Nuteisti iš muitinės sandėlio 2,5 mln. Lt vertės krovinį pavogę vyrai

Iš muitinės sandėlio pavogę vilkiką su daugiau nei milijono litų vertės kontrabandinėmis cigaretėmis bei legaliu šokolado kroviniu septyni vyrai iš Tauragės bei Mažeikių sulaukė teismo sprendimo.

Iš sandėlio pavogė vilkiką

2010 metų rudenį Panemunės kelio poste viename muitinės angarų buvo laikomas sulaikytas vilkikas, kuriame po oficialiai gabentu kroviniu – 20 tonų šokolado glazūros – buvo 571 dėžė su rusiškomis banderolėmis.
Paaiškėjo, kad vaizdo kameros nusikaltimo metu kažkodėl buvo nusuktos į kitą pusę, o išvažiuojančio iš sandėlio vilkiko niekas nepastebėjo.

Tą pačią dieną vilkikas rastas Šilutėje, Geležinkelio gatvėje, puspriekabėje buvo tik šokoladas.
Jau tyrimo pradžioje buvo įtarta, kad be muitinės ar pasienio tarnybos pareigūnų pagalbos toks nusikaltimas nebūtų įmanomas.

Konsultantas – muitininkas

Vėliau paaiškėjo, kad centrinė šios vagystės figūra buvo toks 1971 metais gimęs tauragiškis Mindaugas Hirsh.
Jis gavo informaciją apie krovinį iš Panemunės kelio posto Pažeidimų prevencijos skyriaus inspektoriaus 1965 metais gimusio Gintauto Zdanio. Šie ne tik papasakojo apie gardų kąsnelį sandėlyje, bet ir konsultavo, kaip pasielgti.

Nusikaltimą tyrė pareigūnai kaltino jį sukursčius įvykdyti nusikaltimą.

M. Hirsh suplanavo nusikaltimą, subūrė penkių vyrų grupę ir koordinavo jų veiksmus. Vyrai iš pagrobtos mašinos iškrovė brangų krovinį Tauragėje.

Tiesa, kas išvairavo vilkiką iš sandėlio, liko nežinoma.

Atseikėjo po lygiai

Vaidotas Stirbys (gimęs 1966 m.), Audrius Kaupys (gimęs 1967 m.), Gintaras Staigvilas (gimęs 1968 m.), Virgilijus Mažeika (gimęs 1961 m.) ir Rolandas Vilimas (gimęs 1969 m.) buvo tie, kas labai greitai kontrabandinius rūkalus perkrovė į du mikroautobusus ir išgabeno realizuoti.

Pareigūnams vėliau pavyko rasti tik mažąją dalį pavogtų cigarečių. Todėl valstybės ieškinys kaltais pripažintiems vyrams, kurį jie turės atlyginti solidariai, sudaro daugiau nei milijoną ir 631 tūkst. litų.
Klaipėdos apygardos teismas, pirmadienį paskelbęs sprendimą šioje byloje, konstatavo, kad M.Hirsh, nors ir pripažino kaltę, bet bandė menkinti savo vaidmenį vykdant nusikaltimą, tačiau be jo parodymų ši afera būtų sunkiai išaiškinama.

Jam, kaip ir A.Kaupiui, G.Staigvilui, V.Mažeikai bei R.Vilimui skirta kalėti ketverius metus, bei 19500 litų bauda.

Buvusiam muitininkui G.Zdaniui skirta kalėti dvejus metus. V.Stirbys nuteistas kalėti trejus metus.
Teismo sprendimu, mikroautobusai „Mercedes Sprinter“ bei „Volkswagen“, kuriais gabentos vogtos cigaretės, bus konfiskuoti.

Iš beveik 300 tūkst. pagrobtų cigarečių pakelių pareigūnams pavyko aptikti tik apie 10 tūkstančių. Visi kiti rūkalai pasklido Lietuvos juodojoje rinkoje.

Ketina įrodinėti nekaltumą

Aferoje dalyvavo daugiau asmenų. Dar septyni vyrai praėjusių metų spalio mėnesį buvo nubausti teismo baudomis nuo 17 550 iki 35 100 litų.

Išklausę nuosprendį vyrai buvo nekalbūs. Tik vienas jų prasitarė, kad su teismo sprendimu nesutinka ir ketina kovoti toliau.

Buvusio muitininko laukia daugiau nemalonumų. Nors buvo išteisintas dėl kyšio, teismas įžvelgė piktnaudžiavimą tarnyba ir apie tai informavo prokurorus. Tad šiam vyrui gali būti iškelta dar viena baudžiamoji byla.

Paaiškėjus, kad G.Zdanys susijęs su nusikaltimu, jis pusmečiui buvo nušalintas nuo pareigų. O vėliau atleistas iš tarnybos.

Asmenys, gabenę iš Kaliningrado srities po šokolado glazūra paslėptus rūkalus, nuteisti anksčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės
  Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės

  Neramiu laukimu dėl ateities gyvenantys Klaipėdos muzikinio teatro darbuotojai ketvirtadienį turėjo galimybę pamatyti, kas pretenduoja pakeisti buvusį direktorių Joną Sakalauską, kuris nuo šiol vadovauja Nacionaliniam operos ir baleto teatrui. ...

  2
 • Paminėjo Vydūno gimtadienį
  Paminėjo Vydūno gimtadienį

  Vydūno – humanisto, rašytojo ir filosofo 150-osios gimimo metinės ketvirtadienį paminėtos jaukiame skverelyje, kuriame dar šiemet turėtų atsirasti šio iškilaus žmogaus skulptūra. ...

 • Gražūs dantys – tik senjorų svajose
  Gražūs dantys – tik senjorų svajose

  Už ketverius laukimo metus eilėje – keturi suprotezuoti dantys, pridedant savo sutaupytų pinigų. Tokia uostamiesčio senjorų nūdiena. Valdininkai nesupranta, kodėl taip ilgai laukę eilėje dėl dantų protezavimo, pagyvenę klaipėdiečiai masi&s...

 • Bandys išlyginti senamiesčio dangas
  Bandys išlyginti senamiesčio dangas

  Senamiesčio pagrindinėse gatvėse, kur didžiausi žmonių srautai, bus siekiama užtikrinti patogesnį judėjimą. Dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems, dviratininkams, tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius. ...

  6
 • Garažui toliau žeria kritiką
  Garažui toliau žeria kritiką

  Bangų gatvėje planuojamai statyti daugiaaukštei stovėjimo aikštelei toliau negailima aštrių žodžių. Akcentuojama, kad investuoti į šį objektą nenaudinga. ...

  4
 • Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra
  Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra

  Išbandžiusieji žino, kad atsikratyti pilvo riebalų arba dar kitaip vadinamų "gelbėjimosi ratų" būna itin sunku, o kartais atrodo - "misija neįmanoma". Dietologė atkreipia dėmesį, kad šiai sričiai skirti pratimai ne...

  1
 • Gripas pamažu traukiasi
  Gripas pamažu traukiasi

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad kovo 12–18 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo nuo 106,4 iki 100,6 atvejo 10 tūkst. gyventoj...

 • Žibintams atnaujinti – naujas planas
  Žibintams atnaujinti – naujas planas

  Uostamiesčio savivaldybė nori padidinti įmonės "Gatvių apšvietimas" įstatinį kapitalą, perduodama jos nuosavybėn visus gatvių žibintus, kitą įrangą. Teigiama, kad toks žingsnis padėtų greičiau atnaujinti infrastruktūrą, efe...

  6
 • Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“
  Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“

  Šį šeštadienį, kovo 24 d., 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos tradici&scar...

  1
 • Atminimo lentos Klaipėdoje – išėjusiesiems
  Atminimo lentos Klaipėdoje – išėjusiesiems

  Uostamiestyje siūloma įamžinti vieno Klaipėdos universiteto kūrėjų Stasio Vaitekūno atminimą, ant senato pastato pakabinant memorialinę lentą. Iniciatyvą panašiai pagerbti ir pernai mirusį uostamiesčio futbolo klubo "Atlantas" tr...

Daugiau straipsnių