Nidą aplankys „Migruojančios meno akademijos“

Liepos 17-21 dienomis Nidos meno kolonijoje vyks jau šeštoji projekto „Migruojančių meno akademijų“ (MigAA) dalis pavadinimu „CouchSurfing“.

Joje susitiks daugiau nei 10 Europos meno akademijų atstovai, kurie diskutuos apie mokymosi kartu galimybes taikant dinamiškus, mažo biudžeto modelius. Vienas iš tokių pavyzdžių - „CouchSurfing“ idėja, kuomet atvykę į naują vietą keliautojai apsistoja ten gyvenančių žmonių namuose.

„Džiaugiamės galėdami sukviesti tiek daug skirtingų meno profesorių pas save į Lietuvą ir pasidalinti patirtimi, sukaupta skirtinguose Europos kampeliuose. Su dauguma šių mokyklų norėtume būti partneriais ateityje ir drauge plėtoti projektus, leidžiančius mūsų studentams pasiūlyti atvirą ir novatorišką mokymąsi, kuris sklistų per visą Europą“, - pasakojo projekto MigAA koordinatorius, Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros vadovas Alvydas Lukys.

„CouchSurfing“ laboratorija įsikurs Nidos meno kolonijoje šalia Baltijos jūros, joje dalyvaus 13 mokyklų profesoriai ir jų studentai iš 11 skirtingų šalių – Lietuvos, Latvijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Suomijos, Lenkijos, Švedijos ir Belgijos.

Liepos 20-21 dienomis vyksiančio seminaro diskusijų temos yra šiuolaikinė problematika meno edukacijoje, tarpdisciplininis kūrybiškumas, taip pat mobilumo, meno ir mokslo sintezė. Decentralizuoto, nehierarchinio ir savaime besiplečiančio tinklo idėja galėtų tapti tolimesniu MigAA tikslu, o seminaro metu surastos naujos mintys - gairėmis tolimesniam teoriniui ir meniniam projekto vystymuisi.

Renginio metu Europos mokyklų studentai drauge su naujųjų medijų teoretiku iš Berlyno Matze Schmid gilinsis į internetines turinio dalinimosi galimybes - tiesiogines transliacijas (angl. „live streaming“). Šias kūrybines dirbtuves užbaigs 48 valandų tiesioginė garso ir vaizdo transliacija, kurią bus galima stebėti iš viso pasaulio internetu.

Renginio atidarymo programą taip pat praturtins kviestinio svečio Vytauto Landsbergio paskaita apie Fluxus judėjimą. Vyksiantis seminaras ir diskusijos yra atviros visiems susidomėjusiems, jas taip pat bus galima „gyvai“ stebėti internetu.

Pradinėje „Migruojančių meno akademijų“ dalyje, trukusioje daugiau nei du metus, bendradarbiavo Vilniaus dailės akademija, Puatje/Angolemo vizualiųjų menų mokykla ir Kiolno medijų meno akademija.

Mokyklų studentai kemperiais keliavo link skirtingų Europos taškų ir kūrė bei gyveno „kelyje“. „Migruojančių meno akademijų“ dalyviai buvo susitikę Vilniuje, Berlyne, Kiolne, Lince, Angoleme, Nidoje ir kituose Europos miestuose.

Šiuo metu projektui plečiantis prie jo prisideda vis daugiau Europos meno institucijų.

MigAA laboratorija „CouchSurfing“ remiama Lietuvos kultūros rėmimo fondo, Šiaurės šalių kultūros centro (Nordic Culture Point), Norvegijos, bei Švedijos ambasadų Vilniuje. Projektą organizuoja Vilniaus dailės akademija kartu su asociacija „Lietuvos-Vokietijos Forumas“, Kiolno medijų meno akademija, asociacija „> top“ Berlyne ir Gėtės institutu Vilniuje.


Šiame straipsnyje: Nida

NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
kuo didesnė provincija, tuo labiau joje viskas "startuoja":parodos, festivaliai,akademijos... Ar negalima kalbėt paprastai,tai yra - lietuviškai, ir pasakyt paprastai - ptrasiodeda.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių