Pajūryje – plaukiojantis „šešėlis“

Palangos pajūryje klesti nelegali prekyba. Pliažuose jau ne vieną dešimtmetį tiesiog iš valčių pardavinėjamos rūkytos žuvys, nors prekiautojai jokių leidimų tam neturi. 

Palangos pajūryje klesti nelegali prekyba. Pliažuose jau ne vieną dešimtmetį tiesiog iš valčių pardavinėjamos rūkytos žuvys, nors prekiautojai jokių leidimų tam neturi. Tarnybų kova su šituo "šešėliu" kol kas tik simbolinė.

Taryba pasiūlymui nepritarė

Pasak vietinių palangiškių, kai tik geras oras, kasdien prie pliažų priplaukia valtys, iš kurių prekiaujama rūkytomis žuvimis. Jas noriai perka poilsiautojai, nors ten prekiauti neleidžiama. Pasitaiko, atplaukia iki 20 tokių valčių-kioskų. Ši prekyba nelegali, nors dar prieš dvejus metus miesto valdžiai ją siūlyta įteisinti.

"Pateikiau siūlymus Palangos tarybai, kad būtų įvesta tvarka ir neliktų vietos piktnaudžiavimui. Tačiau mano pasiūlymui nepritarė. Manau, kad miestas dėl nelegalios prekybos praranda dešimtis tūkstančių litų mokesčių", – tikino Palangos tarybos narys Eimutis Židanavičius.

Esą įteisinus šitą prekybą, viskas vyktų civilizuotai, prekeiviai įsigytų šaldymo įrangą, mokėtų mokesčius.

Prekyba žuvimis iš valčių Palangos ir Šventosios paplūdimiuose vyksta jau ne vienus metus.

Dar 2011 m. vasarą buvo siūloma šią veiklą įteisinti ir rinkti nustatyto dydžio rinkliavą vieniems metams – 1 tūkst. litų Palangos paplūdimiuose ir 500 litų Šventosios pliažų priekrantėje.
Vietų skaičiaus siūlė neriboti. Prekeiviai, norėdami gauti leidimą, turėtų derinti asortimentą su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Tačiau projekto Palangos taryba nepatvirtino.

"Jeigu daugiau tarybos narių norėtų, kad tokių dalykų Palangoje neliktų, šita laukinė prekyba būtų labai greitai sutvarkyta", – įsitikinęs E.Židanavičius.

Kovos imitacija?

Teigiama, kad neseniai buvo policijos reidas ir vos du tokius prekeivius pričiupo, kiti, galimas dalykas, kažkokiais būdais sužinojo apie patikrinimą ir "darbe" nepasirodė.

"Kai būna geras oras, prekiautojų valtys atplaukia prie pliažo. Mūsų gelbėtojams jie netrukdo, bet ta veikla nelegali. Juos sulaiko policija, skiria baudas. Reikėtų juos apmokestinti, tegul dirba legaliai", – mano Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas.

Šiemet tų prekiautojų esą mažiau nei pernai ar užpernai. Pasak J.Pirožniko, nuo gelbėtojų postų nelegalūs prekiautojai laikosi atokiau.

"Čia – šešėlinis verslas. Mes tik bendradarbiaujame su policija, įvertiname paimtą produkciją. Prekeiviai neturi šaldytuvų. Yra pažeistos žuvų laikymo sąlygos. Produktų kilmė neaiški, nėra ženklinimo, nėra prekių įgijimo dokumentų", – teigė Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius.

A.Elijošiaus teigimu, konfiskuoti produktai perduoti į gyvūnų globos tarnybą. Rūkytos žuvys atiteko katėms ir šunims, kitaip tariant, "desertu" galėjo mėgautis prieglaudos gyvūnai.

Klaipėdoje "tradicija" neprigijo

Klaipėdos valstybinė mokesčių inspekcija kurortinio sezono metu Palangoje ir Šventojoje atliko 49 patikrinimus (iš jų 15 prekybos žuvimis sektoriuje) ir už nustatytus pažeidimus surašė 35 administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Mokesčių inspektoriai atkreipia dėmesį, kad už neregistruotos veiklos vykdymą gresia bauda nuo 500 iki tūkstančio litų, o neturint įsigijimo dokumentų – tokio pat dydžio sankcija.

Kažkada anksčiau tokių nelegalių prekeivių pasitaikydavo ir Klaipėdoje. Tačiau uostamiesčio paplūdimiuose jau senokai jų nebėra.

"Pas mus pliažuose iš valčių nei žuvimis, nei kuo kitu niekas neprekiauja. Kažkaip neprigijo. Gal poilsiautojų kontingentas Klaipėdos pajūryje kitoks nei Palangoje", – svarstė Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas.

Teigiama, kad Klaipėdos gelbėtojai labai aktyviai bendradarbiauja su policija, todėl tokių pažeidimų uostamiesčio paplūdimiuose esą beveik nebūna.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rinka

Rinka portretas
Prabilo tarybos narys e. Zidanavicius. Jo pagrindinis VeRslas ir yra kas nezinot ruKyta žuvis. Turguje prekiauja jo išrinkti draugeliai kurie zmones Kalba jam moka duokles tai dar ir įteisinti nelegalia prekyba jūroje uzsimane šis veikėjas. 30 laipsniu karščio ir ruKyta žuvis saulėje. ApsitrIES gI viSI. patikrinkit ta turgu šito buvusio z..... pamatysit ko nematė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
 • Karinės jūrų pajėgos minės istorinį laivo žygį per Atlanto vandenyną
  Karinės jūrų pajėgos minės istorinį laivo žygį per Atlanto vandenyną

  Liepos 4 d. iškilmingos rikiuotės metu bus paminėtas Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo laivo ,,Vėtra“ (A41) žygis per Atlantą. ...

 • Sendvario seniūnija kviečia švęsti prie Eketės piliakalnio
  Sendvario seniūnija kviečia švęsti prie Eketės piliakalnio

  Sendvario seniūnija Valstybės dieną ir Valstybės 100-metį paminėti kviečia prie Eketės piliakalnio – čia vyks šeštasis Tradicinių lietuvių liaudies žaidimų čempionatas. ...

 • Per Jonines Klaipėdoje bus ribojamas eismas, o viešasis transportas kursuos ilgiau
  Per Jonines Klaipėdoje bus ribojamas eismas, o viešasis transportas kursuos ilgiau

  Klaipėdiečiai penktadienio vakarą švęs Jonines. Šį kartą renginys šurmuliuose ne ant Jono kalnelio ir jo prieigose, o Danės skvere. Dėl šventės vairuotojų laukia eismo apribojimai. Ilgiau kursuos ir miesto autobusai. ...

  4
 • Pusvalandžiui užstrigo Pilies tiltas
  Pusvalandžiui užstrigo Pilies tiltas

  Vairuotojų ankstų ketvirtadienio rytą Pilies ir Naujojoje Uosto gatvėje laukė nemalonus netikėtumas. Dėl gedimo laiku nepavyko nuleisti tilto, kuris navigacinio sezono metu kasdien keliamas du kartus per dieną. Vairuotojams teko rinktis kitus mar&scaro...

  3
 • Uoste akvatorijos valymo darbus atliks belgai
  Uoste akvatorijos valymo darbus atliks belgai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė rangos sutartį su belgų įmone Jan de Nul N. V., kuri laimėjo konkursą vykdyti uosto akvatorijos dugno valymo darbus. Tokie darbai uoste atliekami nuolat, siekiant užtikrinti projektinius gyli...

  1
 • Dėl vidaus vandenų – rūpesčiai
  Dėl vidaus vandenų – rūpesčiai

  Uostamiesčio valdžia svarsto, kas turėtų rūpintis Dangės ir kitų vidaus vandenų priežiūra, kaip juos reikėtų įveiklinti. Vertinama ne tik esama situacija, bet ir ateities perspektyvos. ...

  2
 • Planą stumia buldozeriu
  Planą stumia buldozeriu

  Ir toliau dedamos pastangos įgyti teises į valstybinės žemės sklypą Kęstučio gatvėje, netoli jūros Palangoje. Keliolikos arų teritorija,  dešimteriopai didesnė, nei reikėtų esamam pastatui, itin domina greta esančio apleisto prekybos...

  2
 • Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai
  Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai

  Aiškėja, kiek pirmokų šių metų rugsėjo pirmąją pravers mokyklų duris. Nors galutiniai duomenys bus patvirtinti pirmąją mokslo metų dieną, kol kas mažųjų skaičiuojama beveik tiek pat, kiek pernai, – apie tūkstantį aš...

  2
 • Šventojoje Joninių savaitgalį nestigs senųjų apeigų bei linksmybių
  Šventojoje Joninių savaitgalį nestigs senųjų apeigų bei linksmybių

  Šventojoje visą savaitgalį nestigs linksmybių – jau penktadienį čia prasidės ir keletą dienų tęsis renginiai, skirti Rasų šventei bei Joninėms. Įdomios veiklos ras kiekvienas – tiek vaikai, tiek suaugusieji. Neliks nusivyl...

Daugiau straipsnių