Paplūdimių taisyklėse – ir neįgyvendinami siekiai | kl.lt

Paplūdimių taisyklėse – ir neįgyvendinami siekiai

Klaipėdos miesto tarybai bus teikiamos naujos elgesio paplūdimiuose taisyklės. Siekta, kad šios būtų gyvenimiškos, o ne popierinės. Taip pat informuota, kad už maudynes audringoje jūroje nedrausmingiems pramogautojams gresia net šešis kartus didesnės baudos.

Galės ateiti su gyvūnais

Klaipėdos paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo, naudojimo ir elgesio juose taisyklės pristatytos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, kad tai visiškai naujas dokumentas. Parengti tokias taisykles įpareigojo nauja higienos norma, reglamentuojanti tvarką paplūdimiuose ir maudyklose.

"Dalis punktų buvo Miesto tvarkymo ir švaros, kita – sanitarijos ir higienos, trečia – saugaus elgesio vandenyje taisyklėse. Dabar visi reikalavimai sudėti į vieną teisės aktą. Atsižvelgta ir į pasikeitusią higienos normą", – pasakojo vedėja.

I.Šakalienė nurodė, kad esminiai reikalavimai išliko. Toliau bus atliekama maudyklų vandens kokybės stebėsena. Išliko ir draudimai rūkyti Smiltynės miške bei jame esančiuose takuose, kurie veda jūros link. To ir toliau nebus galima daryti visuose paplūdimiuose, išskyrus tam skirtas vietas.

Naujose taisyklėse taip pat numatoma, kad paplūdimiuose turi būti pastatytos šiukšlių dėžės, sudaryta galimybė rūšiuoti atliekas.

Po audrų plūdurais turi būti pažymėtos duobės, o smėlis vartomas, kad saulė išdegintų bakterijas. Pliažuose taip pat atsiras zonos, kur leidžiama ateiti su gyvūnais.

Diskutavo dėl vaikų

Finansų ir ekonomikos komiteto nariai domėjosi, ką paplūdimiuose žymės ženklas "Neįgalusis". Atkreiptas dėmesys, kad visuose pliažuose turi būti sudarytos tinkamos sąlygos turintiesiems negalią.

"Šiuo ženklu pažymėsime paplūdimius, kur sukurta visa infrastruktūra neįgaliesiems. Ne visuose ji egzistuoja. Pavyzdžiui, moterų paplūdimys yra visiškai nepritaikytas neįgaliesiems", – komentavo vedėja.

Daugiausia diskusijų sukėlė higienos normoje numatytas reikalavimas, kad pliažuose turi būti pažymėtos zonos, skirtos maudytis vaikams. Siūlomose patvirtinti taisyklėse nurodyta, kad vaikams galima pliuškentis visur, tačiau juos privalo prižiūrėti suaugusieji.

"Kaip čia yra su tomis vietomis? Higienos norma reikalauja pažymėti, o mes savo taisyklėse nenumatome", – domėjosi miesto tarybos narys Arūnas Barbšys.

Anot I.Šakalienės, stengtasi, kad taisyklės būtų gyvenimiškos. Pabrėžta, kad Baltijos jūroje neįmanoma išskirti vietų vaikų maudynėms.

"Jūra yra gyvas organizmas. Neįmanoma pažymėti zonos ir tikėtis, kad ji visą dieną išliks ten pat. Smėlis juda, oras keičiasi kelis kartus per dieną. Mes galime įpareigoti prižiūrėtojus paženklinti tokias vietas, bet tai bus nesaugu. Mūsų tikslas – saugus paplūdimys", – pabrėžė vedėja.

Prašė grįžti į gyvenimą

A.Barbšio manymu, jei higienos norma neatitinka realybės, gal reikėtų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad išbrauktų tokį punktą.

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas priminė, kad, žiūrint formaliai, vanduo nepriklauso miestui. Čia jis nieko negali daryti.

"Pagal įstatymus negalima nei plūdurų padėti, nei gelbėtojams plaukti. Tai ne savivaldybės zona", – tvirtino vicemeras.

"Grįžkime į gyvenimą. Nesivadovaukime reikalavimais aklai", – rekomendavo A.Barbšys.

Mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė pastebėjo, kad nebūtina visų higienos normos reikalavimų perkelti į miesto taisykles.

"Galvokime apie jūrą kaip apie saugią vietą", – siūlė vicemerė.

Užkliuvo sūkuriai ir dumblas

Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkui Rimantui Taraškevičiui taip pat nepatiko keli taisyklių punktai. Jis domėjosi, kaip bus užtikrinama, kad maudyklose nebūtų sūkurių, duobių.

"Kažkaip keistai skamba. Nei jūs užtikrinsite, kad nebūtų sūkurių, nei ką. Tai nuo jūsų nepriklauso, o toks punktas taisyklėse yra", – atkreipė dėmesį politikas.

R.Taraškevičiaus nuomone, ambicingai skamba ir tai, kad gelbėtojai po audros maudyklose išvalys atliekas ir dumblius. Specialistai aiškino, kad tokių situacijų beveik nebūna.

"Jei nebūna, tai kam apskritai toks punktas reikalingas. Jei grėbliais gelbėtojai dumblių negrėbs iš vandens, tai to nereikia ir nusimatyti. Nereikia rašyti, ko neįmanoma įgyvendinti", – komentavo politikas.

Miesto tarybos taip pat bus prašoma pakoreguoti elgesio miesto vandens telkiniuose ir ant ledo taisykles. Jos taip pat pataisytos, atsižvelgiant į pasikeitusius viršesnius teisės aktus.

Taikys griežtesnes sankcijas

Anot Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, siekiant, kad šios taisyklės nesidubliuotų su paplūdimių, nustatyta, jog antrosios galios tik sezono metu.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad nuobaudos už šių taisyklių nepaisymą akivaizdžiai padidėjo. Anksčiau už maudymąsi apsvaigus, draudžiamu metu, esant audringai jūrai, grėsė bauda nuo 16 iki 60 eurų, o dabar – nuo 100 iki 300 eurų.

"Ankstesnės sankcijos visiškai nedrausmindavo. Pirmą kartą pažeidėjas turėdavo galimybę sumokėti pusę minimalios baudos – 8 eurus. Baudos buvo visiškai neadekvačios. Dabar sankcijos yra kur kas griežtesnės", – akcentavo vedėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

>DĖL SNORO AFEROS

>DĖL SNORO AFEROS portretas
Asile, dėl Snoro aferos kreipkis pas rusų mafijos bosą Striukį Putiną. Tai jis paslėpė Antonovą su Baranausku nuo Lietuvos teisėsaugos. Striukis Putinas saugo savo bendrus, apvogusius Lietuvos žmones.

DĖL SNORO AFEROS

DĖL SNORO AFEROS portretas
GRYBAUSKAITĘ - JAV MARIONETĘ, BUVUSIĄ KGB TARNAITĘ Į KALĖJIMĄ!

h

h portretas
Žiurkė tik bausti,senmergė.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Miestas neteko literatūros kritiko ir rašytojo A. Žalio
  Miestas neteko literatūros kritiko ir rašytojo A. Žalio

  Pirmadienį miesto akademinę bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Netikėtai mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, vienas iš aktyviausių Klaipėdos universiteto steigimo iniciatorių ir kūrėjų, universiteto pirmojo Senat...

  4
 • Nuo transporto dusulio gelbėtų ir geležinkeliai
  Nuo transporto dusulio gelbėtų ir geležinkeliai

  Aiškėja, jog Klaipėdoje didžiausias teršėjas yra ne uostas, o miesto transportas, ypač seni lengvieji automobiliai. ...

  4
 • Veto dyzeliniams automobiliams
  Veto dyzeliniams automobiliams

  Kovodama su taršių automobilių žala gamtai, valdžia ketina imtis kardinalių priemonių. Politiniuose užkulisiuose jau seniai šnabždamasi, kad veikiausiai jau netolimoje ateityje šalyje bus įvestas mokestis mašinoms. Kol &sca...

  20
 • Keičiama Pilies tilto kilnojimo trukmė
  Keičiama Pilies tilto kilnojimo trukmė

  Savivaldybė informuoja, jog nuo šiandien trumpinamas Pilies tilto pakėlimo laikas. Dukart per parą keliamas tiltas upę laivams kaskart atvers trečdaliui valandos. Lig šiol ši laikas buvo dukart ilgesnis. ...

  8
 • Į regiono uostus plūstelėjo konteineriai
  Į regiono uostus plūstelėjo konteineriai

  Uostus, tarp jų ir Klaipėdos, kelia konteineriai, kai kuriuos anglys, o smukdo nafta ir jos produktai. ...

  4
 • Liftų atnaujinimui – palankus metas
  Liftų atnaujinimui – palankus metas

  Klaipėdiečiai aktyviau pradėjo domėtis namuose įrengtų liftų atnaujinimu. Taip elgtis juos paskatino valstybės teikiama parama ir liftų tiekėjų siūlomos išsimokėjimo sąlygos. Specialistai apie litų atnaujinimą pataria pradėti galvoti ne...

 • Aptarnauti klientų – per pievą
  Aptarnauti klientų – per pievą

  Per veją ir šaligatvius prekes užsakovams pristatantys arba jas paimantys kurjeriai užsitraukė klaipėdiečių nemalonę. Žmonėms ėmus fotografuoti taisykles pažeidžiančius siuntų vežimo tinklo "DPD Lietuva" darbuotojus, galiausiai...

  8
 • Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus
  Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus

  Atsiradę automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai Panevėžio gatvėje papiktino kai kuriuos gyventojus. Klaipėdiečiai pyksta, kad miesto valdžia viską daro atvirkščiai – griebiasi draudimų, užuot pasirūpinusi, kad daugiabučių na...

  18
 • Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo
  Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo

  Klaipėdos uostas teisme siekia panaikinti paveldosaugininkų sprendimą išplėsti kultūros paveldo apsaugos teritoriją pietinėje uosto dalyje, ties XIX amžiuje atidarytu Karaliaus Vilhelmo kanalu. ...

  7
 • Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros
  Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros

  Klaipėdiečiai kartu su savo augintiniais šeštadienį paminėjo Tarptautinę benamių gyvūnų dieną. Šią proga organizuotas simbolinis žygis už globotinius, po kurio laukė piknikas ir pasisėdėjimas ant jūros kranto. ...

  4
Daugiau straipsnių