Pajūryje – plaukiojantis „šešėlis“

Palangos pajūryje klesti nelegali prekyba. Pliažuose jau ne vieną dešimtmetį tiesiog iš valčių pardavinėjamos rūkytos žuvys, nors prekiautojai jokių leidimų tam neturi. 

Palangos pajūryje klesti nelegali prekyba. Pliažuose jau ne vieną dešimtmetį tiesiog iš valčių pardavinėjamos rūkytos žuvys, nors prekiautojai jokių leidimų tam neturi. Tarnybų kova su šituo "šešėliu" kol kas tik simbolinė.

Taryba pasiūlymui nepritarė

Pasak vietinių palangiškių, kai tik geras oras, kasdien prie pliažų priplaukia valtys, iš kurių prekiaujama rūkytomis žuvimis. Jas noriai perka poilsiautojai, nors ten prekiauti neleidžiama. Pasitaiko, atplaukia iki 20 tokių valčių-kioskų. Ši prekyba nelegali, nors dar prieš dvejus metus miesto valdžiai ją siūlyta įteisinti.

"Pateikiau siūlymus Palangos tarybai, kad būtų įvesta tvarka ir neliktų vietos piktnaudžiavimui. Tačiau mano pasiūlymui nepritarė. Manau, kad miestas dėl nelegalios prekybos praranda dešimtis tūkstančių litų mokesčių", – tikino Palangos tarybos narys Eimutis Židanavičius.

Esą įteisinus šitą prekybą, viskas vyktų civilizuotai, prekeiviai įsigytų šaldymo įrangą, mokėtų mokesčius.

Prekyba žuvimis iš valčių Palangos ir Šventosios paplūdimiuose vyksta jau ne vienus metus.

Dar 2011 m. vasarą buvo siūloma šią veiklą įteisinti ir rinkti nustatyto dydžio rinkliavą vieniems metams – 1 tūkst. litų Palangos paplūdimiuose ir 500 litų Šventosios pliažų priekrantėje.
Vietų skaičiaus siūlė neriboti. Prekeiviai, norėdami gauti leidimą, turėtų derinti asortimentą su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Tačiau projekto Palangos taryba nepatvirtino.

"Jeigu daugiau tarybos narių norėtų, kad tokių dalykų Palangoje neliktų, šita laukinė prekyba būtų labai greitai sutvarkyta", – įsitikinęs E.Židanavičius.

Kovos imitacija?

Teigiama, kad neseniai buvo policijos reidas ir vos du tokius prekeivius pričiupo, kiti, galimas dalykas, kažkokiais būdais sužinojo apie patikrinimą ir "darbe" nepasirodė.

"Kai būna geras oras, prekiautojų valtys atplaukia prie pliažo. Mūsų gelbėtojams jie netrukdo, bet ta veikla nelegali. Juos sulaiko policija, skiria baudas. Reikėtų juos apmokestinti, tegul dirba legaliai", – mano Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas.

Šiemet tų prekiautojų esą mažiau nei pernai ar užpernai. Pasak J.Pirožniko, nuo gelbėtojų postų nelegalūs prekiautojai laikosi atokiau.

"Čia – šešėlinis verslas. Mes tik bendradarbiaujame su policija, įvertiname paimtą produkciją. Prekeiviai neturi šaldytuvų. Yra pažeistos žuvų laikymo sąlygos. Produktų kilmė neaiški, nėra ženklinimo, nėra prekių įgijimo dokumentų", – teigė Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius.

A.Elijošiaus teigimu, konfiskuoti produktai perduoti į gyvūnų globos tarnybą. Rūkytos žuvys atiteko katėms ir šunims, kitaip tariant, "desertu" galėjo mėgautis prieglaudos gyvūnai.

Klaipėdoje "tradicija" neprigijo

Klaipėdos valstybinė mokesčių inspekcija kurortinio sezono metu Palangoje ir Šventojoje atliko 49 patikrinimus (iš jų 15 prekybos žuvimis sektoriuje) ir už nustatytus pažeidimus surašė 35 administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Mokesčių inspektoriai atkreipia dėmesį, kad už neregistruotos veiklos vykdymą gresia bauda nuo 500 iki tūkstančio litų, o neturint įsigijimo dokumentų – tokio pat dydžio sankcija.

Kažkada anksčiau tokių nelegalių prekeivių pasitaikydavo ir Klaipėdoje. Tačiau uostamiesčio paplūdimiuose jau senokai jų nebėra.

"Pas mus pliažuose iš valčių nei žuvimis, nei kuo kitu niekas neprekiauja. Kažkaip neprigijo. Gal poilsiautojų kontingentas Klaipėdos pajūryje kitoks nei Palangoje", – svarstė Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas.

Teigiama, kad Klaipėdos gelbėtojai labai aktyviai bendradarbiauja su policija, todėl tokių pažeidimų uostamiesčio paplūdimiuose esą beveik nebūna.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rinka

Rinka portretas
Prabilo tarybos narys e. Zidanavicius. Jo pagrindinis VeRslas ir yra kas nezinot ruKyta žuvis. Turguje prekiauja jo išrinkti draugeliai kurie zmones Kalba jam moka duokles tai dar ir įteisinti nelegalia prekyba jūroje uzsimane šis veikėjas. 30 laipsniu karščio ir ruKyta žuvis saulėje. ApsitrIES gI viSI. patikrinkit ta turgu šito buvusio z..... pamatysit ko nematė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šuo išgelbėjo lapei gyvybę
  Šuo išgelbėjo lapei gyvybę

  Vokiečių ir škotų aviganių mišrūnė išgelbėjo gyvybę į šulinį įkritusiai lapei. Laukinis gyvūnas įkrito į spąstus prie Vasaros estrados, kur ją aptiko su šeimininke pasivaikščioti išėjusi kalyt...

  1
 • Vėl bandys išjudinti apsileidėlius
  Vėl bandys išjudinti apsileidėlius

  Klaipėdos valdžia bandys vėl išjudinti miesto vaizdą darkančių griuvenų savininkus imtis darbų. Maksimalus žemės mokestis grės ir tiems, kurių sklypuose stovi ilgą laiką nenaudojami pastatai. ...

  7
 • V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų
  V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų

  LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos uosto rezultatai ir gaunama nauda valstybei rodo, jog valstybė turi siekti, kad uostas būtų maksimaliai plėtojamas. Šiandien Klaipėdos valstybinio jūr...

  1
 • Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos
  Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos

  Nuo liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. ...

 • Įrengs naujus ženklus
  Įrengs naujus ženklus

  Klaipėdos regione planuojama diegti vienodą turizmo informacinę infrastruktūrą. Septynių savivaldybių administruojamose teritorijose numatyta statyti vienodus ženklus ir stendus, kurie palengvintų istorinių, kultūrinių, gamtinių objektų lankymą....

  1
 • Klaipėdos uoste įspūdingai augo krova
  Klaipėdos uoste įspūdingai augo krova

  Klaipėdos uosto augimas tarp rytinės Baltijos uostų vertinant tonomis šiemet yra vienas didžiausių. Jis ne tik, kad neprarado kokių nors krovinių, bet ir pritraukė naujų. ...

  4
 • Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė
  Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė

  Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius intensyvina kontrolę dėl kasinėjimo darbų, atliekamų savivaldybės viešojo naudojimo teritorijose (gatvėse, vietinės reikšmės keliuose, aikštėse, ža...

  1
 • Klaipėdos universiteto laivynas plaukioja saugiai
  Klaipėdos universiteto laivynas plaukioja saugiai

  Klaipėdos universitetas yra bene vienintelė Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, kuri turi laivus. ...

  2
 • Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą
  Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą

  Visuomenininkai ketina kreiptis į Palangos miesto savivaldybę ir prašyti lėšų 1982 metais sukurtos skulptūros „Žvejo dukros“ aplinkai sutvarkyti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Kova su lapais – be reklamos
  Kova su lapais – be reklamos

  Pietinėje miesto dalyje esančių daugiabučių namų gyventojai keiksnoja visus kitus, tik ne save, dėl prieš savaitę lietaus nuotekas užkimšusių rudeninių lapų. Tačiau atsirado ir klaipėdiečių, parodžiusių pavyzdį kitiems. ...

  14
Daugiau straipsnių