Naujo Muzikinio teatro Klaipėdai teks palaukti

Naujo Klaipėdos muzikinio teatro statybų pradžios teks laukti dar kelerius metus. Uostamiestyje viešėjęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas tvirtino, kad jos bus pradėtos, užbaigus Dramos teatro rekonstrukciją.

Užbaigs pradėtus darbus

„Suvokiu, kad Klaipėdai reikia naujo Muzikinio teatro. Senąjį pastatą esame išžiūrėję metrą po metro. Tai avarinės būklės pastatas. Rekonstruoti jo neapsimoka. Reikia statyti naują“, – tvirtino A.Gelūnas.

Tačiau, anot ministro, padėtį sunkina tai, jog dabar atliekama Klaipėdos dramos teatro pastato rekonstrukcija. Šiemet finansavimas šiam projektui padidintas keturis kartus – skirti 7 mln. litų.

Pernai ši suma siekė 2 mln. litų. Iš viso Dramos teatro rekonstrukcija atsieis daugiau nei 20 mln. litų. A.Gelūno teigimu, siekiama kuo greičiau užbaigti šiuos darbus dėl to skiriamas didesnis finansavimas.

„Nematau galimybių pradėti naujo Muzikinio teatro statybas, kol nebus atnaujintas Dramos teatras. Reikia vieną objektą užbaigti, o tada pradėti kitą. Kadangi vienų darbų neužbaigiame, o pradedame kitus labai išsiplečia valstybės investicijų programos objektų sąrašas. Atrasti tų milijonų nėra taip lengva“, – tvirtino ministras.

Vietą rinks konkurso būdu

Klaipėdos dramos teatro rekonstrukciją planuojama užbaigti 2013 metais.

Anot A.Gelūno, Muzikinio teatro statybos galėtų prasidėti 2014 metais, tačiau iki to laiko reikia atlikti parengiamuosius darbus – parinkti vietą pastatui, parengti detalųjį planą, techninį projektą. A.Gelūno teigimu, šių darbų reikia imtis nedelsiant.

Ministro susitikimo su miesto, Muzikinio teatro vadovais, architektais metu kalbėta, jog naujajam teatro pastatui vietą reikėtų parinkti konkurso būdu. Jį žadama skelbti artimiausiu metu. Šis konkursas atsieitų 35 tūkst. litų.

„Galimi du variantai. Nugriauti teatrą ir jo vietoje statyti naują, bet, mano nuomone, yra geresnių vietų, kurios galėtų būti išrinktos konkurso būdu. Teatras galėtų būti prie Danės arba jūros“, – teigė A.Gelūnas.

Ministro nuomone, Klaipėdos muzikinis teatras galėtų būti pastatytas greitai kaip sporto ir pramogų arenos, pinigus įsisavinant per kelis kartus.

Nuo pastato byra plytos

Susitikime dalyvavęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys tvirtino, jog turi būti aiškiai įvardinta, kada prasidės naujojo pastato statybos.

„Kyla klausimas ir kaip gyvensime iki naujojo teatro pastatymo. Praėjusį savaitgalį nuo Muzikinio teatro plytos krito praeiviams ant galvų. Pavojingą teritoriją teko apjuosti įspėjamąja juosta. Ketvirtame aukšte esančios patalpos užpiltos. Remontuoti jų negalima, kol pastatas nesutvarkytas iš išorės. Norėtume, kad būtų sudaryta komisija, kuri įvertintų pastatą“, – dėstė R.Kaubrys.

Uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus nuomone, Muzikinio teatro darbuotojai galėtų laikinai prisiglausti Žvejų kultūros rūmuose. Čia dabar įsikūręs ir Klaipėdos dramos teatras.

Anot A.Gelūno, geriau jiems pasilikti dabartiniame pastate, nes šis pritaikytas operoms, operetėms.

R.Taraškevičiaus teigimu, naujas Muzikinio teatro pastatas būtų užbaigtas po 7-8 metų. Dėl to būtini bent minimalūs dabartinio pastato remonto darbai.


Šiame straipsnyje: Arūnas Gelūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Viktoras

Viktoras portretas
Labai gaila, kad palyginus visiškai neseniai,dramos teatras buvo rekonstruotas,kai iškilo naujas priestatas.O dabar vėl reikia viską iš naujo perstatyti.Negi tada nebuvo atliktos studijos.O ir dabar, vargu ar tie darbai bus kokybiški.Nes seną atgaivinti žymiai sudėtingiau ,nei pastatyti naują.

maladec

maladec portretas
Super pasiulymas. Išties muzikinis galėtų būti pastatytas prie vandens.

Viktorui

Viktorui portretas
Būtent čia ir bėda, visas pastatas ėmė skilinėti būtent dėl to sovietmečiu pridurto priestato, kuris buvo pastatytas, kaip sakoma, "ant snarglių". Paprastai kalbant - pastatas ant pelkės (čia Danės senvagė, smėlis, ir šaltinis dar veržiasi) ir be rimtų pamatų. Praktiškai visai be pamatų! Poliai ar ne triskart trumpesni, nei turėjo būti, tik polių imitacija. Belieka tik džiaugtis ir dėkot dangui, kad lubos neįgriuvo kokio spektaklio metu.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagalbos šauksmas – iš Amerikos
  Pagalbos šauksmas – iš Amerikos

  Amerikoje viešinti klaipėdietė neatsigina minčių, kad grįžusi į uostamiestį namuose negalės džiaugtis saulės šviesa ir spinduliais, kuriuos užstoja prie buto lango augantis medis. Gyventojai siekia, kad būtų sutvarkyti šalia ...

  3
 • Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa
  Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa

  Paskatinti jaunus žmones siekti tikslo, kasdien tikslingai tobulėti, įveikti asmeninius iššūkius, mokytis drąsiai ir atsakingai imtis darbų, kurie ugdo asmenines savybes – to siekiama įtraukiant jaunus žmones į Lietuvoje veikianči...

 • Jono kalnelį užims statybininkai
  Jono kalnelį užims statybininkai

  Artimiausiomis savaitėmis prasidės Jono kalnelio ir jo prieigų tvarkymo darbai. Pirmiausia numatyta pašalinti senus ir išsikerojusius želdinius. Pradėta svarstyti, kaip, vykstant darbams, bus su šioje vietoje organizuojamais renginiai...

  18
 • Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?
  Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?

  Pavasariški orai greitai kvies pradėti dviračių, riedučių, bėgimo ir kitų lauko sporto pramogų sezoną. Ilgą laiką nesitreniravus, ypač po žiemos, kūnas yra sustingęs, sveikatingumo specialistai rekomenduoja pradėti nuo ramesnio tempo gru...

  2
 • Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste
  Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste

  Kaskart pavasarį prasideda kalbos apie kormoranų naudą ir žalą – naikinti juos ar ne? ...

  3
 • Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja
  Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja

  Paplūdimių prižiūrėtojai rengiasi artėjančiam vasaros sezonui. Gelbėtojams gaminami nauji postai, dažomas pliažų inventorius, tvarkomi į pajūrį vedantys laiptai bei takai. Poilsiautojams bus pateikta ir staigmenų. ...

  1
 • Nušvis istoriniai miesto pastatai
  Nušvis istoriniai miesto pastatai

  Tamsiuoju paros metu uostamiestyje atsiras daugiau šviesos. Planuojama apšviesti istorinių pastatų fasadus ir taip papuošti miestą. Pabrėžiama, kad didelių investicijų tam neprireiks, o vaizdas trauks ir miestiečių, ir turistų ak...

 • Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo
  Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo

  Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus ir ant jo nereikėtų lipti. ...

 • Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje
  Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje

  Vyriausybės lygiu startavo procesas, kurio taip laukė ir Klaipėdos uostas, ir miestas. ...

  13
 • Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms
  Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms

  Automobilių perpildytuose daugiabučių kiemuose dar šiemet bus pradėtos rengti naujos jų stovėjimo aikštelės. Iš viso projektuojama tūkstantis naujų vietų gyventojų mašinoms. ...

  19
Daugiau straipsnių