Naujajam uostamiesčio turgui pažėrė kritikos

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Pasigedo investicijų

Priekaištai Naujajam turgui pažerti vakar vykusiame Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje, nors įmonė dirba pelningai, o prekeivių skaičius joje nemažėja.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius domėjosi, kodėl turguje nėra gerinamos sąlygos prekybininkams.

"Į šią prekyvietę nėra investuojama. Jei taip tęsis toliau, po kelerių metų joje bus tokia pat situacija, kaip ir Senajame turguje. Prekeivių dar labiau sumažės. Kas tada prisiims atsakomybę už neveiklumą?" – klausė D.Botyrius.

Jis taip pat stebėjosi, kodėl prekyvietė nėra reklamuojama. "Greitai žmonės ją išvis pamirš", – dėstė vadovas.
D.Botyriaus nuomone, reikėtų ir lankstesnės vietų nuomos kainų politikos. Ilgamečiams prekybininkams esą būtų galima taikyti nuolaidas.

"Dabar Naujajame turguje prekybininkai už 1 kv. m nuomą lauke po stogeliu per mėnesį sumoka 120 litų. Už tokią kainą kitose prekyvietėse suteikiamos kur kas geresnės sąlygos", – pabrėžė pirmininkas.

Kainų mažinti neketina

Naujojo turgaus valdybos narė, Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vyriausioji specialistė Milda Petrauskaitė tvirtino, kad prekeiviams, kurie prekiauja mėnesį, nuolaidos yra taikomos.
Turgaus užimtumas siekia 60 proc. Pasak M.Petrauskaitės, prekeivių skaičius nemažėja.

"Jei sumažinsime mokestį, neteksime dalies pajamų. Kas garantuos, kad tada prisiviliosime daugiau prekeivių? Nesulaukiame net užklausimų, kad žmogus norėtų prekiauti, jei būtų mažesnė kaina. Apie investicijas taip pat galvojama", – tvirtino valdybos narė.

Kai kurie posėdyje dalyvavę smulkieji verslininkai pabrėžė, kad toks turgaus užimtumas rodo, kad įmonėje kažkas yra ne taip.

Posėdžio dalyviai įsitikinę, jog jei kainos būtų mažesnės, žmonės nuomotųsi daugiau vietų. Jie turgus lygino ir su prekybų centrais, kuriuose nuolat yra žmonių, nes čia esą gera rinkodara.

Lauks naujo direktoriaus

Senojo turgaus vadovas Arvydas Gaudiešius atkreipė dėmesį, kad nei politikai, nei savivaldybė pirkėjų į prekyvietes nesuvarys.

"Yra žmonių grupė, kuri eina ten apsipirkti, ir jiems nesvarbu, ar prekyvietė renovuota. Yra tokių, kurių nė su pagaliu į turgų nenuvarysi. Žinoma, eiti į atnaujintą prekyvietę yra kur kas maloniau. Tačiau ne visada tai pritraukia pirkėjų", – tvirtino A.Gaudiešius.

Jis aiškino, kad planuojamas prekyvietės atnaujinimas, bet per 15 minučių šių planų neįgyvendinsi. Anot vadovo, blogai ir tai, kad turgaus prekeiviai nenori įsipareigoti – pasirašyti ilgalaikių sutarčių.

A.Gaudiešiaus teigimu, kas tinka prekybos centrams, tas netinka prekyvietei. Jis atkreipė dėmesį, kad prekeiviai nenori dirbti nustatytų valandų – pardavė prekes ir išvažiuoja.

Vienas tarybos narių atkreipė dėmesį, kad Naujasis turgus dvejus metus neturi direktoriaus. Be to, prarado 3 mln. litų, bankrutavus vienam bankui.

"Ateis naujas vadovas, tada bus galima kalbėti apie ateities planus, investicijas. Konkursas paskelbtas pirmadienį. Kai bus išrinktas vadovas, kviesime jį ir kalbėsime", – teigė politikas.
Naujojo turgaus atstovų teigimu, įstaiga jau sukaupė 1 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  43
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  12
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
Daugiau straipsnių