Močiutes nori „perduoti“ Senajam turgui

Uostamiesčio valdžia ieško būdų, kaip padaryti civilizuotesne bobučių prekybą sodo gėrybėmis prie prekybos centrų. Į pagalbą norima pasitelkti ir pastaruosius, bet ne visi šia idėja liko sužavėti.

Skyrė didesnį dėmesį

Antradienį rotušėje vyko miesto valdžios ir prekybos centrų, prie kurių dažniausiai prekiauja vadinamosios bobutės kitomis sodo gėrybėmis pasitarimas. Ieškota problemos sprendimų būdų.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė pasakojo, kad rugsėjį prie vadinamųjų senųjų prekybos centrų buvo organizuojami patikrinimai.

Buvo stebima, ar čia prekiaujančios močiutės tą daro teisėtai, aplinka tvarkinga ir švari.

Iš viso buvo patikrinta prie 19 prekybos centrų esanti teritorija. Nustatyta, kad kai kuriose jų vyks nelegali prekyba įvairiomis prekėmis.

Patikrinimo metu taip pat buvo registruoti asmenys, prekiaujantys sodo gėrybėmis. Jų užfiksuota 33.

„Prekyba vyksta netvarkingai. Prekės sudėtos bet kaip ir bet kur. Tokių prekeivių daug prie M.Mažvydo alėjoje, Liepojos, Naikupės gatvėse esančių prekybos centrų. Naujas turgus atidarytas prie Debreceno prekybos centro. Ten prekiaujama nuo alijošių iki kojinių“, – pasakojo vedėja.

Prekeivių bausti neskubėjo

K.Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad nors prekyba vyksta prie prekybos centrų, iš jų skundų nesulaukta.

„Esate labai tolerantiški“, – tvirtino vedėja.

Pasak K.Vintilaitės, rugsėjį vykę patikrinimai buvo daugiau prevencinio pobūdžio. Protokolai buvo surašyti tik patiems įžūliausiems nelegaliems prekeiviams. Jų buvo 11 už neteisėtą prekybą, netvarką.

„Kalbame su tais žmonėmis. Reikia pasiruošti ateinančiam sezonui. Sukurti tokiems prekeiviams minimalius reikalavimus, infrastruktūrą. Galvoti, kaip įteisinti. Sodininkų prekyba turi būti civilizuota. Norėtųsi, kad bendradarbiautume, o ne visi dirbtume atskirai“, – tvirtino vedėja.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad tokie prekeiviai neis prekiauti į turgus, nes šiems jie per toli. Be to jie tvirtina, kad mokėti bent 4 litus už vietą, jiems yra daug.

Pasisako prieš močiutes

Liepojos gatvėje įsikūrusios prekyvietės „Senjorų rojus“ vadovė Giedrė Grabienė pasakojo, kad iš pradžių su nelegaliai prekiaujančiomis močiutėmis buvo kovojama intensyviai.
Vėliau pradėta galvoti, ką daryti, kad ši prekyba atrodytų gražiai ir tvarkingai.

„Paprastai čia prekiauja apie 30 prekeivių. Neturime nei galimybių, nei resursų įrengti tiek vietų. Planuojama daugiausia 15-18. Tačiau, nors jas įrengsime, niekas negali užtikrinti, kad prekeivės toliau neprekiaus ten pat kur anksčiau“, – tvirtino vadovė.

Kur kas kategoriškiau šiuo klausimu pasisakė prekybos centrų tinklo „Maxima LT“ Prekybos centrų valdymo vadovė Indrė Januševičiūtė.

„Mums iš vis nepriimtina įsileisti šiuos prekeivius nei mokamai, nei nemokamai. Tokia įmonės pozicija. Tai kenktų mūsų įvaizdžiui. Žmonės gali nusipirkti prekę iš tokių prekeivių, apsinuodyti, o sakys, kad pirko prie „Maximos“. Be to tai mūsų konkurentai. Tokia mūsų įmonės pozicija“, – teigė vadovė.

I.Januševičiūtė tvirtino, kad prie „Maximos“ prekybos centrų vasarą leidžiama prekiauti tik braškėmis. Toks leidimas suteikiamas tik turintiems ūkininkų pažymėjimus ir patikrintiems Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos asmenims.

Įtarimų kelia kokybė

Vadovė atkreipė dėmesį, kad prie Liepojos gatvėje esančio prekybos centro prekiaujantys prekeiviai žino savo teises, bet nežino pareigų.

„Norint, kad jų neliktų nuolat turėtų stovėti apsaugos darbuotojas. Dabar pasako pasitraukti, šie pereina per dvi plyteles į kitą sklypą ir toliau sėdi. Vėliau vėl sugrįžta. Kvietėme ir policiją, ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, bet rezultato jokio“, – pasakojo I.Januševičiūtė.

Klaipėdos vicemerą Vytautą Čepą nustebino prekybos centrų tinklo „Maxima“ pozicija.

„Ar tos bobutės jums didelės konkurentės? Ar protinga skelbti amžiną karą, jei jos pasitraukia per kelis metrus ir vis tiek prekiauja? Jos parduoda savo prekes ir vis tiek eina apsipirkti į šį prekybos centrą. Keliolika bobučių tikrai nesužlugdys šio prekybos tinklo. Prašyčiau keisti požiūrį“, – tvirtino vicemeras.

Pasak V.Čepo, kyla kitas klausimas – ką tos močiutės parduoda: „Ar galima pardavinėti grietine kartu su kojinėmis ir vinimis?“.

Didesnė problema – cigaretės

Vicemero nuomone, kur kas didesnė problema yra prekyba nelegaliomis cigaretėmis „Juodkrantės“ prekybos centro teritorijoje Naikupės gatvėje.

„Vaisių ir daržovių prekyba močiutėms tikrai ne verslas. Jos susirenka, susideda ridikėlius, pakalba, o vakare susikrauna ir išeina. Prekyba nelegaliomis cigaretėmis kur kas opesnė problema“, – dėstė V.Čepas.

Prekybos centro „Juodkrantė“ vadovas Robertas Knieža pripažino, kad ši teritorija sudėtinga.

„Prekiauja ten etatinės močiutės, kurios su sodininkais nieko bendro neturi. Manau, kad jos kažkuo dar prekiauja po sijonu. Tokių yra apie 10. Ten nelegalius prekeivius gali išvaikyti tik policija. Mūsų teritorijoje galima įrengti tik 2-3 prekybos vietas. Du leidimai prekiauti kojinėmis bei daržovėmis ir vaisiais yra išduoti“, – pasakojo R.Knieža.

K.Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad žmonės skundžiasi nešvara ir netvarka prekybos centre „Juodkrantė“. Buvo prašoma susitvarkyti, apiplauti prieigas. Buvo pažadėta tai padaryti.
„Tas rajonas nėra intelektualų ir inteligentų rajonas. Sudėtinga ten situacija“, – tvirtino V.Čepas.

Nori prižiūrėti turgus

Pasak Priestočio gatvėje įsikūrusio prekybos centro „Liepa“ direktoriaus Dainiaus Baipšio, savivaldybė nori, kad prekeiviams būtų įrengtos vietos, tačiau pati tą kliudo.

„Mes turime palapinę, kur galima prekiauti nemokamai sodo gėrybėmis. Investavome, pirkome palapinė stalus, nusimatėme vietą, kad turi stovėti, kur didžiausi žmonių srautai. Tačiau viena savivaldybės valdininkė mums ją liepė statyti kitur – už prekybos centro, kur nėra žmonių. Prekeiviai pradėjo stovėti, kur jiems patogiau. Galvoja naikinti šią prekybos vietą“, – tvirtino vadovas.

K.Vintilaitė teigė, kad ši iniciatyva gera. Bus prašoma, kad būtų peržiūrėta palapinės stovėjimo vieta.

Anot Senojo turgaus vadovo Arvydo Gaudiešiaus, jei verslininkai nenori rengti prekybos vietų sodo gėrybėms prekiaujantiems asmenims, tą gali padaryti senasis turgus.

„Administruotume tas vietas, vykdytume patikrinimus, rinktume mokestį“, – teigė vadovas.

K.Vintilaitė tvirtino, kad šis pasiūlymas bus svarstomas atskirai. Vedėja taip pat pabrėžė, nors lauko prekybos sezonas baigiasi, patikrinimai bus vykdomi toliau.NAUJAUSI KOMENTARAI

neskanu

neskanu portretas
Yra legalūs turgeliai, tad vieną kartą reiktų laikytis tvarkos, o ne virkauti dėl neaiškių moterėlių ieškoti joms prekybos vietų. Ne iš sodo , daržo čia suvilktos gerybės. Nuo palangių, nuo prie lauko tualetų sukastų lysvių. Bbytės prausimuisi vandesns gaili,taupo, tai kokia gali būti tokių daržovių nauda?

Bjaurastis

Bjaurastis portretas
Reikia tas bobutes tiesiog priversti turėti sulankstomus staliukus ir kėdutes. Ir tegu prekiauja, kur tik nori, kur tik perka. O jei tų atributų neturi - už škirkos ir į Vintilaitės skyrių. Juk baisiausia, kad jos sėdi ant cementinių laiptų, prekes dėlioja ant popierinių dėžių, todėl miestas atrodo, kaip Afrikos kaimas.

Slavka iš Karmano

Slavka iš Karmano portretas
O kadziel ny pry Nauja turgusa?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras
  Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras

  Estakadą nuolat potvynių užliejamame kelyje Šilutė–Rusnė už 9,46 mln. eurų statys įmonių „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras konsorciumas. ...

  2
 • Ginklai nuo paniką sėjančios infekcijos – paprasti
  Ginklai nuo paniką sėjančios infekcijos – paprasti

  Meningokokinės infekcijos rizika padidėja žiemą, tad vis dažniau galima išgirsti pranešimų apie naujas aukas. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad nuo paniką sėjančios infekcijos kartais galima apsisaugoti paprastais būdais. ...

 • Miesto biudžetą teks mažinti
  Miesto biudžetą teks mažinti

  Klaipėdos tarybai bus teikiamas tvirtinti patikslintas miesto biudžetas. Jį siūloma mažinti 3,245 mln. eurų, nors vos prieš mėnesį jis buvo didinamas 1,15 mln. eurų. Didžiąją minėtos sumos dalį sudaro ES lėšos, kurių nepavyks įsi...

 • Kapines perkels į virtualią erdvę
  Kapines perkels į virtualią erdvę

  Miesto kapines ateityje planuojama perkelti ir į virtualią erdvę. Siekiama, kad internete žmonės galėtų rasti, kur palaidotas artimasis ar pažįstamas, informaciją, kaip pasiekti kapavietę. ...

  7
 • Vieno langelio principą – į laivyną
  Vieno langelio principą – į laivyną

  Biurokratija „skandina“ jūrininkus – laivyne turi būti mažinamas įvairių ataskaitų ir nereikalingos biurokratijos kiekis. ...

  2
 • Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis
  Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis

  Žvejai iki šiol laivuose laikyti tarsi žemesne kasta, prilyginti jūrininkams. ...

  4
 • Neliko grėsmės palikti ratus
  Neliko grėsmės palikti ratus

  Daugiabučių namų kiemuose, kur kasdien važinėja daugybė automobilių, netikėtai atsirandančios duobės gyventojams virsta galvos skausmu. Tačiau savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus darbuotojai tikina, kad mašinų ratų laužyti neverta. Gav...

 • Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų
  Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų

  Per penkerius metus įmonė "Klaipėdos energija" įrangai ir vamzdynams planuoja atseikėti apie 30 mln. eurų. Tai padės sumažinti šilumos gamybos sąnaudas ir nuostolius trasose, pagerinti energijos tiekimą vartotojams. ...

  4
 • Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai
  Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai

  Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė, kad konteineriniai tualetai Palangos paplūdimyje šią vasarą buvo pastatyti nelegaliai, antradienį pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

  12
 • Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės
  Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės

  Klaipėdos moksleiviai antrą kartą varžėsi dėl judriausios klasės titulo. Antradienį Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizavo moksleivių konkurso „Judriausia klasė“ finalinį etapą. Šio konkurso tikslas ne&nbs...

Daugiau straipsnių