Pakartotiniai Seimo rinkimai Klaipėdoje – iššvaistyti pinigai

Pusė milijono litų iššvaistyti veltui – tokią išvadą galima padaryti dėl pakartotinių Seimo rinkimų Klaipėdos Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Savo balso teisę pareiškė vos 10,07 proc. rinkėjų, o nugalėtoju tapo politikas, kuriam visi iš anksto matavo Seimo nario kėdę.

Pirmauja N.Puteikis

Rinkimai į Seimą Danės vienmandatėje apygardoje surengti, nes parlamentaro vietos dėl Klaipėdos mero posto atsisakė liberalas Vytautas Grubliauskas.
Užimti jo kėdę Seime siekė šeši politikai – konservatorius Naglis Puteikis, socialdemokratas Aloyzas Každailevičius, liberalų ir centro sąjungos atstovas Valdemaras Puodžiūnas, liberalsąjūdietė Diana Stankaitienė, Darbo partijos narys Raimundas Paliukas ir Tvarkos ir teisingumo partijos deleguotas Vytautas Vaičius.

Panašu, jog šios kandidatūros rinkėjų nesudomino, nes vakar, pagrindinę balsavimo dieną, savo balsą rinkimuose atidavė vos 10,07 proc. rinkėjų.

Surengti rinkimus Danės vienmandatėje apygardoje kainavo apie 0,5 mln. litų. Tokią sumą paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija.

Rinkėjų nesulaukė

„Rinkėjų ieškokite soduose, o ne čia“, - rinkimų apylinkių komisijų nariai vakar net nebandė slėpti, jog beveik neturi darbo.

Dienraščio „Klaipėda“ žurnalistai vakar apsilankė keliose didžiausiose rinkimų apylinkėse. Jose balsuoti ateinančių žmonių teko gerokai palaukti.

Pavyzdžiui, „Saulutės“ rinkimų apylinkėje buvo registruota beveik 4 tūkst. rinkėjų, tačiau iki 14 val. balsuoti buvo atėję vos 118 žmonių.

Rinkimų komisijos nariai pastebėjo, jog balsuoti atėjo tik vyresnio amžiaus žmonės – jaunimo nesulaukta.

Rinkimų komisijos nariai dar vylėsi, jog subjurs oras ir rinkėjai grįš iš pliažo, tačiau taip nenutiko.

Naują Seimo narį išrinko apie 4 tūkst. žmonių, kurie nepatingėjo ateiti balsuoti.

Bus antras turas

Vos pasirodžius pirmiesiems rezultatams, tapo akivaizdu, jog pergalę šiuose rinkimuose švęs konservatorius Naglis Puteikis, kuriam laimėjimą daugelis klaipėdiečių prognozavo iš anksto.

Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje yra 23 apylinkės.

Galutiniais  paaiškėjo, kad rinkimuose pirmauja N.Puteikis. Jis gavo 47,12 proc. rinkimuose dalyvavusių žmonių balsų. Antrasis yra Aloyzas Každailevičius, kuriuo pasitikėjimą pareiškė 17,07 proc. rinkėjų.

Šie du politikai susikaus antrajame rinkimų ture.

„Jis yra neišvengiamas. Antrojo turo nebūtų tik tuo atveju, jei rinkimuose dalyvauti per 40 proc. rinkėjų, kurie daugiau nei pusę balsų skirtų vienam kandidatui. Kadangi taip nenutiko, bus antrasis turas“, - aiškino Danės vienmandatės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Jolanta Pranckevičienė.

Laukia skundų raštu

Nors rinkimai Klaipėdoje buvo gana pasyvūs, neapsieita ir be incidentų. Nuo šeštadienio 1 val. nakties buvo uždrausta bet kokia politinė reklama, tačiau miesto centre ir šeštadienio dieną šypsojosi N.Puteikio veidas.

„Skundą gavome, tačiau į mus niekas nesikreipė raštu. Kai gausime raštišką skundą, tuomet svarstysime“, - teigė J.Pranckevičienė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui užkliuvo tai, jog kai kurių balsavimo apylinkių patalpos nepritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

Anot jo, viena apylinkė įrengta trečiame pastato aukšte, kita - remontuojamoje mokykloje, sandėlyje.

Jokių pranešimų dėl rinkėjų papirkinėjimo neužfiksuota.

Balsavimo rezultatai

Naglis Puteikis - 47,12 proc.

Aloyzas Každailevičius - 17,07 proc.

Diana Stankaitienė - 9,66 proc.

Raimundas Paliukas - 9,53 proc.

Valdemaras Puodžiūnas - 8,63 proc.

Vytautas Vaičius - 5,42 proc.

Sigitas:

- Aš esu jau pagyvenęs žmogus ir puikiai prisimenu Lietuvos inteligentija. Tarybiniais laikais, nors žinojome, kad renkame vieną žmogų, rinkimų diena buvo šventė. Visi žinojo, jog reikia barzdą nusiskusti, kaklaraištį pasirišti. Balsuoti yra pareiga. Nebalsavęs neturėčiau teisės sakyti, jog valdžia yra bloga. Tačiau manau, jog šių rinkimų tikrai nereikėjo. Suprasčiau, jei Seime įstatymus priiminėtų visi 141 narys. Tačiau juk dabar už teisės aktus nubalsuoja ir 10 žmonių. Tad koks skirtumas – ar Seime yra 140 ar 141 narys?

Genutė:

- Šitie rinkimai, aišku, buvo būtini. Jei pas mus Konstitucijoje parašyta, kad Seime yra 141 narys, kodėl jų turėtų būti vienu mažiau? Turiu savo favoritą, žinau, už ką balsuosiu. Man tik gaila, jog balsuoti neina jaunimas, o paskui jie ir kalba, kad blogai Lietuvoje gyventi.

Remigijus:

- Balsuoti neinu, nes esu per daug Lietuva nusivylęs. Kol kas neemigruoju, nes čia darbą turiu. Esu įsitikinęs, jog mano balsas tikrai nieko nepakeis – laimės tas, kam reikia. Žinau, kad yra tokie pakartotiniai Seimo rinkimai, tačiau net neįsivaizduoju, kas kandidatuoja. Savo gyvenimą kuriu aš pats, o ne valdžia, todėl politika nesidomiu.


Šiame straipsnyje: Seimo rinkimaiPuteikis

NAUJAUSI KOMENTARAI

romas7

romas7 portretas
kol nebus elektroninio balsavimo,tol pinigai bus svaistomi,

Nijolė

Nijolė portretas
žmonėms jau nusibodo matyti kaip yra švaistomi į kairę ir į dešinę mūsų pinigai.Ir nesvarbu kokia partija laimi rinkimus,visų pirštai lenkti į save o žmonės paliekami už borto.Na ir brangumas tų biliotenių,net puse milijono reikia išleisti vėl mūsų pinigų.Juk kas savo prakaitu juos neuždirba,tas niekuomet ir nevertina.

Algis

Algis portretas
nera uz ka balsuoti-todel ir nejo zmones.Juokinga reklama buvo-salia kandidato stovi Gentvilas!?O ka jis padare gero?
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka
  Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka

  Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga Grubliauskienė, kuri šiuo metu išvykusi į užsienį, savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotaikinga nuotrauka. ...

  67
 • Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi
  Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi

  Šeštadienį į Palangoje vykstančią Stintų šventę pakliuvo anaiptol ne visi norintys. Prie įvažiavimo į kurortą rikiavosi kelių kilometrų ilgio automobilių eilė. Ne tokie kantrūs svečiai gręžėsi ir važiavo atgal, taip ir ...

  11
 • Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė
  Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė

  Vasario 16-ąją pirmoji Klaipėdoje gimė mergaitė vardu Laisvė. Šią ypatingą valstybės dieną uostamiestyje pasaulį išvydo net 9 mažyliai – keturios mergaitės ir penki berniukai. ...

  18
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  3
 • Mero automobilis nesudomino
  Mero automobilis nesudomino

  Automobilis "Volvo S80", kuriuo važinėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas, dėmesio nepatraukė. Viešasis aukcionas, kur pardavinėta transporto priemonė, nesulaukė nė vieno dalyvio. ...

  4
 • Apie pavojų informuos ženklai
  Apie pavojų informuos ženklai

  Prie trijų miesto pagrindinių viadukų siūloma įrengti kintamosios informacijos kelio ženklus. Jie vairuotojus įspėtų apie pavojų – pvz.,kad danga slidi, nurodytų, kokį saugų greitį reikėtų pasirinkti. ...

  6
 • Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija
  Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija

  Klaipėdoje pokario metais gyvavo Visvydo tėvonijos Vytauto grandis – neginkluotos rezistencijos organizacija, vienijusi būsimuosius mokytojus. Šie jauni žmonės tikėjo, kad jiems pavyks tautą sutelkti kovai su sovietų valdžia ir atkurti Li...

 • Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį
  Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį

  Pasibaigus rytinėms pamaldoms minia klaipėdiečių žingsniavo į Atgimimo aikštę, kur vyko Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimas. Ta proga menininkei Aidai Raimondai Pečeliūnienei už neatlygintiną metų darbą įteikta simbolinė Klai...

  17
 • Švelni žiema žada užsibūti
  Švelni žiema žada užsibūti

  Šventinį savaitgalį pajūryje išsilaikys žiemiški orai. Šiandien džiugins viską nubalinsiantis sniegas, o sekmadienį nuotaiką kels šviečianti saulė. ...

  3
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  8
Daugiau straipsnių