Močiutes nori „perduoti“ Senajam turgui

Uostamiesčio valdžia ieško būdų, kaip padaryti civilizuotesne bobučių prekybą sodo gėrybėmis prie prekybos centrų. Į pagalbą norima pasitelkti ir pastaruosius, bet ne visi šia idėja liko sužavėti.

Skyrė didesnį dėmesį

Antradienį rotušėje vyko miesto valdžios ir prekybos centrų, prie kurių dažniausiai prekiauja vadinamosios bobutės kitomis sodo gėrybėmis pasitarimas. Ieškota problemos sprendimų būdų.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė pasakojo, kad rugsėjį prie vadinamųjų senųjų prekybos centrų buvo organizuojami patikrinimai.

Buvo stebima, ar čia prekiaujančios močiutės tą daro teisėtai, aplinka tvarkinga ir švari.

Iš viso buvo patikrinta prie 19 prekybos centrų esanti teritorija. Nustatyta, kad kai kuriose jų vyks nelegali prekyba įvairiomis prekėmis.

Patikrinimo metu taip pat buvo registruoti asmenys, prekiaujantys sodo gėrybėmis. Jų užfiksuota 33.

„Prekyba vyksta netvarkingai. Prekės sudėtos bet kaip ir bet kur. Tokių prekeivių daug prie M.Mažvydo alėjoje, Liepojos, Naikupės gatvėse esančių prekybos centrų. Naujas turgus atidarytas prie Debreceno prekybos centro. Ten prekiaujama nuo alijošių iki kojinių“, – pasakojo vedėja.

Prekeivių bausti neskubėjo

K.Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad nors prekyba vyksta prie prekybos centrų, iš jų skundų nesulaukta.

„Esate labai tolerantiški“, – tvirtino vedėja.

Pasak K.Vintilaitės, rugsėjį vykę patikrinimai buvo daugiau prevencinio pobūdžio. Protokolai buvo surašyti tik patiems įžūliausiems nelegaliems prekeiviams. Jų buvo 11 už neteisėtą prekybą, netvarką.

„Kalbame su tais žmonėmis. Reikia pasiruošti ateinančiam sezonui. Sukurti tokiems prekeiviams minimalius reikalavimus, infrastruktūrą. Galvoti, kaip įteisinti. Sodininkų prekyba turi būti civilizuota. Norėtųsi, kad bendradarbiautume, o ne visi dirbtume atskirai“, – tvirtino vedėja.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad tokie prekeiviai neis prekiauti į turgus, nes šiems jie per toli. Be to jie tvirtina, kad mokėti bent 4 litus už vietą, jiems yra daug.

Pasisako prieš močiutes

Liepojos gatvėje įsikūrusios prekyvietės „Senjorų rojus“ vadovė Giedrė Grabienė pasakojo, kad iš pradžių su nelegaliai prekiaujančiomis močiutėmis buvo kovojama intensyviai.
Vėliau pradėta galvoti, ką daryti, kad ši prekyba atrodytų gražiai ir tvarkingai.

„Paprastai čia prekiauja apie 30 prekeivių. Neturime nei galimybių, nei resursų įrengti tiek vietų. Planuojama daugiausia 15-18. Tačiau, nors jas įrengsime, niekas negali užtikrinti, kad prekeivės toliau neprekiaus ten pat kur anksčiau“, – tvirtino vadovė.

Kur kas kategoriškiau šiuo klausimu pasisakė prekybos centrų tinklo „Maxima LT“ Prekybos centrų valdymo vadovė Indrė Januševičiūtė.

„Mums iš vis nepriimtina įsileisti šiuos prekeivius nei mokamai, nei nemokamai. Tokia įmonės pozicija. Tai kenktų mūsų įvaizdžiui. Žmonės gali nusipirkti prekę iš tokių prekeivių, apsinuodyti, o sakys, kad pirko prie „Maximos“. Be to tai mūsų konkurentai. Tokia mūsų įmonės pozicija“, – teigė vadovė.

I.Januševičiūtė tvirtino, kad prie „Maximos“ prekybos centrų vasarą leidžiama prekiauti tik braškėmis. Toks leidimas suteikiamas tik turintiems ūkininkų pažymėjimus ir patikrintiems Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos asmenims.

Įtarimų kelia kokybė

Vadovė atkreipė dėmesį, kad prie Liepojos gatvėje esančio prekybos centro prekiaujantys prekeiviai žino savo teises, bet nežino pareigų.

„Norint, kad jų neliktų nuolat turėtų stovėti apsaugos darbuotojas. Dabar pasako pasitraukti, šie pereina per dvi plyteles į kitą sklypą ir toliau sėdi. Vėliau vėl sugrįžta. Kvietėme ir policiją, ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, bet rezultato jokio“, – pasakojo I.Januševičiūtė.

Klaipėdos vicemerą Vytautą Čepą nustebino prekybos centrų tinklo „Maxima“ pozicija.

„Ar tos bobutės jums didelės konkurentės? Ar protinga skelbti amžiną karą, jei jos pasitraukia per kelis metrus ir vis tiek prekiauja? Jos parduoda savo prekes ir vis tiek eina apsipirkti į šį prekybos centrą. Keliolika bobučių tikrai nesužlugdys šio prekybos tinklo. Prašyčiau keisti požiūrį“, – tvirtino vicemeras.

Pasak V.Čepo, kyla kitas klausimas – ką tos močiutės parduoda: „Ar galima pardavinėti grietine kartu su kojinėmis ir vinimis?“.

Didesnė problema – cigaretės

Vicemero nuomone, kur kas didesnė problema yra prekyba nelegaliomis cigaretėmis „Juodkrantės“ prekybos centro teritorijoje Naikupės gatvėje.

„Vaisių ir daržovių prekyba močiutėms tikrai ne verslas. Jos susirenka, susideda ridikėlius, pakalba, o vakare susikrauna ir išeina. Prekyba nelegaliomis cigaretėmis kur kas opesnė problema“, – dėstė V.Čepas.

Prekybos centro „Juodkrantė“ vadovas Robertas Knieža pripažino, kad ši teritorija sudėtinga.

„Prekiauja ten etatinės močiutės, kurios su sodininkais nieko bendro neturi. Manau, kad jos kažkuo dar prekiauja po sijonu. Tokių yra apie 10. Ten nelegalius prekeivius gali išvaikyti tik policija. Mūsų teritorijoje galima įrengti tik 2-3 prekybos vietas. Du leidimai prekiauti kojinėmis bei daržovėmis ir vaisiais yra išduoti“, – pasakojo R.Knieža.

K.Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad žmonės skundžiasi nešvara ir netvarka prekybos centre „Juodkrantė“. Buvo prašoma susitvarkyti, apiplauti prieigas. Buvo pažadėta tai padaryti.
„Tas rajonas nėra intelektualų ir inteligentų rajonas. Sudėtinga ten situacija“, – tvirtino V.Čepas.

Nori prižiūrėti turgus

Pasak Priestočio gatvėje įsikūrusio prekybos centro „Liepa“ direktoriaus Dainiaus Baipšio, savivaldybė nori, kad prekeiviams būtų įrengtos vietos, tačiau pati tą kliudo.

„Mes turime palapinę, kur galima prekiauti nemokamai sodo gėrybėmis. Investavome, pirkome palapinė stalus, nusimatėme vietą, kad turi stovėti, kur didžiausi žmonių srautai. Tačiau viena savivaldybės valdininkė mums ją liepė statyti kitur – už prekybos centro, kur nėra žmonių. Prekeiviai pradėjo stovėti, kur jiems patogiau. Galvoja naikinti šią prekybos vietą“, – tvirtino vadovas.

K.Vintilaitė teigė, kad ši iniciatyva gera. Bus prašoma, kad būtų peržiūrėta palapinės stovėjimo vieta.

Anot Senojo turgaus vadovo Arvydo Gaudiešiaus, jei verslininkai nenori rengti prekybos vietų sodo gėrybėms prekiaujantiems asmenims, tą gali padaryti senasis turgus.

„Administruotume tas vietas, vykdytume patikrinimus, rinktume mokestį“, – teigė vadovas.

K.Vintilaitė tvirtino, kad šis pasiūlymas bus svarstomas atskirai. Vedėja taip pat pabrėžė, nors lauko prekybos sezonas baigiasi, patikrinimai bus vykdomi toliau.NAUJAUSI KOMENTARAI

neskanu

neskanu portretas
Yra legalūs turgeliai, tad vieną kartą reiktų laikytis tvarkos, o ne virkauti dėl neaiškių moterėlių ieškoti joms prekybos vietų. Ne iš sodo , daržo čia suvilktos gerybės. Nuo palangių, nuo prie lauko tualetų sukastų lysvių. Bbytės prausimuisi vandesns gaili,taupo, tai kokia gali būti tokių daržovių nauda?

Bjaurastis

Bjaurastis portretas
Reikia tas bobutes tiesiog priversti turėti sulankstomus staliukus ir kėdutes. Ir tegu prekiauja, kur tik nori, kur tik perka. O jei tų atributų neturi - už škirkos ir į Vintilaitės skyrių. Juk baisiausia, kad jos sėdi ant cementinių laiptų, prekes dėlioja ant popierinių dėžių, todėl miestas atrodo, kaip Afrikos kaimas.

Slavka iš Karmano

Slavka iš Karmano portretas
O kadziel ny pry Nauja turgusa?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras
  Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras

  Tradicinis, šiemet mėgėjų jau aštuntąjį kartą Klaipėdoje rengiamas paplūdimio futbolo turnyras, įgavo tarptautinių varžybų statusą – jame pirmą kartą dalyvaus komanda iš užsienio. ...

 • Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje
  Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje

  Adolfo Ramanausko-Vanago dukters pasiūlymu Klaipėdoje įamžinti jos tėvo atminimą patenkinti ne visi. Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas viešai išpeikė šią mintį pareikšdamas, kad pats A. Ramanauskas-Vana...

  94
 • „Sennebogen“ pristatė technikos naujoves
  „Sennebogen“ pristatė technikos naujoves

  Miunchene vykusioje IFAT parodoje, kurioje pristatyta technika, palengvinanti antrinių žaliavų rūšiavimą, naujos kartos krautuvus demonstravo ir vokiečių kompanija "Sennebogen". Pastarieji išsiskiria ekologiškumu, saugumu,...

  2
 • Skurstantiesiems – sugedusios skumbrės iš „Grūstės“
  Skurstantiesiems – sugedusios skumbrės iš „Grūstės“

  Tauragėje ir Kazlų Rūdoje gyvenantys socialiai remtini žmonės jaučiasi patyrę nuoskaudą ir pažeminimą. Jie skundėsi su kitais maisto produktais gavę pagedusių bendrovės "Grūstė" pateiktų konservų – netinkamų valgyti skumbri...

  5
 • Po liūties Klaipėdoje – laistyti medžių
  Po liūties Klaipėdoje – laistyti medžių

  Neabejingi savo miesto gerovei ir grožiui klaipėdiečiai mano, kad uostamiesčio želdynus prižiūrinčios bendrovės darbuotojai vėjais švaisto biudžeto pinigus po liūties laistydami augalus, o po sausros šienaudami išdžiūvusią ...

  6
 • Išsvajotieji skiepai: ramiai miegos ne visi tėvai
  Išsvajotieji skiepai: ramiai miegos ne visi tėvai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras džiaugiasi, kad pradėjus nemokamai skiepyti vaikus nuo klastingos meningokokinės infekcijos tėvai galės ramiau miegoti. Tačiau ramiu miegu mėgausis ne visi. ...

  2
 • Klaipėdos uosto krantinėms – nauji parametrai
  Klaipėdos uosto krantinėms – nauji parametrai

  Šį mėnesį Klaipėdos uoste lankėsi rekordinio dydžio konteinervežiai, perrašę uosto istoriją, o artimiausių metų siekis yra priimti didžiausius į Baltijos jūrą galinčius įplaukti laivus. ...

  1
 • Sąjūdžio sukaktis – be euforijos
  Sąjūdžio sukaktis – be euforijos

  Visuomenininkas ir buvęs Sąjūdžio aktyvistas Dionyzas Varkalis, minėdamas Sąjūdžio 30-metį, didelio džiaugsmo nejaučia. Klaipėdietis įsitikinęs: jei artimiausiu metu Lietuvoje nebus permainų tiek politinėje, tiek ekonominėje srityse, mes sunai...

  6
 • Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą
  Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą

  Po beveik dvejus metus trukusios kelionės motociklais, Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius sutikti uostamiestyje. Simbolinėje vietoje – šalia garsiojo motociklininko Antano Poškos paminklo juos pasitiko būrys motociklams ir kelion...

  1
 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

  7
Daugiau straipsnių