Palangoje ieškota naujų užsienio turistų priviliojimo būdų

Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Tartasi, kokius žingsnis reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.

Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti vienija vyriausybinių institucijų atstovus – Užsienio reikalų ministeriją, Vidaus reikalų ministeriją, Valstybinį turizmo departamentą, taip pat – kurortų Savivaldybes bei nevyriausybinį sektorių – verslo ir turizmo asociacijas.

„Mūsų darbo grupės tikslas yra būti ta vieta, kur vyriausybininkai su nevyriausybininkais gali diskutuoti apie problemas bei ieškoti galimų sprendimų. Tikslą visi turime bendrą – pasiekti, kad kuo daugiau užsieniečių atvažiuotų į Lietuvą ir čia praleistų kuo daugiau laiko. Tai yra naudinga ir Lietuvos verslui, ir valstybės biudžetui“, - sakė A. Skaisgirytė-Liaukšienė.

Pasak viceministrės, siekiant šio tikslo būtina populiarinti Lietuvą užsienyje, rengti efektyvias informacines kampanijas, lanksčiai spręsti vizų išdavimo klausimą bei užtikrinti efektyvų konsulinės tarnybos darbą. Ne mažiau svarbu ir verslo atstovų pastangos užtikrinant paslaugų kokybę.

Posėdžio metu pasidžiaugta, kad užsienio turistų skaičius Lietuvoje, palyginti su ankstesniais metais, didėja. Šiuos poslinkius lemia keletas priežasčių: atsigauna ekonomika, kyla paslaugų kokybė. Itin ženklus išduotų Lietuvos vizų skaičiaus augimas juntamas Baltarusijoje: praėjusiųjų metų balandį išduota 6 tūkst. 2 vizos, šiemet tą patį mėnesį – 11 tūkst. 744 vizos. Gegužę išduotų vizų skaičius, palyginti su analogišku 2010 m. laikotarpiu, taip pat didėjo – atitinkamai 6 tūkst. 657 ir 13 tūkst. 418, birželį šie skaičiai - atitinkamai 8 tūkst. 454 bei 12 tūkst. 780. Liepą pernai išduota 7 tūkst. 736 vizos, šiemet prognozuojama, kad šis skaičius sieks apie 11 tūkst. Kitos turizmui svarbios sritys – Maskva, Sankt Peterburgas, Kaliningrado sritis. Čia taip pat juntamas nuoseklus išduodamų vizų skaičiaus augimas.

Valstybinio turizmo departamento direktorė R. Balnienė atkreipė dėmesį, jog Lietuvai netrukus atsivers naujos turizmo rinkos – Kinija, Korėja, Argentina, Brazilija bei Čilė. Tačiau tai atneš ne tik daugiau pajamų, bet ir papildomų rūpesčių, ir turizmo atstovai tam turi gerokai pasirengti.

Posėdžio metu kelta nemažai turizmui aktualių problemų. Viena iš jų – transporto infrastruktūra. Generalinis konsulas Kaliningrade V. Stankevičius atkreipė dėmesį, jog šiai sričiai reikia skirti daugiau dėmesio. „Itin aktualu, kad turistai kuo patogiau pasiektų mūsų šalies kurortus“, - sakė V. Stankevičius.

Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė D. Mažeikaitė iškėlė dar vieną turistams aktualią problemą – informacijos stoką. Pasitaiko atvejų, kai atvykusieji į Lietuvos kurortus sveikatinimo tikslais namo išvažiuoja anksčiau, nei gauna visas procedūras, dėl vienintelės priežastis – besibaigiančios vizos. D. Mažeikaitė atkreipė dėmesį, jog ne tik svečiai, bet ir mūsų viešbučių, poilsio namų ar sanatorijų atstovai neretai nežino, kad būnant Lietuvoje, galima Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje pratęsti vizos galiojimo laiką. Posėdžio metu sutarta, jog šiuo klausimu būtina surengti mokymus viešbučių administratoriams, taip pat – išleisti specialų lankstinuką, kuriame bus pateikta visa turistams aktuali informacija.

Atkreiptas dėmesys ir į kitą kurortams aktualią problemą – verslininkai prašo, kad asmuo, du kartus pasinaudojęs sveikatinimo paslaugomis, galėtų gauti daugkartinę Lietuvos vizą. Čia, kaip paaiškėjo posėdyje, taip pat reikia daugiau informacijos turistams – tokia galimybė yra, tačiau ne kiekvienas ja pasinaudoja dėl žinių stygiaus. Daugkartinės vizos išduodamos, tačiau asmens kelionės dokumente turi atsispindėti, kad jis ne kartą lankėsi Lietuvoje. Bet jei Kaliningrado srities gyventojas į Lietuvą vyksta per Lenkiją, antspaudo, patvirtinančio, jog jis kirto mūsų šalies sieną, kelionės dokumente nėra. Kad tokiems turistams nekiltų kliūčių gauti daugkartines vizas, sutarta informuoti viešbučių ar poilsio namų administratorius, kad šie išduotų laisva forma parengtą raštišką patvirtinimą, jog konkretus asmuo nurodytu laiku tikrai viešėjo Lietuvoje.

Palangos meras Š. Vaitkus pasidžiaugė, jog Rusijoje jau rudenį duris atvers tarptautinės įmonės, kurios suteiks galimybę maždaug 40-yje miestų šios šalies piliečiams gauti Lietuvos vizas. Iki šiol tokia galimybe pasinaudoti galima tik Maskvoje, Sankt Peterburge bei Kaliningrade. Kurorto vadovas atkreipė dėmesį, jog atokiai nuo didžiųjų miestų gyvenantiems rusams esama sistema yra labai nepatogi, todėl šis klausimas keltas prieš pusantro mėnesio, Palangos merui lankantis Užsienio reikalų ministerijoje.

Tąkart Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog Estija ir Latvija problemą jau išsprendė – Rusijoje veikia apie 40 tarptautinių įmonių, atlikusių visas reikiamas procedūras bei užsitarnavusių Užsienio reikalų ministerijos pasitikėjimą, į kurias piliečiai gali kreiptis dėl vizų. „Malonu, kad Lietuva šį klausimą taip pat sprendžia. Rudenį numatomi pokyčiai bus didžiulis supaprastinimas, lemsiantis rusų turistų skaičiaus augimą. Kurortai iš to turės didžiulės naudos“, - sakė Š. Vaitkus.


Šiame straipsnyje: Palangaturizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

na nemoka

na nemoka portretas
nemoka pritraukti užsieniečių. Pasižiūrėkite kaip balltarusiai, latviai organizuoja renginius -koncertus ir suveža nemažus pinigus. Palangiškiai to nemoka daryti nuo Žeimio mero buvimo laikų. Buvo miesto jubiliejus 750 metų , o mieste buvo tik kelios vėliavėlės.Tai neorganizavimas.

kokios nachir sventes

kokios nachir sventes portretas
2011. 05.15 atlekiau su seima i palanga ruosiasi sezonui palanga kala lentutes ryte vakare.blyn tai cia kurortas cia siknos skyle.pas drauga vazineju i palanga kasmet .1998-9 geguzes viduri jau darbai budavo i pabaiga ar baigti.tai ko vaziuot i statybviete mergu pagaudyt ar pasimust?juk buvo straipsnis kauno dienoj kad net nakti policija neina i basanaviciaus gatve tvarkos daryt...o jei atvaziuoja tai kai visada paziuret veiksmo ....apie ka snekam...nuo nulio pradet ir grieztai....o girtu sliauziojimas po palanga kaimieciu?veidas palangos....gaudyt uzdaryt,valyt ir rupintis normaliais turistais.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių