Pajūryje rastos karinės technikos nuolaužos

Audringa jūra į krantą išmetė kulkų suvarpytas žmogaus dydžio lėktuvo ar kitos karinės technikos nuolaužas. Toks radinys pačių Rusijos pratybų "Zapad" įkarštyje kai kuriuos gyventojus ne juokais įbaugino. "Kas, jei rytoj tokie žaisliukai pradės kristi mums ant galvų?" – nuogąstavo klaipėdiečiai.

Skylės – nuo kulkų?

Šeštadienį Smiltynės paplūdimiuose vaikštinėjusių poilsiautojų dėmesį sukaustė neįprastas radinys.

Paplūdimyje prie pat jūros mėtėsi milžiniškos detalės, panašios į lėktuvo nuolaužas.

"Gamtos vertybėje, UNESCO saugomame Smiltynės pliaže, nuo Naujosios perkėlos į Nidos pusę – nuostabą kelianti ekologija: mėtosi akivaizdžiai sušaudytos lėktuvo ar laivo liekanos. Kas tai ir kiek dar laiko ten mėtysis? Nei aš, nei joks augalotas Vytas nenuneš iki šiukšliadėžės, nes per sunku. Kai pabandėme apversti detales, aptikome numeraciją", – tvirtino poilsiautojas.

Ant detalių, panašių į lėktuvo sparnus, užrašyti skaičiai – "6010" ir "6417".

Įtarė, kad galėjo žūti žmonės

"Ruože tarp vandens ir kopų tysojo penki atskiri gabalai, kurių didžiausias – mano ūgio, apie 172 cm. Negi niekam neįdomu, niekam nerūpi? Juk kaip tik tą dieną Smiltynėje vyko žygis. Buvo neįmanoma jų nepamatyti", – stebėjosi klaipėdietė Nadežda Romanova.

Negi niekam neįdomu, niekam nerūpi?

Panašu, kad karinės technikos detalės dar visai "šviežios".

Neatmetama, kad bangos į krantą išmetė sudužusio lėktuvo likučius.

Ši nežinomybė išgąsdino moterį.

"Maža ką, gal rytoj mums išėjus pasivaikščioti tokie daiktai ant galvos nukris? O gal jau kažkur nukrito ir žuvo žmonės, tik mes to nežinome? Gal ši informacija specialiai nekeliama į viešumą", – spėliojo N.Romanova.

Susiejo su "Zapad"

Spėliodami, tai lėktuvo ar laivo liekanos, žmonės ėmė kurti pačius netikėčiausius scenarijus.

Kai kurių gyventojų manymu, tai gali būti itin ilgu lynu lėktuvų tempiami taikiniai. Esą taip treniruojasi zenitinių pabūklų šauliai.

"Rusų kariai teršia jūrą savo technika, reikia jiems notą dėl gamtos teršimo įteikti", – pyko klaipėdiečiai.

"Iš sparnų lyg ir nepanašu į AN-2. Be to, kiek žinau, šis lėktuvas rastas dugne nepažeistas", – prisiminusi tragediją, užpernai įvykusią Baltijos jūroje, kai skrisdami šio tipo lėktuvu žuvo du Lietuvos pilotai, svarstė N.Romanova.

Kai kurie radinį bandė susieti su Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje praėjusią savaitę prasidėjusiomis ir iki rytojaus vyksiančiomis karinėmis pratybomis "Zapad".

Esą galbūt tai yra šių mokymų taikinys.

Maža to, žmonės teigė šeštadienį jūroje girdėję sprogimą ir matę karinių orlaivių.

Šeštadienio naktį buvo neramu ir Panevėžio gatvėje ties Dane, kur virš upės ratus suko sraigtasparniai su prožektoriais.

"Visai nejauku darosi, kai lėktuvai virš galvų skraido. Galėtų pranešti, jei lietuvių pratybos vyksta. Jei ne, tai ką mums galvoti?" – šiurpo vietos gyventojai.

Aviakatastrofos likučiai?

Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas teigė, kad savaitgalį signalų apie nukritusį lėktuvą ar panašią nelaimę nebuvo gauta.

"Jei būtų prapuolęs lėktuvas, tai iki pirmadienio tikrai jau būtų pakeltas aliarmas. Juk išskridusių ir pradingusių žmonių niekas nesėdėtų ir nelauktų", – tikino A.Šumskas.

Neatmetamas variantas, kad tai – karinių mokymų taikinys. Tačiau tikrai ne Lietuvos.

"Pas mus registracijos numeriai yra iš raidžių, o ne skaičių, todėl jie nieko nesako", – tikino pašnekovas.

Jis paneigė klaipėdiečių spėjimą, kad tai galbūt 2015 m. gegužės 16 d. Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo AN-2 liekanos.

Praėjus trims paroms po katastrofos, karinis laivas "Kuršis" aptiko lėktuvą AN-2 124 metrų gylyje, daugiau kaip 116 km nuo kranto, tarp Liepojos ir Palangos.

"AN-2 guli dugne nesubyrėjęs", – teigė aviacijos ekspertas.

Spėjimai – įvairūs

Galbūt tai dar 2003 m. per sraigtasparnio katastrofą Baltijos jūroje žuvusių Lietuvos karinių oro pajėgų lakūnų majoro Alvido Brazlausko ir viršilos Edmanto Vizbaro lėktuvo detalės?

Gelbėjimo sraigtasparnis "Mi-8T" tąkart nukrito į Baltijos jūrą netoli Palangos ties Nemirsetos gyvenviete.

Ši žmonių versija irgi nepasitvirtino.

Mat po aviakatastrofos orlaivis iš dugno buvo iškeltas narų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Garantuotai, Rusijos diversantai! Issilaipino krante, o ikalcius bande suvalgyti. Kai per TV pamate Raudondales pasirodyma JT asamblejoje, pratruko zvengti, todel ir nespejo suvalgyti visko, nes buvo pradeje svisti. Negerai, jei kas butu pamates. O kad Rusu teroristu- tai faktas! Debilai

Dzordzas

Dzordzas portretas
Raketa su kulku zymemis tai normalu. Kazkas, matyt, bande numusti.

Anonimas

Anonimas portretas
niekas neatkreipe demesio i sioje foto gerai matoma raudona zyme. Tereikia issiaiskinti, kas ir ka taip zymi. Kieno valstybes kariskiai? Ar civiliai? Ar oro ar juru technika? foto cia: https://scontent.fvno2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21616324_10212680685965422_6608113364871154755_n.jpg?oh=0db9e182f67d7d1c5543fb006589e08c&oe=5A4A9A4B
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių