„Neptūnas“ neatsilaikė prieš „Techasą“

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššukio taurės rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie po atkaklios kovos nusileido Panevėžio „Techaso“ ekipai 75:85.

Susitikimą uostamiesčio krepšininkai pradėjo sėkmingai. 3-iąją pirmojo ketvirčio minutę po 4 S. Galdiko taškų iš eilės „Neptūnas“ įsiveržė į priekį 11:4. Įpusėjus kėliniui svečiai paėmė minutės pertraukėlę, tačiau ir po jos sąlygas aikštelėje diktavo šeimininkai – 15:6, 26:12. Po pirmojo kėlinio Roberto Kuncaičio auklėtiniai turėjo 7 taškų persvarą 26:19.

Antrajo ketvirčio pradžioje „Techasas“ spurtavo 10:5 bei savo deficitą sumažino iki 3 taškų – 29:31, jau netrukus ir persvėrė rezultatą savo naudai 36:33. permainingame kėlinyje pirmaujanti ekipa keitėsi net kelis kartus, o į didžiąją pertrauką „Neptūnas“ išėjo turėdamas 2 taškų deficitą 40:42.

Itin atkakliame trečiajame ketvirtyje didžiąją dalį laiko  „Neptūnui“ pavyko išlaikyti persvarą savo rankose (55:53). Po trijų kėlinių lygu – 57:57.

Lemiamąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo Panevėžio „Techasas“, kuris 32-ąją susitikimp minutę įsiveržė į priekį 61:58. S. Galdikas vartožų pranašumą dvitaškiu sumažino iki minumumo, o M. Ruikis tolimu metimu išvedė savo ekipą į priekį 63:61. Tritaškiu atsakė ir D. Šilinskis. Po R. Kuncaičio minutės pertraukėlės „Neptūnas“ varžovams leido susikrauti 6 taškų persvarą 76:70. Dar viena minutės pertraukėlė. Tačiau per likusį laiką uostamiesčio ekipai nepavyko pasivyti varžovo, o „Techasas“, realizuodamas baudos metimus, dar labiau įsiveržė į priekį – 79:70. Rezultatu 85:75 pergalę šventė Panevėžio „ Techasas“.

Robertas Kuncaitis, Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris:

Padarėme net 19 klaidų, dauguma jų – vaikiškos. Galbūt dėl nuovargio, rungtynių įtampos ar dar kitokių faktorių. Iš tikrųjų susitikimo pradžioje parodėme savo ritmą, planą, kaip reikia žaisti ir vėliau mes jo nesilaikėme. To pasekoje rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis minutėmis, „Techasas“ žaidė geriau ir laimėjo.

Gintaras Leonavičius, Panevėžio „Techaso“ vyr. treneris:

Žinojome, jog laukia sunki kova, Klaipėdos „Neptūnas“ ginasi kibiai, o mums reikėjo įgyvendinti savo sumanymus. Vis tik manau, jog varžovai sužaidė ne pačias geriausias rungtynes, jie gali žaisti žymiai geriau. „Neptūnas“ prametė didžiąją dalį tritaškių. Na, o mes džiaugiamės pergale. Kai laimi, tada ir nuotaika gera.

„Neptūno“ gretose 22 taškus pelnė Simas Galdikas, 18 – Valdas Vasylius, 11 - Mantas Ruikis, 7 – Luke‘as Bonneris (10 atk. kam.).

„Techasui“ 19 taškų surinko Tomas Rinkevičius, 18 – Timas Černeckis, po 15 pridėjo Gintaras Leonavičius ir Marius Valukonis.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos NeptūnasTechasas