Mąstoma apie plastikinės taros supirkimo punktų Klaipėdoje atsiradimą

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas susitiko su plastiko rūšiavimo įmonės „Ekstara“ vadovu dėl plastiko taros supirkimo punktų atsiradimo Klaipėdoje.

Susitikimo metu „Ekstara“ generalinis direktorius Rimantas Gaudutis pristatė atliekų rūšiavimo plėtrą uostamiestyje. Siūlyta įrengti laikinus statinius, vadinamus „EKOtaškais“, kuriuose būtų supirkinėjama gyventojų atnešta plastikinė, stiklinė tara, aliuminio skardinės, makulatūra. Planuojama priimti ir galvaninius elementus bei nenaudojamą buitinę techniką. Siūlyta šiuos „EKOtaškus“ statyti prie didžiųjų prekybos centrų. R. Gaudutis pasakojo, kad Klaipėdos mieste būtų galima įrengti 5-6 tokius supirkimo punktus.

„Ekstara“ vadovas siūlė ir dar vieną atliekų rūšiavimo būdą – mobilųjį punktą. Tai būtų automobilis, kuris važinėtų į aplinkinius Klaipėdos rajonus ir supirkinėtų iš gyventojų minėtas atliekas. Taip pat kalbėta apie galimybę uostamiesčio kavines, restoranus aprūpinti specialiomis talpomis ir taip priiminėti plastikinę, stiklinę tarą.

Už atneštas atliekas gyventojams būtų mokama. Pavyzdžiui, už aliuminio skardinę – 2 ct, už PET butelį – 3 ct, o už spalvoto ir skaidraus stiklo butelį - atitinkamai 11 ct ir 14 ct. Taip pat žmonėms būtų grąžinami ir tie 25 ct už tarą, kuriuos jie kaip užstatą sumokėjo parduotuvėse. R. Gaudutis tikino, kad gyventojams tai būtų patogiau ir greičiau, nes nebereikėtų laukti parduotuvių eilėse.

Susitikime „Ekstara“ generalinis direktorius minėjo, kad norint pradėti šią veiklą reikalingi Klaipėdos miesto savivaldybės leidimai dėl laikinų statinių įrengimo ir dėl paties proceso vykdymo. R. Gaudutis užsiminė, kad „EKOtaškai“ Klaipėdoje galėtų atsirasti tik kitų metų antrojoje pusėje, nes „Ekstara“ pati finansuoja savo veiklą.

Meras V. Grubliauskas sakė, kad šiuo metu atliekų rūšiavimas yra aktualus reiškinys, todėl bet kokia veikla, kuri užtikrintų švaresnę miesto aplinką, yra svarbi.

Vicemeras Artūras Šulcas pasiūlė surengti dar vieną susitikimą, kviečiant jame dalyvauti  gamtosaugos atstovus, kitas atliekų rūšiavimo įmones. Taip norima išsiaiškinti visus neaiškumus, rasti geriausius būsimos veiklos variantus.

Iki šiol „EKOtaškų“ Lietuvoje yra tik dviejuose miestuose: Vilniuje jų yra 13, o Kaune – 10. Vienas „EKOtaškas“ vidutiniškai per mėnesį surenka apie 10 t atliekų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipedietis

Klaipedietis portretas
Pamaste ir tiek.... jau 2015 nei vieno EKOtasko Klaipedoje. Saunus meras tas p.Grubliauskas

Ana

Ana portretas
Puiki iniciatyva. Ypatingai kai taip nereguliariai ištuštinami atliekų rūšiavimo konteineriai gyvenamųjų namų kiemuose, jie dažnai perpildyti, plastiko ir stiklo šiukšlės aplink voliojasi. Automobilio bagažinėje tikrai nedaug vietos užimtų suspausti plastiko buteliai, jei EKO taškus įkurs greta prekybos centrų, nesunku bus važiuojant apsipirkti tuo pačiu ir atliekas priduoti.

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
Šaunuolis meras Grubliauskas, kad nori įvesti tokį gerą dalyką, kaip supirktuves. Pasibaigs mėtimas plastmasinių, ar butelių į konteinerius, tai ir bus rūšiavimas. Žmogus, norėdamas gauti nors kiek, privalės ir turės nemaišyti visas atliekas į vieną krūvą. Ir mūms gerai, ir šiūkšlių rūšiuotojams, ir specialiajam autotransportui gerai, nebebus šiūkšlių makalynės. Geras ir teisingas žingsnis. Už Grubliauską balsavu ir matau, kad neapvilia.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių