„Neptūnas“ nutraukė nesėkmių seriją prieš „Techaso“ ekipą

Klaipėdos „Neptūnas“ nutraukė šio sezono nesėkmių prieš Panevėžio „Techaso“ ekipą seriją. Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės turnyro mažajame finale pirmosiose rungtynėse namie uostamiesčio krepšininkai 93:77 (29:17; 14:20; 29:26; 21:14) įveikė panevėžiečius.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie 3-iąją rungtynių minutę įsiveržė į priekį 6:2. D. Šilinskio tritaškis priartino varžovų ekipą iki minimumo, tačiau dvitaškiu iš karto atsakė D. Heimanas. Po V. Vasyliaus dviejų taškų su pražanga kėlinio viduryje „Neptūnas“ turėjo 9-ių taškų persvarą 19:11. Panevėžio „Techasas“ pradėjo klysti – du kamuolius iš eilės iš varžovų rankų perėmė M. Ruikis bei atakas užbaigė lengvais taškais iš po krepšio. Ketvirtį dvitaškiu užbaigė M. Stašys – 29:17.

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo A. Brunins. Šio kėlinio pradžioje „Neptūnas“ pradėjo klysti ir leido svečiams sumažinti deficitą. Po dar vieno šeimininkų prarasto kamuolio vyriausiasis treneris R. Kuncaitis paėmė minutinę pertraukėlę. Ketvirčiui įpusėjus „Techasas“ deficitą sumažino iki vienženklio, o jau netrukus ir visiškai priartėjo prie uostamiesčio ekipos – 34:31. Kelias minutes trukusį „Neptūno“ taškų badą panaikino 2 taiklūs V. Vasyliaus baudos metimai. Persvarą iki 7-ių taškų padidino M. Ruikis – 40:33, tačiau apsiginti šeimininkams nepavyko. Kėlinį tolimu trijų taškų vertės metimu užbaigė M. Ruikis – 43:37.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje virė apylygė kova. Kėlinio pabaigoje „Neptūno“ persvara padidėjo iki dviženklio taškų skaičiaus, tačiau D. Šilinskis pataikė du taškus su pražanga bei paliko „Neptūnui“ 9-ių taškų pranašumą 72:63.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“, įmetęs 6 taškus be atsako 78:63 bei priversdamas „Techaso“ vyriausiąjį trenerį G. Leonavičių paprašyti minutinės pertraukėlės. Po M. Ruikio dvitaškio 36-ąją susitikimo minutę – 84:70. Kėlinio pabaigoje nesportinę pražangą užsidirbo E. Ežerskis. M. Mažeika pataikė tik vieną baudos metimą, o J. Žurnos tritaškis skriejo pro šalį (88:73), tačiau bendro rezultato tai nekeitė. „Neptūnas“ 93:77 iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną prieš „Techasą“ bei prieš atsakomąsias rungtynes Panevėžyje susikrovė 16-os taškų persvarą.

Gintaras Leonavičius, Panevėžio „Techaso“ vyr. treneris:

Šiandieną pabandėme sužaisti tuo pačiu ginklu kaip ir praėjusiose rungtynėse. Jis nepasiteisino, kadangi „Neptūno“ metikai tikrai gerai atliko savo darbą. Dengdami varžovus asmeniškai atrodėme ne tokie agresyvūs, o varžovai įgyvendino trenerio užduotis. To pasekoje šiandieną buvome silpnesni.

Tarp mūsų komandų niekada nebus taip, jog visada aiškus nugalėtojas. Mes nesame tokie stiprūs, jog visada įveiktume „Neptūno“ komandą. Šis pralaimėjimas nuotaikos nesugadino, kadangi laukia dar antras mačas.

Robertas Kuncaitis, Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris:

Šį kartą nieko išskirtinio nedarėme, tiesiog turėjome nors kartą įveikti „Techasą“. Pavyko nusiteikti kovoti dėl pergalės. Nemanau, jog tam įtakos turėjo pralaimėjimas Utenoje. Žinoma, tas pralaimėjimas buvo skaudus ir, kad nebūtų dar skaudžiau, turėjome laimėti. Maniau, jog mobilizuosimės ir jaučiau, jog kovosime dėl pergalės. Tačiau ši pergalė nieko nereiškia, antros rungtynės laukia išvykoje. Manau, savo aikštelėje varžovai geriau pataikys ir žymiai geriau žais.

"Neptūnas": 23 - Mantas Ruikis (4 rez. perd.), 19 - Valdas Vasylius (11 atk. kam., 5 rez. perd.), 11 - Arturas Brunins, 10 - Martynas Mažeika, 9 - Dustinas Heimanas.

"Techasas": 24 - Gintaras Leonavičius (4 rez. perd.), 21 - Marius Valukonis, 14 - Darius Šilinskis (8 atk. kam.), 9 - Tomas Rinkevičius.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos Neptūnas