Naujajam uostamiesčio turgui pažėrė kritikos

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Smulkieji verslininkai nepatenkinti prekybos sąlygomis Naujajame turguje. Prekybininkų manymu, jei nebus investuojama į prekyvietę, jos laukia Senojo turgaus likimas.

Pasigedo investicijų

Priekaištai Naujajam turgui pažerti vakar vykusiame Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje, nors įmonė dirba pelningai, o prekeivių skaičius joje nemažėja.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius domėjosi, kodėl turguje nėra gerinamos sąlygos prekybininkams.

"Į šią prekyvietę nėra investuojama. Jei taip tęsis toliau, po kelerių metų joje bus tokia pat situacija, kaip ir Senajame turguje. Prekeivių dar labiau sumažės. Kas tada prisiims atsakomybę už neveiklumą?" – klausė D.Botyrius.

Jis taip pat stebėjosi, kodėl prekyvietė nėra reklamuojama. "Greitai žmonės ją išvis pamirš", – dėstė vadovas.
D.Botyriaus nuomone, reikėtų ir lankstesnės vietų nuomos kainų politikos. Ilgamečiams prekybininkams esą būtų galima taikyti nuolaidas.

"Dabar Naujajame turguje prekybininkai už 1 kv. m nuomą lauke po stogeliu per mėnesį sumoka 120 litų. Už tokią kainą kitose prekyvietėse suteikiamos kur kas geresnės sąlygos", – pabrėžė pirmininkas.

Kainų mažinti neketina

Naujojo turgaus valdybos narė, Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vyriausioji specialistė Milda Petrauskaitė tvirtino, kad prekeiviams, kurie prekiauja mėnesį, nuolaidos yra taikomos.
Turgaus užimtumas siekia 60 proc. Pasak M.Petrauskaitės, prekeivių skaičius nemažėja.

"Jei sumažinsime mokestį, neteksime dalies pajamų. Kas garantuos, kad tada prisiviliosime daugiau prekeivių? Nesulaukiame net užklausimų, kad žmogus norėtų prekiauti, jei būtų mažesnė kaina. Apie investicijas taip pat galvojama", – tvirtino valdybos narė.

Kai kurie posėdyje dalyvavę smulkieji verslininkai pabrėžė, kad toks turgaus užimtumas rodo, kad įmonėje kažkas yra ne taip.

Posėdžio dalyviai įsitikinę, jog jei kainos būtų mažesnės, žmonės nuomotųsi daugiau vietų. Jie turgus lygino ir su prekybų centrais, kuriuose nuolat yra žmonių, nes čia esą gera rinkodara.

Lauks naujo direktoriaus

Senojo turgaus vadovas Arvydas Gaudiešius atkreipė dėmesį, kad nei politikai, nei savivaldybė pirkėjų į prekyvietes nesuvarys.

"Yra žmonių grupė, kuri eina ten apsipirkti, ir jiems nesvarbu, ar prekyvietė renovuota. Yra tokių, kurių nė su pagaliu į turgų nenuvarysi. Žinoma, eiti į atnaujintą prekyvietę yra kur kas maloniau. Tačiau ne visada tai pritraukia pirkėjų", – tvirtino A.Gaudiešius.

Jis aiškino, kad planuojamas prekyvietės atnaujinimas, bet per 15 minučių šių planų neįgyvendinsi. Anot vadovo, blogai ir tai, kad turgaus prekeiviai nenori įsipareigoti – pasirašyti ilgalaikių sutarčių.

A.Gaudiešiaus teigimu, kas tinka prekybos centrams, tas netinka prekyvietei. Jis atkreipė dėmesį, kad prekeiviai nenori dirbti nustatytų valandų – pardavė prekes ir išvažiuoja.

Vienas tarybos narių atkreipė dėmesį, kad Naujasis turgus dvejus metus neturi direktoriaus. Be to, prarado 3 mln. litų, bankrutavus vienam bankui.

"Ateis naujas vadovas, tada bus galima kalbėti apie ateities planus, investicijas. Konkursas paskelbtas pirmadienį. Kai bus išrinktas vadovas, kviesime jį ir kalbėsime", – teigė politikas.
Naujojo turgaus atstovų teigimu, įstaiga jau sukaupė 1 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų
  Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

  Nors vasara dar neprasidėjo, tačiau Palangoje veikiantys verslininkai jau pradėjo skųstis darbuotojų trūkumu ir situaciją vadina kone tragiška. Tuo metu įdarbinimo agentūros specialistė teigia, kad dėl susidariusios padėties kalti patys vers...

  8
 • Uostamiestis sulauks daug užsienio karo laivų
  Uostamiestis sulauks daug užsienio karo laivų

  Ateinančią savaitę, gegužės 31-ąją, Klaipėdos uostas priims 37 užsienio karo laivus iš penkiolikos valstybių. Dalyvauti didžiausiose kasmetinėse tarptautinėse jūrinėse pratybose ,,Baltijos operacijos 2018“ („Baltops 2018&rdquo...

 • Klaipėdos gatvėse daugėja nelegalių taksi
  Klaipėdos gatvėse daugėja nelegalių taksi

  Uostamiesčio pareigūnai ėmėsi didesnės taksistų ir pavėžėjų kontrolės. Kaip paaiškėjo, dauguma jų dirba neturėdami tam teisės. Todėl Viešosios tvarkos skyrius kartu su „Klaipėdos keleiviniu transportu“ taksistams žad...

  8
 • Greitosios medicinos pagalbos žaidynėse – klaipėdiečių pergalė
  Greitosios medicinos pagalbos žaidynėse – klaipėdiečių pergalė

  Klaipėdiečiai gali jaustis saugūs – prireikus skubios medicinos pagalbos, jiems padės geriausi Lietuvos greitosios medicinos pagalbos medikai. Savaitgalį Palangoje vykusiose tarptautinėse žaidynėse klaipėdiečių komanda vėl tapo geriausia. ...

  2
 • Svarstoma Smiltynėje uždrausti motorinį transportą
  Svarstoma Smiltynėje uždrausti motorinį transportą

  Tam, kad Smiltynė atitiktų formaliuosius reikalavimus, numatytus Vyriausybės, ir galėtų pretenduoti į kurortinės teritorijos statusą, trūksta elementarių, bet labai svarbių dalykų. Šiuo metu labiausiai nerimą kelią nuotekų tinklai. Esą n...

  1
 • Gyventojams užkliuvo vakarinis kalimas
  Gyventojams užkliuvo vakarinis kalimas

  Iš uosto teritorijos sklindantys kalimo garsai praėjusią savaitę pasiekė pietinės dalies gyventojus. Žmonės svarstė, kodėl darbininkai kala polius tuo metu, kai visi ilsisi. ...

  4
 • Rusnės estakados statybų pradžia kiek vėluoja
  Rusnės estakados statybų pradžia kiek vėluoja

  Rusnės estakados statybų ir užliejamo kelio Šilutė-Rusnė rekonstrukcijos pradžia pavėlinta iki birželio, tačiau projektas turėtų būti įgyvendintas laiku – iki šių metų pabaigos, tikina Šilutės rajono meras. ...

 • Palanga pasitinka vasarą – savaitgalį kviečia į Kurorto šventę
  Palanga pasitinka vasarą – savaitgalį kviečia į Kurorto šventę

  Palanga sutinka vasarą – apie tai didžiausias šalies kurortas garsiai paskelbs jau šį penktadienį, gegužės 25-27 dienomis pakviesdamas į įspūdingą Kurorto šventę. ...

 • Įsisiūbuoja kruizinis sezonas
  Įsisiūbuoja kruizinis sezonas

  Į Klaipėdą atvyko jau penktas keleivinis laivas šį sezoną. Laineris "Mein Schiff 1" viršija pustrečio šimto metrų ilgį ir yra vienas didesnių laivų, aplankančių uostamiestį šiais metais. ...

  1
 • Klaipėdos meras: paplūdimių kokybės kartelė kasmet kyla vis aukščiau
  Klaipėdos meras: paplūdimių kokybės kartelė kasmet kyla vis aukščiau

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį ...

  14
Daugiau straipsnių