Naujovė: kavines ir restoranus reitinguos pagal jų higienos būklę

Klaipėdiečiams ir turistams ateityje bus lengviau pasirinkti užkandinę, kavinę ar restoraną, kuriame pietauti. Inspektoriai tikrins įstaigų higienos būklę, vertins ją balais ir skelbs viešai.

Klaipėdiečiams ir turistams ateityje bus lengviau pasirinkti užkandinę, kavinę ar restoraną, kuriame pietauti. Inspektoriai tikrins įstaigų higienos būklę, vertins ją balais ir skelbs viešai.

Vertins pagal kriterijus

Nauja viešojo maitinimo įstaigų vertinimo tvarka įsigalios nuo lapkričio 1-osios, todėl dabar su ja supažindinami verslininkai.

Numatyta, kad bus vertinama, kaip užkandinės, kavinės, restoranai atitinka higienos normų reikalavimus ir, atsižvelgiant į tai, bus nustatomas jos reitingas. Viešojo maitinimo įstaigų Klaipėdos mieste ir rajone, Neringoje yra 434.

Anot Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Antano Baužos, viešojo maitinimo įstaigos bus vertinamos pagal nustatytus kriterijus, kurių yra 37. Tarp jų – virtuvės darbuotojų higiena, maisto tvarkymo reikalavimų laikymasis, savikontrolė ir kiti. Kiekvienam kriterijui yra nustatytas taškų skaičius. Iš viso jų galima surinkti 100.

Pavyzdžiui, jei įstaiga netinkamai organizuoja savikontrolę, atimama 10 taškų, tiek pat jų netenkama, jei kavinėje nėra vandens. Jei rasta produktų, kurių vartojimo laikas pasibaigęs, atimami 8 taškai.

Jei paskutinio patikrinimo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai buvo priversti sustabdyti kavinės, užkandinės ar restorano veiklą, ji netenka 12 taškų. Jei gautas pagrįstas vartotojo skundas – 7-ių.

Bus lengviau pasirinkti

Patikrinimo metu įstaigos surinkti taškai, naudojant specialią formulę, paverčiami balais. Užkandinė, kavinė ar restoranas gali būti įvertinti nuo 1 iki 5 balų – nuo labai geros higienos būklės iki labai blogos.

Numatoma, kad įstaigos bus vertinamos kartą per metus. Tačiau jei šios buvo netinkamai įvertintos ir norės pakeisti vertinimą, susitvarkys, galės kreiptis, kad procedūra būtų pakartota po 6 mėnesių.

A.Bauža pasakojo, kad vertinimai bus skelbiami tarnybos internetinėje svetainėje. Kiekvienas galės sužinoti, kiek balų yra įvertinta viena ar kita viešojo maitinimo įstaiga.
„Bus daugiau viešumo ir aiškumo. Manau, kad tokia informacija aktuali mūsų kraštui, nes čia atvyksta daug turistų. Žmonės galės pasitikrinti, ar įstaiga, kurioje nori apsilankyti, yra tvarkinga. Aišku, mes skonio nevertiname, tik higienos būklę“, – pabrėžė viršininkas.

Pasak A.Baužos, jei įstaiga nesutiks su vertinimu, per 14 dienų galės kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija taip pat svarsto, kaip įstaigos galėtų informuoti klientus apie tokį tarnybos vertinimą.

Galvojama, kad galbūt reikėtų įvesti vertinimą puodeliais: 5 puodeliai –  labai gera higienos būklė. Tačiau sprendimo šiuo klausimus dar nėra priimta.

Įstaigos turės pasitempti

A.Bauža pabrėžė, kad visos užkandinės, kavinės, restoranai nebus iškart tikrinami – bus sudaromi metiniai planai.

„Įstaigos yra tikrinamos visada. Jos suskirstytos į rizikos grupes. Pagal tai bus organizuojami patikrinimai ir vertinimai. Per metus turėtume įvertinti visas“, – teigė vadovas.

A.Baužos nuomone, viešojo maitinimo įstaigų vertinimas ir viešas jo rezultatų skelbimas bus naudingas ne tik vartotojams, bet vers pasitempti, atsinaujinti ir pačias kavines.

„Yra tokių įstaigų, kurios tikrai patrauklios, aplinka graži, bet svečias nemato virtuvės. Ši ne visada atitinka tokį įvaizdį. Būna, kad įstaiga patraukli, o virtuvėje netvarka: netinkami įrenginiai, yra produktų kryžminė tarša, darbuotojai vilki netinkamus rūbus“, – tvirtino viršininkas.

Viešojo maitinimo įstaigų vertinimas

Nuo 91 iki 100 taškų – 5 balai – higienos būklė labai gera

Nuo 81 iki 90 taškų – 4 balai – higienos būklė gera

Nuo 71 iki 80 – 3 balai – higienos būklė patenkinama

Nuo 61 iki 70 – 2 balai – higienos būklė bloga

Nuo 0 iki 60 – 1 balas – higienos būklė labai blogaNAUJAUSI KOMENTARAI

Danga

Danga portretas
Vertinimo sistema yra puiki, tarp kitko jau veikia daugelyje Didžiosios Britanijos restoranuose, kavinėse, tai nėra naujiena, čia tik maisto veterinarijos tarnyba nukopijavo šią sistemą, tik ne iki galo. Vertinimo rezultatai turi būti matomi ne internetinėj svetainėj, o atėjus į restoraną matomoj vietoj, kaip pvz. alkoholio licenzija. Koks dabar turistas ar vietinis lankytojas užėjęs į restoraną puls naršyti tą svetainę, nesamonė. Kaip visada, sugalvota gerai, bet ne iki galo, įsivaizduokit kaip verslininkai stengsis, kad jų kavinės įvertinimas būtų kuo aukštesnis, nes tik įžengęs lankytojas pro duris, mato ar čia saugu valgyti. Taip turėtu būti.

Juokaujat ???

Juokaujat ??? portretas
Jūs nejuokaukite, su tokiu parsidavėlišku mentalitetu tokį reitingavimą darykite kitose šalyse, kur nėra tokios korupcijos. Pvz, mano baro šefas visada žino kada ateis pas jį tikrintojai, nes tam tikrose įstaigose sėdi draugeliai. Nesąmonė, atšaukit
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palangos oro uostas aptarnavo rekordinį keleivį
  Palangos oro uostas aptarnavo rekordinį keleivį

  2018-uosius Palangos oro uostas palydi ilgai lauktu rekordu – čia buvo aptarnautas 300 000-asis keleivis. Iki šiol pajūrio oro vartai tokio keleivių srauto dar nebuvo sulaukę. Metai sėkmingi buvo ir iš šio oro uosto skraida...

  1
 • Uostamiesčio baseino šachtoje – eglutė
  Uostamiesčio baseino šachtoje – eglutė

  Klaipėdos baseino nardymo šachtos dugną puošia dviejų metrų dirbtinė kalėdinė eglutė. Ją ten nudangino nardymo klubo "Oktopus" nariai, kurie jau keliolika metų po vandeniu šias šventines puošmenas nardina ...

 • Į saloną – keisti telefono po dvejų metų
  Į saloną – keisti telefono po dvejų metų

  Prieš beveik dvejus metus išmanųjį telefoną nusipirkusi klaipėdietė siekia, kad jis būtų pakeistas nauju. Pasirodo, kol nesibaigė garantijos terminas, pirkėjai turi teisę atsisakyti mobiliųjų telefonų remonto ir atgauti pinigus net i...

  2
 • Protojerėjus: švenčių tradicijos – panašios
  Protojerėjus: švenčių tradicijos – panašios

  Klaipėdos rotušėje apsilankę uostamiesčio stačiatikių dvasininkai bene pirmieji miesto vadovą Vytautą Grubliauską sveikino su artėjančiomis Kalėdomis ir dėkojo už darbą. Kalbų apie politiką ir artėjančius rinkimus nebuvo. ...

  9
 • Latviškos stintos – po 5 eurus
  Latviškos stintos – po 5 eurus

  Stintų uostamiesčio turgavietėse ieškantys klaipėdiečiai – nusivylę. Trumpai ant prekystalių pasirodžiusios pirmosios šviežiais agurkais kvepiančios žuvys prieš savaitę kainavo 7 eurus, o šiuo metu jų uostamiestyj...

 • Švenčių proga nušvito ir paplūdimiai
  Švenčių proga nušvito ir paplūdimiai

  Šią savaitę turėtų būti užbaigti puošti Antrosios Melnragės ir Smiltynės paplūdimiai, į kuriuos, nepaisant subjurusių orų, vis dar užsuka nemažai lankytojų. ...

  1
 • Po avarijos užgeso šviesoforai
  Po avarijos užgeso šviesoforai

  Vienoje judriausių miesto sankryžų vairuotojų laukia kliūčių ruožas. Jau kelios dienos Minijos, Pilies, Sausio 15-osios ir Galinio Pylimo gatvių sankryžoje neveikia šviesoforai. Šioje vietoje susidaro kamšatys, o pėstieji guod...

  11
 • Nemokama kava sukėlė klausimų
  Nemokama kava sukėlė klausimų

  Uostamiesčio verslininkų iniciatyva visą gruodį kava ar arbata vaišinti pensininkus patiems senjorams sukėlė įtarimų. Esą nemokamą karšto gėrimo puodelį kai kuriose Klaipėdos kavinėse senjorai gali gauti tik pateikę pensininko pa...

  14
 • Dėl „Independence“ išpirkimo kilo ir abejonių
  Dėl „Independence“ išpirkimo kilo ir abejonių

  Seime pradėjus svarstyti Klaipėdos SGD išdujinimo įrenginio „Independence“ išpirkimą dėl to kilo nemažai klausimų. ...

  13
 • Po užsieniečio skundo – tyrimas
  Po užsieniečio skundo – tyrimas

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo nagrinėti tarp "Beer Garden" apsaugininkų ir Klaipėdos universiteto studento iš Indijos kilusį konfliktą. Vaikinas teigė, kad į uostamiesčio barą jo neįleido vien todėl, kad yra ne e...

  11
Daugiau straipsnių