Palangos paplūdimiuose – skendimai vienas po kito

„Kažkoks siaubas“, - taip pastarąsias dienas apibūdino Palangos gelbėtojai, kuriems neblaivius skęstančiuosius iš jūros tenka traukti nuo ankstaus ryto.

Šokinėjo nuo tilto

Palangos gelbėtojai pirmadienį apie 6 val. sulaukė skambučio trumpuoju numeriu, jog prie tilto į jūrą skęsta du žmonės.

Į įvykio vietą nuskubėję gelbėtojai iš jūros išvilko du jaunus šiauliečius, kuriuos jau reikėjo ir gaivinti.

Paaiškėjo, kad iš Šiaulių atvykę jaunuoliai buvo neblaivūs ir sumanė papramogauti – panardyti nuo tilto.

„Jie buvo labai girti, vos pastovėjo ant kojų. Kai juos atpumpavome, mūsų adresu pasipylė keiksmažodžiai, todėl iškvietėme policijos pareigūnus. Vaikinai pasipriešino ir jiems, todėl dabar blaivosi policijos komisariate“, - teigė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Ištraukė 14 žmonių

Pirmadienį iki 14 val. kurorto paplūdimiuose buvo ramu. Tačiau sekmadienis įsiminė kaip viena košmariškiausių dienų. Iš jūros teko traukti net 14 skendusių žmonių.

Dviejų poilsiautojų išgelbėti nepavyko. Po pietų iš jūros prie Palangos tilto ištrauktas 1964 metais gimusio Lenkijos piliečio kūnas. Gelbėtojai lenką dar bandė gaivinti, greitai atvyko medikai, kurie į vyrą išvežė į ligoninę. Medicinos įstaigoje poilsiautojas mirė. Spėjama, kad jį, įbridusį į vandenį, ištiko insultas.

„Vyras vandenyje gulėjo kniūbsčias, galva taip pat buvo vandenyje. Keisčiausia, kad greta buvę žmonės net nesistengė jo pajudinti“, - stebėjosi J.Pirožnikas.

Dar vienas skenduolis ištrauktas iš jūros Šventojoje. Maudytis susiruošė du iš Trakų atvykę giminaičiai. Jie netikėtai pradėjo skęsti, o vieno jų visai nebebuvo matyti. Gelbėtojai vieną trakiškį ištraukė, o kito – 1977 metais gimusio vyro – kūną ištraukė tik po 35 minučių. Išgelbėtasis gydomas Reanimacijos skyriuje.

„Vyrai buvo neblaivūs, nuo jų sklido alkoholio kvapas. Apie 80 proc. sekmadienį skendusių žmonių buvo neblaivūs ir tai yra baisi bėda. Kai jų paklausiame, kodėl girti lipa į jūrą, aiškina, kad nori greičiau atsigaivinti. Tačiau išeina priešingai – tik iškyla didesnė grėsmė nuskęsti“, - teigė J.Pirožnikas.

Reikia baudų

Jis tvirtino, jog prašys, kad policijos pareigūnai patruliuotų paplūdimyje ir baustų kiekvieną viešoje vietoje neblaivų pasirodantį asmenį.

„Aplinkiniai taip pat turėtų būti nepakantesni. Jei pamato į jūrą brendantį girtą žmogų, galėtų skambinti mums arba policijai. Būtų gerai, jei tokiems girtiems į jūrą brendantiems žmonėms būtų galima taikyti dideles baudas. Arba dar vienas variantas – išgelbėtas neblaivus asmuo privalėtų susimokėti valstybės biudžetui už gelbėtojų darbą. Tuomet galbūt pagerėtų situacija, nes dabar yra katastrofa“, - emocijų neslėpė J.Pirožnikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jis

Jis portretas
Leiskit kvailiams ramiai nuskęsti. kam tokie reikalingi kai galvoje vietoje smegenų- barškutis?

na ir

na ir portretas
...viskas per tą prakeiktą alchogolį...kai suskystėja protelis-jūra kik kelių...

Ik

Ik portretas
Siūlau išgelbėtus, kurie dar iškoneveikia gelbėtojus, guldyti į psichiatrinę. Prilyginu norui nušokti nuo tilto, aukšto namo stogo ir pan. Neina kalba, kai netyčia atsitinka bėda. Bet tuos, kurie dar keikiasi, burnoja - tiesiai į psichiatrinę. Pagulės, apsiramins, sudėlios mintis teisingai. Juk dėl jų rizikuoja savo gyvybe gelbėtojai.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių