Padėjo įgyvendinti didžiausią svajonę

Ilgi laukimo mėnesiai ir kantriai kartojami vaidmenys, žodžiai, judesiai – taip neįgaliųjų teatro grupė ruošėsi į Lenkijoje vykstantį neįgaliųjų teatro festivalį. Išlydimi į Elblongo miestą aktoriukai žibėjo džiaugsmu, savo emocijomis užkrėsdami ir netikėtus svečius, kurie ir padėjo įgyvendinti didžiausią jų svajonę.

Išlydėti su šypsenomis

Vėlyvą šeštadienio vakarą proto negalios neįgaliuosius vienijančios bendrijos "Klaipėdos viltis" teatro grupė jau turėtų grįžti į namus. Į kelionę atėjusio išlydėti klaipėdiečius įmonės "Minibank", kuri valdo prekės ženklą piniginė.lt, vadovo Jauniaus Skieraus laukė visa teatro grupė.

Iš pradžių į salę rinkdamiesi nerimastingais veidais, netrukus bendrijos nariai nušvito džiaugsmu.

"Mus sujaudino iš "Klaipėdos" dienraščio gauta informacija, kad jums reikėtų pagalbos įgyvendinant jūsų svajonę. Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie jos išsipildymo. Iš visos širdies linkime jums sėkmės", – įteikdamas tūkstančio litų paramą kalbėjo įmonės vadovas J.Skierus.

Paklausti, ar laukia kelionės, trupės aktoriai prapliupo choru džiaugtis.

"Labai laukiame kelionės. Mes su dainomis keliaujame. Jau ruošdamiesi kelionei visą dieną dainavome", – džiūgavo aktoriai.
Politika koregavo planus

Įmonės "Minibank" parama kelionei į festivalį buvo rimta paspirtis. Iki pat paskutinės minutės bendrijos nariai nebuvo tikri, ar pavyks jiems įgyvendinti šį sumanymą.

"Išvykai reikia gana daug lėšų. Mes ir taip jau nusprendėme nedalyvauti visose festivalio dienose. Važiuojame šiek tiek vėliau, nes labai brangiai atsieitų nakvynė", – pasakojo bendrijos "Klaipėdos viltis" vadovė Janina Tulabienė.

Neįgaliųjų aktorių grupė už nakvynę Lenkijoje mokės iš savų lėšų, o dovanotus įmonės "Minibank" pinigus paskyrė autobuso nuomos išlaidoms.

"Buvome nusprendę vežtis vienu žmogumi daugiau, nei yra vietų mūsų autobusiuke. Planavome, kad grupę būtų lydėję du specialistai, tačiau teks man vienai pasirūpinti. Sprendimą pakeitėme dėl gandų, kad bus sugriežtinta kontrolė Lenkijos pasienyje", – kalbėjo J.Tulabienė.

Iš tiesų buvo kalbų, kad dėl Jungtinių Tautų organizacijos Lenkijoje organizuojamo renginio aplinkosaugine tema gali būti sugriežtinta pasienio kontrolė. Į renginį išvyko ką tik Lietuvoje lankęsis JTO generalinis sekretorius Ban Ki-moonas.

Paklausta, ar nejaučia jaudulio prieš išvyką, bendrijos vadovė pripažino, kad nerimo visuomet širdyje yra, o nusiraminimas ateina tik sugrįžus į namus.

Laukia įkurtuvių

Septynerius metus po bendrijos sparnu veikianti teatro grupė "Drugelis" Lenkijoje žada parodyti pagal Tuvės Janson apysaką "Burtininko skrybėlė" pastatytą spektaklį "Troliai Mumiai. Nepaprastas nuotykis".

Spektaklio režisierė – Angelė Juškevičienė, o jame vaidins Eveilina, Giedrė, Ingutė, Tomukas, Egidijus, Šarūnas, ir du Vladimirai. Projekto vadovai – J.Tulabienė ir Rita Miliauskaitė.

Ši kelionė yra ne pirma, kuri džiugina aktorių širdis, tačiau jos organizavimas buvo sudėtingas.

"Kelionės neįgaliuosius motyvuoja, jie labiau stengiasi, ruošiasi. Tas laukimas suteikia emocijų. O meno terapija jiems duoda labai daug. Scena išmoko pasitikėjimo savimi", – pastebėjo bendrijos "Klaipėdos viltis" vadovė.

Aprodydama svečiams bendrijos patalpas J.Tulabienė pasakojo, kokia veikla užsiima neįgalieji.

Kūrybinėse dirbtuvėse gimę meno kūriniai puošia bendrijos patalpas, sienos virtusios tapybos darbų ekspozicijomis.

"Visi mūsų darbai jau nebetelpa. Tačiau turėtume persikelti į naujas patalpas, būtinai pakviesime, kai jau švęsime įkurtuves. Dabartines patalpas, kurias nuomojame, paliksime moksleivių saviraiškos centrui", – pasakojo J.Tulabienė.

Naujose patalpose bendrija turėtų įsikurti 2015 metais.

Dėkoja už paspirtį

"Vos grįžę iš Lenkijos, mes jau pulsime repetuoti naują pasirodymą. Kalėdoms statome dar vieną spektaklį. Jį artimiesiems ir bendrijos nariams parodysime per kalėdinį vakarą, kuris bus surengtas kultūros centre Žvejų rūmuose", – tikino J.Tulabienė.

Bendrijos vadovė pripažino, kad visuomenė dar nėra pasiruošusi priimti neįgaliųjų meno.

"Mūsų bendrijos viena užduočių yra keisti visuomenės požiūrį į proto negalią turinčius žmones. Mes nekreipiame dėmesio į susiformavusias nuostatas ir mėginame įrodyti, kad neįgalieji taip pat nori, gali ir daro. Tiesa, kartais ir mums reikia tos paramos. Reikia to peties, kurį kas nors pasiūlytų, kai labai sunku. Todėl dėkoju už supratimą įmonei "Minibank", – prisipažino J.Tulabienė.

Džiaugėsi pagelbėję

"Klaipėdos" dienraščio projekto "Gera daryti gera" partneris įmonė "Minibank", valdanti prekės ženklą piniginė.lt, jau antrą mėnesį yra dienraščio puslapiuose pristatomų skaudžių istorijų globėja. Tai pirmoji įmonė, kuri prisijungė prie startavusio projekto.

"Man džiugu, kad galėjome suteikti vilties, kad mūsų dovanos atnešė šilumos. Dalyvaudami projekte norėjome pasakyti ir kitiems, kad daryti gera iš tiesų yra gera. Negaliu nesidžiaugti matydamas, kad įmonė prisideda prie konkrečių bėdų sprendimo. Ir noriu paraginti kitus verslo pasaulio žmones atverti savo širdis ir prisidėti prie tokios veiklos", – teigė įmonės "Minibank" vadovas J.Skierus.

Įmonė tūkstančiu litų parėmė vienišą mamą, auginančią autistą sūnų. Tokia pat piniginė parama pasiekė vienišą senolę, kuri nevaikšto jau 16 metų, nes neteko abiejų kojų. Piniginės paramos sulaukė ir Klaipėdos "Carito" senelių globos namai, kuriems reikėjo lauko durų.

Visos šios istorijos sujaudino ir palietė daugybę širdžių. Dienraščio skaitytojai po publikacijų siūlė ir savo pagalbą, o tai byloja, kad projektas paskatino siūlyti paramą ir daugiau klaipėdiečių.

Projektas ragina prisidėti

"Klaipėdos" redakcija tęsia projektą "Gera daryti gera". Kitą savaitę pristatysime dar vieną istoriją, kurioje taip pat mėginsime surasti išeitį. Kiekvienai bėdai ieškome rėmėjų, verslo įmonių, kurios galėtų prisidėti prie likimo nuskriaustų žmonių problemų sprendimo.

"Klaipėdos" dienraštis ragina klaipėdiečius neužsisklęsti ištikus gyvenimo smūgiui. Nelaimė ar vargas nėra gėda. Jei likimo išbandymas ištiko kaimyną, artimą sielą, vaikystės draugą ar šeimos narį, papasakokite apie tai redakcijai el. paštu gera.daryti.gera@kl.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalius Žeimys

Dalius Žeimys portretas
Nesusiturėsiu. Kodėl pasirinkta tokia "šedevrinė" reklamos forma? LIAUKITĖS!!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje prasideda estakados projektavimo darbai
  Klaipėdoje prasideda estakados projektavimo darbai

  Klaipėdoje ruošiamasi išskirtinės reikšmės transporto mazgo rekonstrukcijos darbams. Šiandien, liepos 20 d., Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas su transporto infrastruktūros projektavimo ...

  1
 • Jūrų muziejus Jūrų šventėje kelia istorijos bangą
  Jūrų muziejus Jūrų šventėje kelia istorijos bangą

  Lietuvos jūrų muziejus švęsti Jūros šventę pradeda anksčiau nei kiti. Visa prieššventinė savaitė yra užpildyta parodomis ir renginiais, kuriuose lankytojai ras Lietuvos laivybos ir jūrų gamtos istorijas. Neatsitiktinai mu...

 • Žmonės kraupsta: „VIP“ cirke – kankinami gyvūnai?
  Žmonės kraupsta: „VIP“ cirke – kankinami gyvūnai?

  Gyvūnai cirkuose kelia dideles aistras. Klaipėdiečiui paviešinus įrašą, kuriame matyti meškutės grumtynės su cirko šeimininku, žmonės negailėjo kritikos, esą pasirodymus su gyvūnais būtina uždrausti. Nors pats uostamie...

  12
 • Suderintos „Klaipėdos energijos“ investicijos
  Suderintos „Klaipėdos energijos“ investicijos

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) suderino AB „Klaipėdos energija“ investicijas už bendrą 1,355 mln. Eur sumą, kurioms įgyvendinti ketinama pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama. ...

 • Žadama mažinti Klaipėdos uosto rinkliavas
  Žadama mažinti Klaipėdos uosto rinkliavas

  Siekiant, kad Klaipėdos uosto konteinerių paskirstymo centras didintų apyvartą, užsitikrintų ilgalaikį laivybos linijų lojalumą, ketinama mažinti laivų rinkliavas, rašo "Lietuvos žinios". ...

 • Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją
  Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją

  Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030 m. – pradedamas pusmetį truksiantis sektorių plėtros studijos rengimo procesas, kuris suformuos integralią Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ...

  6
 • Pridergtuose balkonuose – balandžių gaišenos
  Pridergtuose balkonuose – balandžių gaišenos

  Smiltelės gatvės devynaukštyje kilo gyventojų nepasitenkinimas dėl nevalyvų kaimynų. Antros laiptinės 5 ir 7 aukštų neužsandarintuose bendrojo naudojimo balkonuose dergia ir dvesia balandžiai. Teigiama, jog bendrijos pirmininkas neužti...

  7
 • Prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą – kliedesiais
  Prieš partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą – kliedesiais

  Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas stojo piestu prieš Adolfo Ramanausko-Vanago dukters siūlymą uostamiestyje įamžinti jos tėvo – Lietuvos partizanų vado – atminimą. Politikas viešai išpeikė šią mint...

  85
 • Reikalaus sutvarkyti Mokyklos gatvę
  Reikalaus sutvarkyti Mokyklos gatvę

  Mokyklos gatvėje vykstantys vamzdynų keitimo darbai stabdo automobilių eismą ir pykdo savo transporto priemones tausojančius vairuotojus. Savivaldybės valdininkai tikina, kad turi priemonių išreikalauti, kad gatves išrausę darbininkai jas...

  4
 • Skubama atlaisvinti senamiestį
  Skubama atlaisvinti senamiestį

  Dar pernai išrausta ir statybine technika užgriozdinta Žvejų gatvės dalis vėl sulyginama. Darbininkai skuba tai padaryti iki Jūros šventės, kad klaipėdiečiams ir miesto svečiams netektų matyti apkasuose skendinčio senamiesčio vaizdo....

  7
Daugiau straipsnių