Lietuvos jūrininkai – karo zonoje

Klaipėdiečiui jūrų kapitonui Juozui Liepuoniui šis reisas įsimins ilgam – laivas "Hermann Schoening", kuriam jis vadovauja, buvo pasiųstas į šiuo metu vieną karščiausių taškų – Siriją. Čia vyksta pilietinis karas.

Klaipėdiečiui jūrų kapitonui Juozui Liepuoniui šis reisas įsimins ilgam – laivas "Hermann Schoening", kuriam jis vadovauja, buvo pasiųstas į šiuo metu vieną karščiausių taškų – Siriją. Čia vyksta pilietinis karas.

Iš Brazilijos – su nuotykiais

Būdamas Brazilijos Recife uoste, laivo "Hermann Schoening" kapitonas J.Liepuonius gavo laivo nuomotojo "E.D.& F. MAN Sugar Ltd. iš Londono užduotį iš Santos ir Rio de Žaneiro į Sirijos Latakijos uostą nugabenti 29 tūkst. tonų cukrašvendrių cukraus.

Kol laivas plaukė per Atlantą, Izraelio jūrų pajėgos raketomis apšaudė Latakiją, todėl nauja iškrovimo vieta tapo artimesnis Sirijos Tartous uostas.
"Pietų Atlantą įveikėme sėkmingai. Visą laiką pūtė palankus pietvakarių vėjas. Iki ekvatoriaus laivą lydėjo žuvėdros - fregatos, už ekvatoriaus – mažesni, bet jaukesni krigai. Prie Žaliojo

Rago salų paukščiai dingo. Tikėjomės vėsesnio oro, bet iki pat Gibraltaro tvyrojo maždaug 30 laipsnių karštis. Jūrininkų mėgstamos Kanarų salos pasitiko ramiu oru, bet didelėmis bangomis – buvusios audros atgarsiais", – reisą iš vieno žemyno į kitą nupiešė J.Liepuonius.

Plaukdamas ekonominiu 12 mazgų greičiu, laivas Atlantą įveikė maždaug per dvi savaites.

Prieš išplaukiant būta ir nuotykių. Dėl nuolatinio lietaus Brazilijoje cukraus krova vyko lėtai. Per tą laiką vienas įgulos narys rumunas savavališkai išėjo į miestą atsigaivinti alumi. Laivo agentas su jūrų policija atvežė jį į laivą – kitaip įkliuvus jūrininkui, laivas galėjo būti sulaikytas. Jūrų policijos ir agentuojančios kompanijos "paslauga" nedrausmingam jūrininkui kainavo 500 JAV dolerių. J.Liepuonius patikslino, kad tokiais atvejais baudą iš laivo kasos moka laivo kapitonas, o iš jūrininko ji išskaičiuojama mokant jam atlyginimą.

Už rumuną J.Liepuoniui teko sumokėti dar 180 JAV dolerių už ankstesnius jo nuotykius Brazilijoje. 2011 metais jūrininkas sukėlė triukšmą Brazilijos Manau miesto bare. Bauda jį pasiekė po dvejų metų, kai Brazilijos tarnybos išsiaiškino, kad triukšmadarys kitu laivu atplaukė į Imbituba uostą.

"Aš, kaip laivo kapitonas, turėjau dengti ir ankstesnę jo baudą. Kitaip jūrininką būtų uždarę į kalėjimą, kol sumokės skolą. Mokėti už jį baudą nurodė laivo savininkas, nes trūkstant kvalifikuoto jūrininko laivas būtų buvęs sulaikytas. Laivuose yra minimalios įgulos, atitinkančios tarptautinius reikalavimus ", – dėstė "Hermann Schoening" kapitonas J.Liepuonius.

Nepatikimą jūrininką teko nurašyti jau atplaukus į Europą – Ispanijos Algeciras uoste, kur laivas pildėsi degalų. Abi baudos išskaičiuotos iš rumuno atlyginimo.

Prieš išplaukiant iš Brazilijos, atsinaujino įgula. Pasikeitė vyriausiasis mechanikas ir vyriausiasis kapitono padėjėjas. J.Liepuoniui ypač džiugu, kad jo padėjėju buvo atsiųstas lietuvis Svajūnas

Bernotas iš Rietavo. Bus jau dviese iš Lietuvos. Atsirado galimybė daugiau pabendrauti, nes angliškai sunkiai kalbantys rumunai, kurių laive net 17, palyginti su lietuviais jūrininkais, turi ir kitokį požiūrį į gyvenimą.     

Žinios iš Lietuvos

Ispanijos Algeciras uosto reide reikėjo pakeisti tris jūrininkus, kurie atsisakė plaukti į pilietinio karo apimtą Siriją. 

Kelionė nuo Ispanijos iki Sirijos Tartous uosto truko savaitę. Limasol uosto reide papildomai teko laukti leidimo įplaukti į Sirijos teritorinius vandenis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kekvienas gali nuspresti pats.Yra daug kitu kompaniju kur neplaukioja po pavojingas zonas.

Anonimas

Anonimas portretas
Kekvienas gali nuspresti pats.Yra daug kitu kompaniju kur neplaukioja po pavojingas zonas.

Vilkas

Vilkas portretas
Jurininkams patiems reikia galvoti ir nesutikti plaukti i tokias zonas. vaziuoti namo nors ir uz savo pinigus. Kas is to kai jiems uzmokes dvigubai uz tas dienas? O jeigu ne duok Dieve raketa pataikys i laiva ir kai kurie zus? Kas is tos dvigubai ismoketos kompensacijos seimai?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių