Pakartotiniai Seimo rinkimai Klaipėdoje – iššvaistyti pinigai

Pusė milijono litų iššvaistyti veltui – tokią išvadą galima padaryti dėl pakartotinių Seimo rinkimų Klaipėdos Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Savo balso teisę pareiškė vos 10,07 proc. rinkėjų, o nugalėtoju tapo politikas, kuriam visi iš anksto matavo Seimo nario kėdę.

Pirmauja N.Puteikis

Rinkimai į Seimą Danės vienmandatėje apygardoje surengti, nes parlamentaro vietos dėl Klaipėdos mero posto atsisakė liberalas Vytautas Grubliauskas.
Užimti jo kėdę Seime siekė šeši politikai – konservatorius Naglis Puteikis, socialdemokratas Aloyzas Každailevičius, liberalų ir centro sąjungos atstovas Valdemaras Puodžiūnas, liberalsąjūdietė Diana Stankaitienė, Darbo partijos narys Raimundas Paliukas ir Tvarkos ir teisingumo partijos deleguotas Vytautas Vaičius.

Panašu, jog šios kandidatūros rinkėjų nesudomino, nes vakar, pagrindinę balsavimo dieną, savo balsą rinkimuose atidavė vos 10,07 proc. rinkėjų.

Surengti rinkimus Danės vienmandatėje apygardoje kainavo apie 0,5 mln. litų. Tokią sumą paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija.

Rinkėjų nesulaukė

„Rinkėjų ieškokite soduose, o ne čia“, - rinkimų apylinkių komisijų nariai vakar net nebandė slėpti, jog beveik neturi darbo.

Dienraščio „Klaipėda“ žurnalistai vakar apsilankė keliose didžiausiose rinkimų apylinkėse. Jose balsuoti ateinančių žmonių teko gerokai palaukti.

Pavyzdžiui, „Saulutės“ rinkimų apylinkėje buvo registruota beveik 4 tūkst. rinkėjų, tačiau iki 14 val. balsuoti buvo atėję vos 118 žmonių.

Rinkimų komisijos nariai pastebėjo, jog balsuoti atėjo tik vyresnio amžiaus žmonės – jaunimo nesulaukta.

Rinkimų komisijos nariai dar vylėsi, jog subjurs oras ir rinkėjai grįš iš pliažo, tačiau taip nenutiko.

Naują Seimo narį išrinko apie 4 tūkst. žmonių, kurie nepatingėjo ateiti balsuoti.

Bus antras turas

Vos pasirodžius pirmiesiems rezultatams, tapo akivaizdu, jog pergalę šiuose rinkimuose švęs konservatorius Naglis Puteikis, kuriam laimėjimą daugelis klaipėdiečių prognozavo iš anksto.

Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje yra 23 apylinkės.

Galutiniais  paaiškėjo, kad rinkimuose pirmauja N.Puteikis. Jis gavo 47,12 proc. rinkimuose dalyvavusių žmonių balsų. Antrasis yra Aloyzas Každailevičius, kuriuo pasitikėjimą pareiškė 17,07 proc. rinkėjų.

Šie du politikai susikaus antrajame rinkimų ture.

„Jis yra neišvengiamas. Antrojo turo nebūtų tik tuo atveju, jei rinkimuose dalyvauti per 40 proc. rinkėjų, kurie daugiau nei pusę balsų skirtų vienam kandidatui. Kadangi taip nenutiko, bus antrasis turas“, - aiškino Danės vienmandatės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Jolanta Pranckevičienė.

Laukia skundų raštu

Nors rinkimai Klaipėdoje buvo gana pasyvūs, neapsieita ir be incidentų. Nuo šeštadienio 1 val. nakties buvo uždrausta bet kokia politinė reklama, tačiau miesto centre ir šeštadienio dieną šypsojosi N.Puteikio veidas.

„Skundą gavome, tačiau į mus niekas nesikreipė raštu. Kai gausime raštišką skundą, tuomet svarstysime“, - teigė J.Pranckevičienė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui užkliuvo tai, jog kai kurių balsavimo apylinkių patalpos nepritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

Anot jo, viena apylinkė įrengta trečiame pastato aukšte, kita - remontuojamoje mokykloje, sandėlyje.

Jokių pranešimų dėl rinkėjų papirkinėjimo neužfiksuota.

Balsavimo rezultatai

Naglis Puteikis - 47,12 proc.

Aloyzas Každailevičius - 17,07 proc.

Diana Stankaitienė - 9,66 proc.

Raimundas Paliukas - 9,53 proc.

Valdemaras Puodžiūnas - 8,63 proc.

Vytautas Vaičius - 5,42 proc.

Sigitas:

- Aš esu jau pagyvenęs žmogus ir puikiai prisimenu Lietuvos inteligentija. Tarybiniais laikais, nors žinojome, kad renkame vieną žmogų, rinkimų diena buvo šventė. Visi žinojo, jog reikia barzdą nusiskusti, kaklaraištį pasirišti. Balsuoti yra pareiga. Nebalsavęs neturėčiau teisės sakyti, jog valdžia yra bloga. Tačiau manau, jog šių rinkimų tikrai nereikėjo. Suprasčiau, jei Seime įstatymus priiminėtų visi 141 narys. Tačiau juk dabar už teisės aktus nubalsuoja ir 10 žmonių. Tad koks skirtumas – ar Seime yra 140 ar 141 narys?

Genutė:

- Šitie rinkimai, aišku, buvo būtini. Jei pas mus Konstitucijoje parašyta, kad Seime yra 141 narys, kodėl jų turėtų būti vienu mažiau? Turiu savo favoritą, žinau, už ką balsuosiu. Man tik gaila, jog balsuoti neina jaunimas, o paskui jie ir kalba, kad blogai Lietuvoje gyventi.

Remigijus:

- Balsuoti neinu, nes esu per daug Lietuva nusivylęs. Kol kas neemigruoju, nes čia darbą turiu. Esu įsitikinęs, jog mano balsas tikrai nieko nepakeis – laimės tas, kam reikia. Žinau, kad yra tokie pakartotiniai Seimo rinkimai, tačiau net neįsivaizduoju, kas kandidatuoja. Savo gyvenimą kuriu aš pats, o ne valdžia, todėl politika nesidomiu.


Šiame straipsnyje: Seimo rinkimaiPuteikis

NAUJAUSI KOMENTARAI

romas7

romas7 portretas
kol nebus elektroninio balsavimo,tol pinigai bus svaistomi,

Nijolė

Nijolė portretas
žmonėms jau nusibodo matyti kaip yra švaistomi į kairę ir į dešinę mūsų pinigai.Ir nesvarbu kokia partija laimi rinkimus,visų pirštai lenkti į save o žmonės paliekami už borto.Na ir brangumas tų biliotenių,net puse milijono reikia išleisti vėl mūsų pinigų.Juk kas savo prakaitu juos neuždirba,tas niekuomet ir nevertina.

Algis

Algis portretas
nera uz ka balsuoti-todel ir nejo zmones.Juokinga reklama buvo-salia kandidato stovi Gentvilas!?O ka jis padare gero?
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną
  Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną

  Sekmadienio pavakarę Klaipėdoje sulaukta paties didžiausio ligi šiol į uostamiestį atplaukusio laivo. 363 metrų ilgio konteinerius atplukdžiusio jūrų milžino neoficialios sutiktuvės tapo savotiška atrakcija. Prie uosto vartų laivą pa...

  4
 • Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai
  Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai

  Smiltynės miškus užpuolė lapus ir spyglius graužiantys kenkėjai – naktinių drugių verpikų vikšrai. Šių kenkėjų invazijas Lietuvos miškuose girininkai stebi kone kasmet, tačiau šiemet – ypatingas antpl...

 • Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines
  Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines

  Didieji trumpiausios metų nakties renginiai visoje Lietuvoje prasidės tik šeštadienį, Joninių išvakarėse, tačiau klaipėdiečiai buvo pirmieji ir šią šventą atšventė jau penktadienio vakarą. ...

  12
 • Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus
  Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus

  Poilsiautojai ir vietiniai gyventojai Neringoje jau ne kartą yra susidūrę su šernais, lapėmis, briedžiais. Kai kurie juos mėgsta šerti ir tai tampa savotiškai tradicine, nors ir nelabai skatintina, poilsio dalimi. ...

  5
 • G. Burbulis rado kelią į laimę
  G. Burbulis rado kelią į laimę

  Prieš kelis dešimtmečius buvęs vienas įtakingiausių Rusijos žmonių, pirmojo Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino pavaduotojas Genadijus Burbulis nebedalyvauja tiesioginiame savo valstybės valdyme. Tačiau jis nesėdi sudėjęs ran...

 • Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus
  Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus

  Giruliuose esantys kariniai įtvirtinimai netrukus gali padovanoti dar daugiau istorijos žinių apie Antrojo pasaulinio karo mūšius pajūryje. Šeštadienį būrys Pasieniečių klubo vyrų rankomis atkasinės pietinės gynybinių įtvirti...

  2
 • Vyrų pliaže – mažos mergaitės
  Vyrų pliaže – mažos mergaitės

  Pajūriu ėjusį klaipėdietį šokiravo vyrų pliaže tarp nuogalių laigančios dvi nuogos mažametės mergaitės. Jos esą čia veikiausiai atėjo su tėčiu. Tačiau kilo klausimas, ar šis paplūdimys išties tinkama ir saugi vieta ma...

  22
 • Vaikystę pavogė karas
  Vaikystę pavogė karas

  Smurtas, išdavystės, nuolatinė baimė ir šiurpios kasdienės mirtys. Tokia buvo tada penkiametės Marijos Rėklaitytės vaikystė. Dabar Klaipėdoje gyvenanti moteris gimė ir augo Kaune, kur ji išgyveno ir karą. Šiandien 77-eri...

  10
 • Per Jonines pajūryje lis
  Per Jonines pajūryje lis

  Vasarvidžio savaitgalis nenudžiugins geru oru. Lis ir bus vėjuota, užtat kitą savaitę oras pamažu rims, po kelių dienų sugrįš tradicinė lietuviška vasara. ...

  5
 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
Daugiau straipsnių