Nacionalinė bibliotekų savaitė: I.Simonaitytės bibliotekoje skaityti patogu kaip lovoje (programa)

Į šalies Bibliotekininkų draugijos paskelbtą 11-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę įsijungs ir uostamiesčio bibliotekos, ragindamos skaityti jose.

Su dvasinio prisikėlimo nuotaika

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškos ugnies pagrobimui – nes kuo mes ginsimės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo šildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais? Keista, kad ligi šiol mes dar nepastatėm paminklo jai“, – rašė poetas Justinas Marcinkevičius.

Biblioteka šiandien tapo svarbiu ir lygiateisiu valdžios institucijų, verslininkų, politikų partneriu, juos kviečia į bendrus projektus, naudingus visuomenės ugdymui ir švietimui, ryšių stiprinimui. Biblioteka tampa tikruoju bendruomenės traukos centru, kur gimsta originalios idėjos, verda įdomios diskusijos, susitinka bendraminčiai, kur daug naujovių ir pažangių technologijų...

„...Bet dar daugiau – knygos ilgesio, noro pasidalyti teksto malonumais ar tiesiog pabūti tyloje ir vienatvėje. Todėl kviečiame visus skaityti bibliotekoje!“ – ragina Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės bibliotekos Bibliotekų skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos 2011 metų balandžio 26-ąją –  gegužės 3 dienomis skelbiama 11-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet – simbolinė, prasidėsianti iškart po Velykų, gyvenant pavasarinio atgimimo, dvasinio prisikėlimo nuotaikomis. Savaitės pradžia sutampa su Pasauline intelektinės nuosavybės diena, kurios esmė – skatinti kūrybiškumą, išsimokslinimą, pažangias technologijas ir apsaugoti žmogaus kūrybos vaisius.

Tautos poeto atminimui

I.Simonaitytės bibliotekoje šventinė savaitė prasidės netradicinės instaliacijos „Skaityk bibliotekoje patogiai kaip lovoje“ pristatymu.

Instaliacija ir pristatymo filmas – I.Simonaitytės bibliotekos kolektyvo kūrybinis rezultatas, šmaikščiai kviečiantis skaitytoją vėl atsigręžti į knygą bei atrasti geriausias knygas vienoje vietoje ir jas rezervuoti patogiam skaitymui savo lovoje.

Kitą antradienį visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, vyks anapilin iškeliavusio poeto Just.Marcinkevičiaus atminimui, jo puoselėtai gimtajai kalbai ir knygai skirti renginiai. I.Simonaitytės bibliotekoje vidurdienį bus pradėta poeto kūrybos skaitymų vietinė radijo transliacija, o vakare mažieji bibliotekos skaitytojai kviečiami įsilieti į pasakų pasaulį ir sekti jas savaip, pasitelkiant muzikinius instrumentus ir kitas vaizdines priemones.

Susitikime, skaitykime, bendraukime

Kitą ketvirtadienį biblioteka buria į tiesioginę transliaciją-diskusiją „Mano naujoviškos bibliotekos vizija“, kurią inicijuoja „Bibliotekos pažangai“ komanda ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, o vakare – į Muzikos skyriuje vyksiantį renginį „Garsai, eilės, spalvos“ – koncertą bei parodos atidarymą.

Daug kas svajojo, kad biblioteka dirbtų ir naktį, per Nacionalinę bibliotekų savaitę trumpam išsipildys ir šis noras – kitą penktadienį I.Simonaitytės bibliotekoje rengiama „Skaitymų naktis“, kurioje visi norintys turės galimybę įsikūnyti į savo mylimo herojaus personažą arba paskaityti savo ar mėgstamo autoriaus kūrybą.

Visos savaitės metu vyks jau tradicinėmis tapusios akcijos „Knygai antrą gyvenimą“ bei „Grąžink knygas būdamas skolininku“, taip pat skelbiamas konkursas, siekiant išrinkti šauniausią bibliotekininką.

Baigiantis šventinei bibliotekų savaitei, I.Simonaitytės bibliotekoje bus atidengta simbolinė skulptūra „Knygų medis“ bei paskelbti šauniausio bibliotekininko konkurso nugalėtojai.

„Susitikime, skaitykime, bendraukime I.Simonaitytės bibliotekoje“, – kviečia klaipėdiečius jos šeimininkai.

Nacionalinės bibliotekų savaitės „Skaityk bibliotekoje!“

renginių programa Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės

viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25)

Balandžio 26 d.

10 val. galerijoje „13L“ – instaliacijos „Skaityk bibliotekoje patogiai kaip lovoje“ pristatymas.

 12 val. – I.Simonaitytės bibliotekos vietinė radijo stotis: Just.Marcinkevičiaus skaitymai. Norite skaityti J. Marcinkevičiaus eiles ir jūs? Registruokitės el. paštu: nikartiene@zebra.lt, arba telefonu 412 531.

18 val. Gerlacho palėpėje – vaikams „Vakaro pasaka bibliotekoje“. Dalyvaus muzikos mokykla „Yamaha“, biblioteka dalyvius vaišins kakava ir saldumynais.

Balandžio 27 d.

10 val. I a. hole – akcijos „Knygai antrą gyvenimą“ startas. Keiskimės knygomis bibliotekoje: atnešk knygą į biblioteką ir pasiimk dar neskaitytą neišleisdamas nė lito.

Balandžio 28 d.

11 val. Gerlacho palėpėje – teletransliacija-diskusija „Mano naujoviškos bibliotekos vizija“. Renginio metu bibliotekos darbuotojai ir svečiai diskutuos apie bibliotekose vykstančius pokyčius, naujoviškos bibliotekos viziją.

17 val. Muzikos skyriuje (Herkaus Manto g. 9A) – vakaras-koncertas „Garsai, eilės, spalvos“. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentų kūrybos darbų parodos atidarymas. Kuratorius D.Andriulionis. Vakaro metu Just.Marcinkevičiaus eiles skaitys aktorė N.Narijauskaitė, gros N.Blauberg ir T.Prokopovič.

Balandžio 29 d.

19–24 val. I a. hole – skaitymų naktis bibliotekoje:

19–20 val. – renginys „Pabaik istoriją... ir laimėk rankinę knygų“. Tu mielai skaitai knygas apie vampyrus ir vilkolakius, angelus ir demonus, tačiau galbūt knygų pabaigas įsivaizdavai visai kitokias? Imk ir pakeisk jas. Penki dalyviai, sukūrę geriausias istorijų pabaigas, bus apdovanoti prizais. Susidomėjusieji registruojami el. paštu: kristina@klavb.lt arba tel. 341 726.

20–21 val. – renginys „Knygų personažai atgyja“. Turite mėgstamą knygos herojų? Ateikite ir skaitykite herojaus vardu. Skaitymams registruokitės el. paštu: periodika@klavb.lt.

21–24 val. – „Laisvieji skaitymai“. Visi norintieji skaito savo arba mėgstamo autoriaus kūrinius. Išsamesnė informacija ir registracija – el. paštu rita@klavb.lt arba tel. 412 531.

Skaitymų naktyje muzikuos studija „Grock“ (perkusija) ir Kristijonas Našlėnas (saksofonas).

Gegužės 3 d.

15.30 val. Informacijos skaitykloje – skulptūros „Knygų medis“ atidarymas ir „Šauniausio bibliotekininko 2011“ apdovanojimai.

16 val. III a. hole – Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių darbų parodos atidarymas.

Visos nacionalinės bibliotekų savaitės metu vyksiančios akcijos ir konkursai:

akcijos „Grąžink knygas būdamas skolininku“ ir „Knygai antrą gyvenimą“,

„Šauniausio bibliotekininko rinkimai 2011“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  4
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  2
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  5
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
 • Skulptūrų parką gaubia paslaptys
  Skulptūrų parką gaubia paslaptys

  Vietinės rinktinės eilinis Vaclovas Šulcas lygiai prieš 70 metų mirė nukankintas saugumiečių skerdykloje – MVD Klaipėdos kalėjime. Kūnas užkastas be karsto tuometėse uostamiesčio kapinėse. Ir nors jo kapas per 30 metų sulygint...

 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
 • Tobulos vestuvės – šventė sau
  Tobulos vestuvės – šventė sau

  Minimalistinės ir subtilios – taip vasaros pabaigoje atšoktas vestuves galėtų apibūdinti klaipėdiečiai Greta ir Lukas Žičkai. Trejus metus draugavusi pora savo šeimos gimimo šventę pasiryžo organizuoti patys ir nė sekund...

 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  15
Daugiau straipsnių