Nuomonės dėl takų išsiskyrė

Melnragės gyventojai susiginčijo, kokie takai turėtų būti įrengti planuojamame įkurti parke. Vieni pasisakė už medinius, antri – už grunto. Rengti tokius siūlė ir projektuotojai.

Trūksta suolų ir šiukšliadėžių

Klaipėdiečiams pristatytas planuojamo įkurti Melnragės parko projektas. Jį rengė įmonė "Želdynai".

Melnragės parkas bus įkurtas prie Šiaurinio molo. Šią teritoriją riboja Audros, Kopų, Nėgių, Molo, Vėtros gatvės ir paplūdimiai.

Projektuotojai atkreipė dėmesį, kad būsimo parko vietoje auga įvairių vertingų želdinių – lapuočių ir spygliuočių medžių, krūmų ir žolinių augalų, kurie sulaiko pustomą pajūrio smėlį.

Didžioji dalis teritorijos apaugusi tankiu pušynu ir šaltalankių, raukšlėtalapių erškėčių krūmynais.

Atkreiptas dėmesys, kad gausiai miestiečių ir svečių lankoma teritorija turi padriką siaurų pėsčiųjų takų tinklą, trūksta parko įrenginių – suolų, šiukšlių dėžių.

Be to, akcentuota, kad šiuo metu įrengti mediniai takai nėra ilgaamžiai, nuolat reikalauja priežiūros. Pastebima, kad jie nėra patogūs pėstiesiems – kai lyja, tampa slidūs.

Bus erdvių vaikams

Projektuotojų teigimu, būsima Kopų gatvė, kuri numatyta tiesti iš šiaurės į pietus, planuojamo įkurti parko teritoriją dalija į dvi dalis.

Jos skirtingos savo gamtinėmis savybėmis ir būsima paskirtimi.

Teritorija tarp pajūrio kopagūbrio ir būsimos Kopų gatvės išsiskiria smėlingu paviršiumi ir pajūrio smėlynams būdinga augalija.

Čia auga įvairių rūšių augalai, sodinti pustomoms kopoms sutvirtinti.

Šią teritoriją numatoma pritaikyti parko lankytojams. Planuojama šiaurės – pietų kryptimi nutiesti trijų metrų pločio pagrindinį pėsčiųjų taką nuo Pirmosios Melnragės paplūdimio iki pietuose esančios automobilių stovėjimo aikštelės.

Jis sujungs greta esančius karinius gynybinius statinius bei naujai projektuojamas poilsio ir vaikų žaidimų erdves.

Atsiras poilsio aikštelės

Pietinėje Melnragės parko dalyje numatyta įrengti poilsio aikšteles su suolų grupėmis vietose, kur atsiveria panorama į jūrą.

Aukščiausioje vietoje siūloma įrengti taką su suolais, kad lankytojai galėtų grožėtis kerinčiais saulėlydžiais.

Centrinėje parko dalyje tarp Otų ir Nėgių gatvių yra atvira medžiais neapaugusi erdvė. Čia projektuojama vaikų žaidimų aikštelė, žaidimų pieva.

Numatyta, kad šalutiniai pėsčiųjų takai bus pusantro metro pločio.

Parko teritorijoje planuojama pastatyti informacinius stendus, kurie supažindintų lankytojus su šios vietos augalija ir lankytinais objektais.

Iškirs tik menkaverčius želdinius

Vakarinėje dalyje planuojama sutvarkyti želdinius – praretinti tankius pušynus, kad ateityje likę medžiai sustiprėtų ir užaugtų aukštesni.

Dalį esamų šaltalankių krūmų siūloma kirsti, o vietoj jų sodinti pušis.

Projektuotojai atkreipia dėmesį, kad, atlikus želdinių tvarkymo darbus, 20–30 metų perspektyvoje parke būtų daugiau miško.

Teigiama, kad esamų ir projektuojamų takų vietose raukšlėtalapių erškėčių krūmynai būtų raunami minimaliai.

Pastebėta, kad rytinė parko dalis išsiskiria stabilesniu ir derlingesniu gruntu.

Čia auga aukštos pušys ir lapuočiai medžiai, krūmai, veja. Šią parko dalį numatyta skirti Melnragės gyventojų poreikiams.

Planuojama įrengti pėsčiųjų takus, jungiančius pajūrio kopagūbrį su Molo ir Vėtros gatvėmis, sukurti jų tinklą pasivaikščiojimams.

Taip pat galvojama įrengti erdves ramiam poilsiui, sportui – lauko treniruoklius, krepšinio ir vaikų žaidimų aikšteles.

Projektuotojai pabrėžė, kad būtina išsaugoti vertingus medžius.

Pašalinti numatyta tik menkaverčius želdinius.

Takus planuojama apšviesti. Numatyta pastatyti keturių metrų aukščio žibintus.

"Nugalėjo" mediniai takai

Įmonės "Želdynai" projektų vadovas Vainius Pilkauskas džiaugėsi, kad parko projektinių pasiūlymų pristatyme klaipėdiečiai dalyvavo aktyviai. Salėje susirinko apie pusšimtį žmonių.

Daugiausia diskusijų kilo, kokius takus reikėtų įrengti pajūrio zonoje. Vieni siūlė palikti medinius, kiti – takus įrengti, naudojant grunto stabilizavimo technologiją, kai esamas smėlis sutankinamas ir sukietinamas.

Tokius siūlė ir patys projektuotojai. Pabrėžta, kad tokie takai būtų ilgaamžiai, patogūs pėstiesiems ir pritaikyti neįgaliesiems.

"Buvo apsispręsta, kad reikia įrengti kokybiškus, medinius takus, nors jų būtų ir mažiau", – tvirtino V.Pilkauskas.

Melnragės parko projektą planuojama parengti dar šiemet ar kitų metų pradžioje.

Viskas priklausys nuo to, ar reikės projektuoti apšvietimą parko dalyje.

Numatoma, kad parko įrengimo darbai startuos pavasarį.


Šiame straipsnyje: MelnragėMelnragės parkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ita

Ita portretas
Menkavercius medzius ir nuo Gedimino kalno nukirto kas gavosi ......mediniai takai ir vel pinigu plovimas kiek tai tesis ,gal pasizvalgykim kaip tvarkosi kiti o tada spreskime jei nesugebame patys

Ita

Ita portretas
Kodel mediniai ,nes kiekvienais metais kazkam byra i kisenele

Anonimas

Anonimas portretas
grubliauskui I pensija ruosia aplinka,o dudu orkestrui aikstele iruos
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Žmonės kraupsta: „VIP“ cirke – kankinami gyvūnai?
  Žmonės kraupsta: „VIP“ cirke – kankinami gyvūnai?

  Gyvūnai cirkuose kelia dideles aistras. Klaipėdiečiui paviešinus įrašą, kuriame matyti meškutės grumtynės su cirko šeimininku, žmonės negailėjo kritikos, esą pasirodymus su gyvūnais būtina uždrausti. Nors pats uostamie...

  8
 • Suderintos „Klaipėdos energijos“ investicijos
  Suderintos „Klaipėdos energijos“ investicijos

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) suderino AB „Klaipėdos energija“ investicijas už bendrą 1,355 mln. Eur sumą, kurioms įgyvendinti ketinama pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama. ...

 • Žadama mažinti Klaipėdos uosto rinkliavas
  Žadama mažinti Klaipėdos uosto rinkliavas

  Siekiant, kad Klaipėdos uosto konteinerių paskirstymo centras didintų apyvartą, užsitikrintų ilgalaikį laivybos linijų lojalumą, ketinama mažinti laivų rinkliavas, rašo "Lietuvos žinios". ...

 • Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją
  Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją

  Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030 m. – pradedamas pusmetį truksiantis sektorių plėtros studijos rengimo procesas, kuris suformuos integralią Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ...

  6
 • Pridergtuose balkonuose – balandžių gaišenos
  Pridergtuose balkonuose – balandžių gaišenos

  Smiltelės gatvės devynaukštyje kilo gyventojų nepasitenkinimas dėl nevalyvų kaimynų. Antros laiptinės 5 ir 7 aukštų neužsandarintuose bendrojo naudojimo balkonuose dergia ir dvesia balandžiai. Teigiama, jog bendrijos pirmininkas neužti...

  3
 • Prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą – kliedesiais
  Prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą – kliedesiais

  Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas stojo piestu prieš Adolfo Ramanausko-Vanago dukters siūlymą uostamiestyje įamžinti jos tėvo – Lietuvos partizanų vado – atminimą. Politikas viešai išpeikė šią mint...

  81
 • Reikalaus sutvarkyti Mokyklos gatvę
  Reikalaus sutvarkyti Mokyklos gatvę

  Mokyklos gatvėje vykstantys vamzdynų keitimo darbai stabdo automobilių eismą ir pykdo savo transporto priemones tausojančius vairuotojus. Savivaldybės valdininkai tikina, kad turi priemonių išreikalauti, kad gatves išrausę darbininkai jas...

  4
 • Skubama atlaisvinti senamiestį
  Skubama atlaisvinti senamiestį

  Dar pernai išrausta ir statybine technika užgriozdinta Žvejų gatvės dalis vėl sulyginama. Darbininkai skuba tai padaryti iki Jūros šventės, kad klaipėdiečiams ir miesto svečiams netektų matyti apkasuose skendinčio senamiesčio vaizdo....

  7
 • Klaipėdos uosto direkcijos pelnas – 20 proc. didesnis
  Klaipėdos uosto direkcijos pelnas – 20 proc. didesnis

  Klaipėdos uosto rezultatai ir toliau viršija lūkesčius. 2018 m. sausio–birželio mėn. Klaipėdos uoste krauta 22,2 mln. t krovinių, tai 7,6 proc. arba 1 566,0 tūkst. t daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. ...

  3
 • Spręs dėl „Klaipėdos energijos“ investicijų
  Spręs dėl „Klaipėdos energijos“ investicijų

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija penktadienio posėdyje turėtų suderinti šilumos tiekėjos „Klaipėdos energijos“ šių metų investicijas, kurių numatoma suma – 1,35 mln. eurų. ...

Daugiau straipsnių