Mero rinkimai Klaipėdoje vyks balandžio 12-ąją (papildyta)

Naujoji Klaipėdos miesto taryba į pirmąjį posėdį rinksis balandžio 12 dieną. Tuomet paaiškės ir tai, kas taps uostamiesčio meru.

Trečiadienio vakarą posėdžiavusi Klaipėdos savivaldybės rinkimų komisija paskelbė pirmojo naujos kadencijos miesto tarybos posėdžio datą. Jis vyks balandžio 12 dieną.

„Visi labai nori pakartotinių Seimo rinkimų Danės vienmandatėje apygardoje, todėl tokią datą ir pasirinkome“, - aiškino Klaipėdos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Viktoras Greičius.

Jis kalbėjo apie tai, kad likus 10 dienų iki pirmojo miesto tarybos posėdžio Klaipėdos meru pretenduojantis tapti parlamentaras Vytautas Grubliauskas Vyriausiajai rinkimų komisijai turi įteikti prašymą panaikinti jo Seimo nario įgaliojimus.

Jei V.Grubliauskas atsisakys parlamentaro mandato, Danės vienmandatėje apygardoje vyks pakartotiniai Seimo rinkimai. Vienintelė galimybė buvo jų išvengti – pirmasis miesto tarybos posėdis turėjo būti sušauktas po balandžio 14-osios.

Įstatymuose numatyta, kad pakartotiniai Seimo rinkimai nerengiami, jei iki eilinių Seimo rinkimų yra likę mažiau nei metai. Šio atveju ši data yra spalio 14 diena. Vyriausioji rinkimų komisija pakartotinių Seimo rinkimų datą turi paskelbti per pusę metų nuo tada, kai nutrūksta vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinkto parlamentaro įgaliojimai. Todėl jei V.Grubliausko Seimo nario įgaliojimai nutrūktų po balandžio 14 dienos, Vyriausioji rinkimų komisija turėtų galimybę nerengti pakartotinių Seimo rinkimų Danės vienmandatėje apygardoje. Rinkimų kaina – apie 800 tūkst. litų.

Dabar aišku, kad V.Grubliauskas prašymą atsisakyti Seimo nario mandato Vyriausiajai rinkimų komisijai turi pateikti vėliausiai balandžio 2 dieną.

Prašymą atleisti iš darbo turės rašyti ir į miesto tarybą išrinktas Rusų aljanso narys Viačeslavas Karmanovas. Jis yra Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, o šios pareigos nesuderinamos su miesto tarybos nario pareigomis. Jis anksčiau yra sakęs, jog rinksis miesto tarybos mandatą, todėl išeis iš darbo. Bet laikinai, nes jam ketinama iš naujo skirti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduoto postą.

Į pirmąjį miesto tarybos posėdį susirinksiančių politikų laukia naujovė. Pirmą kartą miesto tarybos nariai turės padėję ranką ant Konstitucijos tarti priesaikos žodžius.

Papildyta:

Pirmajame miesto tarybos posėdyje svarstomi du klausimai. Politikai turi priimti sprendimą dėl savivaldybės administracijos direktoriaus atleidimo iš pareigų, nes baigėsi jo įgaliojimai. Miesto tarybos nariai jam gali pavesti laikinai eiti pareigas, kol bus išrinktas naujos kadencijos direktorius.

Pirmajame naujos kadencijos miesto tarybos posėdyje taip pat renkamas ir meras. Jei jis neišrenkamas, savivaldybės taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos, bet jis turi įvykti nė vėliau kaip per penkias kalendorines dienas. Meras turi būti išrinktas per du mėnesius nuo pirmojo naujos kadencijos miesto tarybos posėdžio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Balandzio1

Balandzio1 portretas
tegu Grubliauskas pats ir apmoka nauju rinkimu i Seima kaina. is savo kisenes! tada pajus "mandato verte".

Manija del postu

Manija del postu portretas
Liberalu koalicija (Grubliausko-Taraskeviciaus) sutare Klaipedoje, kad jei nepavyks ikurti admin.direkt.antrojo pavaduotojo pareigu, kurios numatytos Grubliausko-Kongo bendrapartietei Alinai Velykienei, tada jai Grubliausko-Taraskeviciaus koalicija garantuoja, kad A.Velykiene laimes "konkursa" i specialiai jau pusmeti neuzimtas laikomas savivaldybes kontrolieres pareigas.

Balandžio pirmai

Balandžio pirmai portretas
Nepergyvenk, nes Susisiekimo ministerija, Eligijus Masiulis, džiazo festivalis ir kelininkų įmonės jau sutarė, kad apmokės iš savų pinigų šias neeilinių rinkimų išlaidas, atsiradusias dėl Grubliausko-Kongo netikėto jo Danės apygardos rinkėjų palikimo ant ledo.
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių