Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba turės naują pastatą

Vos pradėtas statyti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos ir Techninės pagalbos neįgaliesiems centro pastatas jau kelia aistras neįgaliųjų tarpe.

Iš visos apskrities neįgaliųjų sulaukianti tarnyba gali tapti dar sunkiau pasiekiama nei šiuo metu Donelaičio gatvėje naudojamas pastatas, kuris neįgaliesiems yra lyg neįveikiama tvirtovė – čia nėra neįgaliųjų vežimėliams skirto panduso.

„Puiku, kad pagaliau turėsime naują centrą, tačiau statyboms pasirinkta vieta mums kelia nerimą. Šilutės plente įsikursiančią tarnyba sunkai pasieks neregiai bei iš visos apskrities atvykstantys neįgalieji, nes nuo stoties į šį rajoną kursuoja tik vienas autobusas“, – tikino laikinai Klaipėdos Techninės pagalbos centrui vadovaujanti Indra Baltmiškytė.

Daugybė aklųjų ir silpnaregių dirba Mažojo kaimelio rajone įsikūrusioje įmonėje, jiems naujai statomas centras esą yra nepatogioje vietoje.

„Be palydovo bus sunku čia atvažiuoti. Nors bėdai esant mes, aklųjų sąjungos darbuotojai palydime“, – tikino aklųjų sąjungos atstovė.

Kelis tūkstančius neįgaliųjų, kurie turi klausos, judėjimo ir regos problemų aptarnaujantis Techninės pagalbos neįgaliesiems centras rūpinasi šiems žmonėms reikalinga įranga.

„Vien per nepilnus tris mėnesius mes išdavėme virš 1 tūkst. techninės pagalbos priemonių“, – sakė Techninės pagalbos centro specialistas Artūras Vainauskas.

Iki šiol specialias lovas, vežimėlius, ramentus, akliesiems skirtus laikrodžius ar kurtiesiems skirtus žadintuvus specialistai išdavinėdavo sandėlyje, kuriame žiemą vos 10 laipsnių šilumos.

Tačiau specialistai jau atkreipė dėmesį, kad projektuotojai ne viską apgalvojo ruošdami Techninio pagalbos centro projektą – esą priimamasis šiame centre suprojektuotas antrame aukšte. Tai reiškia, kad atvykus iš kito apskrities rajono ir atvėrus naujojo centro duris teks klaidžioti.

„Nieko baisaus, bus įrengti liftai. Šiuo metu naudojamos mūsų patalpos jau tikrai buvo apgailėtinos. Naujame centre juk žmogus galės sutvarkyti visus jam rūpinus klausimus. Klaipėdai labai reikėjo tokio centro. Juk buvo laikai, kai ramentų klaipėdiečiai važiuodavo į Vilnių“, – sakė Techninės pagalbos neįgaliesiems centro direktorius Vytautas Bruzga.

Klaipėdos meras Vytas Grubliauskas tikino, kad Šilutės plente pastačius naująjį centrą, teks pagalvoti apie specialiai neįgaliesiems skirtos pėsčiųjų perėjos įrengimą.

„Logistikos požiūriu, ši vieta patogi atvažiuojantiems automobiliu į Klaipėdą. Nesiimu vertinti, ar tai gera vieta neįgaliems pėstiesiems. Pagrįstai buvome plakami už tai, kad neįgaliesiems skirta tarnyba jiems buvo nepasiekiama. Tačiau jei šių statybų rangovai laikysis įsipareigojimų, dar šiais metais galime sulaukti įkurtuvių“, – tikino V.Grubliauskas.

Dvi tarnybas įkurdinsiančias statybas vykdo įmonė „Viremidos statyba“. Įmonės atstovas Renatas Petkevičius tikino, kad per tris mėnesius turėtų iškilti pastato sienos, o pabaigtuvių laukiama per Kalėdas.

Statybos finansuojamos iš Europos sąjungos fondų.

„Jos kainuos 5 mln. litų. Mūsų tarnybos laukiamajame neįgalieji turėjo tilpti 20 kvadratinių metrų, tai yra baisu. Sunkiai ėjome iki šių naujų statybų“, – sakė neįgalumo ir darbingumo nustatymo tanybos vadovas Zdislavas Skvarciany.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Žurnalistei

Žurnalistei portretas
Būtų gerai, kad prieš rašant pasitkslintumėte pavardes, pareigas ir įstaigų pavadinimus.

Daiva

Daiva portretas
Ir nuo kada Klaipėdos meras yra VYTAS Grubliauskas, o ne VYTAUTAS Grubliauskas..?

komentatoriams

komentatoriams portretas
Tai imkite, ir patikslinkite :) padėkite suklydusiam žmogui. Ar smagiau tiesiog nuvertinti darbą dėl kelių netikslumų ir išlieti savo prastą nuotaiką?
VISI KOMENTARAI 5

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Linksmų perėjų idėjos nepametė
  Linksmų perėjų idėjos nepametė

  Sumanymas pagražinti pėsčiųjų perėjas piešiniais taip ir liko klaidžioti savivaldybės koridoriuose. Tikimasi, kad nuspalvinti gatves pavyks šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. ...

  2
 • Griaus sandėlius piliavietėje
  Griaus sandėlius piliavietėje

  Į Kruizinių laivų terminalą vedančios Priešpilio gatvės rekonstrukcija startuos jau šį pavasarį. Atnaujinant gatvę reikės pašalinti keturis sandėlius. Leidimo šiems darbams bus prašoma miesto tarybos. ...

  3
 • Įspėjama apie pavojus ant ledo
  Įspėjama apie pavojus ant ledo

  Pro miesto centrą tekančios Dangės ledas vilioja vaikus. Prižiūrėtojai prie upės pakabino ženklus, įspėjančius, kad lipti ant ledo yra nesaugu. Viliamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į tykančius pavojus. ...

 • Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų
  Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų

  Priekulės gyventojai kone tris savaites sėdėjo be laikraščių, korespondencijos ir net apmokėjimui siunčiamų sąskaitų. Kantrybė miestelio žmonėms trūko tuomet, kai vietiniame pašte už pastabą dėl betvarkės, pašto darbuotoj...

  19
 • Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas
  Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas

  Ledas ant Kuršių marių kai kur pavojingas, yra ir neužšalusių vietų, perspėja žvejų antplūdžio savaitgalį laukianti Neringa. ...

  1
 • Kandidatėms siūlyti – pora dienų
  Kandidatėms siūlyti – pora dienų

  Dienraščio "Klaipėda" skaitytojai dar gali deleguoti moteris, kurios pretenduos į Metų klaipėdietės titulą. Jau kitą savaitę prasidės pirmasis balsavimas, kurio metu iš pasiūlyto sąrašo bus renkamas geriausiųjų sept...

  1
 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  11
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  3
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  4
Daugiau straipsnių