Klaipėdietis A. Miknius griauna mitus apie donorystę

– Kas jums yra kraujo aukojimas?

– Tai – galimybė! Galimybė realizuoti save, galimybė padėti kitam, galimybė tikėti ateitimi.

– Kokią naudą jums duoda kraujo aukojimas?

– Naudą? Tai teikia moralinį pasitenkinimą, stiprina pasitikėjimą savimi. Juokaudamas sakau, kad aukojant kraują kaskart tarsi įsimylint suplazda drugeliai širdyje.

Pavyzdžiai – užkrečia

– Ar žmonės jau suvokia donorystės svarbą, jos idėją, mintį?

– Dabar žmonės mokosi suprasti ir suvokti donorystės sąvoką. Tik nedidelė dalis žmonių tai daro „iš idėjos“, nes daugeliui stimulas ar impulsas tapti kraujo donoru būna artimojo nelaimė.

Tikiuosi, jog ateinanti jaunoji karta ne tik supras, bet ir pradės propaguoti neatlygintiną donorystę ir kiekvienas galintis bus donoras savanoris.

– Kaip paskatinti žmones tapti neatlygintinais kraujo donorais?

– Tikriausiai yra tik vienas būdas – kalbėti apie neatlygintiną kraujo donorystę ir savo darbais rodyti pavyzdį. Ne veltui sakoma, kad darbais reikia pagrįsti savo žodžius ir kad geri darbai yra geriausia liga, kokia tik gali sirgti žmogus.

– Daugelis neduoda kraujo, nes paprasčiausiai bijo. Iš savo praktikos turbūt galite pasakyti, kokios tai baimės ir kaip jų atsikratyti?

– Baimių yra daug ir įvairių. Vieni labai bijo pamatyti kraują, kiti – adatos dūrio, treti – kad bus silpna po procedūros. Lengviausia nugalėti šias baimes – motyvuoti save, jog tu gelbsti gyvybes, ir stoti į kovą akistaton su savo sąmonės ar pasąmonės demonais.

– Kiek ilgai dar planuoji būti donoru?

– Tikiuosi juo būti kaip įmanoma ilgiau. Viskas priklausys nuo mano organizmo sveikatos, kuri ir nulems tolimesnę ateitį.

– Kas gali tapti kraujo donoru?

– Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. 17 metų asmuo gali tapti kraujo donoru tik turėdamas notaro patvirtintą tėvų sutikimą arba į kraujo centrą atvykęs su vienu iš tėvų ar globėju. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.

– Kokius dokumentus privalo turėti kraujo donoru norintis tapti žmogus?

– Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Faktas kaip blynas _ uzsakytasreklaminis straipsnis. Netikekit sita nesamone. Jusu kraujas parduodamas i uzsieni, o kai jums ar jusu giminaiciui atsitiks beda ir prireiks kraujo - tai bus pasakyta kad skubiai ieskokit donoro.kraujo centras privati kontora ir turinti labai bloga reputacija.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių