Pajamų deklaravimas: elektroninė sistema padės išvengti klaidų

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien gyventojams, deklaruojantiems 2010 metų pajamas ir turtą, atnaujintoje elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) yra suformuotos preliminariosios deklaracijos.

Gyventojams atnaujinta EDS padės dar patogiau ir greičiau pateikti deklaracijas: deklaracijas galima pildyti tiesiogiai internete („on-line“ būdu), nebereikia siųstis jokių programų ar šablonų; pildant dokumentą iškart nustatomos pildymo klaidos ir nurodoma, kur ir ką taisyti. Taip pat yra galimybė išsaugoti tarpinius pildymo rezultatus, o vėliau pratęsti pildymą. Atkreipiame dėmesį, kad prie ankstesnės versijos pripratę gyventojai deklaracijas galės pateikti ir senuoju būdu.

Atnaujinus Elektroninio deklaravimo sistemą, teikiamus dokumentus galima pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, jei reikia, pridėti įvairius papildomus dokumentus, o deklaravimo įvairios formos suskirstytos pagal mokesčių mokėtojo tipą: gyventojui iškart pateikiamos tik jo pildomos deklaracijos, įmonės mato kitas deklaracijų formas, atskiroms mokesčių mokėtojų grupėms pateikiama personalizuota informacija. Elektroninio deklaravimo sistemos atnaujinimas finansuojamas Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Klaipėdos AVMI primena, jog pateikę deklaraciją gyventojai gali susigrąžinti dalį patirtų išlaidų, pvz., už gyvybės draudimo, pensijų įmokas, už pirmas studijas ir (ar) pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008-12-31 paimtą būsto kreditą ir kt. Tai jie gali padaryti tuo atveju, jei jų pajamos praėjusiais metais buvo apmokestintos 15 proc. tarifu, tačiau negali, jei pajamos buvo apmokestintos 5 proc. tarifu. Kaip ir praėjusiais metais VMI gyventojams, pateikusiems elektroniniu būdu teisingas deklaracijas, permokas sieks grąžinti per kuo trumpesnį laiką, atsižvelgiant į įplaukas biudžetui, o permokos bus pradėtos grąžinti kovo pabaigoje. Tie gyventojai, kurie pildys popierines deklaracijas, permokų, kaip ir numato įstatymas, sulauks iki liepos 31 dienos.

Gyventojai šiemet vėl gali teikti deklaracijas bei susigrąžinti dalį mokesčio, jei praėjusiais metais pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu. Tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu nepamokestinamuoju dydžiu, turėtų pateikti deklaraciją bei sumokėti mokestį.

Pagalba privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėtojams

VMI, siekdama padėti mokesčių mokėtojams, kurių privalomojo sveikatos draudimo (toliau - PSD) įmokas administruoja, šiemet į preliminariąsias deklaracijas perkėlė dar daugiau duomenų - be informacijos apie gautas pajamas, patirtas išlaidas, už verslo liudijimus sumokėtas pajamų mokesčio sumas, mėnesių, kai gyventojas nedirbo ir nebuvo draustas, skaičiaus ir pan., preliminariose deklaracijose bus duomenys, reikalingi apskaičiuojant PSD įmokas:

 • „Sodros“ informacija apie išskaičiuotas PSD įmokas nuo sporto, atlikėjų veiklos (autorinių atlyginimų);
 • Valstybinės ligonių kasos (toliau – VLK) duomenys apie draustumą PSD asmenų, užsiregistravusių gyvenamosios vietos darbo biržoje, taip pat asmenų, teisės aktų nustatyta tvarka pripažintų neįgaliaisiais, ir kt.

Pažymėtina, jog jei gyventojas pastebi, kad jam pateiktoje pažymoje yra neatitikimų apie jo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis, pildydamas metinę pajamų deklaraciją jis turi patikslinti 35A ir 36A laukelių reikšmes pagal jo turimus duomenis. VMI atkreipia dėmesį, kad valstybės lėšomis PSD draudžiamų asmenų duomenis tvarko Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir  teritorinės ligonių kasos. Todėl dėl pastebėtų neatitikimų reikia kreiptis į VLK ir, kai duomenys bus patikslinti, informacija bus atnaujinta ir šioje pažymoje. Valstybės lėšomis PSD apdraustų asmenų grupės pateikiamos adresu http://www.sam.lt/go.php/privalomasis_sveikatos.

Klaipėdos AVMI primena, jog duomenis preliminariojoje deklaracijoje apie B klasės pajamas - individualios veiklos, kilnojamojo turto, vertybinių popierių pardavimo ir pan., apie kurias VMI duomenų negauna, į deklaraciją gyventojas turi įrašyti pats.

Aktualios mokesčių naujovės deklaruojant pajamas

Klaipėdos AVMI mokesčių mokėtojams primena, kad pasikeitus įstatymams iš individualios veiklos gautos pajamos nuo 2010 m. yra apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą; 15 proc. pajamų mokesčiu apmokestinamos tik iš laisvųjų profesijų veiklos gautos pajamos. Laisvajai profesijai priskiriama advokato, notaro, antstolio, jų padėjėjų, konsultantų teisės klausimais, apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų ar mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, gydytojo, psichologo, žurnalisto ir panaši veikla.

Gyventojus, kurie deklaruos pajamas ir turtą, šiais metais konsultuos ne tik Mokesčių informacijos centro konsultantai telefonu 1882, bet trumpas konsultacijas VMI specialistai savo klientams šiemet teiks ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančiame Elektroninio deklaravimo sistemos profilyje. Kaip įprasta, išsami informacija teikiama tiek VMI interneto svetainėje, tiek ir Elektroninio deklaravimo sistemoje.

Iki šių metų gegužės 2 d. pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje, ir jų šeimos nariai. Pajamų deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai (VMI įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą – nepriklausomai nuo to, ar gavo pajamų), ūkininkai ir kiti asmenys.

2 proc. parama

Klaipėdos AVMI primena, kad gyventojai, savarankiškai nusprendę skirti paramą iki 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, prašymus turi pateikti iki gegužės 2 d. Paremti galima organizaciją, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą turi teisę gauti paramą. Mokesčių inspekcija prašymus skirti 2 proc. paramą rekomenduoja teikti patogesniu – elektroniniu – būdu, juos taip pat asmeniškai galima pristatyti į teritorinę mokesčių inspekciją ar atsiųsti paštu. Prašyme galima nurodyti ir kelis paramos gavėjus, tačiau visa prašoma pervesti pajamų mokesčio dalis negali būti didesnė kaip 2 proc. ir ne mažesnė nei 10 lt. VMI perves paramą paramos gavėjui ne vėliau kaip iki lapkričio 15 dienos. Gyventojai, prašymą pateikę elektroniniu būdu, apie tai, ar jų skirta parama pasiekė gavėją, bus informuoti EDS.

Statistinė informacija

 

Klaipėdos apskrities mokesčių mokėtojų, pateikusių deklaracijas už 2006 m., 2007 m., 2008 m., 2009 m. mokestinį laikotarpį, skaičius:

Metai

GPM deklaracijų (elektroniniu būdu, proc.)

Turto deklaracijų

GPM permokų grąžinta

Prašymų 2 proc. nuo sumokėto GPM

2006 m.

94,9 tūkst. (71,9%)

5,8 tūkst.

42,5 mln. Lt

58,1 tūkst.

2007 m.

114,2 tūkst. (80,7 %)

6,3 tūkst.

53,8 mln. Lt

59,6 tūkst.

2008 m.

 

113,3 tūkst. (89,7 %)

6,3 tūkst.

55,8 mln. Lt

63 tūkst.

2009 m.

 

101,9 tūkst. (87,6 %)

8 tūkst.

29,5 mln. Lt

59,5 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  2
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  1
 • Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti
  Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti

  Kiti metai Klaipėdoje, kuriai suteiktas Europos sporto miesto titulas, bus skirti sportui. Ta proga didesnis dėmesys bus skiriamas fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantiems renginiams. ...

  2
 • Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio
  Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio

  Potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų, turi įvardinti nepriklausomi ekspertai – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Savivaldybės administracijai duotas pavedimas nedelsiant organizuoti ...

  8
 • Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje
  Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje

  Neringos 56-ojo gimtadienio renginiai lemtingi taps neringiškiui Karoliui Košiui, kuris savaitgalį pradės pusmetį truksiančią kelionę motociklu į Pietų Afrikos Respubliką. ...

  1
 • Dėl gatvės remonto – spūstys
  Dėl gatvės remonto – spūstys

  Pastarosiomis dienomis vakarinio piko metu prie geležinkelio viaduko per Manto gatvę nusidriekia automobilių eilės, važiuojant nuo miesto centro į šiaurę. ...

  15
 • Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių
  Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių

  Klaipėdos jūrininkų ligoninėje sunkiomis ligomis sergantiems pacientams sudarytos dar geresnės reabilitacijos sąlygos. ...

  6
Daugiau straipsnių