Nacionalinė bibliotekų savaitė: I.Simonaitytės bibliotekoje skaityti patogu kaip lovoje (programa)

Į šalies Bibliotekininkų draugijos paskelbtą 11-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę įsijungs ir uostamiesčio bibliotekos, ragindamos skaityti jose.

Su dvasinio prisikėlimo nuotaika

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškos ugnies pagrobimui – nes kuo mes ginsimės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo šildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais? Keista, kad ligi šiol mes dar nepastatėm paminklo jai“, – rašė poetas Justinas Marcinkevičius.

Biblioteka šiandien tapo svarbiu ir lygiateisiu valdžios institucijų, verslininkų, politikų partneriu, juos kviečia į bendrus projektus, naudingus visuomenės ugdymui ir švietimui, ryšių stiprinimui. Biblioteka tampa tikruoju bendruomenės traukos centru, kur gimsta originalios idėjos, verda įdomios diskusijos, susitinka bendraminčiai, kur daug naujovių ir pažangių technologijų...

„...Bet dar daugiau – knygos ilgesio, noro pasidalyti teksto malonumais ar tiesiog pabūti tyloje ir vienatvėje. Todėl kviečiame visus skaityti bibliotekoje!“ – ragina Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės bibliotekos Bibliotekų skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos 2011 metų balandžio 26-ąją –  gegužės 3 dienomis skelbiama 11-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet – simbolinė, prasidėsianti iškart po Velykų, gyvenant pavasarinio atgimimo, dvasinio prisikėlimo nuotaikomis. Savaitės pradžia sutampa su Pasauline intelektinės nuosavybės diena, kurios esmė – skatinti kūrybiškumą, išsimokslinimą, pažangias technologijas ir apsaugoti žmogaus kūrybos vaisius.

Tautos poeto atminimui

I.Simonaitytės bibliotekoje šventinė savaitė prasidės netradicinės instaliacijos „Skaityk bibliotekoje patogiai kaip lovoje“ pristatymu.

Instaliacija ir pristatymo filmas – I.Simonaitytės bibliotekos kolektyvo kūrybinis rezultatas, šmaikščiai kviečiantis skaitytoją vėl atsigręžti į knygą bei atrasti geriausias knygas vienoje vietoje ir jas rezervuoti patogiam skaitymui savo lovoje.

Kitą antradienį visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, vyks anapilin iškeliavusio poeto Just.Marcinkevičiaus atminimui, jo puoselėtai gimtajai kalbai ir knygai skirti renginiai. I.Simonaitytės bibliotekoje vidurdienį bus pradėta poeto kūrybos skaitymų vietinė radijo transliacija, o vakare mažieji bibliotekos skaitytojai kviečiami įsilieti į pasakų pasaulį ir sekti jas savaip, pasitelkiant muzikinius instrumentus ir kitas vaizdines priemones.

Susitikime, skaitykime, bendraukime

Kitą ketvirtadienį biblioteka buria į tiesioginę transliaciją-diskusiją „Mano naujoviškos bibliotekos vizija“, kurią inicijuoja „Bibliotekos pažangai“ komanda ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, o vakare – į Muzikos skyriuje vyksiantį renginį „Garsai, eilės, spalvos“ – koncertą bei parodos atidarymą.

Daug kas svajojo, kad biblioteka dirbtų ir naktį, per Nacionalinę bibliotekų savaitę trumpam išsipildys ir šis noras – kitą penktadienį I.Simonaitytės bibliotekoje rengiama „Skaitymų naktis“, kurioje visi norintys turės galimybę įsikūnyti į savo mylimo herojaus personažą arba paskaityti savo ar mėgstamo autoriaus kūrybą.

Visos savaitės metu vyks jau tradicinėmis tapusios akcijos „Knygai antrą gyvenimą“ bei „Grąžink knygas būdamas skolininku“, taip pat skelbiamas konkursas, siekiant išrinkti šauniausią bibliotekininką.

Baigiantis šventinei bibliotekų savaitei, I.Simonaitytės bibliotekoje bus atidengta simbolinė skulptūra „Knygų medis“ bei paskelbti šauniausio bibliotekininko konkurso nugalėtojai.

„Susitikime, skaitykime, bendraukime I.Simonaitytės bibliotekoje“, – kviečia klaipėdiečius jos šeimininkai.

Nacionalinės bibliotekų savaitės „Skaityk bibliotekoje!“

renginių programa Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės

viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25)

Balandžio 26 d.

10 val. galerijoje „13L“ – instaliacijos „Skaityk bibliotekoje patogiai kaip lovoje“ pristatymas.

 12 val. – I.Simonaitytės bibliotekos vietinė radijo stotis: Just.Marcinkevičiaus skaitymai. Norite skaityti J. Marcinkevičiaus eiles ir jūs? Registruokitės el. paštu: nikartiene@zebra.lt, arba telefonu 412 531.

18 val. Gerlacho palėpėje – vaikams „Vakaro pasaka bibliotekoje“. Dalyvaus muzikos mokykla „Yamaha“, biblioteka dalyvius vaišins kakava ir saldumynais.

Balandžio 27 d.

10 val. I a. hole – akcijos „Knygai antrą gyvenimą“ startas. Keiskimės knygomis bibliotekoje: atnešk knygą į biblioteką ir pasiimk dar neskaitytą neišleisdamas nė lito.

Balandžio 28 d.

11 val. Gerlacho palėpėje – teletransliacija-diskusija „Mano naujoviškos bibliotekos vizija“. Renginio metu bibliotekos darbuotojai ir svečiai diskutuos apie bibliotekose vykstančius pokyčius, naujoviškos bibliotekos viziją.

17 val. Muzikos skyriuje (Herkaus Manto g. 9A) – vakaras-koncertas „Garsai, eilės, spalvos“. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentų kūrybos darbų parodos atidarymas. Kuratorius D.Andriulionis. Vakaro metu Just.Marcinkevičiaus eiles skaitys aktorė N.Narijauskaitė, gros N.Blauberg ir T.Prokopovič.

Balandžio 29 d.

19–24 val. I a. hole – skaitymų naktis bibliotekoje:

19–20 val. – renginys „Pabaik istoriją... ir laimėk rankinę knygų“. Tu mielai skaitai knygas apie vampyrus ir vilkolakius, angelus ir demonus, tačiau galbūt knygų pabaigas įsivaizdavai visai kitokias? Imk ir pakeisk jas. Penki dalyviai, sukūrę geriausias istorijų pabaigas, bus apdovanoti prizais. Susidomėjusieji registruojami el. paštu: kristina@klavb.lt arba tel. 341 726.

20–21 val. – renginys „Knygų personažai atgyja“. Turite mėgstamą knygos herojų? Ateikite ir skaitykite herojaus vardu. Skaitymams registruokitės el. paštu: periodika@klavb.lt.

21–24 val. – „Laisvieji skaitymai“. Visi norintieji skaito savo arba mėgstamo autoriaus kūrinius. Išsamesnė informacija ir registracija – el. paštu rita@klavb.lt arba tel. 412 531.

Skaitymų naktyje muzikuos studija „Grock“ (perkusija) ir Kristijonas Našlėnas (saksofonas).

Gegužės 3 d.

15.30 val. Informacijos skaitykloje – skulptūros „Knygų medis“ atidarymas ir „Šauniausio bibliotekininko 2011“ apdovanojimai.

16 val. III a. hole – Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių darbų parodos atidarymas.

Visos nacionalinės bibliotekų savaitės metu vyksiančios akcijos ir konkursai:

akcijos „Grąžink knygas būdamas skolininku“ ir „Knygai antrą gyvenimą“,

„Šauniausio bibliotekininko rinkimai 2011“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai
  Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai

  Aiškėja, kiek pirmokų šių metų rugsėjo pirmąją pravers mokyklų duris. Nors galutiniai duomenys bus patvirtinti pirmąją mokslo metų dieną, kol kas mažųjų skaičiuojama beveik tiek pat, kiek pernai, – apie tūkstantį aš...

 • Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta
  Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta

  2018 m. sausio–gegužės mėn. Klaipėdos uoste krauta 18,22 mln. t, tai 5,8 proc. arba 991,7 tūkst. t daugiau nei 2017 m. sausio–gegužės mėn. ...

  1
 • Buvęs Klaipėdos policijos pastatas sukėlė grėsmę
  Buvęs Klaipėdos policijos pastatas sukėlė grėsmę

  Ketvirtadienį po 14 val. ugniagesių automobiliai skubėjo į Naująją Uosto gatvę. Garsiniai sunkių automobilių signalai vertė spėlioti, ar nebus vėl apleistame pastate kilęs gaisras. ...

  4
 • Verčiamas naujas uosto istorijos puslapis
  Verčiamas naujas uosto istorijos puslapis

  Klaipėdos jūrų uostas rengiasi priimti didžiausią iš visų buvusių laivą. Preliminariais duomenimis, sekmadienio rytą uosto vartus turėtų kirsti 363 metrų ilgio 46 metrų pločio konteinerinis laivas „MSC Francesca“. ...

  4
 • Kirai žuvų skrenda į turgų
  Kirai žuvų skrenda į turgų

  Klaipėdoje porelė kirų kas rytą žuvų skrenda ne prie jūros, o į turgavietę. Čia jie "kalbina" žuvų pardavėją ir sulaukia vaišių. ...

  3
 • Nuoma Nidoje: kaip už nakvynę sumokėti mažiau?
  Nuoma Nidoje: kaip už nakvynę sumokėti mažiau?

  Plieskiant karštai vasaros saulei ir vyraujant saulėtiems orams ne vienas susimąsto apie kelionę prie jūros. Ši vasara kaip niekada dėkinga pramogoms ir turiningam poilsiui. Lietuviai vasarą paprastai nelepinami saulėtu ir karštu or...

 • Įgriuvas apjuosė tvorelėmis
  Įgriuvas apjuosė tvorelėmis

  Kol vyksta remonto darbai, vandentiekininkai moderniai ir tvarkingai pažymi prie šulinių susiformavusias ir pavojų transporto priemonėms keliančias įgriuvas. Tam naudojamos specialios tvorelės. ...

  1
 • Nuo vilkikų ginsis kliūtimis
  Nuo vilkikų ginsis kliūtimis

  Kelio ženklai nepadėjo sudrausminti Tauralaukio gatve nuolat zujančio sunkiasvorio transporto. Vairuotojai nepaiso draudimo čia važiuoti, greičio apribojimų, o gyventojai priversti toliau kęsti triukšmą, dulkių debesis, baimintis dėl savo sau...

  15
 • Paaiškėjo vadovų konkursų nugalėtojai
  Paaiškėjo vadovų konkursų nugalėtojai

  Po vieną kandidatą – tiek žmonių pretendavo į tris skirtingus vyriausiųjų gydytojų konkursus. Nors iš pradžių buvo pateikti keturi prašymai. ...

  2
 • Uostamiestį papuoš įspūdingas sakurų parkas
  Uostamiestį papuoš įspūdingas sakurų parkas

  Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su rengiamo sakurų parko uostamiestyje techninio darbo projekto projektiniais pasiūlymais ir teikti nuomonę ir pastabas dėl priešprojektinių sprendinių nuo birželio 19 iki 29 d. elektroniniu pa&scaron...

  34
Daugiau straipsnių