Naujajam uostamiesčio turgui pažėrė kritikos

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Pasigedo investicijų

Priekaištai Naujajam turgui pažerti vakar vykusiame Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje, nors įmonė dirba pelningai, o prekeivių skaičius joje nemažėja.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius domėjosi, kodėl turguje nėra gerinamos sąlygos prekybininkams.

"Į šią prekyvietę nėra investuojama. Jei taip tęsis toliau, po kelerių metų joje bus tokia pat situacija, kaip ir Senajame turguje. Prekeivių dar labiau sumažės. Kas tada prisiims atsakomybę už neveiklumą?" – klausė D.Botyrius.

Jis taip pat stebėjosi, kodėl prekyvietė nėra reklamuojama. "Greitai žmonės ją išvis pamirš", – dėstė vadovas.
D.Botyriaus nuomone, reikėtų ir lankstesnės vietų nuomos kainų politikos. Ilgamečiams prekybininkams esą būtų galima taikyti nuolaidas.

"Dabar Naujajame turguje prekybininkai už 1 kv. m nuomą lauke po stogeliu per mėnesį sumoka 120 litų. Už tokią kainą kitose prekyvietėse suteikiamos kur kas geresnės sąlygos", – pabrėžė pirmininkas.

Kainų mažinti neketina

Naujojo turgaus valdybos narė, Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vyriausioji specialistė Milda Petrauskaitė tvirtino, kad prekeiviams, kurie prekiauja mėnesį, nuolaidos yra taikomos.
Turgaus užimtumas siekia 60 proc. Pasak M.Petrauskaitės, prekeivių skaičius nemažėja.

"Jei sumažinsime mokestį, neteksime dalies pajamų. Kas garantuos, kad tada prisiviliosime daugiau prekeivių? Nesulaukiame net užklausimų, kad žmogus norėtų prekiauti, jei būtų mažesnė kaina. Apie investicijas taip pat galvojama", – tvirtino valdybos narė.

Kai kurie posėdyje dalyvavę smulkieji verslininkai pabrėžė, kad toks turgaus užimtumas rodo, kad įmonėje kažkas yra ne taip.

Posėdžio dalyviai įsitikinę, jog jei kainos būtų mažesnės, žmonės nuomotųsi daugiau vietų. Jie turgus lygino ir su prekybų centrais, kuriuose nuolat yra žmonių, nes čia esą gera rinkodara.

Lauks naujo direktoriaus

Senojo turgaus vadovas Arvydas Gaudiešius atkreipė dėmesį, kad nei politikai, nei savivaldybė pirkėjų į prekyvietes nesuvarys.

"Yra žmonių grupė, kuri eina ten apsipirkti, ir jiems nesvarbu, ar prekyvietė renovuota. Yra tokių, kurių nė su pagaliu į turgų nenuvarysi. Žinoma, eiti į atnaujintą prekyvietę yra kur kas maloniau. Tačiau ne visada tai pritraukia pirkėjų", – tvirtino A.Gaudiešius.

Jis aiškino, kad planuojamas prekyvietės atnaujinimas, bet per 15 minučių šių planų neįgyvendinsi. Anot vadovo, blogai ir tai, kad turgaus prekeiviai nenori įsipareigoti – pasirašyti ilgalaikių sutarčių.

A.Gaudiešiaus teigimu, kas tinka prekybos centrams, tas netinka prekyvietei. Jis atkreipė dėmesį, kad prekeiviai nenori dirbti nustatytų valandų – pardavė prekes ir išvažiuoja.

Vienas tarybos narių atkreipė dėmesį, kad Naujasis turgus dvejus metus neturi direktoriaus. Be to, prarado 3 mln. litų, bankrutavus vienam bankui.

"Ateis naujas vadovas, tada bus galima kalbėti apie ateities planus, investicijas. Konkursas paskelbtas pirmadienį. Kai bus išrinktas vadovas, kviesime jį ir kalbėsime", – teigė politikas.
Naujojo turgaus atstovų teigimu, įstaiga jau sukaupė 1 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių