Palangiškiai barikadomis užtvėrė kelią nelegaliems atrakcionams | kl.lt

Palangiškiai barikadomis užtvėrė kelią nelegaliems atrakcionams

Palei visą sklypo ilgį, kuriame pernai veikė skandalingai pagarsėję atrakcionai, nuo J.Basanavičiaus gatvės įbetonuota dešimt granitinių rutulių, o J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankryžoje keturi gėlių stovai buvo pastatyti taip, kad pro juos negalėtų prasisukti sunkiasvoris transportas.

Tokie užtvarai saugo įvažiavimus į olandų verslininkų išsinuomotą sklypą, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Pernai vasarą šiuose nelegaliai veikusiuose atrakcionuose dingus elektrai viename jų žemyn galva liko kaboti vaikai. Jie buvo nuleisti tik praėjus valandai.

Žinios, kad praėjusios vasaros pabaigoje skandalingai išvažiavę olandai vėl žvalgosi į Palangą, savivaldybė sulaukė balandžio pabaigoje.

Nepaisydama pernai atrakcionuose įvykusios nelaimės ir dar nepasibaigusio ikiteisminio tyrimo bendrovė „Leander LTU“ atsiuntė prašymą išduoti leidimą atrakcionų parko veiklai ir nedaryti kliūčių įrengti ir eksploatuoti atrakcionus. Toks leidimas tapo būtinas socialinės apsaugos ir darbo ministrui patvirtinus naujas Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisykles.

Be savivaldybės leidimo pramoginiai įrenginiai negali būti net pradėti montuoti. Nors Palangos savivaldybė atsisakė pritarti pateiktam atrakciono parko projektui, kurorto vadovai nuogąstauja, jog olandų tai nesustabdys, nes pernai J.Basanavičiaus gatve važiuojančių vilkikų negalėjo sustabdyti net policija.

Šįmet „Leander LTU“ dar neišsiuntus neigiamo atsakymo, kurorto savivaldybė gavo Klaipėdos bendrovės „Orionas“ prašymą nuo gegužės 18 dienos leisti į J.Basanavičiaus gatvę įvažiuoti 5 vilkikams su priekabomis. Prašyme, kuris dar svarstomas, išvardytos mašinos su Olandijos valstybiniais numeriais.

Apie tai, kad kurorto centre atsisakyta leisti atrakcionų veiklą, Palangos savivaldybė jau informavo policiją, Valstybinę darbo inspekciją, Nacionalinę žemės tarnybą, Valstybinę mokesčių inspekciją, elektros tiekimo įmonę „Lesto“.

Pasak dienraščio, visą pernykštę vasarą neteisėtai veikusių olandų atrakcionų nepajėgė sustabdyti nei Valstybinė darbo inspekcija, nei Kultūros paveldo departamentas, kurio saugomoje teritorijoje buvo įsikūrę olandų verslininkai, nei policija. Valstybės institucijos tada bandė teisintis, kad teisės aktai neleidžia jėga stabdyti atrakcionų parko veiklos.

68 arų sklype, kurį olandų verslininkai išsinuomojo iš Kauno kunigų seminarijos, komercinę veiklą draudžia Žemės įstatymas. Sklypas, kuriame keletą metų veikė atrakcionų parkas, priskiriamas rekreacinei teritorijai, kurioje galimi tiktai poilsio paskirties statiniai. Praėjusių metų liepos mėnesį Nacionalinė žemės tarnyba jau buvo nustačiusi, jog sklypas naudojamas ne pagal paskirtį: veikia atrakcionų įrenginiai, visuomeninio maitinimo kioskai. Bendrovei „Leander LTU“ buvo skiriamos baudos, o jas olandai skundė teismams.

Didelį atgarsį sukėlusi nelaimė atrakcionų parke Palangoje įvyko pernai rugpjūčio 17 dienos vakare. Apie 22 val. 50 min. J.Basanavičiaus gatvėje per vasarą veikusiame olandų pramogų parke dingus elektrai sustojusiame atrakcione „Movi IT“ žemyn galva liko kaboti 9 vaikai.

Avariniu būdu nuleisti atrakciono olandams nepavyko. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai mėgino nukarpyti vaikus laikančias atramas, bet storo metalo vamzdžiai nepasidavė. Tuo metu aukštyn kojomis apversti vaikai pradėjo prarasti sąmonę, ėmė vemti, kai kuriems iš nosies pasipylė kraujas.

Vaikai buvo išgelbėti tik praėjus valandai, kai atkūrus elektros tiekimą atrakcionas buvo nuleistas įprastu būdu. Dėl šio įvykio pradėtą ikiteisminį tyrimą Palangos prokuratūra po 5 mėnesių nutraukė atrakcionus valdančios bendrovės „Leander LTU“ veikloje neradusi nusikaltimo sudėties. Apskundus šią nutartį ikiteisminis tyrimas atnaujintas. Įvykį tiria Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra.


Šiame straipsnyje: atrakcionai

NAUJAUSI KOMENTARAI

vr

vr portretas
Saunuoliai palangiskiai !!! Pagarba Jums ,kad sitokiu klipatu neisileidziate !!

Audrius

Audrius portretas
Jei žmonės nelankytų šios įmonės atrakcionų tai jie net ir nevažiuotu čia.

Tedis

Tedis portretas
tegul atvazioja ,ten is snukio nei vieno olando ,kazkokie juodaodziai,reikes doti vienam atram i aki,ir nelis.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ekstremalai jūroje gaudė bangas
  Ekstremalai jūroje gaudė bangas

  Laisvadienis savaitės viduryje pajūryje nelepino orais. Dangų temdė debesys, o Baltijos jūroje siautė audra. Vėjas pradžiugino ekstremalių pramogų mėgėjus. ...

  2
 • Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos
  Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos

  Maudytis Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Palanga yra saugu. Vandens kokybė atitinka visus higienos normų reikalavimus. Klaipėdiečiai be įprastų tyrimų jūros vandenį tyrė ir dėl vibrio bakterijos, apie kurią įspėjo Užkrečiamųjų ligų ir AID...

  4
 • Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate
  Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate

  Palangoje ketvirtadienį vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Šis renginys pajūryje organizuojamas aštuntą kartą. Šiemet tikimasi sulaukti ne tik Lietuvos gelbėtojų komandų, bet ir svečių iš kitų šalių. ...

 • Klaipėdiečiai mini Žolinę
  Klaipėdiečiai mini Žolinę

  Klaipėdiečiai trečiadienį mini Žolinę – Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. ...

  8
 • Klaipėdos rotušę bus siūloma perduoti savivaldybei
  Klaipėdos rotušę bus siūloma perduoti savivaldybei

  Turto bankas siūlys Vyriausybei svarstyti galimybę perduoti visas Klaipėdos rotušės patalpas miesto savivaldybei. ...

 • Išorinio uosto statybų grafikas
  Išorinio uosto statybų grafikas

  Tikėtina, kad išorinis uostas Klaipėdoje prie Melnragės bus pastatytas ir jokios „smulkmenos“ ar priešrinkiminiai pasisakymai jo nesustabdys. ...

  44
 • Įvertino atnaujintą Gedminų taką
  Įvertino atnaujintą Gedminų taką

  Miesto vadovai įvertino dar vieną atnaujintą viešąją erdvę – taką, jungiantį Debreceno aikštę ir Gedminų gatvę. Čia įrengti ne tik nauji atrakcionai, sutvarkyti želdiniai, dangos, bet ir atsirado galimybė nemokamai naudotis i...

  16
 • Bus stebimas oro kokybės pokytis šiaurinėje uosto dalyje
  Bus stebimas oro kokybės pokytis šiaurinėje uosto dalyje

  Siekiant stebėti situaciją dėl oro kokybės šiaurinėje uosto dalyje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija perkėlė vieną iš savo stacionarių oro kokybės matavimo stotelių į arčiausiai miesto centro esančios Klaipėdos jūrų ...

  12
 • Uosto ir miesto santykiuose – nauji aspektai
  Uosto ir miesto santykiuose – nauji aspektai

  Dar niekada Klaipėdos uostas ir miestas nebuvo taip arti vienas kito supratimo, nes besivystanti ekonomika tarsi magnetas juos traukia, bet tuo pačiu metu ir stumia. ...

  13
 • Uostamiesčio pirmokams paruošė klases
  Uostamiesčio pirmokams paruošė klases

  Trijose uostamiesčio mokyklose jau pasirūpinta patalpomis, kur įsikurs papildomai įsteigtos pirmokų klasės, kurios jau sukomplektuotos. Teigiama, kad pasiruošimas rūpesčių nesukėlė. ...

Daugiau straipsnių