Lietuvos jūrų muziejuje – žinių varžytuvės

Birželio 8-ąją minima Tarptautinė pasaulinio Vandenyno diena. Ta proga Lietuvos jūrų muziejus sukvietė Klaipėdos šeštų-aštuntų klasių moksleivius parungtyniauti orientacinėse žinių varžytuvėse.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, įsibėgėjant vasarai ir prasidedant moksleivių atostogoms, pats laikas daugiau sužinoti apie artimiausią mums – Baltijos jūrą. Moksleiviai, pasiskirstę komandomis, su kompasu ir žemėlapiu ieškos atsakymų į klausimus visose Jūrų muziejaus ekspozicijose. Ir ypač – šiandien Lietuvos gamtos fondo muziejuje atidaromoje parodoje „Atgal į ateitį“, lyginančioje tradicinius žvejybos būdus su agresyvia pramonine žūkle. Kompasas šiuo atveju leidžia moksleiviams susipažinti su orientavimosi ne tik sausumoje, bet ir jūroje galimybėmis. Kartu – tai simbolis, muziejaus ekspozicijose jungiantis laivybos istorijos ir gamtos temas.

Dažnai ekologijos klausimai ir mokslas įsivaizduojamas kaip nuobodus ir pasyvus procesas. Šį kartą mokslinis-pažintinis renginys yra organizuojamas pasitelkiant žaidimą, įtraukiant pačius moksleivių į aktyvų informacijos paieškos procesą. Taip siekiama paskatinti pačius moksleivius atskleisti savo išmanumą, gebėjimą greitai ir teisingai rasti atsakymus, orientaciją, lyderystę ir aktyvumą.

O klausimai tikrai išmoningi. Ar dažnas žino, kad Baltijoje gyvena žuvis, siurbtuku prisitvirtinant prie kieto paviršiaus? Dar įdomiau – dauginimosi laikotarpiu šios žuvys tampa spalvotomis: patinėliai – raudoni, o patelės – žalios. Atsakymą rasti ir pamatyti šią keistuolę galima tik muziejaus ekspozicijoje. Tai – ciegorius. Arba: nuo kokios detalės prasideda laivo statyba. Jūrininkai žino, o ne jūrininkai gali rasti atsakymą muziejaus laivybos istorijos ekspozicijoje. Nuo – kilio, dugno išilginės sijos.

Komanda, suradusi daugiausiai tikslių atsakymų, bus apdovanota ypatingu prizu -  – išplaukimu į Kuršių marias plaukiojančių muziejaus eksponatu – kurėnu.

Tarptautinė pasaulinio Vandenyno dienos pasaulyje pažymima nuo 1992 metų. Jūrų muziejus pirmasis Lietuvoje pradėjo minėti ją 2003 metais, taip prisijungdamas prie pasaulinio Vandenyno tinklo. Šis projektas, kurio tikslas – skleisti ekologines idėjas, vienija skirtingų valstybių akvariumus, zoologijos sodus, muziejus, įvairias gamtosaugos organizacijas.


Šiame straipsnyje: Lietuvos jūrų muziejus

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių