Nuteisti iš muitinės sandėlio 2,5 mln. Lt vertės krovinį pavogę vyrai

Iš muitinės sandėlio pavogę vilkiką su daugiau nei milijono litų vertės kontrabandinėmis cigaretėmis bei legaliu šokolado kroviniu septyni vyrai iš Tauragės bei Mažeikių sulaukė teismo sprendimo.

Iš sandėlio pavogė vilkiką

2010 metų rudenį Panemunės kelio poste viename muitinės angarų buvo laikomas sulaikytas vilkikas, kuriame po oficialiai gabentu kroviniu – 20 tonų šokolado glazūros – buvo 571 dėžė su rusiškomis banderolėmis.
Paaiškėjo, kad vaizdo kameros nusikaltimo metu kažkodėl buvo nusuktos į kitą pusę, o išvažiuojančio iš sandėlio vilkiko niekas nepastebėjo.

Tą pačią dieną vilkikas rastas Šilutėje, Geležinkelio gatvėje, puspriekabėje buvo tik šokoladas.
Jau tyrimo pradžioje buvo įtarta, kad be muitinės ar pasienio tarnybos pareigūnų pagalbos toks nusikaltimas nebūtų įmanomas.

Konsultantas – muitininkas

Vėliau paaiškėjo, kad centrinė šios vagystės figūra buvo toks 1971 metais gimęs tauragiškis Mindaugas Hirsh.
Jis gavo informaciją apie krovinį iš Panemunės kelio posto Pažeidimų prevencijos skyriaus inspektoriaus 1965 metais gimusio Gintauto Zdanio. Šie ne tik papasakojo apie gardų kąsnelį sandėlyje, bet ir konsultavo, kaip pasielgti.

Nusikaltimą tyrė pareigūnai kaltino jį sukursčius įvykdyti nusikaltimą.

M. Hirsh suplanavo nusikaltimą, subūrė penkių vyrų grupę ir koordinavo jų veiksmus. Vyrai iš pagrobtos mašinos iškrovė brangų krovinį Tauragėje.

Tiesa, kas išvairavo vilkiką iš sandėlio, liko nežinoma.

Atseikėjo po lygiai

Vaidotas Stirbys (gimęs 1966 m.), Audrius Kaupys (gimęs 1967 m.), Gintaras Staigvilas (gimęs 1968 m.), Virgilijus Mažeika (gimęs 1961 m.) ir Rolandas Vilimas (gimęs 1969 m.) buvo tie, kas labai greitai kontrabandinius rūkalus perkrovė į du mikroautobusus ir išgabeno realizuoti.

Pareigūnams vėliau pavyko rasti tik mažąją dalį pavogtų cigarečių. Todėl valstybės ieškinys kaltais pripažintiems vyrams, kurį jie turės atlyginti solidariai, sudaro daugiau nei milijoną ir 631 tūkst. litų.
Klaipėdos apygardos teismas, pirmadienį paskelbęs sprendimą šioje byloje, konstatavo, kad M.Hirsh, nors ir pripažino kaltę, bet bandė menkinti savo vaidmenį vykdant nusikaltimą, tačiau be jo parodymų ši afera būtų sunkiai išaiškinama.

Jam, kaip ir A.Kaupiui, G.Staigvilui, V.Mažeikai bei R.Vilimui skirta kalėti ketverius metus, bei 19500 litų bauda.

Buvusiam muitininkui G.Zdaniui skirta kalėti dvejus metus. V.Stirbys nuteistas kalėti trejus metus.
Teismo sprendimu, mikroautobusai „Mercedes Sprinter“ bei „Volkswagen“, kuriais gabentos vogtos cigaretės, bus konfiskuoti.

Iš beveik 300 tūkst. pagrobtų cigarečių pakelių pareigūnams pavyko aptikti tik apie 10 tūkstančių. Visi kiti rūkalai pasklido Lietuvos juodojoje rinkoje.

Ketina įrodinėti nekaltumą

Aferoje dalyvavo daugiau asmenų. Dar septyni vyrai praėjusių metų spalio mėnesį buvo nubausti teismo baudomis nuo 17 550 iki 35 100 litų.

Išklausę nuosprendį vyrai buvo nekalbūs. Tik vienas jų prasitarė, kad su teismo sprendimu nesutinka ir ketina kovoti toliau.

Buvusio muitininko laukia daugiau nemalonumų. Nors buvo išteisintas dėl kyšio, teismas įžvelgė piktnaudžiavimą tarnyba ir apie tai informavo prokurorus. Tad šiam vyrui gali būti iškelta dar viena baudžiamoji byla.

Paaiškėjus, kad G.Zdanys susijęs su nusikaltimu, jis pusmečiui buvo nušalintas nuo pareigų. O vėliau atleistas iš tarnybos.

Asmenys, gabenę iš Kaliningrado srities po šokolado glazūra paslėptus rūkalus, nuteisti anksčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Trečiadienį pajūrį užklups vėtra
  Trečiadienį pajūrį užklups vėtra

  Daugelio pajūrio gyventojų mobilieji įrenginiai jau praneša apie pavojingus meteorologinius reiškinius, užklupsiančius mus jau naktį iš antradienio į trečiadienį. ...

  2
 • Vaikų žaidimų aikštelėse – nesaugu?
  Vaikų žaidimų aikštelėse – nesaugu?

  Šiemet įrengta vaikų žaidimų aikštelė verkiant prašosi remonto. Mamos nerimauja, kad žaisdami su nesaugiais įrenginiais vaikai gali nukristi ir smarkiai susižeisti. ...

  3
 • Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas
  Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas

  Dėl vietos po saule savo transporto priemonėms klaipėdiečiai demonstruoja neregėtą išmonę – akiplėšų automobiliai ne tik apmėtomi kiaušiniais ar apkaišomi įvairiausiais rašteliais, įžūliausieji savo ma&sca...

  16
 • Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą
  Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į s...

  5
 • Kur išmesti saldainio popieriuką?
  Kur išmesti saldainio popieriuką?

  Kaip rūšiuoti, mokykliniuose vadovėliuose nerašoma, todėl žinios apie atliekų tvarkymą moksleivius pasiekia per specialias paskaitas. ...

 • Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės
  Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės

  Vyriausybėje svarstytas įstatymų paketas dėl dalies valstybės įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, pertvarkymo į akcines bendroves. ...

  8
 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

  6
 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  7
 • Klaipėda neteks ES paramos?
  Klaipėda neteks ES paramos?

  Po susitikimo su vidaus reikalų viceministru Dariumi Urbonu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko sukrėstas. Pasirodo, ES projektams įgyvendinti skirtos lėšos vis dar neįsisavintos, o uostamiesčiui iškilo reali grėsmė netekti paramo...

  115
 • Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas
  Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas

  Klaipėdoje pradeda šilti ir gyventojų radiatoriai. Savivaldybės administracijai paskelbus apie oficialią šildymo sezono pradžią prižiūrėtojai šilumą daugiabučiuose namuose paprastai įjungia per vieną ar dvi dienas. ...

  42
Daugiau straipsnių