Nacionalinė bibliotekų savaitė: I.Simonaitytės bibliotekoje skaityti patogu kaip lovoje (programa)

Į šalies Bibliotekininkų draugijos paskelbtą 11-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę įsijungs ir uostamiesčio bibliotekos, ragindamos skaityti jose.

Su dvasinio prisikėlimo nuotaika

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškos ugnies pagrobimui – nes kuo mes ginsimės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo šildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais? Keista, kad ligi šiol mes dar nepastatėm paminklo jai“, – rašė poetas Justinas Marcinkevičius.

Biblioteka šiandien tapo svarbiu ir lygiateisiu valdžios institucijų, verslininkų, politikų partneriu, juos kviečia į bendrus projektus, naudingus visuomenės ugdymui ir švietimui, ryšių stiprinimui. Biblioteka tampa tikruoju bendruomenės traukos centru, kur gimsta originalios idėjos, verda įdomios diskusijos, susitinka bendraminčiai, kur daug naujovių ir pažangių technologijų...

„...Bet dar daugiau – knygos ilgesio, noro pasidalyti teksto malonumais ar tiesiog pabūti tyloje ir vienatvėje. Todėl kviečiame visus skaityti bibliotekoje!“ – ragina Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės bibliotekos Bibliotekų skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos 2011 metų balandžio 26-ąją –  gegužės 3 dienomis skelbiama 11-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet – simbolinė, prasidėsianti iškart po Velykų, gyvenant pavasarinio atgimimo, dvasinio prisikėlimo nuotaikomis. Savaitės pradžia sutampa su Pasauline intelektinės nuosavybės diena, kurios esmė – skatinti kūrybiškumą, išsimokslinimą, pažangias technologijas ir apsaugoti žmogaus kūrybos vaisius.

Tautos poeto atminimui

I.Simonaitytės bibliotekoje šventinė savaitė prasidės netradicinės instaliacijos „Skaityk bibliotekoje patogiai kaip lovoje“ pristatymu.

Instaliacija ir pristatymo filmas – I.Simonaitytės bibliotekos kolektyvo kūrybinis rezultatas, šmaikščiai kviečiantis skaitytoją vėl atsigręžti į knygą bei atrasti geriausias knygas vienoje vietoje ir jas rezervuoti patogiam skaitymui savo lovoje.

Kitą antradienį visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, vyks anapilin iškeliavusio poeto Just.Marcinkevičiaus atminimui, jo puoselėtai gimtajai kalbai ir knygai skirti renginiai. I.Simonaitytės bibliotekoje vidurdienį bus pradėta poeto kūrybos skaitymų vietinė radijo transliacija, o vakare mažieji bibliotekos skaitytojai kviečiami įsilieti į pasakų pasaulį ir sekti jas savaip, pasitelkiant muzikinius instrumentus ir kitas vaizdines priemones.

Susitikime, skaitykime, bendraukime

Kitą ketvirtadienį biblioteka buria į tiesioginę transliaciją-diskusiją „Mano naujoviškos bibliotekos vizija“, kurią inicijuoja „Bibliotekos pažangai“ komanda ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, o vakare – į Muzikos skyriuje vyksiantį renginį „Garsai, eilės, spalvos“ – koncertą bei parodos atidarymą.

Daug kas svajojo, kad biblioteka dirbtų ir naktį, per Nacionalinę bibliotekų savaitę trumpam išsipildys ir šis noras – kitą penktadienį I.Simonaitytės bibliotekoje rengiama „Skaitymų naktis“, kurioje visi norintys turės galimybę įsikūnyti į savo mylimo herojaus personažą arba paskaityti savo ar mėgstamo autoriaus kūrybą.

Visos savaitės metu vyks jau tradicinėmis tapusios akcijos „Knygai antrą gyvenimą“ bei „Grąžink knygas būdamas skolininku“, taip pat skelbiamas konkursas, siekiant išrinkti šauniausią bibliotekininką.

Baigiantis šventinei bibliotekų savaitei, I.Simonaitytės bibliotekoje bus atidengta simbolinė skulptūra „Knygų medis“ bei paskelbti šauniausio bibliotekininko konkurso nugalėtojai.

„Susitikime, skaitykime, bendraukime I.Simonaitytės bibliotekoje“, – kviečia klaipėdiečius jos šeimininkai.

Nacionalinės bibliotekų savaitės „Skaityk bibliotekoje!“

renginių programa Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės

viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25)

Balandžio 26 d.

10 val. galerijoje „13L“ – instaliacijos „Skaityk bibliotekoje patogiai kaip lovoje“ pristatymas.

 12 val. – I.Simonaitytės bibliotekos vietinė radijo stotis: Just.Marcinkevičiaus skaitymai. Norite skaityti J. Marcinkevičiaus eiles ir jūs? Registruokitės el. paštu: nikartiene@zebra.lt, arba telefonu 412 531.

18 val. Gerlacho palėpėje – vaikams „Vakaro pasaka bibliotekoje“. Dalyvaus muzikos mokykla „Yamaha“, biblioteka dalyvius vaišins kakava ir saldumynais.

Balandžio 27 d.

10 val. I a. hole – akcijos „Knygai antrą gyvenimą“ startas. Keiskimės knygomis bibliotekoje: atnešk knygą į biblioteką ir pasiimk dar neskaitytą neišleisdamas nė lito.

Balandžio 28 d.

11 val. Gerlacho palėpėje – teletransliacija-diskusija „Mano naujoviškos bibliotekos vizija“. Renginio metu bibliotekos darbuotojai ir svečiai diskutuos apie bibliotekose vykstančius pokyčius, naujoviškos bibliotekos viziją.

17 val. Muzikos skyriuje (Herkaus Manto g. 9A) – vakaras-koncertas „Garsai, eilės, spalvos“. Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentų kūrybos darbų parodos atidarymas. Kuratorius D.Andriulionis. Vakaro metu Just.Marcinkevičiaus eiles skaitys aktorė N.Narijauskaitė, gros N.Blauberg ir T.Prokopovič.

Balandžio 29 d.

19–24 val. I a. hole – skaitymų naktis bibliotekoje:

19–20 val. – renginys „Pabaik istoriją... ir laimėk rankinę knygų“. Tu mielai skaitai knygas apie vampyrus ir vilkolakius, angelus ir demonus, tačiau galbūt knygų pabaigas įsivaizdavai visai kitokias? Imk ir pakeisk jas. Penki dalyviai, sukūrę geriausias istorijų pabaigas, bus apdovanoti prizais. Susidomėjusieji registruojami el. paštu: kristina@klavb.lt arba tel. 341 726.

20–21 val. – renginys „Knygų personažai atgyja“. Turite mėgstamą knygos herojų? Ateikite ir skaitykite herojaus vardu. Skaitymams registruokitės el. paštu: periodika@klavb.lt.

21–24 val. – „Laisvieji skaitymai“. Visi norintieji skaito savo arba mėgstamo autoriaus kūrinius. Išsamesnė informacija ir registracija – el. paštu rita@klavb.lt arba tel. 412 531.

Skaitymų naktyje muzikuos studija „Grock“ (perkusija) ir Kristijonas Našlėnas (saksofonas).

Gegužės 3 d.

15.30 val. Informacijos skaitykloje – skulptūros „Knygų medis“ atidarymas ir „Šauniausio bibliotekininko 2011“ apdovanojimai.

16 val. III a. hole – Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių darbų parodos atidarymas.

Visos nacionalinės bibliotekų savaitės metu vyksiančios akcijos ir konkursai:

akcijos „Grąžink knygas būdamas skolininku“ ir „Knygai antrą gyvenimą“,

„Šauniausio bibliotekininko rinkimai 2011“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka
  Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka

  Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga Grubliauskienė, kuri šiuo metu išvykusi į užsienį, savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotaikinga nuotrauka. ...

  66
 • Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi
  Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi

  Šeštadienį į Palangoje vykstančią Stintų šventę pakliuvo anaiptol ne visi norintys. Prie įvažiavimo į kurortą rikiavosi kelių kilometrų ilgio automobilių eilė. Ne tokie kantrūs svečiai gręžėsi ir važiavo atgal, taip ir ...

  11
 • Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė
  Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė

  Vasario 16-ąją pirmoji Klaipėdoje gimė mergaitė vardu Laisvė. Šią ypatingą valstybės dieną uostamiestyje pasaulį išvydo net 9 mažyliai – keturios mergaitės ir penki berniukai. ...

  18
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  3
 • Mero automobilis nesudomino
  Mero automobilis nesudomino

  Automobilis "Volvo S80", kuriuo važinėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas, dėmesio nepatraukė. Viešasis aukcionas, kur pardavinėta transporto priemonė, nesulaukė nė vieno dalyvio. ...

  4
 • Apie pavojų informuos ženklai
  Apie pavojų informuos ženklai

  Prie trijų miesto pagrindinių viadukų siūloma įrengti kintamosios informacijos kelio ženklus. Jie vairuotojus įspėtų apie pavojų – pvz.,kad danga slidi, nurodytų, kokį saugų greitį reikėtų pasirinkti. ...

  6
 • Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija
  Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija

  Klaipėdoje pokario metais gyvavo Visvydo tėvonijos Vytauto grandis – neginkluotos rezistencijos organizacija, vienijusi būsimuosius mokytojus. Šie jauni žmonės tikėjo, kad jiems pavyks tautą sutelkti kovai su sovietų valdžia ir atkurti Li...

 • Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį
  Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį

  Pasibaigus rytinėms pamaldoms minia klaipėdiečių žingsniavo į Atgimimo aikštę, kur vyko Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimas. Ta proga menininkei Aidai Raimondai Pečeliūnienei už neatlygintiną metų darbą įteikta simbolinė Klai...

  17
 • Švelni žiema žada užsibūti
  Švelni žiema žada užsibūti

  Šventinį savaitgalį pajūryje išsilaikys žiemiški orai. Šiandien džiugins viską nubalinsiantis sniegas, o sekmadienį nuotaiką kels šviečianti saulė. ...

  3
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  8
Daugiau straipsnių