Palangos sveikatingumo takui - ES pinigai

Sveiko gyvenimo būdo propaguotojams Palanga jau greitai ketina pasiūlyti naujų atrakcijų –per pušynus besidriekiantį itin populiarų bėgimo taką „Labrytys“ planuojama ne tik pratęsti, bet ir praturtinti sporto įrenginiais. Lėšų šiam tikslui numatyta Europos Sąjungos struktūriniuose fonduose.

Iki šiol 3 kilometrų ilgio bėgimo taku, nusidriekusiu pušynu nuo Jūratės gatvės iki viešbučio „Medūza“, rytais bei vakarais mielai naudojasi sporto mėgėjai – bėgikai. Atsižvelgdami į tako populiarumą, Palangos savivaldybės administracijos specialistai siekia jį pratęsti bei padaryti žiedinį, taip pat tam tikras atkarpas praturtinti sporto įrenginiais. Naujoji trasos dalis drieksis 5 kilometrus – link Kontininkų šiek tiek bus pratęsiamas senasis takas bei įrengtas naujas, arčiau jūros esantis maršrutas, vedantis atgal į miestą.

Naująją „Labryčio“ atkarpą ketinama pažymėti nukreipiamaisiais ženklais, čia ketinama įrengti informacinius stendus bei natūraliai susiformavusiose miško aikštelėse – 5 aktyvaus poilsio zonas su lauko gimnastikos įrenginiais.

Pasak Savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyresniosios specialistės Ingos Juozapaitienės, Europos Sąjungos lėšų šioms reikmėms numatyta pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę Viešojo turizmo infrastruktūra ir paslaugų plėtra regionuose. „Labryčiui“ pratęsti reikia maždaug 200 tūkst. litų. Didžiąją dalį - 85 proc. – šių išlaidų padengs Europos Sąjunga“, - sakė I. Juozapaitienė.

Pasak miesto mero Šarūno Vaitkaus, Palanga miesto strateginiame plane yra numačiusi, jog bus orientuojamasi į sveikatingumo, gydymo, sporto industrijos pramogų kurorto plėtrą.

„Tuo keliu ir einame. Pratęsus taką „Labrytys“, įrengus ten reikiamą infrastruktūrą, palangiškiams bei miesto svečiams atsiras didesnis akstinas rytais ir vakarais pabėgioti pačiais gražiausiais pušynais palei jūrą ir pagerinti savo sveikatą. Tai ypač aktualu atvykstantiems į Palangą iš didžiųjų šalies miestų, kur oras yra pakankamai užterštas“, - kalbėjo meras.

„Labrytys“ – ne vienintelis į aktyvų, sveikatingumą propaguojantį poilsį orientuotas projektas Palangoje.

„Birželį baigtas didžiulis dviračių takų projektas – atnaujintas modernus takas Palanga - Šventoji, besidriekiantis 12 kilometrų, kuriuo dabar naudojasi tūkstančiai dviratininkų, mielai čia užsuka ir riedutininkai. Beje, verslininkai jį jau dabar juokais vadina antra J. Basanavičiaus gatve“, - sakė Š. Vaitkus.

Meras atkreipė dėmesį, jog šis dviračių takas, atnaujintas iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšų, yra tąsa trasos, besidriekiančios vaizdingomis Pajūrio regioninio parko vietovėmis nuo Botanikos parko iki Klaipėdos. Šiai atkarpai 2006 m. Valstybinio turizmo departamento iniciatyva lėšos skirtos iš PHARE programos pagal projektą „Dviračių žiedo Lietuvoje plėtojimas“.

Iš viso Palanga gali pasigirti turinti 4 dviračių takus, kurių bendras ilgis siekia apie 30 kilometrų. Dviratininkams skirta vietos ir itin populiariose pėsčiųjų gatvėse – J. Basanavičiaus g. bei Meilės alėjoje.


Šiame straipsnyje: Palanga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
kaip ir gera naujiena, bet 200 t.LT? Dalys garantuotai bus pavogta. O zinant kaip viskas daroma siais laikais, tai ir sena labriti greiciausiai uzmus. Priveliuos kruva eiliniu nesportuojanciu bet siukslinanciu zmoniu ir girtaujancio janimelio ir nebeliks ir seno tako.

...

... portretas
na girtauja negirtauja, bet lai po saves apsitvarko ir manau niekam nekiltu problemu, bet... speju tie kurie tvarkingai visas siuksles po panaudojimo ismeta i siuksline, tai koks 10% per visa lietuva. Na o takeliai tokkie tikrai nepakenktu, kad ir pasivaiksciojimui gi tinka
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių