Naujo Muzikinio teatro Klaipėdai teks palaukti

Naujo Klaipėdos muzikinio teatro statybų pradžios teks laukti dar kelerius metus. Uostamiestyje viešėjęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas tvirtino, kad jos bus pradėtos, užbaigus Dramos teatro rekonstrukciją.

Užbaigs pradėtus darbus

„Suvokiu, kad Klaipėdai reikia naujo Muzikinio teatro. Senąjį pastatą esame išžiūrėję metrą po metro. Tai avarinės būklės pastatas. Rekonstruoti jo neapsimoka. Reikia statyti naują“, – tvirtino A.Gelūnas.

Tačiau, anot ministro, padėtį sunkina tai, jog dabar atliekama Klaipėdos dramos teatro pastato rekonstrukcija. Šiemet finansavimas šiam projektui padidintas keturis kartus – skirti 7 mln. litų.

Pernai ši suma siekė 2 mln. litų. Iš viso Dramos teatro rekonstrukcija atsieis daugiau nei 20 mln. litų. A.Gelūno teigimu, siekiama kuo greičiau užbaigti šiuos darbus dėl to skiriamas didesnis finansavimas.

„Nematau galimybių pradėti naujo Muzikinio teatro statybas, kol nebus atnaujintas Dramos teatras. Reikia vieną objektą užbaigti, o tada pradėti kitą. Kadangi vienų darbų neužbaigiame, o pradedame kitus labai išsiplečia valstybės investicijų programos objektų sąrašas. Atrasti tų milijonų nėra taip lengva“, – tvirtino ministras.

Vietą rinks konkurso būdu

Klaipėdos dramos teatro rekonstrukciją planuojama užbaigti 2013 metais.

Anot A.Gelūno, Muzikinio teatro statybos galėtų prasidėti 2014 metais, tačiau iki to laiko reikia atlikti parengiamuosius darbus – parinkti vietą pastatui, parengti detalųjį planą, techninį projektą. A.Gelūno teigimu, šių darbų reikia imtis nedelsiant.

Ministro susitikimo su miesto, Muzikinio teatro vadovais, architektais metu kalbėta, jog naujajam teatro pastatui vietą reikėtų parinkti konkurso būdu. Jį žadama skelbti artimiausiu metu. Šis konkursas atsieitų 35 tūkst. litų.

„Galimi du variantai. Nugriauti teatrą ir jo vietoje statyti naują, bet, mano nuomone, yra geresnių vietų, kurios galėtų būti išrinktos konkurso būdu. Teatras galėtų būti prie Danės arba jūros“, – teigė A.Gelūnas.

Ministro nuomone, Klaipėdos muzikinis teatras galėtų būti pastatytas greitai kaip sporto ir pramogų arenos, pinigus įsisavinant per kelis kartus.

Nuo pastato byra plytos

Susitikime dalyvavęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys tvirtino, jog turi būti aiškiai įvardinta, kada prasidės naujojo pastato statybos.

„Kyla klausimas ir kaip gyvensime iki naujojo teatro pastatymo. Praėjusį savaitgalį nuo Muzikinio teatro plytos krito praeiviams ant galvų. Pavojingą teritoriją teko apjuosti įspėjamąja juosta. Ketvirtame aukšte esančios patalpos užpiltos. Remontuoti jų negalima, kol pastatas nesutvarkytas iš išorės. Norėtume, kad būtų sudaryta komisija, kuri įvertintų pastatą“, – dėstė R.Kaubrys.

Uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus nuomone, Muzikinio teatro darbuotojai galėtų laikinai prisiglausti Žvejų kultūros rūmuose. Čia dabar įsikūręs ir Klaipėdos dramos teatras.

Anot A.Gelūno, geriau jiems pasilikti dabartiniame pastate, nes šis pritaikytas operoms, operetėms.

R.Taraškevičiaus teigimu, naujas Muzikinio teatro pastatas būtų užbaigtas po 7-8 metų. Dėl to būtini bent minimalūs dabartinio pastato remonto darbai.


Šiame straipsnyje: Arūnas Gelūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Viktoras

Viktoras portretas
Labai gaila, kad palyginus visiškai neseniai,dramos teatras buvo rekonstruotas,kai iškilo naujas priestatas.O dabar vėl reikia viską iš naujo perstatyti.Negi tada nebuvo atliktos studijos.O ir dabar, vargu ar tie darbai bus kokybiški.Nes seną atgaivinti žymiai sudėtingiau ,nei pastatyti naują.

maladec

maladec portretas
Super pasiulymas. Išties muzikinis galėtų būti pastatytas prie vandens.

Viktorui

Viktorui portretas
Būtent čia ir bėda, visas pastatas ėmė skilinėti būtent dėl to sovietmečiu pridurto priestato, kuris buvo pastatytas, kaip sakoma, "ant snarglių". Paprastai kalbant - pastatas ant pelkės (čia Danės senvagė, smėlis, ir šaltinis dar veržiasi) ir be rimtų pamatų. Praktiškai visai be pamatų! Poliai ar ne triskart trumpesni, nei turėjo būti, tik polių imitacija. Belieka tik džiaugtis ir dėkot dangui, kad lubos neįgriuvo kokio spektaklio metu.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus
  Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus

  Klaipėdos universitetas (KU) ieško naujo rektoriaus. ...

 • Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?
  Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?

  Palangos gimnazistai sukilo prieš kurorte įsivyravusias taisykles ir nusprendė boikotuoti abejotinas tradicijas. Primygtini siūlymai brandos atestatų šventės vakarėlį brangiai surengti tik "Auskos" viloje dalį gimnazistų įsiut...

  11
 • Kas teršia Pilies uostelį?
  Kas teršia Pilies uostelį?

  Jachtas ir mažuosius laivelius Pilies uostelyje laikantys laivininkai pastebėjo, jog po kiekvieno lietaus vanduo pasidengia naftos produktų plėvele. Įtariama, jog teršalai į vandenį patenka iš šalia esančios naujos automobilių sto...

  1
 • Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje
  Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje

  Grožio procedūros ne visada suteikia laimę. Tuo įsitikino ilgų nagų pirmą kartą įsigeidusi jauna mergina, kuri po prastai atlikto darbo pareikalavo gražinti pinigus, o jų neatgavusi paviešino istoriją feisbuke. Pati nagų meistrė vadino tai...

  27
 • Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį
  Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį

  Visą praeitą savaitę uostamiesčio visuomenė ūžė po to, kai buvo pristatytas naujasis Klaipėdos miesto ženklas. Žmones piktino ne tik jo kaina, bet ir dizainas, kuris esą nėra originalus. Valdininkų teigimu, palyginti su kitų miestų savivaldyb...

  12
 • Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai
  Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai

  Pirmadienį, liepos 16 d., pasirašyta rangos sutartis, pagal kurią bus modernizuojama Irklavimo bazė Klaipėdoje. Darbus, kurių metu bus atnaujinti administracinis ir gamybinis pastatai, juos pritaikant sporto paskirčiai, numatyta pradėti jau &scar...

  1
 • Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas
  Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas

  Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas jau turi stogo konstruktyvą, kuris ant pastato buvo užkeltas ir pritvirtintas specialiu kranu. Kiek vėliau ant 15 tonų sveriančio pagrindo atsiras ir cinkuota skarda. ...

  5
 • Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą
  Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą

  Palanga ruošiasi įsigyti miesto ženklą: reprezentatyvus simbolis su miesto pavadinimu atsirastų naujai įrengiamoje sankryžoje. ...

  4
 • Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai
  Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai

  Ką privalėtų žinoti kiekvienas, panoręs savo privačiame ar daugiabučio kieme kirsti ar persodinti medžius? Nuo šių metų liepos 1-osios įsigaliojo nauja tvarka, sugriežtinusi medžių kirtimo reglamentavimą privačiose valdose. Vyriausybės ...

 • Dujų fabrike – ypatinga operacija
  Dujų fabrike – ypatinga operacija

  Atgimsta Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas. Šiandien rangovams teks imtis sudėtingos užduoties – ketinama specialiu kranu užkelti pusiau sumontuotą stogą, kurio svoris siekia 15 tonų. ...

  6
Daugiau straipsnių