„Meridiano“ savininkai rūpinsis ir aikšte

Burlaivio „Meridianas“ fondui miesto taryba leido prižiūrėti šalia jo krantinės esančios teritoriją. Šiltuoju metų laiku fondas aikštės dalyje galės įsirengti lauko kavinę ir prekybos bei paslaugų vietas.

Su kavinėmis suderino

Ketvirtadienį vykusiame posėdyje miesto taryba sprendė, ar pritarti savivaldybės ir Klaipėdos jūrinio miesto simbolio „Meridianas“ paramos fondo bendradarbiavimo sutarčiai.
Pagal ją fondas prižiūrės 1,508 tūkst. kvadratinių metrų ploto teritoriją, esančią prie krantinės, kurioje stovi barkentina. Jis rūpinsis „Meridiano“ švartavimosi vieta, knechtais, kitais laivų tvirtinimo įrenginiais.

Taip pat suremontuos teritorijoje esančius medinius suolus ir juos prižiūrės, užtikrins švarą ir tvarką, rūpinsis šaligatvių remontu, sniego valymu, organizuos želdinių priežiūrą, šienavimą.
Savivaldybė fondui šioje teritorijoje leis vykdyti komercinę veiklą – įrengti lauko kavinę, organizuoti prekybą, teikti paslaugas. Kasmet tarybai bus teikiama svarstyti dėl jo atleidimo nuo rinkliavos.

Sutartis bus pasirašoma 10 metų.

Klaipėdos savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas tvirtino, kad komitetų posėdžių metu fondas įpareigotas pasikalbėti su dviem šalia teritorijos, kurią jis nori prižiūrėti, esančiomis kavinėmis.

Politikai, baiminosi, kad gali būti užkirstas kelias šioms įstaigoms išnešti vasarą staliukus į lauką.

Klaipėdos jūrinio miesto simbolio burlaivio „Meridianas“ paramos fondo direktorius Aidas Kaveckis pasakojo, kad su kavinėmis kalbėta. Jos neprieštarauja, kad fondas prižiūrės šią teritoriją.

Nė viena iš šių kavinių staliukų šioje teritorijoje nestato. Nepretenduojame nė vienos įstaigos teritoriją. Siekiame bendro tikslo, kad mieste būtų tvarka. „Meridianas“ stovi kaip gulbė. Norime, kad ir aikštė blizgėtų“, – pabrėžė A.Kaveckis.

Kariauti nesiruošia

Dėl bendradarbiavimo sutarties tarp tarybos narių kilo daug diskusijų. Domėtasi, kaip bus su galimybe atsiimti įrengtą turtą, jei tai nepridaro žalos.

„Gali būti, kad teritorijoje fondas pastatys kokią brangią bronzinę skulptūrą. Tokiu atveju, pasibaigus sutarčiai, fondas turės teisę ją pasiimti“, – tvirtino A.Kačalinas.

Daug diskusijų sukėlė sutarties punktas, kuriame numatoma, kad savivaldybė turės suderinti raštu renginių ir darbų organizavimą minėtoje teritorijoje.

„Kaip vyks tie susirašinėjimai, per kiek laiko fondas turės atsakyti? Viskas turi būti numatyta. Priešingu atveju gali būti taip, kad savivaldybė negalės organizuoti renginių aikštėje. Punktas, kad sutartis netrukdys savivaldybei naudotis savo turtu yra demagogija. Meras turėtų atkreipti į sutarties juridinę pusę. Jis šį dokumentą pasirašys ir turės atsakyti už pasekmes“, – pabrėžė tarybos narė Zita Šličytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Topas

Topas portretas
Norai tai lyg ir geri... O kodel nekyla noras sutvarkyti buvusio kinoteatro "Baltija" griuvesius?

Bobute

Bobute portretas
Zmones nori tvarkyta ta aikste lai tvaro .Yra dar daug ka tvarkyt ,kad ir Lietuvininku aikste .Sekmes darbuose.

....

.... portretas
Leiskime žmonėms daryti gerus darbus!!! Kiekviena tokia iniciatyva sveikintina. Neužkirskime tam kelio. Šaunuoliai. AČIŪ Jums!!!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  1
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  2
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  5
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  6
 • Išgirdo sodininkų prašymus
  Išgirdo sodininkų prašymus

  Miesto viešojo transporto organizatoriai atsižvelgė į sodininkų prašymus. Šaltuoju metų laiku 25 maršruto autobusas šeštadieniais užsuks į sodų bendriją „Rasa“. ...

  3
 • Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo
  Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo

  Pelenų dieną prasidedančią gavėnią, skirtą pasirengti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventei Velykoms, tradiciškai ženklina pasninkas. Tačiau šiemet Lietuvos vyskupų konferencija padarė išimtį ir atleido tikinčiuosius nu...

  9
 • Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia
  Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia

  „Uostamiesčio gyventojai tapo kur kas pilietiškesni nei prieš kelerius metus“, – pastebi Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis. Anot jo, prie&...

  1
 • Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam
  Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam

  Geri žmonių darbai nelieka nepastebėti. Klaipėdietis Kęstutis Maskolaitis trečiadienį nufilmavo neeilinį reginį, kaip Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryžoje iš automobilio išlipę du jauni žmonės skuba į pagalbą sniege užs...

  22
Daugiau straipsnių