Neringos gimtadienyje – keptais paršeliais nukrauti stalai

Neringiškiai savaitgalį šventė savo miesto gimtadienį. Visi atvykę į šventę buvo pasitikti gardžiomis vaišėmis nukrautais stalais. Ypač daug pagyrų sulaukė kepti paršeliai, kurių paruošimu rūpinosi kurorto meras Darius Jasaitis.

Neringiškiai savaitgalį šventė savo miesto gimtadienį. Visi atvykę į šventę buvo pasitikti gardžiomis vaišėmis nukrautais stalais. Ypač daug pagyrų sulaukė kepti paršeliai.

Keliavo po naktinę Neringą

Neringa įkurta buvo prieš 52 metus lapkričio 15-ąją. Šią dieną į vieną administracinį vienetą buvo sujungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės: Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka.

Pagrindiniai Neringos 52-ajam gimtadieniui skirti renginiai prasidėjo penktadienį. Trečius metus buvo organizuojama akcija „Kitokia Neringa“.

Nuo 20 iki 23 val. į pagalbą pasitelkę specialius žemėlapius gimtadienio dalyviai galėjo išvysti neregėtą naktinę Neringą. Užsukusiems į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ naktinėtojams koncertavo grupė „Nervas“. Norintys galėjo įsiamžinti čia įkurtoje fotoateljė.

Gimtadienio dalyviai, apsilankę Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje, galėjo daugiau sužinoti apie paukščius. Neringos savivaldybė virto kino teatru, į kurį kiekvienas užsukęs buvo pavaišintas jos darbuotojų paruoštomis vaišėmis.

Akcijos metu taip pat buvo galima sudalyvauti rusiškame vakarėlyje, paragauti meilės eleksyro, pasiklausyti eilių, išmokti viduramžiškų šokių, paskanauti šokolado, pasigrožėti vėduoklėmis.

Pakvietė prie gausių vaišių

Šeštadienį į linksmybių sūkurį įtraukė tradiciniu tapęs renginys „Kuršių kiemas“. Centrinėje Nidos aikštėje įsikūrė kurorte veikiančios įstaigos ir svečiai iš Latvijos bei Kaliningrado srities.

Atėjusiems buvo siūloma pasivaišinti įvairiausiais patiekalais. Eilė neringiškių ir miesto svečių išsirikiavo prie Nidos kultūros ir turizmo infomacijos centro „Agila“ kopūstienės.

Nidos vidurinė mokykla vaišino moksliukų koše, "LIONS" klubas – dešrelėmis ir troškintais kopūstais, pasieniečiai – žirnių koše.

Daug pagyrimų sulaukė ant Neringos savivaldybės stalo patiekti aštuoni kepti paršeliai. Jų paruošimu rūpinosi pats kurorto meras Darius Jasaitis.

„Kuršių kieme“ buvo galima pasitikrinti žinias apie Kuršių neriją, išmokti rišti jūreiviškus mazgus, išbandyti taiklumą krepšinio aikštelėje. Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras kvietė sustiprinti organizmą vitaminais.

Dieną vainikavo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vykęs didysis koncertas „Žinutė iš jūros...“. Jo metu pasirodė Neringos ir miestų partnerių meno ansambliai.

Džiaugėsi vieninga bendruomene

Pasveikinti neringiškių miesto gimtadienio proga atvyko ir kitų miesto atstovai. Į šventę buvo užsukęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Svečių sulaukta ir iš Birštono. Su šio miesto savivaldybe Neringą sieja 50 metų draugystės ryšiai.

„Neringos gimtadienių dėka galima pajusti, kokie kūrybingi, išradingi ir geranoriški žmonės čia gyvena, kokia stipri ir vieninga mūsų bendruomenė. Tiek naktinę kitokios Neringos programą, tiek šurmulį „Kuršių kieme“ kūrė vietos verslininkai, įstaigos ir organizacijos“, – pabrėžė D. Jasaitis.

Neringos meras džiaugėsi, kad į šventę atvyko daug svečių.

„Malonu buvo sutikti žmonių, kurie į Neringos gimtadienį atvyko dviračiais, kurie į šią šventę atvyksta jau ne pirmus metus – tai mums yra pats geriausias įvertinimas“, – tvirtino D.Jasaitis.

Neringos gimtadienio renginiai tęsėsi ir sekmadienį. Nidos kilimo-tūpimo take toliau vyko atviras Baltijos šalių "Blokart" vėjaračių čempionatas.

Nidos Romos katalikų bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios už Neringos miestą. Renginiai, skirti miesto gimtadieniui, vyks visą lapkritį.

 

Neringos 52-ajam gimtadieniui skirtų renginių programa:

Lapkričio 22 d. 18 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ vyks vaikų koncertas „Neringos X Faktorius“.
Lapkričio 23 d. 14 val. Nidos vidurinės mokyklos sporto salėje vyks RKL čempionato krepšinio rungtynės. Susitiks "Neringa" ir "SCKK Akmenė".
Lapkričio 24 d. Nidos vidurinės mokyklos sporto salėje vyks Neringos apskritojo jaunimo stalo organizuojamas stalo teniso turnyras „NAjS“ taurei laimėti.
Lapkričio 30 d. 17.30 val. Juodkrantės L.Rėzos kultūros centre etnologė Valerija Jankūnaitė pasakos apie Šv. Andriejaus dienos burtus.NAUJAUSI KOMENTARAI

o tai

o tai portretas
ką -unguriai jau baigėsi,kad paršelius skerdžiat
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šiaurės dvasia nušvietė piliavietę
  Šiaurės dvasia nušvietė piliavietę

  Kas vakarą, iki sekmadienio, piliavietę nušvies šviesos projekcijos. Šūkiu "Iškeisk rudens tamsą į mokslo šviesą!" Klaipėdoje prasidėjo jau trečiasis mokslo ir meno festivalis "Restart". ...

 • Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai
  Siurrealistinis videokomplimentas Kuršių nerijai

  Neringos 56-ojo gimtadienio renginio „Kitokia Neringa“ metu šį penktadienį 20 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4) bus pristatytas Neringos savivaldybės stipendijos prizininkų, Nidos meno ...

 • Uostamiesčio bibliotekoje vyks V. Šliogerio atminimo vakaras
  Uostamiesčio bibliotekoje vyks V. Šliogerio atminimo vakaras

  Penktadienį 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Vytauto Šliogerio (1943–2006) atminimo vakaras iš ciklo „Laiko įspaudai: žmonės, kūrę Klaipėdą“. ...

 • Baroti galerijoje – keturi iš PENKETO
  Baroti galerijoje – keturi iš PENKETO

  Penktadienį 17 val. Baroti galerijoje Klaipėdoje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta garsiojo PENKETO dalyvių paroda „Tapyba“. ...

 • Fotografijos šventė: nuo maištininkų iki pripažintų, bet primirštų autoritetų
  Fotografijos šventė: nuo maištininkų iki pripažintų, bet primirštų autoritetų

  Penktadienį nuo 17 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Klaipėdos skyrius kviečia į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmus, kuriuos okupavęs fotografijos menas žada tikrą šventę jo gerbėjams. Šventės gar...

 • Muziejuje pristatomi J. Daniliauskienės karpiniai
  Muziejuje pristatomi J. Daniliauskienės karpiniai

  Lapkričio 16 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks Šiaulių „Aušros“ muziejaus parengtos parodos „Gamtos poezija Julijos Daniliauskienės karpiniuose“ atidarymas bei ka...

 • Klaipėdoje – Latvijos Respublikos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai
  Klaipėdoje – Latvijos Respublikos Nepriklausomybės dienai skirti renginiai

  Lapkričio 17 ir 18 d. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia drauge minėti Latvijos Nepriklausomybės dieną ir dalyvauti renginiuose. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) lapkričio 17 d. 17 val. filmo „Žmogaus vaikas“ (rež. Jani...

 • „Kažkur Ten“ – maži stebuklai
  „Kažkur Ten“ – maži stebuklai

  Šokių studija "Kūrybos kišenė" Klaipėdos universiteto mokomajame teatre parengė ir parodė judesio spektaklį "Kažkur Ten". Juo siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų bendruomenę ir kartu mokytis būti ...

 • Tolerancijos dienos renginiai – Klaipėdoje
  Tolerancijos dienos renginiai – Klaipėdoje

  1995 m. lapkričio 16-ą dieną UNESCO paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Kiekvienais metais šią dieną aktyviai skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių ir pažiūrų, įvairių religijų žmonių, ...

  1
 • Projektas šeimai – lėlių teatras su 3 D technologijomis
  Projektas šeimai – lėlių teatras su 3 D technologijomis

  Klaipėdos lėlių teatras kviečia šeimas į labai įdomų, nemokamą tarpdisciplininį projektą „Deus ex Machina“, vykdomą kartu su Balstogės lėlių teatru, Vilniaus kameriniu ir Kauno valstybiniu lėlių teatru. ...

Daugiau straipsnių