Neringos gimtadienyje – keptais paršeliais nukrauti stalai

Neringiškiai savaitgalį šventė savo miesto gimtadienį. Visi atvykę į šventę buvo pasitikti gardžiomis vaišėmis nukrautais stalais. Ypač daug pagyrų sulaukė kepti paršeliai, kurių paruošimu rūpinosi kurorto meras Darius Jasaitis.

Neringiškiai savaitgalį šventė savo miesto gimtadienį. Visi atvykę į šventę buvo pasitikti gardžiomis vaišėmis nukrautais stalais. Ypač daug pagyrų sulaukė kepti paršeliai.

Keliavo po naktinę Neringą

Neringa įkurta buvo prieš 52 metus lapkričio 15-ąją. Šią dieną į vieną administracinį vienetą buvo sujungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės: Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka.

Pagrindiniai Neringos 52-ajam gimtadieniui skirti renginiai prasidėjo penktadienį. Trečius metus buvo organizuojama akcija „Kitokia Neringa“.

Nuo 20 iki 23 val. į pagalbą pasitelkę specialius žemėlapius gimtadienio dalyviai galėjo išvysti neregėtą naktinę Neringą. Užsukusiems į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ naktinėtojams koncertavo grupė „Nervas“. Norintys galėjo įsiamžinti čia įkurtoje fotoateljė.

Gimtadienio dalyviai, apsilankę Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje, galėjo daugiau sužinoti apie paukščius. Neringos savivaldybė virto kino teatru, į kurį kiekvienas užsukęs buvo pavaišintas jos darbuotojų paruoštomis vaišėmis.

Akcijos metu taip pat buvo galima sudalyvauti rusiškame vakarėlyje, paragauti meilės eleksyro, pasiklausyti eilių, išmokti viduramžiškų šokių, paskanauti šokolado, pasigrožėti vėduoklėmis.

Pakvietė prie gausių vaišių

Šeštadienį į linksmybių sūkurį įtraukė tradiciniu tapęs renginys „Kuršių kiemas“. Centrinėje Nidos aikštėje įsikūrė kurorte veikiančios įstaigos ir svečiai iš Latvijos bei Kaliningrado srities.

Atėjusiems buvo siūloma pasivaišinti įvairiausiais patiekalais. Eilė neringiškių ir miesto svečių išsirikiavo prie Nidos kultūros ir turizmo infomacijos centro „Agila“ kopūstienės.

Nidos vidurinė mokykla vaišino moksliukų koše, "LIONS" klubas – dešrelėmis ir troškintais kopūstais, pasieniečiai – žirnių koše.

Daug pagyrimų sulaukė ant Neringos savivaldybės stalo patiekti aštuoni kepti paršeliai. Jų paruošimu rūpinosi pats kurorto meras Darius Jasaitis.

„Kuršių kieme“ buvo galima pasitikrinti žinias apie Kuršių neriją, išmokti rišti jūreiviškus mazgus, išbandyti taiklumą krepšinio aikštelėje. Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras kvietė sustiprinti organizmą vitaminais.

Dieną vainikavo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vykęs didysis koncertas „Žinutė iš jūros...“. Jo metu pasirodė Neringos ir miestų partnerių meno ansambliai.

Džiaugėsi vieninga bendruomene

Pasveikinti neringiškių miesto gimtadienio proga atvyko ir kitų miesto atstovai. Į šventę buvo užsukęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Svečių sulaukta ir iš Birštono. Su šio miesto savivaldybe Neringą sieja 50 metų draugystės ryšiai.

„Neringos gimtadienių dėka galima pajusti, kokie kūrybingi, išradingi ir geranoriški žmonės čia gyvena, kokia stipri ir vieninga mūsų bendruomenė. Tiek naktinę kitokios Neringos programą, tiek šurmulį „Kuršių kieme“ kūrė vietos verslininkai, įstaigos ir organizacijos“, – pabrėžė D. Jasaitis.

Neringos meras džiaugėsi, kad į šventę atvyko daug svečių.

„Malonu buvo sutikti žmonių, kurie į Neringos gimtadienį atvyko dviračiais, kurie į šią šventę atvyksta jau ne pirmus metus – tai mums yra pats geriausias įvertinimas“, – tvirtino D.Jasaitis.

Neringos gimtadienio renginiai tęsėsi ir sekmadienį. Nidos kilimo-tūpimo take toliau vyko atviras Baltijos šalių "Blokart" vėjaračių čempionatas.

Nidos Romos katalikų bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už Neringos miestą. Renginiai, skirti miesto gimtadieniui, vyks visą lapkritį.

 

Neringos 52-ajam gimtadieniui skirtų renginių programa:

Lapkričio 22 d. 18 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ vyks vaikų koncertas „Neringos X Faktorius“.
Lapkričio 23 d. 14 val. Nidos vidurinės mokyklos sporto salėje vyks RKL čempionato krepšinio rungtynės. Susitiks "Neringa" ir "SCKK Akmenė".
Lapkričio 24 d. Nidos vidurinės mokyklos sporto salėje vyks Neringos apskritojo jaunimo stalo organizuojamas stalo teniso turnyras „NAjS“ taurei laimėti.
Lapkričio 30 d. 17.30 val. Juodkrantės L.Rėzos kultūros centre etnologė Valerija Jankūnaitė pasakos apie Šv. Andriejaus dienos burtus.NAUJAUSI KOMENTARAI

o tai

o tai portretas
ką -unguriai jau baigėsi,kad paršelius skerdžiat
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Žolynų kelias“ veda į muziejų
  „Žolynų kelias“ veda į muziejų

  Šiandien 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės darbų paroda „Žolynų kelias“. Vernisaže dalyvaus ir savo kūrybą pristatys pati autorė. ...

 • Miesto kariliono varpai skamba Lietuvai
  Miesto kariliono varpai skamba Lietuvai

  Klaipėdos kariliono festivalio varpai šiemet skamba 100-mečio jubiliejų švenčiančiai Lietuvai. Birželio 24-ąją aukštai ir plačiai sklindantys varpų garsai – tarsi gyva istorijos tąsa kvies prisiminti ir ateities kartoms pe...

 • Pajūryje liepsnos Joninių laužai
  Pajūryje liepsnos Joninių laužai

  Šiomis dienomis per pajūrį nuvilnys Joninių šventė, burianti didelius ir mažus drauge puoselėti gražią tradiciją, tapti jos dalimi. ...

 • Neringoje – skulptūros atidengimo iškilmės
  Neringoje – skulptūros atidengimo iškilmės

  Kultūrinį Neringos kraštovaizdį papildys dar vienas akcentas – skulptūra „Prieš vėją“, vaizduojanti per vėjo pustomas smėlio kopas žengiantį žmogų. ...

 • Vienintelį koncertą vasarą Dž. Butkutė surengs Klaipėdoje
  Vienintelį koncertą vasarą Dž. Butkutė surengs Klaipėdoje

  Viena populiariausių šalies atlikėjų Džordana Butkutė atvyksta į Klaipėdą, kurioje rugpjūčio 11 dieną surengs nepamirštamą šou. Didžiausiam šių metų koncertui po atviru dangumi dainininkė pasirinko netradicinę viet...

  3
 • Kultūros pieva „I Love Palanga“ pradeda septintąją vasarą
  Kultūros pieva „I Love Palanga“ pradeda septintąją vasarą

  Muzika iš Izraelio, „Kino pavasario“ rezidencija ir jubiliejinė „LRT Opus terasa“ – kultūros pieva „I love Palanga“ pradeda septintąją savo vasarą. ...

 • Joninių šventė – Dangės skvere
  Joninių šventė – Dangės skvere

  Birželio 22 d. 20 val. Dangės skvere prasidės Joninių šventė. Magišką vakarą pinsime vainikus, bursimės, skanausime žolininkių rinktomis arbatomis, žaisime žaidimus, važinėsime karieta, šokinėsime per laužą, mėgausimės t...

  1
 • Juodkrantėje varžysis jaunieji vokalistai
  Juodkrantėje varžysis jaunieji vokalistai

  Birželio 20–22 dienomis Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje vyks tarptautinis jaunųjų vokalistų festivalis-konkursas „Baltic voice 2018“. ...

 • Pasaulį apkeliavusioje parodoje Klaipėdoje – erdviniai šilko ažūrai
  Pasaulį apkeliavusioje parodoje Klaipėdoje – erdviniai šilko ažūrai

  Kitą savaitę Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus galerijoje bus atidaryta tekstilės menininkės, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto profesorės, telšiškės Virginijos Degenienės autorinė tekstilės darb...

 • B. Letukaitė: svarbu nepamiršti, kad absoliuti laisvė gali sukelti chaosą
  B. Letukaitė: svarbu nepamiršti, kad absoliuti laisvė gali sukelti chaosą

  Antradienį, birželio 19-ąją, tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“ kviečia Klaipėdoje susitikti su kosmopolitišku, profesionaliu šiuolaikinio šokio teatru „Aura“: įvyks spektaklio „Sprendimas&rdquo...

Daugiau straipsnių