Palangai - savanoriškos veiklos sostinės titulas

Vienas iš Lietuvos vasaros kurortų šį rudenį pasitinka neįprastai – visą rugsėjo mėnesį Palangos mieste šurmuliuos vietos jaunimo, nevyriausybinių organizacijų ir aktyvių gyventojų inicijuojami renginiai. Pajūrio miestui ir jo gyventojams nugrimzti į rudenišką melancholiją neleidžia Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus nariai, iškovoję savo miestui Savanoriškos veiklos sostinės titulą.

„Jauni žmonės pasiūlė veiklas, kurios mus sužavėjo, todėl pirmojo rudens mėnesio Savanoriškos veiklos sostinės titulą skyrėme Palangai”, – sakė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko. Jam susitikimo ir veiklų aptarimo metu pritarė ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, padėkojęs jaunimui už aktyvumą, drąsą ir paraginęs miesto verslininkus bei aktyvistus talkinti moksleiviams.

Paraišką projektui pildęs moksleivis Justinas Gecevičius apie galimybę savo miestui laimėti nekasdienį titulą sužinojo atostogaudamas Anglijoje. Su bendraminčiais pasitaręs ir anketą užpildęs moksleivis sakė, kad pradžioje labiausiai akcentuoti sporto renginiai, tačiau vėliau viskas rutuliojosi greičiau, nei tikėtasi.

„Veiklų skaičius sparčiai didėjo, taip pat ir prie iniciatyvų prisijungusių verslininkų, organizacijų – tikrai nesitikėjau, kad atsiras tiek norinčių ir galinčių padėti ir prisidėti organizuojant šventę“, – po susitikimo su miesto valdžia ir verslininkais kalbėjo J.Gecevičius.

Palangos miesto mero patarėja ir Savanoriškos veiklos sostinių veiklas Palangoje koordinuojanti Karolina Stankevičiūtė pasakojo, kad projektas po vasaros darbų pralaužė ledus bendroms miesto valdžios, verslo bei jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų veikloms.

„Savanoriškos veiklos sostinės titulas Palangai suteiktas labai palankiu laiku, nes vietos verslininkai rugsėjo mėnesį turi kur kas daugiau laisvo laiko ir gali jungtis prie tokių iniciatyvų kaip ši“, - pažymėjo ji.

Beveik visą rugsėjį vaikai ir jaunimas nuo 5 iki 19 metų kviečiami dalyvauti piešinių konkurse „Aš – Europos savanoris“, mokyklose veiks informaciniai punktai, skirti pažinčiai su savanoryste, jaunimo politika bei organizacijomis.

Rugsėjo 10, 18 ir 24 dienomis ruošiamasi miesto gyventojus išjudinti tinklinio, futbolo bei krepšinio varžybomis, Tarptautinę dieną be automobilio visi norintieji kviečiami paminėti dviračių žygiu į Šventąją, o mėnesio veiklų kulminacija taps baigiamasis Savanoriškos veiklos sostinės koncertas.

„Mūsų tikslas – suburti jaunimą, padidinti jo užimtumą, į numatytas veiklas įtraukti miestelėnus, supažindinti palangiškius su savanoriška veikla, jos galimybėmis“, – sakė J. Gecevičius.

Vaikučiai su negalia bus kviečiami į koncertą Taikos dienai paminėti. Jo metu savanoriai kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis ir palangiškiais suformuos taikos simbolio – balandžio – figūrą.

Savanoriškos veiklos sostinėmis paskelbti ir gausybę veiklų jau suorganizavo trys Lietuvos miestai: Alytus, Kėdainiai ir Biržai. Rugsėjo mėnesio titulu didžiuojasi Palanga, o paskutiniąja Savanoriškos veiklos sostine šiais metais taps Šiauliai, garbingą titulą iš pajūrio miesto perimsiantys spalio mėnesį.

Savanoriškos veiklos sostinių projekto tikslai – populiarinti savanorišką veiklą Lietuvos regionuose, skatinti burtis vietos savanorių bendruomenes ir kartu įgyvendinti kylančias iniciatyvas, atkreipti vietos valdžios institucijų ir verslo atstovų dėmesį į savanorystės idėjas.

Savanoriškos veiklos sostinių konkursą organizuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kuri yra didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti daugiau nei 200 000 jaunų žmonių. Organizacijos tikslas – kelti jaunimo organizacijų kompetenciją ir atstovauti jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams bendradarbiaujant su Lietuvos valdžios institucijomis, kitais visuomeninio sektoriaus veikėjais.

Konkursą „Savanoriškos veiklos sostinė“ finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių