Neblaivus avarijos vietoje buvęs Palangos policijos vadas - atleidžiamas

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas pasirašė tarnybinio patikrinimo išvadą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos m. policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio patikrinimo.

Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas Klaipėdos aps. VPK, tačiau atsižvelgiant į tai, kad minėtas eismo įvykis sukėlė atgarsį visuomenėje, tarnybinį patikrinimą buvo pavesta tęsti Policijos departamento prie VRM Vidaus tyrimų valdybai.

Tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad Klaipėdos aps. VPK Palangos m. PK viršininkas J. Kažys spalio 14 d., būdamas neblaivus, eismo įvykio vietoje sąmoningai nevykdė policijos pareigūnų teisėtų nurodymų ir reikalavimų, atsisakė eismo įvykio vietoje pasitikrinti blaivumą, tuo trukdydamas ir apsunkindamas policijos pareigūnams atlikti savo tarnybos pareigas. J.Kažys eismo įvykio vietoje sąmoningai klaidino policijos pareigūnus, aiškindamas įvairias eismo įvykio versijas ir jo atsiradimo įvykio vietoje aplinkybes.

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodeksas įpareigoja policijos pareigūną ne tarnybos metu elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad pagal jo elgesį sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus. Kodeksas taip pat įpareigoja pareigūną tvarkyti gyvenimą taip, kad nenukentėtų tarnybos interesai ir policijos pareigūno reputacija.

Pažymėtina, kad J.Kažys eina vadovaujančias pareigas, jis yra policijos komisariato vadovas. Etikos kodekse yra išskirti profesinės etikos reikalavimai vadovaujantiems policijos pareigūnams. Etikos kodeksas nustato, kad vadovaujantis policijos pareigūnas turi <...> visada prisiminti, kad savo elgesiu ir darbu rodo pavaldiniams pavyzdį.

Aukščiau paminėti J.Kažio veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštarauja Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms nuostatoms.


Atsižvelgiant į tai konstatuota, kad J.Kažys savo veiksmais sulaužė Vidaus tarnybos statuto 12 straipsnyje numatytą bei jo duotą priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, <...> saugoti gerą vidaus tarnybos pareigūno vardą. J.Kažys parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, sumenkino valstybės institucijos - policijos autoritetą, sugriovė pasitikėjimą šia institucija, dėl ko žalos patyrė valstybė. J.Kažys savo veiksmais pažemino policijos pareigūno vardą.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, priimtas sprendimas Klaipėdos aps. VPK Palangos m. PK viršininką Jurgį Kažį už pareigūno vardo pažeminimą atleisti iš vidaus tarnybos.


Video: Balticum TV laida "Reidas"


Šiame straipsnyje: Jurgis KažysPalangos policija

NAUJAUSI KOMENTARAI

pagarba

pagarba portretas
sveikinu Telyčėną

del viso pikto

del viso pikto portretas
nežinau, kokiame kadrų skyriuje šitam pijokui bus forminamas baltas vilko bilietas tolimesniam ,, gyvenimui,, bet noriu priminti pareigūnams- duokite pasirašyti, kad susipažino, jog yra atleidžiamas, nes nei aš, nei mano šeima nenorėtume jam mokėti už ,, priverstinę pravaikštą,,...

IR

IR portretas
tai viskas ? reiskia taip iseitu kad kai kam galima makaronus policininkams kabinti issijuosus ,,,,
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių