Name Klaipėdoje – privatizuotas foje

Prieš kelerius metus už savo pinigus bendrojo naudojimo fojė esančio balkono langus daugiabutyje pakeitę gyventojai staiga sužinojo, kad šios patalpos jiems nepriklauso, o naujai išdygę savininkai tas erdves ketina atsitverti sienomis ir veikiausiai apriboti likusių būstų savininkams naudojimąsi bendrais balkonais.

Perkūnas iš giedro dangaus

Vieną rytą Taikos pr. 44 namo gyventojai pamatė, jog bendrojo naudojimo fojė nuo antro iki ketvirto aukšto prasidėjo kažkokie remonto darbai.

Atvykę darbininkai ėmė montuoti gipso kartono plokščių sienas.

"Kaip tik ruošėmės vykti į darbą, kai prasidėjo visi šitie dalykai. Buvo akivaizdu, kad darbininkai ketina apriboti priėjimą į bendrojo naudojimo balkoną. Mane ištiko šokas, juk su gyventojais niekas nesitarė, niekas nepranešė. Kaip taip galima?" – piktinosi namo gyventoja Vilma Venckutė.

Šis pastatas kažkada priklausė bendrovei "Klaipėdos energija", dalis jo buvo naudojama kaip viešbutis.

Mane ištiko šokas, juk su gyventojais niekas nesitarė, niekas nepranešė. Kaip taip galima?

Prasidėjus privatizavimui, žmonėms leista tuos kambarius išsipirkti.

Kaip neseniai paaiškėjo, šio namo bendrojo naudojimo patalpų savininke prieš kelerius metus tapo tokia įmonė "Klaipėdos inkaras", kurios vadovės iniciatyva ir pradėtas tų fojė atitvėrimas.

Kažkas ieško kvailių?

"Vieną rytą mūsų namo buhalterė Genovaitė atėjo ir pasakė, kad pasiimčiau savo gėles iš fojė, nes čia statys sieną. Pasidomėjau, kokiu pagrindu skaidys bendrojo naudojimo koridorių. Ji man sako, kad ta fojė – ne mūsų, tai yra, ne gyventojų, ir mums čia esą iš viso niekas nebepriklauso, net tas koridorius, kuris yra prie mūsų buto durų. Kaip taip galėjo atsitiko, nesuprantu", – piktinosi namo gyventoja Natalija.

Kita namo gyventoja Egidija tikino, kad prieš kelerius metus butų savininkai surinko pinigus ir pakeitė balkono langus ir duris.

"Tada skatino gražinti savo aplinką, o išėjo, kad tos patalpos net ne mūsų. Juk mes visą gyvenimą mokėjome už naudojimąsi fojė ir koridoriais, kaip ir kas sugebėjo juos nupirkti, protu nesuvokiama. Kažkas mus kvailiais laiko", – kalbėjo kita gyventoja Egidija.

Neapsiėjo be policijos

Tačiau darbininkai, pradėję sienų montavimo darbus, ilgai neužsibuvo. Gyventojų pasipiktinimas juos išginė pirma laiko.

"Paprašėme, kad parodytų dokumentus, kokiu pagrindu jie čia dirba, ar turi patvirtintą patalpų pertvarkymo projektą. Pasirodo, jie nieko neturi. Juk šitie balkonai – atsarginis išėjimas iš namo gaisro atveju. Jie mums aiškino, kad jie atitveria juos tik tam, kad mes turėtume galimybę čia  laikyti kokius nors savo daiktus – vežimėlius ar dviračius, ir taip galėsime toliau naudotis tuo balkonu. Bet visiškai nesuprantu, koks tada jiems tikslas statyti tas sienas?" – stebėjosi V.Venckutė.

Darbininkai, sumontavę sienas, durų neįstatė, taigi faktiškai įėjimo į balkoną kaip ir neužtvėrė. Gyventojų įsitikinimu, veikiausiai laukė, kokia bus žmonių reakcija.

Tačiau jau vakarop viename aukšte pastatyta siena buvo išardyta, o kitame aukšte – sumaitota, dėl to kitą rytą sulaukta policijos, tada gyventojai pareigūnams ir išdėstė, kad siena, jų įsitikinimu, atsirado nelegaliai.

Savininkė atostogauja

Tiesa, namo buhalterė Genovaitė Gučienė darbų vykdytojo tada dar teiravosi, kas čia bus, o tas paaiškino, kad savininkė liepė važiuoti ir montuoti sienas, daugiau jis nieko nežinąs.

"Pasakiau, kad tokius darbus reikia suderinti su gyventojais. Jis liepė skambinti tų patalpų savininkei, bendrovės "Klaipėdos inkaras" vadovei Nadieždai Novikovai. Susisiekiau su ja, ji pasakė, kad patalpos yra jos ir ji daro, ką nori. O juk net projekto neturi, bet sugalvojo savo kampą užsitverti. Šitaip negalima", – aiškino G.Gučienė.

Dienraščiui pamėginus aiškintis, kokių planų bendrojo naudojimo patalpose turi N.Novikova, ši visą dieną telefonu neatsiliepė.

Paskambinus rekvizitai.lt nurodytu bendrovės "Klaipėdos inkaras" laidinio telefono numeriu, ragelį pakėlusi mergina pasakė, kad N.Novikova atostogauja ir grįš liepos 2-ąją.

"O aš į klausimus neatsakinėju, ne mano kompetencija", – paaiškino bendrovės "Klaipėdos inkaras" telefonu atsiliepusi mergina.

Kas ji tokia ir kokios jos pareigos, neaišku. Oficialiai skelbiama, jog įmonė turi tik vieną "Sodroje" draustą darbuotoją, veikiausiai pačią direktorę N.Novikovą.

Nebe pirmas skandalas?

Beje, ši moteris spėjo pagarsėti dar prieš gerą dešimtmetį, kai buvo statomas naujas daugiabutis Taikos pr. 4A.

Tada butų nesulaukę pirkėjai per teismus išsireikalavo iš statytojų kompensuoti patirtą žalą.

Kaip skelbė žiniasklaida, 34 ieškovams, ketinusiems įsigyti butus statomame daugiabutyje Taikos pr. 4A, teismas iš atsakovų – bendrovės "Laivyno inžinerijos centro", kurios vadovė tada buvo ta pati N.Novikova, priteisė atlyginti ne tik beveik 6 mln. litų patirtą žalą, bet ir 5 proc. metinių palūkanų nuo šios sumos kiekvienam ieškovui.

Remiantis rekvizitai.lt, pagal nurodytą tą patį mobiliojo telefono numerį, matyti, jog N.Novikova vadovavo ar vadovauja ne vienai nekilnojamuoju turtu užsiimančiai bendrovei – NTS, "Redco", tai pačiai "Klaipėdos inkaras" bei "Žardupiai".NAUJAUSI KOMENTARAI

Gaišena

Gaišena portretas
Jeigu Klaipedoje butu bent vienas prokuroras su sazine, aferistas duda nebutu ant bangos

teisingas komei

teisingas komei portretas
nesistebiu, čia gentvilų, laužikienių, masiulių miestas - ant bangos

Ašara

Ašara portretas
iki ko privede vagiu liberalu ir ju statytiniu aferistu nebaudziamumas
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją
  Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją

  Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030 m. – pradedamas pusmetį truksiantis sektorių plėtros studijos rengimo procesas, kuris suformuos integralią Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ...

  5
 • Pridergtuose balkonuose – balandžių gaišenos
  Pridergtuose balkonuose – balandžių gaišenos

  Smiltelės gatvės devynaukštyje kilo gyventojų nepasitenkinimas dėl nevalyvų kaimynų. Antros laiptinės 5 ir 7 aukštų neužsandarintuose bendrojo naudojimo balkonuose dergia ir dvesia balandžiai. Teigiama, jog bendrijos pirmininkas neužti...

  3
 • Prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą – kliedesiais
  Prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą – kliedesiais

  Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas stojo piestu prieš Adolfo Ramanausko-Vanago dukters siūlymą uostamiestyje įamžinti jos tėvo – Lietuvos partizanų vado – atminimą. Politikas viešai išpeikė šią mint...

  35
 • Klaipėdos uosto direkcijos pelnas – 20 proc. didesnis
  Klaipėdos uosto direkcijos pelnas – 20 proc. didesnis

  Klaipėdos uosto rezultatai ir toliau viršija lūkesčius. 2018 m. sausio–birželio mėn. Klaipėdos uoste krauta 22,2 mln. t krovinių, tai 7,6 proc. arba 1 566,0 tūkst. t daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. ...

  3
 • Spręs dėl „Klaipėdos energijos“ investicijų
  Spręs dėl „Klaipėdos energijos“ investicijų

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija penktadienio posėdyje turėtų suderinti šilumos tiekėjos „Klaipėdos energijos“ šių metų investicijas, kurių numatoma suma – 1,35 mln. eurų. ...

 • Pokyčiai Palangoje: „Laukinių vakarų salūne“ ribojama naktinė alkoholio prekyba
  Pokyčiai Palangoje: „Laukinių vakarų salūne“ ribojama naktinė alkoholio prekyba

  Palangos savivaldybės taryba ketvirtadienio posėdyje po ilgų diskusijų apribojo naktinę prekybą alkoholiu kurorto bare „Laukinių vakarų salūnas“. ...

  3
 • Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras
  Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras

  Tradicinis, šiemet mėgėjų jau aštuntąjį kartą Klaipėdoje rengiamas paplūdimio futbolo turnyras, įgavo tarptautinių varžybų statusą – jame pirmą kartą dalyvaus komanda iš užsienio. ...

 • Ar pakeis mėgėjai Kuršių marių žvejus?
  Ar pakeis mėgėjai Kuršių marių žvejus?

  Kuršių mariose gali nelikti žvejų verslininkų ir visa žvejyba būtų perduota į mėgėjų rankas. ...

  7
 • Klaipėdos universiteto kuluaruose – kovos
  Klaipėdos universiteto kuluaruose – kovos

  Atimta Menų akademija, atsistatydinęs rektorius, nuolatinė įtampa dėl sujungimo su kita aukštąja mokykla, mažėjantis pirmakursių skaičius ir nerimas dėl kai kurių studijų programų perspektyvos – tokiomis nuotaikomis šiandien g...

  4
 • Klaipėdiečiai nori gyventi saugiai
  Klaipėdiečiai nori gyventi saugiai

  Klaipėdiečiai vis didesnį dėmesį skiria saugumui gyvenamojoje aplinkoje užtikrinti. Daugiabučiuose namuose, kvartaluose steigiamos saugios kaimynystės grupės, rengiamos vaizdo stebėjimo kameros. Taip gyventojai prisideda prie saugaus miesto kūrimo. ...

  5
Daugiau straipsnių