"Neptūnui“ iki stebuklo pritrūko vieno taiklaus metimo

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai įrodė, kad net ir 35 taškų deficitas yra ne kliūtis. Visgi klaipėdiečiams iki patekimo į finalinį ketvertą pritrūko vos vieno taško. „Neptūnas“ atsakomosiose rungtynėse namie 34 taškų skirtumu 108:74 (27:14, 29:9, 30:24, 22:27) įveikė Norčiopingo „Dolphins“ komandą.

Būtent švedai ir žengė į finalinį SEB BBL Iššūkio taurės ketvertą, kuris veikiausiai ir vyks Švedijoje.

Uostamiesčio krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios, demonstruodami pavydėtiną kovingumą, šovė į priekį ir sužaidus 15 minučių skirtumas tarp komandų jau buvo trigubas - 42:14.

„Neptūno“ puolimo mašina sustoti nežadėjo ir po ilgosios pertraukos. 26-ąją mačo minutę Martynas Mažeika dvitaškiu metimu buvo padidinęs Klaipėdos ekipos atotrūkį iki 43 taškų (77:34).

Solidžiu 40 taškų skirtumu „Neptūnas“ priekyje buvo ir likus žaisti 2 minutes (104:64). Tačiau tada 4 taškus paeiliui pelnė George'as Gervinas ir švedai priartėjo iki 36 taškų (104:68).

Likus žaisti 19 sekundžių, „Neptūnui“ pirmaujant 36 taškais (108:72), Paulius Morkeliūnas galėjo savo komandos pranašumas padidinti dar labiau, tačiau puolėjas prametė abu baudos metimus taip palikdamas šansą svečiams.

Norčiopingo ekipos gelbėtoju tapo Grantas, kuris likus 1 sekundei pataikė dvitaškį bei išplėšė savo komandai kelialapį į finalinio ketverto varžybas.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 30, Valdas Vasylius 28 (13 atk. kam., 42 naud. balai), Arvydas Eitutavičius 18 (9 rez. perd.), Deivydas Gailius 18 (8 atk. kam.).

„Dolphins“: Joakimas Kjellbomas 22 (11 atk. kam.), Fredas Drainsas 18, George'as Gervinas 12, Kenny Grantas 10, Oladupo Ayuba 8.

Šiame straipsnyje: Neptūnas