos į Lietuvą ir atvirkščiai, nereikės, ją atstos bilietas į čempionato rungtynes. Ne ES piliečiams vizų reikės.

Pagrindinis kliuvinys – susisiekimas

Rinkodaros specialistas mano, kad pagrindinė problema, dėl kurios čempionato sirgaliai Klaipėdos gali ir nepasiekti, yra būtent susisiekimas.

Idealiausias šiuo atveju būtų traukinio reisas Ryga–Liepoja–Klaipėda–Sovetskas–Kaliningrada.

Tačiau viso to, kas ir ne čempionato metu pagyvintų regioninį turizmą, nėra.

"Tad realiausia, kad iš Kaliningrado atvykėliai skris į Gdanską. Ir lenkai tam jau pasiruošę. Kaip tik prieš keturis mėnesius buvau ten. Jau tada mačiau, kokie darbai vyko – magistrales šlifavo, kelius tiesė, remontavo iki pat Kaliningrado pasienio. Juolab Lenkijoje ir kainos gerokai mažesnės. Be to, žinant mūsų kokybinius parametrus ir sugebėjimus bei transporto sistemą, labai abejoju, kad pas mus užsuks tie sirgaliai. Reikėjo tam ruoštis ne dabar", – dėstė R.Vaitiekūnas.

Kvietė ir į Klaipėdą

Vis dėlto klaipėdiečiai vilčių uždirbti iš Pasaulio futbolo čempionato kaimyniniame Kaliningrade neprarado.

Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovė Romena Savickienė tikino, jog šiemet vykdami į visas tarptautines turizmo parodas kvietė ir agitavo žmones, ketinančius vykti į čempionato varžybas Kaliningrade, užsukti ir į Klaipėdos regioną.

"Pasigaminome net specialius lankstinukus, dalijome juos ir Olandijos, ir Londono, ir Vokietijos turizmo parodose. Negalėtume sakyti, kad žmonės tuo labai domėjosi. Kiek kalbėjau su turizmo agentūromis, kai kurios jų turės po kelias tokių sirgalių grupes. Pavyzdžiui, belgai vyksta į čempionatą ir prieš tai kelias dienas praleis Lietuvoje, bet tai nėra masinis reiškinys", – tikino R.Savickienė.

Esą labai norisi tikėti, kad, atvykę į Kaliningradą, sirgaliai sugalvotų kelioms dienoms vykti ir į Lietuvą.

R.Savickienė pasakojo, jog mėgino susisiekti ir su Kaliningrado turizmo informacijos centru, kad ten būtų padėti lankstinukai apie Klaipėdą, bet esą kaliningradiečiai patys suinteresuoti, kad atvykėliai kuo daugiau pinigų išleistų pas juos.

"Tikiuosi, kad kažkoks veiksmas vis tiek bus, kad ir minimalus. Tikiu, kad atsiras tokių, kurie užsuks į Klaipėdą iš Kaliningrado. Neabejotinai, susisiekimas yra vienas lemiamų faktorių, bet, kiek girdėjome iš vokiečių ir olandų, jie teigė, kad jų komandos Kaliningrade nežais, tai kitos varžybos jiems neįdomios. Didžiausias srautas bus britų sirgalių. Bet kuriuo atveju, papildomo svečių skaičiaus Klaipėdoje tikrai sulauksime", – įsitikinusi R.Savickienė.

Kuriama aistruolių zona

Tūkstančius sirgalių į Lietuvos pašonėje esantį Kaliningradą sukviesiantis pasaulio futbolo čempionatas vis dėlto prikaustė Lietuvos verslininkų žvilgsnį.

Tam neabejinga ir Lietuvos futbolo federacija (LFF), kuri kartu su pajūrio verslininkais jau aptarė būdus, kaip prisivilioti daugiau šio sporto aistruolių į Klaipėdą.

Tuo tikslu LFF prezidentas Tomas Danilevičius buvo susitikęs su uostamiesčio verslininkais, ir pagrindinis klausimas buvo organizuoti vadinamąją sirgalių zoną.

Mažiausia kaina, už kurią dar galima buvo išsinuomoti kambarį nakčiai, prieš pusę metų siekė nuo 800 iki 1 tūkst. eurų.

"Pats T.Danilevičius parodė iniciatyvą ir pažadėjo, pasinaudodamas asmeniniais ryšiais, į tą zoną pasikviesti kai kurias futbolo žvaigždes. Ši sirgalių zona bus skirta ir vietiniams futbolo gerbėjams, ir atvykėliams į varžybas Kaliningrade, kurie sumanys aplankyti Lietuvą", – pasakojo viešbučio "Amberton" direktorė Aistė Matjošaitytė.

Ji neslėpė, kad uostamiesčio viešbučiai tikisi gauti naudos iš Pasaulio futbolo čempionato.

"Mano žiniomis, Kaliningrade jau visi viešbučiai rezervuoti. Užsakymai pradėjo plaukti dar prieš trejus metus. Todėl kainos labai sukeltos, situacija šioje rinkoje nenormali. Mažiausia kaina, už kurią dar galima buvo išsinuomoti kambarį nakčiai, prieš pusę metų siekė nuo 800 iki 1 tūkst. eurų. Pati tikrinau. Paklausa didelė, todėl ir lūkesčiai buvo nemaži, tačiau realybė – kitokia", – pastebėjo A.Matjošaitytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

EU

EU portretas
Lenkai jau pries 30m lenkia mus

REMONTAS PO LAUKINIŲ GIRTŲ GYVULIŲ BANDOS KAINUOTŲ BRANGIAU

REMONTAS PO LAUKINIŲ GIRTŲ GYVULIŲ BANDOS KAINUOTŲ BRANGIAU portretas
Manyčiau
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Mėlynąjį proveržį išjudintų uostas
  Mėlynąjį proveržį išjudintų uostas

  Klaipėda yra išskirtinis Lietuvos miestas dėl to, kad jame yra uostas. Ir tas supratimas vis labiau ateina į Klaipėdą per „mėlyno proveržio“ planus. ...

 • Paradui kviečia registruoti laivus
  Paradui kviečia registruoti laivus

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai vėl bus pakviesti į tradicinį laivų paradą, kuris skelbia laivybos sezono pradžią. Žadama, kad renginys vėl stebins išskirtinėmis iniciatyvomis. ...

 • Cirkininkai bylinėsis dėl suniokotos pievos?
  Cirkininkai bylinėsis dėl suniokotos pievos?

  Po dviejų cirkų gastrolių pernai rudenį, netoli Žvejų rūmų akis tebebado bjauriai suniokota pieva. Cirkininkai iki šiol nesutaria, kas turėtų ją tvarkyti ir yra pasiryžę net teismams. Savivaldybė teigia, kad laukymę veikiausiai sutvarkys ...

  4
 • „Grūstei“ – inspektorių kirtis
  „Grūstei“ – inspektorių kirtis

  Parduotuvėje "Grūstė" dirbusios jaunos klaipėdietės vieša išpažintis sulaukė rimto atgarsio. Įsikišus Valstybinei darbo inspekcijai, paaiškėjo šiurpinanti tikrovė – žmonės čia dirba ir po 14 valan...

  20
 • Jono bažnyčia netilps sklype
  Jono bažnyčia netilps sklype

  Jono bažnyčia, kurią planuojama atkurti, netilptų numatytame sklype. Tai paaiškėjo projektuotojams atlikus esamos situacijos vertinimą. Bus svarstoma, kaip išspręsti šią problemą. ...

  19
 • Šviesuoliams – Luizės medaliai
  Šviesuoliams – Luizės medaliai

  Uostamiestyje karalienės Luizės medaliais įvertinti ryškiausi švietimo srities darbuotojai. Medaliai įteikti keturiems Klaipėdoje dirbantiems ir miestą garsinantiems šviesuoliams. ...

  4
 • Dėl Švyturio gatvės tęsinio – diskusijos
  Dėl Švyturio gatvės tęsinio – diskusijos

  Miesto valdžia neatsisako idėjos ateityje tiesti Švyturio gatvės tęsinį. Manoma, kad ši arterija pagerintų susisiekimą Klaipėdoje, padėtų išvengti transporto spūsčių. ...

  6
 • Vasaros galvos skausmas – triukšmas ir tarša
  Vasaros galvos skausmas – triukšmas ir tarša

  Uostamiesčio tarnybos įvardijo problemas, kurių kyla artėjant vasaros sezonui. Didžiausias nerimas – dėl susisiekimo su paplūdimiais, oro taršos, triukšmo, gaisrų ir afrikinio kiaulių maro. ...

  1
 • Klaipėdiečiams apkarto gyvenimas šiukšlėse
  Klaipėdiečiams apkarto gyvenimas šiukšlėse

  Tvarkos savo kiemuose pasigendantys daugiabučių namų gyventojai jau nebežino, kur kreiptis, kad situacija nors kiek pagerėtų. Naujakiemio gatvės aikštelėje besimėtantys buitiniai rakandai ir šiukšlės esą užtveria kelią net aut...

  23
 • Naktiniuose baruose – pažeidimai prekiaujant alkoholiu
  Naktiniuose baruose – pažeidimai prekiaujant alkoholiu

  Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai, kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais ir policijos rėmėjais penktadienį Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone tikrino naktinius barus dėl galimų alkoholio prekybos pažeidimų. ...

  4
Daugiau straipsnių