Nuo pražūties gelbės menininkai

Uostamiesčio menininkai ir kultūrininkai, baimindamiesi to, kad buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas virs vaiduokliu, įžvelgia galimybę čia įkurti multikultūrinį centrą. Palaikymo tokiems sumanymams nestokoja ir miesto valdžia.

Subrandino idėją

Grupelė uostamiesčio kultūros ir meno bendruomenės atstovų pasidalijo idėja, kaip būtų galima gyvenimui prikelti buvusį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą, esantį adresu Jūros g. 1.

Pastebima, kad jau įvyko keli aukcionai, kurių metu buvo bandoma parduoti šį statinį, tačiau kol kas objektas savininkų taip ir nesulaukė. Dėl šios priežasties imta baimintis, jog pastatas netruks virsti vaiduokliu.

Trečiadienį pas miesto merą Vytautą Grubliauską susirinkę kultūros atstovai pristatė idėją šį statinį paversti multikultūriniu centru.

Čia, anot idėjos autorių bei jos palaikytojų, galėtų sutilpti vaizduojamieji menai, muziejinės erdvės, sceninio, kino meno salės, įvairių meno sričių kūrėjai.

Reikia veikti

Vienas šios idėjos sumanytojų Tomas Kiauka akcentavo, kad sumanymas atgaivinti buvusį policijos pastatą sutampa ir su neseniai patvirtintoje ilgalaikėje kultūros strategijoje numatytais tikslais.

"Dabar yra tokios aplinkybės, kai reikia veikti. Pirmiausia, reikia neprarasti statinio. Miestas galėtų įsigyti pastatą, kuris, istoriškai žiūrint, yra tapatybės dalis. Klaipėdoje tokių objektų yra tik keletas", – atkreipė dėmesį T.Kiauka.

Taip pat pabrėžiama, kad uostamiestyje šiuo metu trūksta alternatyvių kultūros erdvių.

Teigiama, kad dabartinė šio statinio, kurio plotas yra apie 5 tūkst. kv. metrų, kaina gali siekti apie 1,2 mln. eurų. Menininkus taip pat žavi ir buvusio komisariato kiemas.

Idėjos sumanytojai pateikė ir panašių objektų pritaikymo kultūros reikmėms užsienyje pavyzdžių.

Gali nespėti?

Statinio atgaivinimo idėja užsidegę menininkai įsitikinę, jog vertėtų nesnausti ir miestui suskubti į savo rankas perimti šį statinį.

Kai kurie kultūrininkai neslėpė besibaiminantys, kad galima ir nespėti įgyvendinti idėjos, nes jau šį mėnesį planuojama surengti dar vieną šio objekto aukcioną, kurio metu gali atsirasti pirkėjas.

"Baroti" galerijos vadovė Andželika Baroti pabrėžė, kad šiuo metu uostamiestyje itin jaučiamas jaunų žmonių trūkumas, todėl, anot jos, reikia drastiškų sprendimų, kurie galėtų privilioti tiek pradedančius kūrėjus, tiek žvaigždes.

A.Baroti taip pat neabejojo, jog kartu su menais šiame komplekse turėtų veikti ir verslas. Neatmetama, kad dalyje patalpų galėtų įsikurti net nakvynės namai, biurai ar pan.

Idėją palaiko

Klaipėdos meras V.Grubliauskas teigiamai įvertino tokį kultūrininkų pasiūlymą ir prisipažino, jog būtų linkęs eiti siūlomu pastato įveiklinimo keliu.

"Tačiau, negniauždami nė kruopelytės optimizmo ir idealizmo, turbūt neišvengiamai turime labai aukštai nepakilti nuo žemės, nuo paprastų žemiškų dalykų", – pastebėjo meras.

Pasak V.Grubliausko, miestas galėtų prašyti, kad jam šis turtas būtų perduotas valstybės turto perdavimo procedūrų numatyta tvarka, tačiau prieš tai reikia turėti aiškią viziją, kas statinyje vyks ir kaip jį reikės išlaikyti.

Taip pat pabrėžiama, kad objektas yra itin prastos būklės, todėl jam atnaujinti taip pat reikės nemažai lėšų.

Todėl nuspręsta ilgai nelaukiant įvertinti, kiek galėtų kainuoti statinio renovacija bei imtis dėlioti galimą jo įveiklinimo viziją.

Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis teigė, kad buvęs policijos pastatas miesto strategijose yra matomas kaip viena potencialių vietų kultūrinei veiklai.NAUJAUSI KOMENTARAI

juokingi visi

juokingi visi portretas
negi neaisku kad uz visko kyso menininku bergzdyste ir kad tuo besinaudojantys politikai..kokiu patalpu kuriam is ju truksta?? for what?

kalbužinau

kalbužinau portretas
per menkai žinot Lenkauską, kad jį vadinat tinginiu. jis ne tinginys, o ligonis-aferistas, kasdien besikeikiantis ir kaip šuo saugantis biudžeto pinigus, kad paskui galėtų jais pasinaudot savo gerovei ir kelionėm. Į kultūrą jam nusi..., bet jis yra tik avinas palyginus su pavaduotoja.

smalsu

smalsu portretas
o kas tas Kiauka?
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą
  Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į s...

 • Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės
  Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės

  Vyriausybėje svarstytas įstatymų paketas dėl dalies valstybės įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, pertvarkymo į akcines bendroves. ...

  5
 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

  4
 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  4
 • Klaipėda neteks ES paramos?
  Klaipėda neteks ES paramos?

  Po susitikimo su vidaus reikalų viceministru Dariumi Urbonu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko sukrėstas. Pasirodo, ES projektams įgyvendinti skirtos lėšos vis dar neįsisavintos, o uostamiesčiui iškilo reali grėsmė netekti paramo...

  73
 • Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas
  Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas

  Klaipėdoje pradeda šilti ir gyventojų radiatoriai. Savivaldybės administracijai paskelbus apie oficialią šildymo sezono pradžią prižiūrėtojai šilumą daugiabučiuose namuose paprastai įjungia per vieną ar dvi dienas. ...

  34
 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  3
 • Kruiziniame terminale – audinės šou
  Kruiziniame terminale – audinės šou

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai visą pusdienį stebėjo Kruizinių laivų terminale apsigyvenusios kanadinės audinės kasdienybę. Laukinis žvėrelis, įsitaisęs po terminalo aikštės stendais, smaguriavo žvejų sugautomis žuvimis, šmiri...

  5
Daugiau straipsnių