Mieste dygs nauji objektai

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas apžvelgė praėjusius metus ir pasidalino šių planais. Įvardinta, kad pernai didžiausias iššūkis buvo nuolatiniai lietūs ir potvynis. Šiemet mieste toliau bus atnaujinamos gatvės, statomi nauji objektai, miestiečiai skatinami sportuoti.

Žalą jau atlygino

Nuolatiniai lietūs, kuris prasidėjo Jūros šventės metu, o baigėsi prieš Kalėdas, sukėlė daug rūpesčių. Ekstremali situacija buvo visoje vakarų Lietuvoje.

„Neprisimenu, kad būtų tiek liję. To neprisimena ir nė vienas kolega“, – tvirtino direktorius.

S.Budinas teigė, kad dėl nuolatinio lietaus išlindo problemos mieste, kurių ilgą laiką nesimatė. Ne visur tinkamai veikė lietaus surinkimo sistemos, kai kurie veiksmai nebuvo atlikti laiku, o tai turėjo įtakos gyvenamųjų rajonų patvinimui.

„Kai kurie dalykai galėjo ir neįvykti, jei kažkas būtų anksčiau pranešęs. Apsikeitimo informacija trūko. Tačiau kartu su tarnybomis greitai sukoordinavome visus veiksmus, kaip elgtis, kilus ekstremaliai situacijai. Žmonės turi žinoti, kad bus potvynis, o pastarojo metu bus užtikrintas jų saugumas. Pasimokėme iš praėjusių metų įvykių ir tikiuosi, kad ateityje tikrai sugebėsime suvaldyti ekstremalias situacijas“, – pabrėžė direktorius.

Jau išmokėtos ir dalinės kompensacijos potvynio metu žalą patyrusiems žmonėms. Dėl šių kreipėsi 17 klaipėdiečių. Patenkinta 15 prašymų.

Septyni kreipėsi dėl mašinos salono džiovinimo. Jiems išmokėtos sumos siekė apie 100 eurų. Kai kurie patyrė ir rimtesnių gedimų – hidraulinį smūgį. Bendra išmokėta suma siekė apie 4 tūkst. eurų.

„Nepatenkinome tų, kurie nepateikė dokumentų, įrodančių žalą. Mums neužtenka pasakymo, kad tiek kažkas kainavo“, – tvirtino direktorius.

Baseiną atidarys kovą

Kaip vieną svarbiausių šių metų darbų, S.Budinas įvardijo miesto daugiafunkcio sveikatingumo centro statybų užbaigimą. Planuojama, kad šis turėtų būti atidarytas kovą.

„Realiai liko labai smulkūs darbai. Parengta ir koncesijos sutartis. Ją jau svarstė miesto tarybos komitetai. Sausį vyksiančio posėdžio metu dokumentas bus teikiamas svarstyti miesto tarybai“, – pasakojo direktorius.

S.Budino teigimu, ieškoma, kad atnaujins Pamario gatvę nuo vadinamojo turbo žiedo iki miesto pabaigos. Šiemet bus pradėtas rengti Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžos atnaujinimo projektas.

„Esame parengę konkurso sąlygas. Projektuosime estakadą. Tikimės, kad iki metų pabaigos turėsime projektą. Tada kitąmet galėtų startuoti darbai“, – numatė direktorius.

Baigiamas projektuoti Statybininkų prospekto tęsinys. Dabar atliekama projekto ekspertizė. Užbaigus bus gautas statybos darbų leidimas ir skelbiamas rangos darbų konkursas.

„Projektas parengtas, su gyventojais, kurie gyveno geležinkeliečių keturių butų name, atsiskaityta. Statybininkų prospekto tęsinys per Laisvąją ekonominę zoną vestų į kelią Klaipėda–Šilutė. Tai būtų dar vienas kelias, kuriuo sunkusis transportas galėtų išvažiuoti iš miesto“, – tvirtino vadovas.

Šviesoforus valdys išmaniai

Šiemet bus baigtas ir Jūrininkų prospekto kapitalinis remontas. Šiems darbams pernai trukdė lietūs. Dėl didelio kritulių kiekio kelininkai buvo priversti stabdyti darbus.

S.Budinas pasakojo, kad jau pasirašyta sutartis su rangovu atnaujinsiančiu Tilžės gatvės dalį nuo geležinkelio pervažos iki Šilutės plento, Mokyklos ir Tilžės gatvių žiedinės sankryžos. Pastaroji bus pertvarkyta į šviesoforinę. Jei oro sąlygos leis, darbai startuos sausį ar vasarį.

Šiemet toliau bus tęsiamas Tauralaukio gatvių asfaltavimas. Planuojama, kad per 2018 ir 2019 m. bus sutvarkytos visos.

Pasak S.Budino, dar vienas svarbus dalykas – interaktyvaus šviesoforų valdymo įdiegimas Minijos gatvėje, Pilies, Naujoje uosto gatvėse. Įrengti davikliai reaguotų į realius transporto srautus.

„Interaktyvus šviesoforų valdymas yra geriau nei vadinamoji žalioji banga. Minijos gatvė pasirinkta, nes ten daugiausia naujų šviesoforų. Taikos prospekte ir Šilutės plente yra daug senų įrenginių. Dabar mieste yra keturių skirtingų gamintojų šviesoforai, kurie tarpusavyje nesuderinami“, – komentavo direktorius.

Sutvarkys mokyklų aikštes

Šie metai uostamiestyje paskelbti Sporto. S.Budinas tvirtino, kad yra patvirtinta didelė programa, vyks įvairūs sporto renginiai, įgyvendinamos kitos priemonės.

Anot direktoriaus, vienas svarbiausių dalykų – prie mokyklų esančių aikščių sutvarkymas.

„Ilgą laiką tam neskyrėme dėmesio. Dabar pasitvirtinome penkerių metų programą. Į mokyklų stadionus per šį laiką investuosime 7 mln. eurų. Čia galės vykti ne tik mokinių sporto užsiėmimai, bet ir galės sportuoti visuomenė“, – tvirtino vadovas.

Tikimasi, kad šiemet startuos Atgimimo aikštės rekonstrukcija. Planuojama po ja įrengti 183 automobilių stovėjimo dangas, sutvarkyti pačią aikštę.

Ruošiamasi ir Antrosios vandenvietės koncesijos konkursui. Čia turi atsirasti daugiafunkcis sporto objektas. Ruošiamas ir miesto bendrasis planas. Pagal optimistinį scenarijų jį galvojama užbaigti iki metų pabaigos, tačiau gali nusikelti ir kitiems metams.

„Dabar galiojančiame miesto bendrajame plane buvo įsirėminę teritorijas. Nurodyta, kur galimi visuomeninės paskirties objektai, kur gyvenamosios ar komercinės. Įsispraudėme save į rėmus. Norint kažką pakeisti, yra ilgos ir sudėtingos procedūros. Naujajame miesto bendrajame plane daugelis teritorijų bus mišrios paskirties. Nedarysime kažkokių suvaržymų“, – tvirtino direktorius.

Šiemet planuojama pradėti naują mokyklą Žolynų kvartale. Jai planuojama suteikti Šimtmečio vardą.

„Įamžinsime visai kitaip šią progą. Statysime ne paminklą, ne arklį ar bunkerį, o mokyklą. Tai bus naujo šimtmečio mokykla, visiškai kitokia nei anksčiau statytos, atitinkanti šiuolaikinius reikalavimus“, – pabrėžė direktorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

svečias

svečias portretas
Dažnai tenka patalpinti svečius į viešbūtį GREEN Hotel Minijos 119 ir Baltijos pr. kampas. viešbutis neturi numerio iš Baltijos pr pusės. Furų vairuotojai sustoja ir klausia kur Baltijos 10. Nuo viešbučio iki Baltijos pr. nėra jokio šaligatvio.Reikia eiti gatve kad pasiekti Baltijos ir Taikos pr žiedą. Sunku įsivaizduoti ką galvoja užsiniečiai apie miesto centrą.O valdžia ar kartasi pagalvoja apie tai?

Žiūriu

Žiūriu portretas
čia dvi valdžiukų škurkės ironizuot bando(tE ir Pritariu)?Geriau darmajiedai miestą mylėkit ir jo gyventojus o tai viską baigiat dabaigt.Tfu

!!!

!!! portretas
Baisu ,kai darbai ,stadionas mokyklos ,gatves tvarkomos ziema , kai svaros darbai betkaip atliekami. Priziuretojai - BLOGAI dirbate . KUR ATSAKOMYBE pries Klaipediecius...
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Renginys – Izraelio valstybės jubiliejui
  Renginys – Izraelio valstybės jubiliejui

  Izraelio valstybės atkūrimo 70-mečio išvakarėse Klaipėdoje paminėta Atminties diena. Uostamiesčio žydų bendruomenės namuose prisiminti tie, kurie pasiaukojo ir žuvo dėl istorinės tėvynės. ...

 • Užkliuvo nenaudojami nameliai
  Užkliuvo nenaudojami nameliai

  Klaipėdiečiams akis bado Teatro aikštėje palikti nameliai, kurie skirti šventinei prekybai. Miestiečiai stebisi, kodėl statiniai nėra išvežami iš miesto širdies. ...

 • Uosto direkcijos strateginiam veiklos planui – aukščiausias įvertinimas
  Uosto direkcijos strateginiam veiklos planui – aukščiausias įvertinimas

  Susisiekimo sektoriaus valstybės valdomų įmonių (VVĮ) strateginių veiklos planų kokybė pripažinta geriausia iš visų tokias įmones valdančių šalies sektorių – ji įvertinta 9,3 balo iš 10 galimų. Tiek balų jai skyrė &...

 • Mėlynąjį proveržį išjudintų uostas
  Mėlynąjį proveržį išjudintų uostas

  Klaipėda yra išskirtinis Lietuvos miestas dėl to, kad jame yra uostas. Ir tas supratimas vis labiau ateina į Klaipėdą per „mėlyno proveržio“ planus. ...

  3
 • Paradui kviečia registruoti laivus
  Paradui kviečia registruoti laivus

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai vėl bus pakviesti į tradicinį laivų paradą, kuris skelbia laivybos sezono pradžią. Žadama, kad renginys vėl stebins išskirtinėmis iniciatyvomis. ...

 • Cirkininkai bylinėsis dėl suniokotos pievos?
  Cirkininkai bylinėsis dėl suniokotos pievos?

  Po dviejų cirkų gastrolių pernai rudenį, netoli Žvejų rūmų akis tebebado bjauriai suniokota pieva. Cirkininkai iki šiol nesutaria, kas turėtų ją tvarkyti ir yra pasiryžę net teismams. Savivaldybė teigia, kad laukymę veikiausiai sutvarkys ...

  7
 • „Grūstei“ – inspektorių kirtis
  „Grūstei“ – inspektorių kirtis

  Parduotuvėje "Grūstė" dirbusios jaunos klaipėdietės vieša išpažintis sulaukė rimto atgarsio. Įsikišus Valstybinei darbo inspekcijai, paaiškėjo šiurpinanti tikrovė – žmonės čia dirba ir po 14 valan...

  22
 • Jono bažnyčia netilps sklype
  Jono bažnyčia netilps sklype

  Jono bažnyčia, kurią planuojama atkurti, netilptų numatytame sklype. Tai paaiškėjo projektuotojams atlikus esamos situacijos vertinimą. Bus svarstoma, kaip išspręsti šią problemą. ...

  20
 • Šviesuoliams – Luizės medaliai
  Šviesuoliams – Luizės medaliai

  Uostamiestyje karalienės Luizės medaliais įvertinti ryškiausi švietimo srities darbuotojai. Medaliai įteikti keturiems Klaipėdoje dirbantiems ir miestą garsinantiems šviesuoliams. ...

  4
 • Dėl Švyturio gatvės tęsinio – diskusijos
  Dėl Švyturio gatvės tęsinio – diskusijos

  Miesto valdžia neatsisako idėjos ateityje tiesti Švyturio gatvės tęsinį. Manoma, kad ši arterija pagerintų susisiekimą Klaipėdoje, padėtų išvengti transporto spūsčių. ...

  6
Daugiau straipsnių