„Neptūnas“ nepaliko šansų „Alytui“

Rungtynėmis su Alytaus ekipa Klaipėdos "Neptūnas" baigė keturių namų rungtynių iš eilės seriją. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) uostamiesčio krepšininkai, po sunkios susitikimo pradžios nepatiko šansų alytiškiams 100:75 (24:22; 19:24; 33:11; 24:18).

Klaipėdiečiai susitikimo pradžioje įsiveržė į priekį 13:8, tačiau po vyriausiojo trenerio Roberto Kuncaičio minutinės pertraukėlės Alytaus krepšininkai rezultatą išlygino - 13:13. Tritaškiu metimu savo komandą į priekį išvedė V. Vasylius, o po jo dėjimo iš viršaus 8-ąją susitikimo minutę minutinės pertraukėlės paprašė Alytaus treneris - 22:19. Po pirmojo ketvirčio - 24:22 "Neptūno" naudai.

Atkakliai vyko ir antrasis kėlinys. Trečiąją ketvirčio minutę po uostamiesčio ekipos spurto komanda įgijo 12-os taškų persvarą 36:24. Kėlinio viduryje "Alytaus" ekipa deficitą sumažino iki 6-ių taškų, o po A. Birgelio dviejų taškų su pražanga ištirpdė iki 3-ų (35:38). A. Brunins atsakė tuo pačiu. Iki kėlinio pabaigos likus 1 min. 40 sek. alytiškiai skirtumą sumažino iki minimumo (40:41), o jau netrukus ir persvėrė rezultatą savo naudai (43:41). Deficitą dviem taikliais baudos metimais panaikino M. Stašys, tačiau apsiginti šeimininkams nepavyko. Po 20-ties minučių 3-ų taškų persvara 46:43 Alytaus pusėje.

Trečiojo ketvirčio pirmojoje pusėje šeimininkai įsiveržė į priekį 51:48 bei privertė Alytaus trenerį paprašyti minutinės pertraukėlės. Po S. Galdiko dvitaškio alytiškiai suklydo, o "Neptūno" pervarą dar labiau įtvirtino M. Ruikio dvitaškis ir M. Mažeikos tritaškis - 58:48. Po trijų kėlinių uostamiesčio krepšininkai įgijo iki tol rekordinę 19-os taškų persvarą 76:57.

Po itin sėkmingo trečiojo ketvirčio lemiamas kėlinys tebuvo formalumas (79:60). Per likusį laiką Alytaus krepšininkai intrigos neatkūrė, o svečių persvara vis augo. Po J. Žurnos tritaškio paskutinę kėlinio sėkundę "Neptūnas" pelnė 100-ąjį tašką bei iškovojo įtinamą pergalę 100:75.

Robertas Kuncaitis, "Neptūno" vyr. treneris:

Maniau, jog rungtynės, o ypač jų pabaiga, bus sunkesnės. Pirmus du kėlinius žaidėme tragiškai, buvo betvarkė. Tačiau, manau, varžovai po dviejų kėlinių palūžo ir neatlaikė tokio tempo, o mums pavyko susitvarkyti. Prieš rungtynes maniau, jog susitikimas bus taškas į tašką. Šiuo metu "Alytus" yra geroje formoje, iškovojo pergalę prieš "Šiaulius", neblogai sužaidė prieš "Žalgirį". Tačiau tas rezultatas nieko nesako, mes vargome tris kėlinius. Šiose rungtynėse sunkiausia buvo nusiraminti ir žaisti savo žaidimą, gintis taip, kaip planavome.

Kovo 11-ą dieną mūsų laukia išvyka į Uteną. Tikimės kovoti dėl to kelialapio, to ir važiuojame. Be abejonių, vykstame kovoti taip, lyg viskas prasidėtų nuo nulio. Jeigu turėtume ir 10-ies taškų persvarą, tai nieko nereikštų. Ji gali ištirpti per dvi minutes.

Gintaras Kručkauskas, "Alytaus" vyr. treneris:

Manau, šiai dienai esame tokia komanda, kuri su "Neptūnu" gali kautis du kėlinius. Mano ekipos žaidėjai nesugebėjo sužaisti trečiojo kėlinuko, kuriame varžovas sužaidė fantastiškai. To pasekoje ir iškovojo pelnytą pergalę.

Be abejonių, važiavome pergalės. Žinau, jog "Neptūnas" patyrė pralaimėjimą prieš "Techasą" ir dėl to bus piktas. Nuteikinėjau savo krepšininkus ir pirmieji du kėliniai tą patvirtina. Tačiau mūsų jėgos negeležinės, krepšininkai neatlaiko tokio krūvio. Šeštadienį turėjome sunkų mačą su "Kauno" ekipa, šiandieną žaidėme su "Neptūnu", o ketvirtadienį žaisime su "Perlu". Mūsų grafikas labai sunkus.

"Neptūnas": dvigubą dublį - 20 taškų ir 13 atk. kam. (32 naud. balai) surinko Valdas Vasylius, 16 - Martynas Mažeika (5 rez. perd.), 15 - Julius Žurna (7 rez. perd.), po 11 - Artūras Brunins ir Mindaugas Stašys, po 9 - Luke'as Bonner'is ir Mantas Ruikis, 8 - Simas Galdikas.

"Alytus": 24 taškus pelnė Aurimas Birgelis, 16 - Marius Janišius (11 atk. kam.), 14 - Paulius Kleiza, 9 - Wiliam'as Walker'is,  6 - Vadymas Norenko.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos Neptūnas