Naujajam uostamiesčio turgui pažėrė kritikos

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Pasigedo investicijų

Priekaištai Naujajam turgui pažerti vakar vykusiame Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje, nors įmonė dirba pelningai, o prekeivių skaičius joje nemažėja.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius domėjosi, kodėl turguje nėra gerinamos sąlygos prekybininkams.

"Į šią prekyvietę nėra investuojama. Jei taip tęsis toliau, po kelerių metų joje bus tokia pat situacija, kaip ir Senajame turguje. Prekeivių dar labiau sumažės. Kas tada prisiims atsakomybę už neveiklumą?" – klausė D.Botyrius.

Jis taip pat stebėjosi, kodėl prekyvietė nėra reklamuojama. "Greitai žmonės ją išvis pamirš", – dėstė vadovas.
D.Botyriaus nuomone, reikėtų ir lankstesnės vietų nuomos kainų politikos. Ilgamečiams prekybininkams esą būtų galima taikyti nuolaidas.

"Dabar Naujajame turguje prekybininkai už 1 kv. m nuomą lauke po stogeliu per mėnesį sumoka 120 litų. Už tokią kainą kitose prekyvietėse suteikiamos kur kas geresnės sąlygos", – pabrėžė pirmininkas.

Kainų mažinti neketina

Naujojo turgaus valdybos narė, Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vyriausioji specialistė Milda Petrauskaitė tvirtino, kad prekeiviams, kurie prekiauja mėnesį, nuolaidos yra taikomos.
Turgaus užimtumas siekia 60 proc. Pasak M.Petrauskaitės, prekeivių skaičius nemažėja.

"Jei sumažinsime mokestį, neteksime dalies pajamų. Kas garantuos, kad tada prisiviliosime daugiau prekeivių? Nesulaukiame net užklausimų, kad žmogus norėtų prekiauti, jei būtų mažesnė kaina. Apie investicijas taip pat galvojama", – tvirtino valdybos narė.

Kai kurie posėdyje dalyvavę smulkieji verslininkai pabrėžė, kad toks turgaus užimtumas rodo, kad įmonėje kažkas yra ne taip.

Posėdžio dalyviai įsitikinę, jog jei kainos būtų mažesnės, žmonės nuomotųsi daugiau vietų. Jie turgus lygino ir su prekybų centrais, kuriuose nuolat yra žmonių, nes čia esą gera rinkodara.

Lauks naujo direktoriaus

Senojo turgaus vadovas Arvydas Gaudiešius atkreipė dėmesį, kad nei politikai, nei savivaldybė pirkėjų į prekyvietes nesuvarys.

"Yra žmonių grupė, kuri eina ten apsipirkti, ir jiems nesvarbu, ar prekyvietė renovuota. Yra tokių, kurių nė su pagaliu į turgų nenuvarysi. Žinoma, eiti į atnaujintą prekyvietę yra kur kas maloniau. Tačiau ne visada tai pritraukia pirkėjų", – tvirtino A.Gaudiešius.

Jis aiškino, kad planuojamas prekyvietės atnaujinimas, bet per 15 minučių šių planų neįgyvendinsi. Anot vadovo, blogai ir tai, kad turgaus prekeiviai nenori įsipareigoti – pasirašyti ilgalaikių sutarčių.

A.Gaudiešiaus teigimu, kas tinka prekybos centrams, tas netinka prekyvietei. Jis atkreipė dėmesį, kad prekeiviai nenori dirbti nustatytų valandų – pardavė prekes ir išvažiuoja.

Vienas tarybos narių atkreipė dėmesį, kad Naujasis turgus dvejus metus neturi direktoriaus. Be to, prarado 3 mln. litų, bankrutavus vienam bankui.

"Ateis naujas vadovas, tada bus galima kalbėti apie ateities planus, investicijas. Konkursas paskelbtas pirmadienį. Kai bus išrinktas vadovas, kviesime jį ir kalbėsime", – teigė politikas.
Naujojo turgaus atstovų teigimu, įstaiga jau sukaupė 1 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar verta žymėti senjorų mašinas?
  Ar verta žymėti senjorų mašinas?

  Vienas Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys siūlo naujovę – visoje Lietuvoje specialiais rudos spalvos klevo ženklais pradėti ženklinti senjorų vairuojamus automobilius. Alytaus miesto Saugaus eismo komisijos nario Sauliaus Janulevičiaus nuo...

  32
 • Smiltynės keltų krantinės bus su rampomis
  Smiltynės keltų krantinės bus su rampomis

  Rengiamasi rekonstruoti Smiltynės keltų krantines. ...

 • Smarkiai populiarėja elektriniai keltai
  Smarkiai populiarėja elektriniai keltai

  Įvertinta dvejus metus Norvegijoje naudojamo elektrinio kelto „Ampere“ nauda. ...

  1
 • Buriavimo ateitis – uosto pažaduose
  Buriavimo ateitis – uosto pažaduose

  Ar Klaipėda taps Lietuvos buriavimo sostine ir aplenks Kauną priklauso nuo Uosto direkcijos pažadų kuo greičiau pastatyti pramoginių laivų prieplauką už Kiaulės Nugaros. ...

  1
 • Šokėjų kovose triumfavo „Neptūno“ palaikymo komanda
  Šokėjų kovose triumfavo „Neptūno“ palaikymo komanda

  Savos sienos padėjo – „Betsafe–Šokėjų kovose“, kurios vyko Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Klaipėdos „Neptūno“ šokėjos finale nugalėjo praėjusių metų čempiones – Kauno „...

  1
 • Vasaris dar parodys dantis
  Vasaris dar parodys dantis

  Besibaigianti žiema atsitraukti neketina. Sinoptikai prognozuoja šalčius, kurie nuo rytojaus apims visą Lietuvą, taip pat ir pajūrį. ...

 • Vertins Uosto direkcijos darbuotojus
  Vertins Uosto direkcijos darbuotojus

  Ekspertų bendrovė „Hay Group“ iš Vilniaus vertins Uosto direkcijos pareigybių klasifikavimą. ...

  2
 • Draugiška aplinka kitokiam jaunuoliui ir įtraukimas į darbo rinką per meną
  Draugiška aplinka kitokiam jaunuoliui ir įtraukimas į darbo rinką per meną

  Šiandien Lietuvoje dar tik mokomės suprasti kitokį asmenį, gerbti kiekvieno individualumą bei dirbti, mokytis ir bendrauti su specialius poreikius turinčiais žmonėmis. Įvairovės visuomenėje asmenys su specialiais poreikiais nėra izoliuojami n...

 • V. Kovalenka – keturių kariuomenių karys
  V. Kovalenka – keturių kariuomenių karys

  Žmogus, kuris per minutę gali perskaityti pusę tūkstančio ar net daugiau žodžių, kurio apsiskaitymas ne kartą jam lėmė keistų sutapimų. Dar daugybe paradoksaliai skambančių apibūdinimų galima būtų pristatyti ne vieną dešimtmetį Klai...

  4
 • Laive – „zampolitų“ šmėkla
  Laive – „zampolitų“ šmėkla

  Daugybę buvusių jūrininkų kausto baimė, kad vieną dieną viešumoje pasirodys pranešimas, jog jie buvo KGB agentai. Tokia baimė kilo, kai buvo pranešta apie garsaus aktoriaus ir ne mažiau garsaus muziko bendradarbiavimą su KGB. Buv...

  16
Daugiau straipsnių