Nuomonės dėl takų išsiskyrė

Melnragės gyventojai susiginčijo, kokie takai turėtų būti įrengti planuojamame įkurti parke. Vieni pasisakė už medinius, antri – už grunto. Rengti tokius siūlė ir projektuotojai.

Trūksta suolų ir šiukšliadėžių

Klaipėdiečiams pristatytas planuojamo įkurti Melnragės parko projektas. Jį rengė įmonė "Želdynai".

Melnragės parkas bus įkurtas prie Šiaurinio molo. Šią teritoriją riboja Audros, Kopų, Nėgių, Molo, Vėtros gatvės ir paplūdimiai.

Projektuotojai atkreipė dėmesį, kad būsimo parko vietoje auga įvairių vertingų želdinių – lapuočių ir spygliuočių medžių, krūmų ir žolinių augalų, kurie sulaiko pustomą pajūrio smėlį.

Didžioji dalis teritorijos apaugusi tankiu pušynu ir šaltalankių, raukšlėtalapių erškėčių krūmynais.

Atkreiptas dėmesys, kad gausiai miestiečių ir svečių lankoma teritorija turi padriką siaurų pėsčiųjų takų tinklą, trūksta parko įrenginių – suolų, šiukšlių dėžių.

Be to, akcentuota, kad šiuo metu įrengti mediniai takai nėra ilgaamžiai, nuolat reikalauja priežiūros. Pastebima, kad jie nėra patogūs pėstiesiems – kai lyja, tampa slidūs.

Bus erdvių vaikams

Projektuotojų teigimu, būsima Kopų gatvė, kuri numatyta tiesti iš šiaurės į pietus, planuojamo įkurti parko teritoriją dalija į dvi dalis.

Jos skirtingos savo gamtinėmis savybėmis ir būsima paskirtimi.

Teritorija tarp pajūrio kopagūbrio ir būsimos Kopų gatvės išsiskiria smėlingu paviršiumi ir pajūrio smėlynams būdinga augalija.

Čia auga įvairių rūšių augalai, sodinti pustomoms kopoms sutvirtinti.

Šią teritoriją numatoma pritaikyti parko lankytojams. Planuojama šiaurės – pietų kryptimi nutiesti trijų metrų pločio pagrindinį pėsčiųjų taką nuo Pirmosios Melnragės paplūdimio iki pietuose esančios automobilių stovėjimo aikštelės.

Jis sujungs greta esančius karinius gynybinius statinius bei naujai projektuojamas poilsio ir vaikų žaidimų erdves.

Atsiras poilsio aikštelės

Pietinėje Melnragės parko dalyje numatyta įrengti poilsio aikšteles su suolų grupėmis vietose, kur atsiveria panorama į jūrą.

Aukščiausioje vietoje siūloma įrengti taką su suolais, kad lankytojai galėtų grožėtis kerinčiais saulėlydžiais.

Centrinėje parko dalyje tarp Otų ir Nėgių gatvių yra atvira medžiais neapaugusi erdvė. Čia projektuojama vaikų žaidimų aikštelė, žaidimų pieva.

Numatyta, kad šalutiniai pėsčiųjų takai bus pusantro metro pločio.

Parko teritorijoje planuojama pastatyti informacinius stendus, kurie supažindintų lankytojus su šios vietos augalija ir lankytinais objektais.

Iškirs tik menkaverčius želdinius

Vakarinėje dalyje planuojama sutvarkyti želdinius – praretinti tankius pušynus, kad ateityje likę medžiai sustiprėtų ir užaugtų aukštesni.

Dalį esamų šaltalankių krūmų siūloma kirsti, o vietoj jų sodinti pušis.

Projektuotojai atkreipia dėmesį, kad, atlikus želdinių tvarkymo darbus, 20–30 metų perspektyvoje parke būtų daugiau miško.

Teigiama, kad esamų ir projektuojamų takų vietose raukšlėtalapių erškėčių krūmynai būtų raunami minimaliai.

Pastebėta, kad rytinė parko dalis išsiskiria stabilesniu ir derlingesniu gruntu.

Čia auga aukštos pušys ir lapuočiai medžiai, krūmai, veja. Šią parko dalį numatyta skirti Melnragės gyventojų poreikiams.

Planuojama įrengti pėsčiųjų takus, jungiančius pajūrio kopagūbrį su Molo ir Vėtros gatvėmis, sukurti jų tinklą pasivaikščiojimams.

Taip pat galvojama įrengti erdves ramiam poilsiui, sportui – lauko treniruoklius, krepšinio ir vaikų žaidimų aikšteles.

Projektuotojai pabrėžė, kad būtina išsaugoti vertingus medžius.

Pašalinti numatyta tik menkaverčius želdinius.

Takus planuojama apšviesti. Numatyta pastatyti keturių metrų aukščio žibintus.

"Nugalėjo" mediniai takai

Įmonės "Želdynai" projektų vadovas Vainius Pilkauskas džiaugėsi, kad parko projektinių pasiūlymų pristatyme klaipėdiečiai dalyvavo aktyviai. Salėje susirinko apie pusšimtį žmonių.

Daugiausia diskusijų kilo, kokius takus reikėtų įrengti pajūrio zonoje. Vieni siūlė palikti medinius, kiti – takus įrengti, naudojant grunto stabilizavimo technologiją, kai esamas smėlis sutankinamas ir sukietinamas.

Tokius siūlė ir patys projektuotojai. Pabrėžta, kad tokie takai būtų ilgaamžiai, patogūs pėstiesiems ir pritaikyti neįgaliesiems.

"Buvo apsispręsta, kad reikia įrengti kokybiškus, medinius takus, nors jų būtų ir mažiau", – tvirtino V.Pilkauskas.

Melnragės parko projektą planuojama parengti dar šiemet ar kitų metų pradžioje.

Viskas priklausys nuo to, ar reikės projektuoti apšvietimą parko dalyje.

Numatoma, kad parko įrengimo darbai startuos pavasarį.


Šiame straipsnyje: MelnragėMelnragės parkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ita

Ita portretas
Menkavercius medzius ir nuo Gedimino kalno nukirto kas gavosi ......mediniai takai ir vel pinigu plovimas kiek tai tesis ,gal pasizvalgykim kaip tvarkosi kiti o tada spreskime jei nesugebame patys

Ita

Ita portretas
Kodel mediniai ,nes kiekvienais metais kazkam byra i kisenele

Anonimas

Anonimas portretas
grubliauskui I pensija ruosia aplinka,o dudu orkestrui aikstele iruos
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Premjeras: Palangos policijos pastato sklypo pardavimą turi įvertinti prokurorai
  Premjeras: Palangos policijos pastato sklypo pardavimą turi įvertinti prokurorai

  Premjeras Saulius Skvernelis prašo finansų ministro Viliaus Šapokos kreiptis į prokurorus, kad šie įvertintų bei panaikintų buvusio policijos komisariato bei žemės sklypo Palangoje pardavimo sandorį. ...

  3
 • Spūstims mieste artinasi galas?
  Spūstims mieste artinasi galas?

  Ambicingas planas Minijos gatvėje įdiegti išmaniąją transporto srautus atpažįstančią įrangą, panašu, taps realybe. Darbus, kurie sutrumpintų laukimą prie šviesoforų, planuojama pradėti dar šiemet ir užbaigti iki kit...

  6
 • Aikštelėse pavojų kelia „drageriai“
  Aikštelėse pavojų kelia „drageriai“

  Gausiai iškritus sniegui ir pašalus, ekstremalių pojūčių ištroškę vairuotojai ieško vietų, kur galėtų "padraskyti" savo automobilius – "piešti" vadinamąsias saules, atlikti staigius m...

  18
 • „Kur pinigai, ten ir pavojai“
  „Kur pinigai, ten ir pavojai“

  Michailo Denisenkos pilna visur – jis kuria tekstus, koncertuoja, užsiima ekologine veikla, be viso to, dar budina uostamiesčio jaunimą iš letargo miego. Tačiau ne ką mažiau žavi ir kita jo pusė – įgimtas patriotizmas ir meilė savo...

  8
 • L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai
  L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai

  Lapių bendruomenės centro pirmininkei Laimai Karbauskienei likimas lėmė pastaruoju metu itin populiarią pavardę. Ir nors su "valstiečių" lyderiu Ramūnu Karbauskiu ponią Laimą išties sieja ne atsitiktinis sutapimas, o giminystės sai...

 • Skubėkime pasidžiaugti žiema
  Skubėkime pasidžiaugti žiema

  Šį savaitgalį patartina išsiruošti į gamtą ir pasimėgauti žiemos malonumais, mat nuo kitos savaitės vidurio į pajūrį sugrįš lietūs ir žvarba. Gali būti, kad tai bus paskutinė proga šį mėnesį pasigrožėti &s...

  1
 • Tarpukario Lietuvoje girtuoklius gydė maldos
  Tarpukario Lietuvoje girtuoklius gydė maldos

  Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos radikalizmas alkoholio vartojimo ir jo reklamos klausimais šiandien veikiausiai nustebintų net patį Motiejų Valančių, kuris savo laikais girtuoklius skatino "gydyti" blaivybės apžadais, bet nereikal...

  10
 • Linksmų perėjų idėjos nepametė
  Linksmų perėjų idėjos nepametė

  Sumanymas pagražinti pėsčiųjų perėjas piešiniais taip ir liko klaidžioti savivaldybės koridoriuose. Tikimasi, kad nuspalvinti gatves pavyks šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. ...

  4
 • Griaus sandėlius piliavietėje
  Griaus sandėlius piliavietėje

  Į Kruizinių laivų terminalą vedančios Priešpilio gatvės rekonstrukcija startuos jau šį pavasarį. Atnaujinant gatvę reikės pašalinti keturis sandėlius. Leidimo šiems darbams bus prašoma miesto tarybos. ...

  8
 • Įspėjama apie pavojus ant ledo
  Įspėjama apie pavojus ant ledo

  Pro miesto centrą tekančios Dangės ledas vilioja vaikus. Prižiūrėtojai prie upės pakabino ženklus, įspėjančius, kad lipti ant ledo yra nesaugu. Viliamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į tykančius pavojus. ...

Daugiau straipsnių