Nuomos vargai: skola ir ligos

Pagyvenusią klaipėdietę mulkinę nuomininkai net dvejus metus gyveno jos bute nemokėdami nė cento. Galiausiai per teismus įteisinusi jų skolą pensininkė suvokė: pinigų ji neatgaus, nes sistema dangsto nesąžininguosius ir yra nukreipta prieš teisiuosius.

Butą saugojo anūkei

Būstą šeimai nuomojusi garbaus amžiaus klaipėdietė Stanislava jau trejus metus neturi ramybės.

Pradžioje atrodžiusi padori ir sąžininga nuomininkų šeima liko skolinga kelis tūkstančius eurų. Šiuos pinigus būsto savininkei teko prisiteisti bylinėjantis teisme.

Tačiau šeimininkės naudai priimtas teismo sprendimas nepabaigė šios istorijos. Moteris neatgavo pinigų ir veikiausiai neatgaus.

Prisimindama viską, kas atsitiko per kelerius pastaruosius metus, ji įsitikinusi, kad daug neteisybių patyrė dar ir todėl, kad valstybė saugo nesąžiningų žmonių interesus, o nukentėjusieji dar kartą patiria nuostolių, kai kreipiasi į teisininkus ir antstolius.

Stanislava turi trijų kambarių butą, kurį svajoja išlaikyti ne vienus metus užsienyje gyvenančiai anūkei.

Moteris viliasi, kad vieną dieną vaikaitė grįš ir turės kur gyventi.

Begalinis močiutės rūpestis atsisuko prieš ją pačią, nes butas jai atnešė ne pelno, o daug nuostolių bei skaudžių išgyvenimų.

"Viena yra pinigai, bet tokiose situacijose, kaip mano, niekas nesidomi, kiek tenka išgyventi. Atvirai sakau: man ši istorija suėdė sveikatą. Ir ne tik man. Sūnus su žmona labai jaudinosi dėl tokios neteisybės. Marti mirė, sūnus praėjusią savaitę pateko į ligoninę. Gydytojas pasakė, kad ir ši liga nuo nervų. Norėčiau, kad tokius apgavikus baustų kaip kriminalinius nusikaltėlius", – piktinosi 81-erių klaipėdietė Stanislava.

Pardavė brangesnius daiktus

Kai trijų asmenų šeima prieš trejus metus išsinuomojo Stanislavos būstą, moteris pamanė, kad pagaliau baigėsi jos vargai.

Mat ankstesni nuomininkai vis iškrėsdavo eibių. Tai sulaužydavo baldus, tai pabėgdavo nesumokėję.

Šeima atrodė padori, vyras ir žmona dirbo, sūnus tuo metu dar mokėsi.

Svetlana (toks nuomininkės vardas) tikino turinti antgamtinių galių, mokanti diagnozuoti ligas ir žinanti, kaip pagelbėti sergantiesiems.

Nuomininkė džiūgavo apsigyvenusi būste su gera aura, žadėjo šeimininkei bei jos marčiai pagelbėti įveikiant ligas.

Problemos dėl šių žmonių prasidėjo pirmąjį mėnesį.

Vos išsinuomoję butą sutuoktiniai suskubo į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), jie įskundė Stanislavą, esą ši nemoka mokesčių.

Nors su VMI atsiskaityti dar buvo ne laikas, Stanislava iš pirmojo gauto tūkstančio litų sumokėjo mokesčius į priekį.

Daugiau pinigų iš jos bute apsigyvenusios šeimos moteris negavo.

Dvejus metus šeimininkė kovojo už galimybę sužinoti skaitiklių rodmenis bute, vargo reikalaudama, kad būtų sumokėta už komunalinius patarnavimus.

Ėjo mėnesiai, kaupėsi skolos.

Kad nebūtų išjungtas dujų ar elektros tiekimas, kad valdininkai už piktybinį komunalinių mokesčių nemokėjimą neskirtų buto šeimininkei baudų, pensininkei teko parduoti brangesnius daiktus ir užmokėti už vandenį, dujas, šilumą, kuriais naudojosi svetimi.

Iškrapštyti nuomininkų niekaip nesisekė.

Šeima vis žadėdavo sumokėti visas skolas, vėliau nustojo bendrauti su Stanislava, neįsileisdavo jos į butą, neatsiliepdavo telefonu.

Patikėjo teisingumo pergale

Tik teismas sugebėjo išspręsti, atrodytų, paprastą situaciją. Jau buvo praėję pora metų nuo buto išnuomojimo dienos.

Nuspręsta – šeima privalo išsikraustyti ir sumokėti savininkei kiek daugiau nei 4 tūkst. eurų.

Šią sumą sudarė ilgą laiką nemokėti mokesčiai už komunalinius patarnavimus ir teismo išlaidos.

Stanislavai atlėgo – lyg akmuo nuo širdies nukrito.

Kaip ir dera tokiais atvejais, moteris kreipėsi į antstolį.

"Tada maniau, kad pagaliau teisingumas nugalėjo, kad tie žmonės bus priversti pasielgti teisingai. Nė neįtariau, kad manęs laukia dar vienas nusivylimas, – pasakojo Stanislava. – Antstolės padėjėjas paminėjo, kad iki 2017 m. pradžios tikisi gauti pinigus. Tuo metu nesupratau, ką reiškia pasakymas "atsiimti savo pinigus". Maniau, kalbėjo apie visą skolą. Pasirodo, tik apie antstoliui priklausančią išieškojimo mokesčio dalį. Apie man priteistą sumą net kalbos nebuvo."

Skolininkai tapo beturčiai

Jau metai, kai Stanislavai teismas priteisė nuomininkų nesumokėtą sumą, tačiau iki šiol moteris negavo nė cento. Priešingai, nuostoliai tik didėja.

Paaiškėjo, kad nuomininkė Svetlana ir jos sutuoktinis turi daugybę skolų.

Jau dešimtmetis, kai apie 40 žmonių per antstolius bando atgauti iš šios poros įvairias pinigų sumas.

Iki šiol į buto, kuriame porą metų šeima gyveno nieko nemokėdama, pašto dėžutę ateina laiškai, kuriais raginama sumokėti skolas.

Per tą laiką subliūško ir šios poros, kaip darbingos ir gaunančios gerus atlyginimus, įvaizdis.

Mat nemenkas pareigas bendrovėje "Lietuvos geležinkeliai" užėmęs nuomininkės sutuoktinis – jau pensininkas.

Pati Svetlana, turėjusi savo buhalterinių paslaugų įmonę, jos veiklą jau seniai sustabdė, dabar moteris oficialiai yra nedarbinga. Sūnus užaugo ir emigravo.

Skolininkų pajamos yra itin menkos. Įstatymas saugo tokius žmones nuo mirties iš bado ir leidžia išieškoti kreditorių naudai tik 20 proc. jų oficialių pajamų.

Tuo tarpu Stanislava turi žinių, kad Svetlana ir jos sutuoktinis gyvena nematydami vargo, nes viešai neafišuodami pardavinėja gyvūnų maistą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vika

Vika portretas
Is anstolio padejejo supratau tik voiena, sukciams zalia sviesa ir nieko negalima padaryti? Reikejo ta,reikejo ana,reikejo netempti,o is karto nutraukti sutarti... Ir kas is to,jeigu tu nuomininku neimanoma iskrapstyti,jie ir toliau gyvena,taves neisileidzia ir naudojasi tavo butu kaip savo, priedo dar ir nemokedami komunaliniu mokesciu. Kodel tokiu zmoniu nepaviesina atvirai,kad kiti nepakliutu i ju pinkles? Kodel slepiama ju tapatybe? Juk tokiu budu sudaroma galimybe jiems ir toliau apgaudineti. Juk ne per viena diena susidare toks skolu sleifas,kurio jie net ir nesiruosia padengti? Argi tokie veikejai neturetu sedeti kalejime uz savo vagystes? Taip taip - vagystes,nes jie ir toliau apvagineja zmones ir lieka nebaudziami. Kas cia per valstybe,kad tokie sukciai gali bujoti ir likti nenubausti

kl

kl portretas
Nuomininkams- nusipirkit ir žinosit kiek kainuoja tas butas ir kokios išlaidos jo išlaikymui kuriu niekas sumokejus mokesčius nekainuoja.

APKALTA!

APKALTA! portretas
DĖL SNORO AFEROS D.GRYBAUSKAITĘ - JAV MARIONETĘ, Į KALĖJIMĄ!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Po tvano – kova dėl pinigų
  Po tvano – kova dėl pinigų

  Išbandymų dėl potvynio išgyvenusiems uostamiesčio ir Klaipėdos rajono gyventojams – antras smūgis. Prabilta apie nekilnojamojo turto vertės kitimą uostamiesčio prieigose esančiose gyvenvietėse. Paaiškėjo, jog draudikai nek...

 • Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos
  Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vienašališkai patvirtino naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams. Planuojama, kad jos įsigalios nuo kitų metų pradžios. ...

  6
 • Šuo išgelbėjo lapei gyvybę
  Šuo išgelbėjo lapei gyvybę

  Vokiečių ir škotų aviganių mišrūnė išgelbėjo gyvybę į šulinį įkritusiai lapei. Laukinis gyvūnas įkrito į spąstus prie Vasaros estrados, kur ją aptiko su šeimininke pasivaikščioti išėjusi kalyt...

  1
 • Vėl bandys išjudinti apsileidėlius
  Vėl bandys išjudinti apsileidėlius

  Klaipėdos valdžia bandys vėl išjudinti miesto vaizdą darkančių griuvenų savininkus imtis darbų. Maksimalus žemės mokestis grės ir tiems, kurių sklypuose stovi ilgą laiką nenaudojami pastatai. ...

  7
 • V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų
  V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų

  LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos uosto rezultatai ir gaunama nauda valstybei rodo, jog valstybė turi siekti, kad uostas būtų maksimaliai plėtojamas. Šiandien Klaipėdos valstybinio jūr...

  1
 • Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos
  Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos

  Nuo liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. ...

 • Įrengs naujus ženklus
  Įrengs naujus ženklus

  Klaipėdos regione planuojama diegti vienodą turizmo informacinę infrastruktūrą. Septynių savivaldybių administruojamose teritorijose numatyta statyti vienodus ženklus ir stendus, kurie palengvintų istorinių, kultūrinių, gamtinių objektų lankymą....

  1
 • Klaipėdos uoste įspūdingai augo krova
  Klaipėdos uoste įspūdingai augo krova

  Klaipėdos uosto augimas tarp rytinės Baltijos uostų vertinant tonomis šiemet yra vienas didžiausių. Jis ne tik, kad neprarado kokių nors krovinių, bet ir pritraukė naujų. ...

  5
 • Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė
  Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė

  Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius intensyvina kontrolę dėl kasinėjimo darbų, atliekamų savivaldybės viešojo naudojimo teritorijose (gatvėse, vietinės reikšmės keliuose, aikštėse, ža...

  1
 • Klaipėdos universiteto laivynas plaukioja saugiai
  Klaipėdos universiteto laivynas plaukioja saugiai

  Klaipėdos universitetas yra bene vienintelė Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, kuri turi laivus. ...

  2
Daugiau straipsnių