Netradicinėse uostamiesčio erdvėse - viešos psichologijos paskaitos

Koks mokslas be praktikos, o praktika be mokslo? Lietuvos ir užsienio psichologai ruošiasi susitikti Klaipėdoje, kur ir bus aptariamas šis klausimas. Kasmetinis Lietuvos psichologų kongresas žada suburti kelis šimtus kolegų, o programa nežada apsiriboti keturiomis sienomis ir uždaromis paskaitomis.

Gegužės 10 – 13 d. Klaipėdos universitete vyksiančiame kongrese šiais metais  bus nagrinėjama tema „Mokslas - praktikai, praktika – mokslui“.

Organizatoriai daugiausia dėmesio skirs mokslinių tyrimų praktiniam aspektui ir psichologo praktikos problemoms aptarti. Tai ypač svarbu šiuo metu, kuomet didėja visuomenės susidomėjimas šiuo socialiniu mokslu ir auga jo paslaugų poreikis.

Lietuvos psichologų kongresas – didžiausias mūsų šalies psichologų bendruomenės renginys. Kasmet vykstančiame renginyje jau užsiregistravo daugiau nei 350 psichologų. Į renginį taip pat atvyks ir patirtimi dalinsis kolegos iš užsienio. Renginį organizuoja Lietuvos psichologų sąjunga ir Klaipėdos universitetas.

Kongreso metu bus galimybė susipažinti su įdomiais įvairiausių psichologijos sričių – sveikatos, klinikinės, organizacijų, mokyklų, raidos, teisės – projektais ir tyrimų rezultatais. Dalyviai tikrai neturės kada ilsėtis, nes programoje numatyta daugiau nei 130 pranešimų, seminarų, diskusijų. Tarp pranešėjų – žymiausi Lietuvos psichologai: prof. Rimantas Kočiūnas ir prof. Albinas Bagdonas (VU), prof. Antanas  Goštautas (VDU), prof. Mindaugas Rugevičius (KU) ir prof. Auksė Endriulaitienė (MRU). Kartu dalyvaus ir jų kolegos iš JAV, Danijos ir Latvijos.

„Be tradicinių psichikos sveikatos klausimų taip pat nagrinėsime ir visuomenei aktualias emigracijos ir eismo saugumo temas. Žiniasklaidoje ir visuomenėje ima įsitvirtinti nuomonė, kad lietuviai – agresyvūs vairuotojai. Toks teiginys be tyrimų – tik mitas. Pasinaudodami empiriniais tyrimais, visi kartu mėginsime paneigti arba patvirtinti šią nuomonę“, - pasakojo Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas dr. Evaldas Kazlauskas.

Organizatoriai žada, kad be mokslinių pranešimų, dalyviai bus įtraukti į visą eilę praktinių seminarų, kurių metu bus aiškinamasi, koks psichologo vaidmuo teisinėje sistemoje, kaip reikia konsultuoti šeimas ar net taikyti įvairias meno formas terapijose. Programoje taip pat numatytos diskusijos apie psichologinį (ne)saugumą šiuolaikiškoje organizacijoje, Lietuvos psichikos sveikatos pokyčius per pastaruosius 20 metų.

„Bet koks mokslas yra pasmerktas atsidurti aklavietėje, jeigu jis nesugeba išlaikyti ryšio su visuomene. Džiaugiuosi, kad šiais metais nusprendėme nesėdėti tarp keturių sienų, o išeisime į uostamiestį ir visus praeivius kviesime pasiklausyti viešų paskaitų, kurios vyks skirtingose Klaipėdos erdvėse“, - teigė kongreso organizacinio komiteto pirmininkė psichologė Inga Truskauskaitė.

Lietuvos psichologai gegužės 10 d. 17.30-19 val. klaipėdiečius kviečia į Klaipėdos apskrities viešąją I.Simonaitytės biblioteką, kur vyks paskaita „Tėvystės išmintis knygose“. Paskaitą ves Klaipėdos Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologai. O gegužės 12 d. 14 -15.30 val. vyks net trys paskaitos:

 Autobusų stoties laukimo salėje psichologė L.Gervinskaitė pristatys pranešimą apie psichologinius migracijos padarinius „Vaikų išgyvenimai migracijos kontekste: suprasti ir padėti".

 Psichologas  A.Kairys Laikrodžių muziejuje pristatys mūsų laiko suvokimo subtilumus: „Aš ir laikas: mūsų laiko perspektyva“.

 Prano Domšaičio galerijoje vyks seminaras: „J.L. Moreno gyvasis laikraštis“, kurį ves Lietuvos psichodramos draugijos nariai.

Viešų renginių „vinis“ - akcija „Stiprink ryšį“, kuri vyks gegužės 12 d. 15.30 Atgimimo aikštėje. Jos metu žmonėms bus siūloma sustiprinti ryšį su žmogumi, objektu ar idėja, pavyzdžiui, ryšį tarp draugų, tėvų ir vaikų, poros, bendradarbių, moksleivių ir pedagogų, Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių, psichologų ir visuomenės bei galiausiai mokslo ir praktikos. Ryšys bus simboliškai stiprinamas į specialiai tam tikslui sukurtą suoliuką įsukant tikrų tikriausią varžtą.

Lietuvos psichologų kongresas vyksta tik antrą kartą, tačiau jau spėjo sulaukti pripažinimo ir susidomėjimo. Pirmą kartą kongresas vyko Kaune, Vytauto Didžiojo universitete 2011 m. Tuomet renginys sulaukė daugiau nei 300 dalyvių.NAUJAUSI KOMENTARAI

sdsddd

sdsddd portretas
Netradicinėse uostamiesčio erdvėse - viešos psichologijos paskaitos...................na, koks skirtumas kur vyksta tos paskaiotos,a?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių