Neringos gimtadienyje – keptais paršeliais nukrauti stalai

Neringiškiai savaitgalį šventė savo miesto gimtadienį. Visi atvykę į šventę buvo pasitikti gardžiomis vaišėmis nukrautais stalais. Ypač daug pagyrų sulaukė kepti paršeliai, kurių paruošimu rūpinosi kurorto meras Darius Jasaitis.

Neringiškiai savaitgalį šventė savo miesto gimtadienį. Visi atvykę į šventę buvo pasitikti gardžiomis vaišėmis nukrautais stalais. Ypač daug pagyrų sulaukė kepti paršeliai.

Keliavo po naktinę Neringą

Neringa įkurta buvo prieš 52 metus lapkričio 15-ąją. Šią dieną į vieną administracinį vienetą buvo sujungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės: Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka.

Pagrindiniai Neringos 52-ajam gimtadieniui skirti renginiai prasidėjo penktadienį. Trečius metus buvo organizuojama akcija „Kitokia Neringa“.

Nuo 20 iki 23 val. į pagalbą pasitelkę specialius žemėlapius gimtadienio dalyviai galėjo išvysti neregėtą naktinę Neringą. Užsukusiems į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ naktinėtojams koncertavo grupė „Nervas“. Norintys galėjo įsiamžinti čia įkurtoje fotoateljė.

Gimtadienio dalyviai, apsilankę Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje, galėjo daugiau sužinoti apie paukščius. Neringos savivaldybė virto kino teatru, į kurį kiekvienas užsukęs buvo pavaišintas jos darbuotojų paruoštomis vaišėmis.

Akcijos metu taip pat buvo galima sudalyvauti rusiškame vakarėlyje, paragauti meilės eleksyro, pasiklausyti eilių, išmokti viduramžiškų šokių, paskanauti šokolado, pasigrožėti vėduoklėmis.

Pakvietė prie gausių vaišių

Šeštadienį į linksmybių sūkurį įtraukė tradiciniu tapęs renginys „Kuršių kiemas“. Centrinėje Nidos aikštėje įsikūrė kurorte veikiančios įstaigos ir svečiai iš Latvijos bei Kaliningrado srities.

Atėjusiems buvo siūloma pasivaišinti įvairiausiais patiekalais. Eilė neringiškių ir miesto svečių išsirikiavo prie Nidos kultūros ir turizmo infomacijos centro „Agila“ kopūstienės.

Nidos vidurinė mokykla vaišino moksliukų koše, "LIONS" klubas – dešrelėmis ir troškintais kopūstais, pasieniečiai – žirnių koše.

Daug pagyrimų sulaukė ant Neringos savivaldybės stalo patiekti aštuoni kepti paršeliai. Jų paruošimu rūpinosi pats kurorto meras Darius Jasaitis.

„Kuršių kieme“ buvo galima pasitikrinti žinias apie Kuršių neriją, išmokti rišti jūreiviškus mazgus, išbandyti taiklumą krepšinio aikštelėje. Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras kvietė sustiprinti organizmą vitaminais.

Dieną vainikavo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vykęs didysis koncertas „Žinutė iš jūros...“. Jo metu pasirodė Neringos ir miestų partnerių meno ansambliai.

Džiaugėsi vieninga bendruomene

Pasveikinti neringiškių miesto gimtadienio proga atvyko ir kitų miesto atstovai. Į šventę buvo užsukęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Svečių sulaukta ir iš Birštono. Su šio miesto savivaldybe Neringą sieja 50 metų draugystės ryšiai.

„Neringos gimtadienių dėka galima pajusti, kokie kūrybingi, išradingi ir geranoriški žmonės čia gyvena, kokia stipri ir vieninga mūsų bendruomenė. Tiek naktinę kitokios Neringos programą, tiek šurmulį „Kuršių kieme“ kūrė vietos verslininkai, įstaigos ir organizacijos“, – pabrėžė D. Jasaitis.

Neringos meras džiaugėsi, kad į šventę atvyko daug svečių.

„Malonu buvo sutikti žmonių, kurie į Neringos gimtadienį atvyko dviračiais, kurie į šią šventę atvyksta jau ne pirmus metus – tai mums yra pats geriausias įvertinimas“, – tvirtino D.Jasaitis.

Neringos gimtadienio renginiai tęsėsi ir sekmadienį. Nidos kilimo-tūpimo take toliau vyko atviras Baltijos šalių "Blokart" vėjaračių čempionatas.

Nidos Romos katalikų bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už Neringos miestą. Renginiai, skirti miesto gimtadieniui, vyks visą lapkritį.

 

Neringos 52-ajam gimtadieniui skirtų renginių programa:

Lapkričio 22 d. 18 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ vyks vaikų koncertas „Neringos X Faktorius“.
Lapkričio 23 d. 14 val. Nidos vidurinės mokyklos sporto salėje vyks RKL čempionato krepšinio rungtynės. Susitiks "Neringa" ir "SCKK Akmenė".
Lapkričio 24 d. Nidos vidurinės mokyklos sporto salėje vyks Neringos apskritojo jaunimo stalo organizuojamas stalo teniso turnyras „NAjS“ taurei laimėti.
Lapkričio 30 d. 17.30 val. Juodkrantės L.Rėzos kultūros centre etnologė Valerija Jankūnaitė pasakos apie Šv. Andriejaus dienos burtus.NAUJAUSI KOMENTARAI

o tai

o tai portretas
ką -unguriai jau baigėsi,kad paršelius skerdžiat
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Telšiai sieks „Žemaičių Kalvarijos kalnų“ giesmes pripažinti kultūros paveldu
  Telšiai sieks „Žemaičių Kalvarijos kalnų“ giesmes pripažinti kultūros paveldu

  Telšių rajono savivaldybė planuoja teikti paraišką, kad „Žemaičių Kalvarijos kalnų“ giesmės būtų įtrauktos į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. ...

  2
 • Kalėdinių giesmių vakaras Klaipėdoje primins tikrąją šventės prasmę
  Kalėdinių giesmių vakaras Klaipėdoje primins tikrąją šventės prasmę

  Gruodžio 19 d., trečiadienį, 18 val. visi kviečiami į Kalėdinių giesmių vakarą su Klaipėdos miesto katalikų bendruomenės choru ir Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu. ...

 • Pažintis su triukšmo mašinomis
  Pažintis su triukšmo mašinomis

  Šeštadienį galimybę pažinti, iš arti pamatyti ir net patiems sukelti – audros, perkūno ir lietaus garsus Klaipėdos dramos teatre turėjo galimybę jaunieji klaipėdiečiai. Jiems pakluso barokinio teatro triukšmo ma&scaro...

 • „Šventinis linkėjimas“ iš dingusios bažnyčios šventoriaus
  „Šventinis linkėjimas“ iš dingusios bažnyčios šventoriaus

  Dar prieš 80 metų Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios skliautuose aidėjo adventinės giesmės. Šiandien bažnyčios nebėra, bet jos buvusiame šventoriuje vėl skamba tos pačios giesmės. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai pakviesti ...

  7
 • Skaitymai teatro šviesoje, arba Kokią šviesą skaitymui renkiesi tu?
  Skaitymai teatro šviesoje, arba Kokią šviesą skaitymui renkiesi tu?

  Šį rudenį Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vartomų knygų lapai mirgėjo visomis įmanomomis spalvomis. Kad skaitymas taptų malonesnis, paslaptingesnis ir labiau viliojantis, į pagalbą bibliot...

 • NIKO: šviesos prigimties paieškos
  NIKO: šviesos prigimties paieškos

  Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinant Naujų idėjų kamerinį orkestrą (NIKO). Jis prieš pat Kalėdas atvyks į Klaipėdą su intriguojančia programa &...

  1
 • Klube – kino gimtadienis
  Klube – kino gimtadienis

  Klaipėdos kino klubas „8.1/2“ savo prancūzų kino sklaidos projektą „Nuo Meljeso iki Ozono“ užbaigs tradiciniu prieškalėdiniu renginiu – kino diena. Kino gimtadieniui skirta šventė gruodžio 19 d. 17.30 val. bu...

 • Siautulinga ir lyriška M. M. Danio tapyba
  Siautulinga ir lyriška M. M. Danio tapyba

  Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) jau šiandien galima apžiūrėti Mariaus Mindaugo Danio (1961–2015) tapybos parodą „Atmintis“. Ji veiks iki sausio 17 d. ...

 • Etnokultūros centre – advento vakaronė
  Etnokultūros centre – advento vakaronė

  Šįvakar 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks advento koncertas-vakaronė „Krašte marių, leliumoj“. ...

 • Mėlynos spalvos labirintais
  Mėlynos spalvos labirintais

  Šiandien 18 val. uostamiesčio Baroti galerijoje (Aukštoji g. 12) bus atidaryta Aušros Kleizaitės kūrinių paroda „DraWWing Blue“, palydėsianti išeinančius ir pradėsianti naujus šios galerijos veiklos metus. ...

Daugiau straipsnių