Palangos „Anapilis“ – atiduotas

Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos balsais kurorto medinės architektūros šedevras - vila „Anapilis“ bei vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“ be jokių įsipareigojimų atiduotos į kauniečių rankas. Pastatuose šeimininkaus Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras, rašo laikraštis „Palangos tiltas“.

Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro atstovai Palangos tarybos nariams tvirtino, kad pastatuose bus vykdomos išskirtinai mokymo programos. Kurorto politikė Salomėja Slaboševičienė, pagrįstai suabejojusi centro galimybėmis, liūdnai konstatavo, kad pastatų laukia toks pat likimas, kaip ir šalia esančios vilos „Jūros akis“.

Tikimasi, kad viešoji įstaiga „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“ parengs projektą ES paramai gauti, kad būtų restauruotos vilos „Anapilis“ bei „Romeo“ ir „Džiuljeta“.

Vilai „Anapilis“ restauruoti buvo ketinama surasti europinių lėšų, kuriomis remiami turizmo plėtros projektai, ir šis objektas buvo įtrauktas į rezervą. Tačiau  ES struktūrinių fondų paramai gauti iškilo nemažai kliūčių, nes projektams remti nustatyti griežti reikalavimai. Prieš pusmetį pradėta aiškintis dėl galimybių gauti finansavimą kitais keliais.

Preliminariais duomenimis, viloms restauruoti galėtų būti skiriama apie 15 mln. litų. Jei, anot miesto vadovo, pavyktų įgyvendinti tai, kas sumanyta, būtų nauda miestui. Pasak miesto mero, nemažai Palangos jaunimo mokosi šioje ugdymo įstaigoje ir tai būtų reali pagalba.

"Anapilis" - išskirtinis statinys senojoje Palangoje, savo architektūra pritraukiantis praeinančiųjų dėmesį. Per XX a. karus pražuvo didelė dalis Palangos istorinių šaltinių. Nėra aptikta duomenų iš "Anapilio" statybos laikotarpio - nežinoma tiksli statybos data, architektas. Remiantis kita istorine medžiaga, senųjų palangiškių užrašytais prisiminimais, kartografijomis, ikonografiniais šaltiniais, galima teigti, kad pastatas-vasarnamis buvo pastatytas XIX a. pabaigoje, apie 1898 metus.

Paskutiniu metu „Anapilyje“ veikė muzikos klubas. Grafienės Sofijos Tiškevičienės, o vėliau - turtuolių Vailokaičių viloje Palangoje veikiantis "Anapilio" klubas buvo gyvos muzikos ir gyvo bendravimo oazė. Tai buvo paskutinis romantikų bastionas, arba Ana pilis, stūksanti anapus mados ir naudos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių