Nacionalinę bibliotekų savaitę – studentų kūrinių paroda

Į Nacionalinę bibliotekų savaitę pirmadienį įsijungs Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentai, Miesto bibliotekoje surengsiantys parodą.

Savo kūrinių parodą „Pavasario aidai“ pirmadienį 14 val. jie atidarys Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje, taip prisidėdami prie renginio ir su šūkiu „Biblioteka: spausk PATINKA“.

Parodoje savo kūrybą pristatys net 30 kūrybingiausių Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentų: Kristina Abdulskytė, Rasa Alčauskytė, Ieva Arlauskaitė, Indrė Bartašiūnaitė, Deimantė Bružaitė, Anastazija Čaplinskaja, Arūnas Čekauskas, Viktorija Damulytė, Rasa Griciūtė, Gintė Jankevičiūtė, Antanas Jankus, Evaldas Janušas, Lina Juodeikytė, Sergej Kozlov, Edvinas Linkevičius, Rasa Lukoševičienė, Sandra Pakulnytė, Karolina Pamedytė, Inga Penkauskienė, Vaida Petraitytė, Evelina Riepšaitė, Rasa Ročytė, Aurelija Rūtytė, Inga Sokolovaitė, Ala Semeniuk, Živilė Stankevičiūtė, Viktorija Šlajūtė, Svetlana Vostriakova, Marius Zaleckis, Kristina Zaleckytė. Vadovaujami profesionalių menininkų – mokytojų Dano Andriulionio, Egidijos Brinkytės, Loretos Dabašinskienės, Nerijaus Jonkaus, Irenos Klimavičienės, Reginos Purtokienės, Nijolės Žiupkienės, studentai pateiks tapybos, grafikos, karpinių, floristikos, rūbų dizaino kūrinių, taip pat savo kūrybą pristatys ir klausos negalią turintys studentai.

„Bendrame ir kūrybingame procese gimsta įdomiausi ir gražiausi darbai bei paveikslai. Tokiu būdu ne tik mokomės bet ir laviname estetinį skonį, puoselėjame kūrybiškumą. Nauji autoriai į kūrybos kelią ateina su savo kartos pasaulėjauta, ieško savo požiūrio į popieriaus lakšto galimybes, pamažu tolsta nuo tautodailės ištakų, ieškodami atramos klasikinio akademinio meno gelmėse. Esminis dekoratyvinių kompozicijų-pjaustinių bruožas – jų vaizdo grafiškumas, kurį lėmė pakitusi pjaustinių paskirtis bei atlikimo būdai. Ištobulėjo ne tik pjaustinių atlikimo technika, jie pasidarė įvairesni, o turinys – gilesnis. Šiandien mes gal atitrūkę nuo visų archajiškų papročių, tačiau prisilietimas prie šios dekoratyvinės meninės formos ir mėginimas perteikti savo pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą šiuolaikinio žmogaus akimis buvo nepakartojama patirtis savęs ieškojimo kelyje“, – dalijopsi mintimis menų profesijos mokytoja metodininkė I.Klimavičienė.

„Tėvai jau seniai pastebėjo, kad mėgstu piešti, kažkada nupirko drobes ir akrilinių dažų, kurie man atrodė kaip guašas, tik kitaip kvepėjo, tai išbandžiau, patiko. Nežinojau, kad yra tokiu dažų kaip akriliniai ar aliejiniai, tik šitoje mokykloje viską sužinojau,“ – aiškino pirmojo kurso studentė Rasa Ročytė.

„Man patinka tapyba, noriu save išreikšti per meną. Stengiuosi išlieti visas savo emocijas ir jausmus dažais, įamžinti tai, ką matau, girdžiu ir jaučiu“, – sakė pirmojo kurso studentė Vaida Petraitytė.

„Mūsų studentai siekia parodyti, kad biblioteka – jaunimą telkianti ir vienijanti erdvė, – teigė viena iš parodos organizatorių tapytoja E.Brinkytė. –  Čia puoselėjamos senos tradicijos ir kuriamos naujos, gimsta inovatyvūs sprendimai ugdant laisvą ir kūrybingą asmenybę, čia galime mokytis ir mokyti kitus, galime rasti ir patirti įvairiausių įdomių dalykų, sužinoti ir pasidalyti idėjomis su bendraminčiais ir kūrybiškai pramogauti.“

Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos studentų kūrinių paroda „Pavasario aidai“ Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės 9) veiks iki gegužės 28 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių