Palangos valdžia: projektas sukūrė pridėtinę vertę visam pajūrio regionui

Palangos miesto savivaldybės baigė įgyvendinti projektą „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“.

Šią savaitę įvykusiame paskutiniame projekto partnerių, koordinatorių, specialistų bei ekspertų, dirbusių prie šio projekto, susitikime pasidžiaugta pasiektais rezultatais.

„Šis projektas ne tik sudarė sąlygas plėtoti dviračių turizmą, bet ir prisidėjo prie Lietuvos ir Latvijos pajūrio kaip patrauklios turizmo vietovės populiarinimo bei tokiu būdu sukūrė pridėtinę vertę visam pasienio regionui“, – sakė Irena Šatkauskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja.

Visiems projekte numatytiems darbams įgyvendinti reikėjo 28 mėnesių ir apie 3,5 mln. Lt finansavimo, kurio didžioji dalis skirta iš Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos.

Projekto partneriai – Klaipėdos rajono savivaldybė, Nicos (Latvija) ir Rucavos savivaldybės (Latvija).

Per šį laikotarpį buvo parengta dviračių turizmo infrastruktūros plėtros pasienio regione galimybių studija, kurios pagrindu suformuotas 130 km ilgio dviračių maršrutas, nusidriekęs nuo Gargždų Lietuvoje iki Liepojos Latvijoje, jungiantis Klaipėdą, Palangą, Šventąją Lietuvoje ir Nicą bei Rucavą Latvijoje. Keliautojų patogumui maršrutas pavaizduotas elektroniniame žemėlapyje „e-Gidas“, jame pažymėti kelio dangos tipai, lankytini objektai ir kita svarbi informacija.

Projekto metu, siekiant geriau patenkinti turistų poreikius, seni nenaudojami savivaldybių pastatai Gargžduose ir Nicoje buvo rekonstruoti ir juose įrengti turizmo informacijos centrai (TIC). Gargždų, Nicos bei Rucavos turizmo centruose įrengtos ir interneto prieigos.

Be to, dviratininkų patogumui įrengtos 8 poilsio vietos Palangoje, Rucavoje ir Nicoje (Latvija), pastatyta 19 naujų informacinių stendų bei suženklintas dviračių maršrutas (pastatyta 80 ženklų).

„Ypač didžiuojamės pagal EuroVelo dviračių takams keliamus reikalavimus atitinkančiu rekonstruotu dviračių taku Palanga – Šventoji. Tako ilgis – daugiau nei 12 km, plotis – 3,25 m. Jį išbandė ir jau spėjo pamėgti nemažai poilsiautojų. Tuo galėjome įsitikinti šio tako rekonstrukcijos darbų baigimui surengtos sporto šventės „Pavyk pajūrio vėją!“ metu“, – pasakojo I. Šatkauskienė.

Projekto metu nemažai dėmesio buvo skirta Lietuvos ir Latvijos savivaldybių architektų, teritorinio planavimo ir turizmo specialistų kvalifikacijos kėlimui. Jie dalyvavo įvairiuose mokymuose ir seminaruose, kurių metu gilino dviračių turizmo planavimo ir marketingo srities žinias bei įgavo vertingos tarptautinės patirties.

Be to, savivaldybių atstovai sudalyvavo 3 parodose (ITB, Balttour ir Vivatour), kuriose viešino dviračių maršrutą, teikė informaciją apie dviračių turizmo galimybes pajūryje ir skatino aplankyti Lietuvą bei Latviją.


Šiame straipsnyje: Palangaturizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gintas

Gintas portretas
Ir tarp tų milijonų nesurasta lėšų įrengti dviračių takui labai pavojingoje vietoje - per Karklę.

Edas

Edas portretas
O Neringoje tuo tarpu dviračių takams ir toliau kasmet skiriama net po 0Lt. Akivaizdu, kad takams tokios sumos maža, tad šiemet ten jau nebevažiuosiu iš principo.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių