„Muzikinis rugpjūtis pajūryje“: festivalis pabrėš dabarties džiaugsmą (programa)

Kitą savaitę uostamiestyje prasidės Klaipėdos muzikinio teatro rengiamas tradicinis XIV tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Per mėnesį savo renginiais jis apglėbs kaip niekad plačiai – ne tik Klaipėdą, bet ir Palangą, Kretingą, Preilą, Juodkrantę, Nidą, Šilutę.

Baletas šoka gatvėje

Šiemet festivalis ir reklamuojamas labai originaliai. Klaipėdos Atgimimo aikštėje ir skvere prie „Arkos“, priešais Muzikinio teatro langus ir nustebusias, susidomėjusias praeivių akis, jau antrą savaitę vyksta šio teatro baleto trupės atviros repeticijos.

Su šūkiu „Baletas eina į gatvę!“ Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sumanė akciją „Ballet street dance” („Baleto gatvės šokiai“). Specialiai įrengtoje aikštelėje baleto trupės treniruotes ir atviras šokio repeticijas bus galima stebėti ir šiandien, rytoj bei antradienį nuo 11 iki 20 val. Baleto trupės vadovo, choreografo ir šokėjo Aurelijaus Liškausko žodžiais, tai – būdas reklamuoti artėjantį festivalį, teatrą ir jo šokėjus.

„Išties mūsų teatre yra ypatingo talento šokėjų trupė. Akivaizdu, kad mes per mažai ją viešiname. Šia akcija norime atkreipti dėmesį pirmiausia į mūsų šaunųjį baletą. Ateinantį teatro sezoną ir teatro repertuare akcentuosime šokio meną, visaip populiarinsime ir jį, ir mūsų baleto trupę, – tvirtino Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys. – Manau, mes turime nustoti dejuoti, kalbėti apie tai, kad prastas mūsų teatro pastatas ir panašiai. Iš tikrųjų esame šaunus kolektyvas ir mums labai svarbu eiti į viešumą su gerąja žinia. Norime, kad žiūrovai pas mus sugrįžtų, siekiame jų dėmesio ir meilės.“

Prie teatro akcijos prisijungė ir klaipėdietės choreografės Agnijos Šeiko vadovaujamas modernaus šokio kolektyvas, gatvės šokių klubo UFAS atstovai.

„Mūsų planuose – ne tik šioji akcija, bet ir didžiulis festivalis. Mes dalyvausime ir Jūros šventėje, ir regatoje, ir laivų parade. Visur norime būti ir būsime, kaip niekad plačiai paskleisime gerąją žinią apie save“, – teigė Klaipėdos muzikinio teatro vadovas.

Ieško naujų formų

Klaipėdos muzikinio teatro rengiamas XIV tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, šiemet vyksiantis liepos 27 – rugpjūčio 28 dienomis, rengiamas su moto „Bravo, Maestro!“ ir bus skirtas italų muzikai. Jis šiemet irgi siekia būti kaip niekada gyvas, atviras ir demokratiškas. Dauguma renginių nemokami ir vyks atvirose erdvėse. O pasiruošimą festivaliui gali stebėti ir gatvės praeiviai.

Vakar prie teatro buvo surengta vieša fotosesija, skirta didžiajai festivalio naujienai. Prie balto limuzino buvo galima pamatyti šėliojančius premjerinės G.Puccini’o operos „Džanis Skikis“ veikėjus. Vienaveiksmes G.Puccini’o operas „Sesuo Andželika“ ir Džanis Skikis“ režisuoja viešnia iš JAV, baigusi režisūros studijas Jeilio universitete,Yana Ross. Su ja dirba vilniečiai scenografas Marijus Jacovskis ir kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė.

Teatro ir festivalio vadovas R.Kaubrys tvirtino, kad 14-ąjį kartą rengiamas „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ dar labiau pabrėš jo tradiciją ir neatsitiktinai pristatomas kaip didžiausias metų įvykis kūrybinėje teatro veikloje.

„Didžiąją vasaros dalį mes dirbame, priešingai nei dauguma Lietuvos teatrų. Jau tai įrodo mūsų užsispyrimą, – įsitikinęs R.Kaubrys. – Kasmet – premjeros, didelės simfoninės ir kamerinės koncertinės programos. Šįsyk renginį papildysime naujomis formomis. Esate girdėję apie vadinamą „flachmobą“? Lietuviškai tai būtų sąspietis. Tai socialinis reiškinys, eksperimentas, spontaniška improvizacija šokio tema pagal išankstinį scenarijų. Kaip išsiaiškinome, „flachmobo“ paskirtis – pabrėžti dabarties džiaugsmą. Tai su mūsų baletu išbandysime Klaipėdos geležinkelio stotyje.“

Kita nauja forma – operos naktis. Jos metu bus parodyta premjerinė H.Purcello opera „Didonė ir Enėjas“, o po spektaklio žiūrovai bus pakviesti susėsti ant smėlmaišių teatro kolonų salėje, kuri virs kino teatru. Jame bus galima stebėti garsiausių pasaulyje operų pastatymų įrašus.

R.Kaubrys pabrėžė, kad festivalis pasišovęs užkariauti naujas erdves ir sugrįžti į tas, kuriose jo jau pasiilgo. Jo koncertai skambės Preilos ir Girulių bendruomenės namuose, Šilutės bažnyčioje, Palangos botanikos parko rotondoje, Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje ir Friedricho pasaže. Festivalis vėl sugrįš į muzikinį keltą.

„Muzikinio rugpjūčio pajūryje“ 18 renginių savo įvairove turėtų gražiai įsilieti į šio miesto ir krašto kultūrinių renginių tvarkaraštį, viliasi teatro vadovas.

„Siekiame akcentuoti atvirumo strategiją – ne tik kviečiame publiką pas save į teatrą, bet, kaip matote, ir patys einame pas ją, – teigė R.Kaubrys. – Mūsų festivalio pirmieji renginiai įsilies į Jūros šventę.“

Ištars „Bravo, Maestro!“

Kasmet Klaipėdos muzikinis teatras savo festivalį susieja su kokia nors tema. Šiemet ji – itališka, su šūkiu „Bravo, Maestro!“.

„Manau, kad teisingai elgiamės savo festivaliu kasmet skirdami daugiau dėmesio kuriai nors Europos šaliai. Prieš trejus metus tai buvo Ispanija, šiemet – Italija. Prisiliesti prie jos kultūros mums padeda Italijos kultūros institutas Vilniuje, festivalyje koncertuos tos šalies muzikantai“, – pasakojo jo meno vadovas.

„Maestro“ – itališkas žodis. R.Kaubrio teigimu, visi mes turime didžiųjų mokytojų, meistrų, kurie paženklina mūsų profesinį kelią. Tuos didžiuosius savo mokytojus muzikai vadina Maestro. „Prisiminkime juos – tuos, kurie daro mums įtaką, suteikia pavyzdį, iš kurių mokomės. Pamąstykime apie juos. Jūros šventė šiemet ragina atrasti savo lobį, o mes – savąjį Maestro“, – šypsojosi festivalio meno vadovas, kviesdamas klaipėdiečius į „Muzikinio rugpjūčio pajūryje“ renginius ir ragindamas nesivaržyti, kai juose patiks – apipilti atlikėjus šūksniais „Bravo, Maestro!“.

„O mes savo festivaliu sakome „Bravo, Maestro!“ dirigentams Juozui ir Stasiui Domarkams, kompozitoriui Alvidui Remesai, dainininkei Daliai Kužmarskytei ir kitiems puikiems mūsų atlikėjams, – vardijo R.Kaubrys. – Pagrindinį dėmesį dedikuojame G.Puccini’ui – tai didysis Italijos Maestro. Mes norime kartu su publika nusilenkti jo talentui. Man ir kaip teatro vadovui jis yra svarbus. Operoje „Džanis Skikis“ reikia vokalinio ir aktorinio ansambliškumo bei meistriškumo. Čia bus galima pamatyti, kaip puikiai kartu dirba mūsų solistų trupė. Tai buvo prarasta. Man labai svarbu ir kūryboje, ir kolektyve stiprinti ansambliškumą“.

Šiemetis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ ne tik džiugins garsiais Maestro, premjeromis, naujovėmis ir svečiais iš Italijos. Pirmą kartą dauguma festivalio renginių (išskyrus premjerinius spektaklius teatre ir du koncertus) bus nemokami.

 XIV „Muzikinio rugpjūčio pajūryje“. programa

Liepos 27 d. 20 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje ir liepos 28 d. 18 val. Palangos vasaros koncertų estradoje – dviejų dalių operos ir simfoninės muzikos koncertas „Bravo, Maestro!“. Dirigentas prof. Juozas Domarkas, solistai prof. Eduardas Kaniava (baritonas), Nida Grigalavičiūtė (sopranas, JAV), Dalia Kužmarskytė (mecosopranas), Artūras Kozlovskis (bosas). Nemokamai.

Liepos 29 d. 11.18 val. Klaipėdos geležinkelio stotyje – „Sąspietis / Flachmob“. Nemokamai.

Liepos 30 d. 18 val. Preilos – Pervalkos bendruomenės namuose – populiariosios klasikinės muzikos koncertas „Capriccio“. Solistai Loreta Ramelienė (sopranas) ir Mindaugas Rojus (baritonas). Bilietai – po 15 Lt.

Liepos 31 d. 19 val. Kretingos žiemos sode – klasikinės muzikos koncertas. Solistai Justina Auškelytė (smuikas, Lietuva), Cezare Pezzi (fortepijonas, Italija). Nemokamai.

Liepos 31 d. 21 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje ir rugpjūčio 19 d. 19 val. Juodkrantės L.Rėzos kultūros centro lauko estradoje – vienos dalies šokio spektaklio „Meilės uostas“ premjera (choreografė Jolanta Milčienė, režisierius Virginijus Pupšys). Dalyvauja Klaipėdos muzikinio teatro baleto šokėjai ir džiazo grupė „The West Coast”. Nemokamai.

Rugpjūčio 3 d. 18 val. Girulių bibliotekoje ir bendruomenės namuose – klasikinės muzikos koncertas „Vasaros muzika“. Dalyvauja Klaipėdos muzikinio teatro styginių kvartetas „Musica Libera“. Nemokamai.

Rugpjūčio 6 d. 19 val. Klaipėdos Friedricho pasaže – romansų vakaras. Dalyvauja Artūras Kozlovskis (bosas, gitara), Sigutis Jačėnas (aktorius). Nemokamai.

Rugpjūčio 7 d. 18 val. Palangos botanikos parko rotondoje – klasikinės muzikos koncertas. Solistė Alice Baccalini (fortepijonas, Italija). Nemokamai.

Rugpjūčio 12 d. 22 val. Klaipėdos muzikiniame teatre – operos naktis: H.Purcello dviejų dalių operos „Didonė ir Enėjas“ premjera (dirigentas Vladimiras Konstantinovas, režisierė Karina Novikova) ir operos kino teatras kolonų salėje (po spektaklio). Bilietai – po 25, 30, 35, 60 Lt.

Rugpjūčio 13 d. 19 val. Klaipėdos Friedricho pasaže –  populiariosios klasikinės muzikos koncertas „Capriccio“. Solistai Dalia Kužmarskytė (mecosopranas) ir Tomas Pavilionis (tenoras). Nemokamai.

Rugpjūčio 14 d. 10 val. Nidos katalikų bažnyčios amfiteatre – dviejų dalių koncertas, skirtas kompozitoriaus Alvido Remesos jubiliejui. Dirigentas Stasys Domarkas. Nemokamai.

Rugpjūčio 14 d. 19 val. Šilutės liuteronų bažnyčioje – kamerinės muzikos koncertas „Tau, tavo laimei, tavo karalystei...“, skirtas Prūsijos karalienei Luizei. Dalyvauja Rita Petrauskaitė (sopranas), Jovita Saulėnienė (literatūrologė), Inga Maknavičienė (fortepijonas). Nemokamai.

Rugpjūčio 20 d. 20 val. „Muzikuojančiame kelte“, išplaukiančiame iš Šiaurės rago –  koncertas „O sole mio!“. Dalyvauja solistai Judita Butkytė (sopranas), Artūras Kozlovskis (bosas), Mindaugas Rojus (baritonas), Valerija Balsytė (sopranas), Aurelija Dovydaitienė (mecosopranas), Viačeslavas Tarasovas (tenoras), koncertmeisterė Loreta Piaseckienė. Bilietai – po 50 Lt.

Rugpjūčio 26 d. 19 val. Klaipėdos Friedricho pasaže – autorinių dainų vakaras „Alsuoti“. Dalyvauja muzikos autorius ir atlikėjas Virginijus Pupšys (vokalas), Gintautas Litinskas (bosinė gitara), Piotras Evchenka (klavišiniai), Antanas Milerius (klarnetas). Nemokamai.

Rugpjūčio 27 ir 28 d. 19 val. Klaipėdos muzikiniame teatre –  G.Puccini’o vienaveiksmių operų diptiko „Sesuo Andželika“ ir „Džanis Skikis“ premjera (dirigentas Dainius Pavilionis, režisierė Yana Ross (JAV)). Bilietai – po 25, 30, 35, 60 Lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

kas meno vadovas

kas meno vadovas portretas
Kas meno vadovas tokios silpnos festivalio programos?

Nenoriu sutikt

Nenoriu sutikt portretas
Klausiate, kas meno vadovas? Tai gal perskaitykite straipsnį ir sužinosite :) Nenoriu sutikt, kad programa silpna. Nedažnas dabarties festivalis, kurių priviso kaip bičių avily, publiką pamalonina premjeromis. O šitas tai daro kasmet, šiemet jų net kelios. Vien Pučinis ką reiškia!.. Negražu niurzgėt, gal pyktis ar pavydas bambą graužia?.. -:) Gaila man tokių žmonių - vargšai jie, vargšai, nemoka džiaugtis, vien priekabių ieško... -:(

elena

elena portretas
dažnai užsuku į muzikinį teatrą,stebina budinčių nekultūringumas,grubumas,o sakoma,kad teatras prasideda nuo rūbinės(kalbu apie tarnybinio įėjimo budinčius).
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės
  Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės

  Nuo kitų metų pradžios Klaipėdos savivaldybės darbuotojai – valstybės tarnautojai, sulaukę 65-erių, jei tik pageidaus, nebebus palydimi į pensiją, kaip iki šiol, bet galės toliau darbuotis pagal darbo sutartis. Tokia galimybė atsiras ...

  22
 • Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta
  Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta

  Neblaivūs poilsiautojai, paplūdimiuose neprižiūrimi vaikai ir neatsakingi jų tėvai, persikaitinę senjorai – visi jie pajūrio gelbėtojų rūpestis. Pastarieji džiaugiasi, kad šią vasarą jūros vanduo dar neįšilęs ir bent kol ka...

  7
 • Suvienodins viešųjų tualetų kainas
  Suvienodins viešųjų tualetų kainas

  Tualetai nuolat kelia žmonių aistras – vieni pyksta, kad jų per mažai, kitus stebina mokestis už paslaugą. Nuo šiol Klaipėdoje tvarka visur bus tokia pati. Už pasinaudojimą išviete teks sukrapštyti 30 centų. ...

  10
 • Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė
  Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė

  Klaipėdos rajone, Priekulėje, šeštadienį vyksta tradicinė miestelio ir žirginio sporto šventė. Pagrindinis jos akcentas – sportinio jojimo varžybos – konkūras. ...

  4
 • Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė
  Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė

  Veržliai Baltijos bangas Melnragėje skrodžiantys banglentininkai jau tarsi tapo neatsiejama šios vietos peizažo dalimi. Lietuvoje vis labiau populiarėjančio sporto entuziastai, patvirtindami populiarų posakį apie tai, jog nėra prasto oro, smals...

  11
 • Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris
  Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris

  Palangoje baigti vandens išplauto kopagūbrio stabilizavimo darbai. ...

 • Tėvus siutina darželio remontas
  Tėvus siutina darželio remontas

  Lopšelinukų tėvus supykdė lopšelyje-darželyje "Liepaitė" vykstantis remotas. Vienas tėvų net išreiškė nuogąstavimą, ar sunkiasvorė darbininkų technika nekelia grėsmės jo atžalai? ...

  17
 • Prognozė pajūryje: sausa, karšta, giedra
  Prognozė pajūryje: sausa, karšta, giedra

  Artimiausią savaitę pajūryje karaliaus tropinė vasara, lengviau atsikvėpti nebus progų net naktimis. Sinoptikai prognozuoja, kad gali būti fiksuotas net stichinis karštis. ...

 • S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose
  S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose

  Seimo narys Simonas Gentvilas meta iššūkį Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir sieks tapti liberalų kandidatu į uostamiesčio vadovus, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida. ...

  49
 • Palangoje atidarytas Moldovos garbės konsulatas
  Palangoje atidarytas Moldovos garbės konsulatas

  Palangoje penktadienį oficialiai atidarytas Moldovos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauja profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas, pranešė Užsienio reikalų ministerija. ...

Daugiau straipsnių